خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

انتقال زگیل تناسلی - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی در کرج - لیزر سنگ کلیه - جراحی زیبایی مردان در کرج
انتقال زگیل تناسلی

ما در این مقاله به مبحث انتقال زگیل تناسلی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

زگیل HPV چیست؟

HPV تا حد زیادی یک ویروس بدون علامت است، اما برخی از گونه‌های آن می‌توانند باعث ایجاد زگیل تناسلی و همچنین زگیل دست و وروکاس شوند.

زگیل تناسلی یک عفونت مقاربتی (STI) است که باعث رشد گوشتی یا زگیل در اطراف اندام تناسلی ، مقعد و گاهی اوقات دهان و دست‌ها می‌شود.

بیشتر بخوانید: عفونت مثانه 

چگونه به زگیل HPV مبتلا شدم؟

HPV از طریق تماس پوست به پوست با فردی که عفونت دارد منتقل می شود. انواع مختلفی از HPV وجود دارد که باعث ایجاد زگیل در دست و پا و وروکاس می شود.

اما سویه های 6 و 11 علل اصلی زگیل تناسلی هستند. زگیل تناسلی از طریق تماس جنسی گسترش می یابد، این می تواند شامل رابطه جنسی واژینال، رابطه مقعدی و اسباب بازی های جنسی مشترک و به ندرت رابطه جنسی دهانی باشد.

انتقال زگیل تناسلی - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی در کرج - لیزر سنگ کلیه - جراحی زیبایی مردان در کرج

انواع زگیل HPV

همه انواع زگیل ها توسط یک ویروس ایجاد می شوند، اما انواع مختلفی از زگیل ها در نقاط مختلف بدن ظاهر می شوند. در اینجا رایج ترین انواع زگیل ذکر شده است:

زگیل ناحیه تناسلی

زگیل تناسلی شکل رایج زگیل HPV است که در هر جایی در اطراف واژن، آلت تناسلی یا مقعد ظاهر می شود. اندازه آنها می تواند متفاوت باشد و ممکن است به صورت یک زگیل یا یک خوشه ظاهر شوند.

زگیل های رایج

زگیل‌های معمولی می‌توانند در هر جایی از بدن ظاهر شوند، اما معمولاً روی بند انگشتان، زانوها و انگشتان دست ظاهر می‌شوند. آنها گرد یا بیضی شکل هستند و سطحی ناصاف و نامنظم دارند. زگیل های معمولی سفت، برجسته و از 1 میلی متر تا 1 سانتی متر قطر متفاوت هستند.

میخچه کف پا

زگیل های کف پا به نام وروکاس نیز شناخته می شوند و گاهی اوقات ممکن است هنگام راه رفتن دردناک باشند. آنها در کف پای شما ظاهر می شوند و گاهی اوقات می توانید نقاط سیاه ریز را در زیر یک لایه صاف از پوست سخت مشاهده کنید.

زگیل صفحه ای (زگیل مسطح)

این زگیل‌های برآمده اما با سطح صاف هستند و می‌توانند به صورت جداگانه یا گروهی ظاهر شوند.

بیشتر بخوانید: پیشگیری از واریکوسل 

زگیل موزاییکی

زگیل هایی که به صورت خوشه ای رشد می کنند معمولا زگیل های موزاییکی هستند. این نوع زگیل به شکل “کاشی مانند” ظاهر می شود و اغلب در دست ها و پایین پاها ظاهر می شود.

نحوه تشخیص زگیل HPV

زگیل های HPV معمولاً دردناک نیستند، اما گاهی اوقات می توانند باعث ناراحتی یا خارش شوند. آنها همچنین می توانند از نظر اندازه با زگیل های بزرگتر که ممکن است خونریزی نیز داشته باشند متفاوت باشند.

در حالی که برخی از زگیل‌های HPV روی اندام تناسلی ظاهر می‌شوند، می‌توانند در مکان‌های مختلف نیز یافت شوند، بنابراین مهم است که بدانید چگونه زگیل‌ها را از سایر بیماری‌های پوستی شناسایی کنید.

زگیل ناحیه تناسلی

زگیل تناسلی معمولاً اندازه کوچکی دارد و به صورت خوشه هایی ظاهر می شود که ممکن است شبیه گل کلم های کوچک باشد.

بسته به اینکه زگیل ها دقیقاً کجا هستند، می توانند باعث تغییر در جریان ادرار شما شوند یا ممکن است خارش یا خونریزی داشته باشند زیرا با ادرار یا پاک کردن کف بدن شما تحریک می شوند.

زگیل های HPV در انگشتان و دست ها

زگیل های انگشتان یا دستان شما می توانند از نظر ظاهری متفاوت باشند، اما معمولاً سفت و خشن هستند، معمولاً به رنگ پوست شما یا در پوست های تیره تیره تر هستند. به زگیل های این مکان ها زگیل معمولی می گویند.

زگیل HPV در دهان یا صورت

برخی از انواع HPV می توانند دهان یا صورت را تحت تاثیر قرار دهند و باعث ایجاد زگیل روی پوست یا داخل دهان شوند. این نادرتر از سایر اشکال زگیل HPV است و در نتیجه HPV دهانی است.

بیشتر بخوانید: کیست کلیه 

آیا زگیل های HPV مسری هستند؟

زگیل تناسلی از طریق تماس پوست به پوست با فردی که HPV دارد منتقل می شود . برای زگیل تناسلی، این معمولاً شامل رابطه جنسی واژینال و مقعدی میشود، اما می تواند در حین رابطه جنسی دهانی یا هنگام استفاده از اسباب بازی های جنسی نیز رخ دهد.

روش‌های بازدارنده پیشگیری از بارداری از جمله کاندوم می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به زگیل‌های HPV کمک کند، اما کل پوست ناحیه تناسلی را پوشش نمی‌دهد، بنابراین 100٪ مؤثر نیستند.

اگر به HPV مبتلا شده اید، ویروس می تواند خاموش بماند و ممکن است ماه ها یا حتی سال ها طول بکشد تا زگیل ظاهر شود.

گاهی اوقات زگیل‌ها در عرض چند هفته پس از تماس جنسی ظاهر می‌شوند و گاهی اوقات بدن شما ویروس را کاملاً پاک می‌کند، بنابراین در واقع هیچ‌وقت به زگیل مبتلا نمی‌شوید.

انتقال زگیل تناسلی - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی در کرج - لیزر سنگ کلیه - جراحی زیبایی مردان در کرج

چگونه از زگیل HPV جلوگیری کنیم

برای جلوگیری از ابتلا به زگیل تناسلی، بهتر است رابطه جنسی ایمن را با استفاده از کاندوم یا دم‌های دندانی انجام دهید. این می تواند به جلوگیری از ابتلا به زگیل HPV کمک کند، اما هیچ یک از این روش ها محافظت کاملی را ارائه نمی دهد.

جلوگیری از ابتلا به زگیل در دست ها و پاها دشوار است. آنها از طریق تماس پوست به پوست پخش می شوند، اما همچنین می توانند به طور غیرمستقیم از طریق سطوح، به عنوان مثال، مناطق مرطوب اطراف یک استخر پخش شوند.

موثرترین راه برای کاهش خطر ابتلا به گونه‌های HPV که می‌توانند باعث زگیل تناسلی شوند، واکسن HPV است .

واکسن HPV

واکسن HPV یک واکسن توصیه شده برای دختران و پسران بین سنین 12 تا 13 سال است. می تواند در برابر انواع HPV که باعث زگیل تناسلی می شوند و همچنین انواع HPV که با سرطان های خاص مرتبط هستند محافظت کند.

آیا می توان زگیل HPV را درمان کرد؟

زگیل را می توان به راحتی با کرم، جراحی یا انجماد درمان کرد. هر روش ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد، اما در برخی موارد ممکن است اصلا کارساز نباشد.

زگیل ها نیز ممکن است عود کنند. این امر به ویژه در مواردی که زگیل تناسلی داشته اید و باردار شده اید، رایج است. در دوران بارداری، سیستم ایمنی بدن به روشی متفاوت کار می کند، روی مسائل “مهم تر” از زگیل تمرکز می کند، به همین دلیل است که گاهی اوقات دوباره عود می کنند.

درمان زگیل HPV

اگر فکر می‌کنید که زگیل‌های HPV روی دست‌ها یا پاهای خود دارید، می‌توانید با داروساز خود در مورد درمان صحبت کنید یا یک قرار ملاقات برای صحبت با پزشک عمومی خود رزرو کنید.

دارو برای زگیل HPV

ممکن است یک کرم یا محلول مایع برای درمان زگیل برای شما تجویز شود که می توانید چند بار در هفته در خانه از آن استفاده کنید. این معمولا چند هفته طول می کشد و ممکن است باعث درد یا تحریک شود.

حذف زگیل HPV

مانند هر زگیل دیگری، زگیل های HPV تناسلی را نیز می توان با انجماد زگیل با نیتروژن مایع از بین برد. این کار معمولاً باید چندین بار انجام شود. اگر زگیل ها بزرگ باشند یا به درمان های دیگر پاسخ ندهند، پزشک ممکن است جراحی را توصیه کند. این می تواند دردناک باشد و باعث ایجاد زخم شود.

به طور خلاصه، زگیل‌های HPV بسیار شایع هستند، اما فقط انواع خاصی از ویروس HPV باعث ایجاد زگیل تناسلی می‌شوند و تنها «سویه‌های پرخطر» (انواع) با سرطان‌های خاصی مرتبط هستند.

بهترین راه برای محافظت از خود در برابر سویه های پرخطر HPV و پیشگیری از زگیل تناسلی، واکسن HPV است. در مورد باورهای غلط رایج HPV بیشتر بدانید تا به شما کمک کند اطلاعات بیشتری در مورد ویروس و نحوه درمان آن پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: ادرار دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو