خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

علت ناتوانی جنسی مردان
علت ناتوانی جنسی مردان

ما در این مقاله به مبحث علت ناتوانی جنسی مردان می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

Contents

علت ناتوانی جنسی مردان

هنگامی که کاهش یا از دست دادن میل جنسی در مردی وجود داشته باشد یا با وجود تحریک ذهنی، قدرت نعوظ یا سفتی کامل آلت تناسلی برای برقراری رابطه جنسی موفق وجود نداشته باشد، فرد از ناتوانی جنسی رنج می برد.

طبیعی است که با گذشت زمان تغییراتی در میل و قدرت جنسی همه مردان ایجاد می شود که اغلب منجر به ناتوانی جنسی می شود. امروزه ناتوانی جنسی مردان یکی از متداول ترین شکایت ها در کلینیک ها و مطب های اورولوژی هست.

بیشتر بخوانید: علائم انواع سرطان پروستات

در این بحث می خواهم علل ناتوانی جنسی و روش های تشخیصی و درمانی آن را با دیدی جامع برای شما بیننده سایت توضیح دهم.

علل ناتوانی جنسی یا ناتوانی جنسی چیست؟

علل ناتوانی جنسی به دو گروه تقسیم می شوند:

ناتوانی جنسی با منشا روانی

توانایی جنسی مردان ارتباط تنگاتنگی با وضعیت و وضعیت روانی افراد دارد. به عنوان مثال، وارد کردن استرس های حاد زندگی مانند آسیب های روحی، به عنوان مثال، از دست دادن عزیزان یا شوک ناشی از شکست در کار و فعالیت های حرفه ای، خواب کمتر، استرس زیاد روزانه، داشتن خلق و خوی عصبی و تهاجمی، کمتر جسمانی. استراحت باعث کاهش شدت می شود.

بیشتر بخوانید: بیماری سرطان پروستات

میل جنسی و ناتوانی جنسی از یک سو و از سوی دیگر خواب خوب و آرامش روحی و جسمی و تغذیه مناسب و استراحت کافی باعث افزایش میل و قوای جنسی می شود.

ناتوانی با منشاء فیزیکی

قدرت جنسی مرد ارتباط مستقیمی با وضعیت جسمانی او دارد، به هر دلیلی سلامت کلی بدن ضعیف شود، قدرت و میل جنسی نیز کاهش می یابد.

شایع ترین علل ناتوانی جنسی مردان (منشا جسمانی)

1- دیابت کنترل نشده

امروزه دیابت یا دیابت یکی از شایع ترین بیماری ها در تمام دنیاست و اغلب زمانی تشخیص داده می شود که فرد حداقل چند سال قند کنترل نشده داشته باشد و زمانی تشخیص داده می شود که باعث آسیب عصبی و عروقی در فرد شده باشد.

دیابت با دو مکانیسم نوروپاتی یا آسیب به اعصاب و درهم تنیدگی عروقی و باریک شدن دیواره رگ های خونی بدن از جمله آلت تناسلی مردانه باعث از بین رفتن تدریجی قدرت جنسی مردان می شود و بنابراین توصیه می کنم بدون علامت بودن آن را در نظر بگیرید.

دیابت در شروع بیماری و از طرفی برای جلوگیری از آسیب عروقی و عصبی، آن را به موقع با آزمایش خون منظم تشخیص داده و به دقت تحت نظر داشته باشید تا کمتر دچار ناتوانی جنسی شوید.

2- بیماری فشار خون

داروهای کاهش دهنده فشار خون اغلب با یک مکانیسم مرکزی باعث اختلال نعوظ و ناتوانی جنسی می شوند که باید توسط متخصص قلب تنظیم شود.

3- اعمال جراحی گسترده لگن

در دو بیماری سرطان پروستات و سرطان کولون و رکتوم که تحت عمل جراحی لگن قرار می گیرند به دلیل آسیب به عروق و اعصاب آلت تناسلی باعث اختلال در نعوظ می شوند.

4- اختلالات هورمونی

یکی از عواملی که باعث ناتوانی جنسی می شود، تغییرات هورمونی در بدن است، مثلاً اگر هورمون پرولاکین که اغلب ناشی از تومور قدامی هیپوفیز است، افزایش یابد، باعث ناتوانی جنسی و ناتوانی جنسی می شود. نمونه های دیگری از تغییرات هورمون تیروئید و استروژن بدن را نیز می توان به عنوان عوامل مختل کننده توانایی جنسی ذکر کرد.

سایر علل ناتوانی جنسی عبارتند از اعتیاد به الکل، سیگار کشیدن زیاد، و استفاده از داروهای روانگردان و داروهای ضد افسردگی.

بیشتر بخوانید: بیماری زگیل تناسلی

علائم و نشانه های ناتوانی جنسی چیست؟

در هر جوانی که دچار کاهش میل جنسی یا اختلال در نعوظ و سفتی کامل آلت تناسلی در هنگام نزدیکی یا انزال خیلی سریع قبل از آمیزش جنسی باشد، باید آن را نشانه ناتوانی جنسی در نظر گرفت.

تابلوهایی که بیماران به آنها مراجعه می کنند عبارتند از:

  • مرد جوانی که می گوید آلت تناسلی او در هنگام تحریک جنسی سفت نمی شود.
  • مرد دیگری بیان می کند که سفتی آلت تناسلی بلافاصله پس از نعوظ و در حین مقاربت از بین می رود.
  • مردی بیان می کند که با وجود میل جنسی بالا، آلت تناسلی او استحکام واضحی برای نفوذ ندارد و آلت تناسلی به شکل ژله ای در می آید.
  • مرد جوانی مدعی است که بلافاصله پس از نعوظ دچار انزال زودرس شده است.

تشخیص ناتوانی جنسی

امروزه روش های مختلفی برای تشخیص ناتوانی جنسی وجود دارد که به اختصار توضیح می دهم:

۱- ریجی اسکن

Regi Scan دستگاهی است که برای تشخیص نعوظ شبانه و همچنین برای افتراق علل ذهنی ناتوانی جنسی از علل فیزیکی بسیار مفید است. در این آزمایش بیمار شبانه در بیمارستان بستری می شود و دستگاهی به آلت تناسلی متصل می شود که نعوظ فرد را در شب ثبت و اندازه گیری می کند. اگر در جوانی که از ناتوانی جنسی شکایت می کند، نعوظ قوی شبانه در خواب توسط Regiscan ثبت شود، نشان می دهد که منشاء ناتوانی روانی است.

2- تست نعوظ

هر فردی که تست رژی اسکن او منفی باشد، مرحله دوم بررسی عملکرد عروق آلت تناسلی است که با سونوگرافی رنگی و با تزریق پاپاورین یا فنتولامین به آلت تناسلی و با سوزن انسولین در مرکز درمانی و توسط پزشک انجام می شود. از تزریق، شدت و قدرت نعوظ را اندازه گیری می کنیم.

یکی از مزایای این تست دقت بالای آن در تشخیص عملکرد سالم عروق آلت تناسلی است. اگر بیمار نشت وریدی و نارسایی عروقی داشته باشد در این آزمایش به وضوح مشخص می شود. (پاپاورین و فنتولامین رگ های خونی آلت تناسلی را گشاد می کنند و نعوظ بسیار قوی ایجاد می کنند)

3- بررسی سایر بیماری ها

سومین ابزار تشخیصی برای تشخیص ناتوانی جنسی، اندازه گیری قند خون، هورمون های جنسی و تیروئیدی و پرولاکتین خون است که در هر مردی با شکایت ناتوانی جنسی باید انجام شود.

بیشتر بخوانید: انواع درمان سرطان پروستات

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اینستاگرام: دکتر ناصر بخت

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 


  • اورولوژی در کرج
  • درمان ناتوانی جنسی در کرج
  • اختلال نعوظ در کرج
  • شاک ویو پلاک پیرونی

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو