خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درد بیضه پس از تحریک - درمان بیماری های جنسی - درمان زگیل تناسلی - درمان ناباروری در کرج - درمان سرطان پروستات
درد بیضه پس از تحریک

ما در این مقاله به مبحث درد بیضه پس از تحریک می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

درد بیضه بعد از تحریک برای چه می باشد؟

درد بیضه بعد از تحریک که با نام توپ های آبی و یا فشار خون اپیدیدیم هم مورد شناخت عوام قرار می گیرد، موقعی رخ می دهد که نعوظ برای مدت زمان زیاد بدون ارگاسم ادامه پیدا کند.

این درد امکان دارد ناراحت کننده باشد، ولی به طور معمول جدی نمی باشد.

بعد از ارضای جنسی، خون اضافه آزاد می گردد و آلت تناسلی به حالت معمولی خودش بر می گردد. موقعی که مردی برانگیختگی جنسی برای مدت زمان زیادی داشته باشد و نتواند ارضاء شود، بیضه هایش درد خواهد داشت.
 این سبب می گردد که مایعات در اپیدیدیم حبس گردیده و زمانی که این اتفاق رخ می دهد، یک مرد قادر است درد یا ناراحتی را درون بیضه ها تجربه نماید.

آیا درد بیضه بعد از تحریک خطرناک می باشد؟

درد بیضه بعد از تحریک که از لحاظ پزشکی به عنوان فشار خون اپیدیدیم (EH) هم شناخته می گردد، بر روی بیضه آقایان اثر دارد. جدی نمی باشد، ولی قادر است سبب درد بیضه به علت ارضا نشدن گردد.

درد بیضه پس از تحریک - درمان بیماری های جنسی - درمان زگیل تناسلی - درمان ناباروری در کرج - درمان سرطان پروستات

بیشتر بخوانید: عوامل ایجاد ناباروری در مردان 

نشانه های اصلی درد بیضه به علت ارضا نشدن چه می باشد؟

نشانه های فشار خون اپیدیدیم بر بیضه ها اثر دارد و ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • درد
 • ناراحتی
 • احساس سنگینی
 • تیر کشیدن

با وجود نام “توپ های آبی”، بیضه ها به طور معمول آبی نمی گردند. ولی در صورتی که می‌ توانید رنگ مایل به آبی یا ارغوانی را بر روی بیضه‌ ها مشاهده کنید و امکان دارد علامتی از یک ایراد جدی‌ تر مثل پیچش بیضه باشد.

دلیل درد بیضه ها بعد از تحریک

هنگامی که مردی از لحاظ جنسی تحریک می گردد، جریان خون به آلت تناسلی و بیضه ها زیاد می شود. منبسط شدن رگ های خونی چیزی می باشد که سبب نعوظ آلت تناسلی می گردد.

بعد از ارضا شدن، خون اضافه آزاد می گردد و آلت تناسلی به حالت معمولی خودش بر می گردد.

موقعی که مردی برانگیختگی جنسی بری مدت زمان زیادی داشته باشد و نتواند ارضاء گردد، بیضه های او درد خواهد گرفت.

این سبب می گردد که مایعات در اپیدیدیم به دام افتاده و زمانی که این اتفاق رخ می دهد، یک مرد قادر است درد یا ناراحتی را در بیضه ها احساس نماید.

این اتفاق موقعی رخ می دهد که مرد در طی رابطه جنسی به ارگاسم نرسیده یا موقعی رخ می دهد که مرد برانگیخته می‌ گردد و نمی‌ تواند راهی برای انزال بیابد.

درد به طور معمول چند دقیقه طول خواهد کشید. اگرچه در موردهای نادر، قادر است ساعت ها ادامه پیدا کند. موردی موجود است که یک پسر ۱۴ ساله بعد از گزارش درد کیسه بیضه که یک ساعت و نیم طول کشید، فورا به اورژانس انتقال یافت.

بیشتر بخوانید: سرطان حالب 

دیگر دلایل درد بیضه ها بعد از تحریک

در صورتی که تنها در زمان برانگیختگی در بیضه ها درد و ناراحتی دارید، امکان دارد ناشی از فشار خون اپیدیدیم باشد.

در صورتی که به صورت منظم نشانه های دردناکی را در موقعی که برانگیخته نمی گردید، تجربه می نمائید، امکان دارد این درد بیضه نشانگر یک مشکل دیگری باشد، مثل:

 • نوروپاتی دیابتی در بخش کشاله ی ران
 • اپیدیدیمیت یا ملتهب شدن بیضه
 • عفونت که به طور معمول با التهاب همراه می باشد
 • سنگ کلیه
 • اوریون
 • اورکیت
 • سرطان های بیضه
 • پروستاتیت
 • شلوارهای تنگ

همینطور امکان دارد علامت پیچش بیضه باشد. این به علت چرخش فوری بیضه ها اتفاق می افتد و سبب درد و ورم می گردد. این مورد بیشتر مواقع احتیاج به جراحی اورژانسی خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: درمان نعوظ دردناک 

آیا می بایست برای درد بیضه بعد از تحریک به پزشک مراجعه نمود؟

معمولا، شما احتیاجی به مراجعه کردن به پزشک درباره ی درد بیضه بعد از تحریک ندارید. در صورتی که به صورت منظم سبب درد شدید شما می گردد یا عملکرد جنسی شما را دچار اختلال می نماید، با پزشک مراقبت اولیه، اورولوژیست یا یک درمانگر جنسی صحبت نمائید.

در صورتی که درد شدید و مداوم بیضه را تجربه نمودید که به فعالیت جنسی ربطی ندارد، به پزشک مراجعه نمائید. آنها قادر هستند بقیه ی شرایطی که امکان دارد سبب درد شما گردند را رد کنند.

همینطور در صورت داشتن نشانه های زیر افزون بر درد، می بایست به پزشک مراجعه نمائید:

 • یک توده یا بزرگ شدگی در هر دو بیضه
 • درد مبهم در قسمت کشاله ی ران
 • درد در بخش پایین کمر

این نشانه ها امکان دارد نشانگر مشکل جدی تری مثل سرطان بیضه باشد.

درمان درد بیضه بعد از تحریک

درمان های بسیاری برای درمان درد بیضه بعد از تحریک موجود نیست. مطالعه های قدیمی نشان می دهد که راحت ترین و فوری ترین راهکار برای برطرف کردن درد بیضه ها به علت ارضاء نشدن، انزال می باشد.

شخص می تواند از راه خودارضایی و یا رابطه جنسی این مشکل را رفع کند. بعد از ارگاسم، درد خیلی آرام از بین خواهد رفت.

همینطور شما می توانید از روش های گوناگون دیگری به این هدف دست پیدا کنید، از قبیل:

 • گرفتن دوش آب گرم
 • ورزش نمودن
 • حواس خود را پرت نمودن
 • ادرار نمودن

ورزش، مثل دویدن سبک، امکان دارد کمک نماید، چون قادر است جریان خون را از بیضه ها به ماهیچه های شما دور کند.

جمع بندی

درد بیضه بعد از تحریک که با نام توپ های آبی و یا فشار خون اپیدیدیم هم مورد شناخت قرار می گیرد، به درد یا سنگینی نشات گرفته از ارگاسم تاخیری اشاره میکند.

اغلب مردان به صورت مرتب آن را تجربه نمی نمایند و به صورت کلی جدی نمی باشد. در صورتی که درد بیضه سبب درد شدید یا تاثیرگذار بر کیفیت زندگی جنسی شما می گردد، با پزشک یا یک متخصص جنسی صحبت نمائید.

درد بیضه پس از تحریک - درمان بیماری های جنسی - درمان زگیل تناسلی - درمان ناباروری در کرج - درمان سرطان پروستات

بیشتر بخوانید: ادرار دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو