خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

عمل برداشتن بیضه - لیزر سنگ کلیه در کرج - جراحی زیبایی مردان در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - شاک ویو نعوظ
عمل برداشتن بیضه

ما در این مقاله به مبحث عمل برداشتن بیضه می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

عمل برداشتن بیضه

ارکیکتومی به جراحی برداشت یک یا هر دو بیضه می گویند. بیضه اندام جنسی مردان می باشد که وظیفه ی تولید کردن اسپرم و هورمون تستوسترون را به عهده گرفته است.

جراحی برداشت بیضه درمان رایجی برای سرطان بیضه یا درمان عوارض دیگری مانند سرطان پروستات می باشد. جراحی برداشت بیضه که با هدف درمان سرطان بیضه انجام می گیرد، ارکیکتومی مغبنی رادیکال نام دارد.

وجه تسمیه رادیکال این می باشد که تمام بند بیضه (طناب منوی) و خود بیضه برداشت خواهد شد. این عمل مغبنی نام دارد زیرا بیضه از راه برش کوچک به وجود آمده در پایین شکم (کشاله ران) درآورده می گردد.

عمل برداشتن بیضه - لیزر سنگ کلیه در کرج - جراحی زیبایی مردان در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - شاک ویو نعوظ

بیشتر بخوانید: روش های کنترل بی اختیاری ادرار

ضرورت انجام دادن عمل جراحی برداشت بیضه

برای درمان سرطان یا سایر مشکل های بیضه نیاز می باشد که یک یا هر دو بیضه برداشت گردد. در صورتی که بیمار به سرطان پروستات مبتلا شود و سرطان به سایر قسمت های بدن هم سرایت نموده باشد، جراحی برداشت بیضه انجام می گیرد.

سلول‌ های سرطان پروستات جهت رشد به هورمون تستوسترون احتیاج دارند، بر همین اساس در صورتی که هر دو بیضه برداشت گردد، مقدار این هورمون در بدن کم می شود.

با کم شدن سطح تستوسترون رشد سرطان پروستات آرام و در انتها متوقف می گردد یا از چندین ماه تا چندین سال منقبض و کوچک می گردد. در صورتی که سرطان در استخوان‌ ها هم انتشار یافته باشد، با برداشت بیضه و کم شدن تستوسترون رشد سرطان در استخوان‌ ها هم کمتر می گردد و بیمار از درد کمتری رنج خواهد برد.

در صورت صدمه دیدگی شدید یک یا هر دو بیضه هم میبایست جراحی ارکیکتومی انجام گیرد.

عفونت زیاد بیضه، نقص مادرزادی موسوم به پیچ خوردن بیضه که جریان خون را در بیضه‌ ها قطع می نماید یا بیضه پایین نرفته و قرار ندارد در کیسه بیضه از دلایل نادری محسوب می شود که جراحی برداشت بیضه را ضروری می کند.

بیشتر بخوانید: بیماری های غدد جنسی و دستگاه تناسلی 

آمادگی جهت درمان

 • در صورتی که هر دو بیضه برداشت گردد، بیمار بعد از عمل نابارور می گردد و دیگر قادر نیست فرزندی داشته باشد. بر همین اساس پزشک به بیمار پیشنهاد می نماید تا پیش از عمل اندکی اسپرم در بانک اسپرم قرار گیرد تا بعد‌ها در صورت مایل بودن به فرزند داشتن از آنها استفاده نماید.
 • بیمار می بایست برای پس از درمان و دوران بهبود برنامه‌ریزی نماید و همراه داشته باشد تا بعد از جراحی او را به خانه برساند. بیمار می بایست مدتی استراحت نماید و در دوره ی بهبود از کمک اطرافیان جهت انجام دادن امور روزمره کمک بخواهد.
 • بیمار می بایست دستورهای پزشک درمورد سیگار نکشیدن پیش و پس از درمان را رعایت نماید. سیگاری‌ ها در طی عمل با مشکل های تنفسی مواجه میگردند و آهسته‌ تر بهبود پیدا می کنند. بر همین اساس بهتر می باشد سیگار از ۶ تا ۸ هفته پیش از عمل ترک گردد.
 • بیمار موظف می باشد پزشک را از حساسیت به غذاها و داروها مطلع نماید.
 • مصرف برخی داروها در روز پیش از عمل اشکالی ندارد، ولی برخی داروها مجاز نمی باشد. تعدادی از داروها مثل آسپرین احتمال خونریزی را در طی عمل و بعد از آن زیاد می شود. بیمار موظف می باشد پزشک را از همه ی داروها و مکمل‌ های مصرفی مطلع نماید تا پزشک دستور موردنیاز را جهت ادامه یا منع مصرف کردن دارو یا مکمل پیش از عمل صادر نماید.
 • پزشک از بیمار خواهد خواست که از مدتی پیش از عمل هیچ چیز نخورده تا در طی عمل استفراغ ننماید.
 • بیمار می بایست همه ی دستورهای پزشک را به صورت دقیق رعایت نماید.
 • بیمار قادر است همه ی پرسش ها را پیش از عمل از پزشک پرسیده و از ایشان بخواهد که روند انجام دادن عمل جراحی را توضیح بدهد. در هر حالی بیمار تصمیم گیرنده نهایی جهت انجام دادن هر نوع آزمایش یا درمان می باشد و جراحی بدون اجازه ی بیمار انجام نمی گیرد.

مرحله ها

جراحی در بیمارستان یا مرکز جراحی انجام می گیرد. بیمار داروی آرام بخش دریافت می نماید. پزشک برش‌ هایی را درون کشاله ران به وجود می آورد و بیضه‌ ها را از راه این شکاف‌ ها خارج می کند.

برش‌ ها در انتها بخیه زده خواهد شد. پزشک در صورت مایل بودن بیمار قادر است پروتز پر گردیده با سرم نمک (سالین) را به جای بیضه درون کیسه بیضه قرار بدهد تا کیسه بیضه ظاهر و حسی عادی داشته باشد. عمل جراحی به طور معمول حدود یک ساعت به طول می انجامد.

بیشتر بخوانید: سیستوسل (افتادگی مثانه)

بعد از عمل جراحی برداشت بیضه

بیمار بعد از جراحی چند ساعت در قسمت ریکاوری تحت نظر گرفته می گردد و بعد از آن مرخص می گردد. بیمار می بایست دستورهای پزشک درمورد تمیز و خشک نگه داری کردن زخم را به صورت دقیق انجام بدهد و دست‌ ها را پیش و پس از دست زدن به زخم شستشو دهد.

بیمار می بایست لباس راحت و گشاد به تن کند تا برش‌ ها تحریک نگردد. فعالیت‌ های روزانه به طور معمول ظرف یک تا دو هفته از سر گرفته خواهد شد و بهبودی کامل بعد از دو تا چهار هفته حاصل می گردد.

عمل برداشتن بیضه - لیزر سنگ کلیه در کرج - جراحی زیبایی مردان در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - شاک ویو نعوظ

پزشک موردهای زیر را به بیمار توضیح خواهد داد:

 • مدت زمان دوره ی بهبود
 • فعالیت‌ هایی مثل بلند نمودن اشیاء که انجام دادن آنها در دوره ی بهبود ممنوع می باشد.
 • موقع از سر گرفتن فعالیت‌ های عادی روزمره
 • مراقبت از خود در خانه
 • نشانه ها یا مشکل هایی که ممکن است بعد از عمل بروز پیدا کند و شیوه های مدیریت این عارضه ها
 • موقع مراجعه ی دوباره به مطب

بیشتر بخوانید: علائم عفونت کلیه

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو