خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

علائم انواع سرطان پروستات
علائم انواع سرطان پروستات

ما در این مقاله به مبحث علائم انواع سرطان پروستات می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

علائم انواع سرطان پروستات

در مراحل اولیه سرطان پروستات، ممکن است هیچ علامتی نداشته باشید.

با این حال، با افزایش سن، پروستات شما به دلایل زیادی بزرگتر می شود. این می تواند ادرار کردن را برای شما سخت کند.

علائم زیر به این معنی نیست که شما سرطان پروستات دارید، اما می‌تواند نشانه‌ای از سرطان پروستات باشد. در صورت داشتن هر کدام از این نشانه ها با پزشک خود صحبت نمائید:

 • مشکل در شروع یا توقف ادرار ( ادرار کردن ).
 • جریان آهسته ادرار
 • ادرار دردناک یا انزال.
 • چکیدن ادرار.
 • نیاز به ادرار کردن بیش از حد معمول برای شما.
 • وجود خون در ادرار یا انزال (منی).
 • بیدار شدن در نیمه شب با نیاز به ادرار کردن.

در سرطان پروستات در مراحل پیشرفته، ممکن است این علائم را داشته باشید:

 • کاهش وزن.
 • خستگی (خستگی شدید).
 • کمردرد یا درد سیاتیک مانند (دردی ناگهانی و «تیراندازی» که از ناحیه کمر و پایین پا می‌رود).
 • تورم در پاها که از بین نمی رود.

اگر علائم یا علائمی دارید که نگران آن هستید، لطفاً با پزشک خانواده یا پرستار خود صحبت کنید.

 

 

بیشتر بخوانید: سرطان حالب 

سرطان پروستات چگونه تشخیص داده می شود؟

سرطان پروستات معمولاً در طول معاینه فیزیکی توسط پزشک یا پرستار تشخیص داده می شود.

گاهی اوقات سرطان پروستات پس از جراحی برای بزرگ شدن غده پروستات (زمانی که پروستات شما بزرگتر از حد طبیعی است) پیدا می شود.

قبل از جراحی، تیم مراقبت های بهداشتی شما فکر نمی کند که سرطان در پروستات شما وجود داشته باشد. با این حال، سرطان پس از جراحی پیدا می شود.

اینها آزمایشاتی هستند که می توانند به تشخیص سرطان پروستات کمک کنند:

 • معاینه رکتوم دیجیتالی (DRE): پزشک یا پرستار، انگشت خود را از طریق مقعد شما (از باز شدن به سمت شکم شما) و وارد راست روده شما می کند. راست روده شما درست پشت پروستات شما قرار دارد. این به پزشک یا پرستار امکان می دهد تا هرگونه بافت نامنظم (مانند توده) در پروستات شما را احساس کند. توده ممکن است نشانه سرطان باشد. در صورت داشتن علائم مشکل پروستات، پزشک یا پرستار شما ممکن است این معاینه را توصیه کند.
 • آزمایش خون PSA: این آزمایش میزان آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA) را در خون شما اندازه گیری می کند. سطوح نرمال PSA بین 4 تا 7 نانوگرم در میلی لیتر (نانوگرم در میلی لیتر) است. اگر DRE شما مشکوک به سرطان باشد، ممکن است نیاز به آزمایش PSA داشته باشید. اگر بیش از 40 سال سن دارید، ممکن است بخواهید از پزشک یا پرستار خود بپرسید که آیا آنها این آزمایش را به شما توصیه می کنند.
  • اگر آزمایش خون DRE یا PSA مشکوک به سرطان باشد، پزشک یا پرستار شما ممکن است شما را به یک متخصص اورولوژی ارجاع دهد. اورولوژیست پزشکی است که در سیستم ادراری تخصص دارد.
 • سونوگرافی ترانس رکتال (TRUS): پزشک یک مبدل اولتراسوند (کاوشگری که از امواج صوتی برای ارائه تصویر استفاده می کند) را از طریق مقعد به داخل رکتوم شما می گذارد. این به پزشک اجازه می دهد تا پروستات و بافت های اطراف آن را بررسی کند. از سونوگرافی نیز در طول بیوپسی پروستات برای هدایت سوزنی استفاده می شود که تکه های کوچکی از بافت پروستات شما را می گیرد.
 • بیوپسی: پزشک از یک مبدل اولتراسوند برای هدایت سوزن به پروستات شما استفاده می کند. سوزن 10 تا 12 بار در پروستات قرار می گیرد تا تکه های ریز پروستات را بگیرد. این قطعات توسط متخصص (پاتولوژیست) از نظر سرطان بررسی خواهند شد. پزشک شما مقداری بی حس کننده موضعی (عامل بی حسی) برای کمک به ناراحتی در طول بیوپسی به شما می دهد.

اگر هر یک از این آزمایشات مشکوک به سرطان یا سرطان باشد، ممکن است به آزمایشات بیشتری نیاز داشته باشید. این آزمایش‌ها تنها در صورتی انجام می‌شوند که سرطان شما پرخطر باشد (به انواع خطر در زیر مراجعه کنید).

 • اسکن استخوان: این یک نوع تصویربرداری است که بررسی می کند آیا سرطان به استخوان های شما سرایت کرده است یا خیر. اگر PSA شما بیش از 10 نانوگرم در میلی لیتر باشد یا اگر بیوپسی شما سرطان پرخطر (سرطانی که با سرعت بیشتری در حال رشد است و احتمال انتشار آن بیشتر است) را نشان دهد، این اسکن را انجام خواهید داد.
 • سی تی اسکن (توموگرافی کامپیوتری): این یک نوع تصویربرداری است که بررسی می کند آیا سرطان شما در خارج از پروستات به بافت ها یا اندام های قفسه سینه، شکم یا لگن گسترش یافته است یا خیر.

بیشتر بخوانید: درمان نعوظ دردناک 

انواع سرطان پروستات کدامند؟ ( علائم انواع سرطان پروستات )

بیش از 95 درصد (95 از 100) سرطان های پروستات، آدنوکارسینوم هستند. اینها سرطان هایی هستند که از سلول های غده شروع می شوند. در پروستات، سلول های غده مخاط و مایع پروستات را می سازند.

انواع دیگر سرطان پروستات نادر هستند و در سلول های دیگر پروستات شروع می شوند.

 

 

بیشتر بخوانید: عوامل ایجاد ناباروری در مردان 

PSA ( علائم انواع سرطان پروستات )

امتیاز گلیسون : این سرطان را بر اساس ظاهر و عملکرد آن توصیف می کند. یک پاتولوژیست پس از بررسی بیوپسی سرطان پروستات یک عدد می دهد.

این عدد می تواند 1، 2، 3، 4 یا 5 باشد. هر چه این عدد کمتر باشد، سلول های سرطانی نزدیک تر به نظر می رسند و مانند سلول های طبیعی عمل می کنند. هر چه این تعداد بیشتر باشد، بیشتر شبیه سلول های سرطانی به نظر می رسند و مانند سلول های سرطانی عمل می کنند.

عدد اول رایج ترین الگویی است که می بینند. عدد دوم دومین الگوی رایجی است که می بینند. آسیب شناس این دو امتیاز را اضافه می کند تا نمره کل گلیسون را بدهد. نمرات بالاتر به معنای خطر بالاتر سرطان است.

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان علائم انواع سرطان پروستات، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اینستاگرام: دکتر ناصر بخت

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 


 • صندلی مگنت تراپی
 • درمان بی اختیاری ادرار در کرج
 • بی اختیاری ادرار
 • درمان پروستات در کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو