خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

نشانه های ناتوانی جنسی مردان
نشانه های ناتوانی جنسی مردان

ما در این مقاله به مبحث نشانه های ناتوانی جنسی مردان می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

Contents

نشانه های ناتوانی جنسی مردان

بدون شک یکی از مشکلات اصلی اختلافات زناشویی ناتوانی یکی از همسران است. در این مقاله می خواهیم در مورد ناتوانی جنسی مردان، علائم و نشانه های ناتوانی جنسی مردان یا به قول قدیمی ها، نشانه های افتادن از دست مردان صحبت کنیم.

زیرا علاوه بر دعواهای زناشویی، مشکلات گسترده ای را برای خود مرد ایجاد می کند. بنابراین او همیشه در معرض افسردگی و سایر مشکلات روحی و جسمی است. پس با ما همراه باشید تا در این مقاله به بررسی علائم ناتوانی جنسی در مردان بپردازیم.

علائم و نشانه های ناتوانی جنسی و از دست دادن مردانگی

1- اختلال نعوظ

همانطور که گفتیم ناتوانی جنسی به دلیل ناتوانی در داشتن نعوظ کافی یا اختلال در حفظ نعوظ رخ می دهد. اختلال نعوظ می تواند علت های زیادی داشته باشد.

از جمله استرس، دیابت، فشار خون، ناراحتی های عصبی و … پس می توان گفت که این موارد می تواند علت شل شدن دستگاه تناسلی مردان در هنگام آمیزش باشد که اغلب در افراد بالای 40 سال دیده می شود.

بیشتر بخوانید: درمان قطعی زگیل تناسلی

2- کاهش میل جنسی

سایر علائم اختلال نعوظ و ناتوانی جنسی شامل کاهش میل جنسی است. میل جنسی یا میل جنسی به معنای نیاز مرد به داشتن رابطه جنسی و لذت بردن از آن است. میل جنسی تحت تاثیر هورمون تستوسترون است. اگر به هر دلیلی میزان این هورمون در بدن کاهش یابد، می تواند منجر به ناتوانی جنسی و کاهش میل جنسی شود.

3- تاخیر در انزال

یکی از نشانه های عاشق شدن مرد تاخیر در انزال است. در انزال تاخیری، انزال یا زمان زیادی طول می کشد یا اصلا اتفاق نمی افتد.

تاخیر در انزال دو دلیل عمده دارد:

الف) مشکلات جسمی

از علل فیزیکی دیر انزالی می توان به میگرن، دیابت، فشار خون و همچنین برخی داروها و جراحی ها اشاره کرد.

ب) استرس روانی

می توان گفت استرس روحی مهم ترین علت دیر انزالی است; زیرا باعث می شود مرد از رابطه لذت نبرد و باعث تاخیر در انزال شود.

4- زود انزالی

انزال زودرس یکی دیگر از علائم ناتوانی جنسی در مردان است.

انزال زودرس می تواند علت های زیادی داشته باشد:

 • مصرف مواد مخدر و سموم از جمله سیگار و الکل
 • فرم بدن
 • سرکوب جنسی
 • اضطراب و استرس که به عنوان مهم ترین عامل زود انزالی شناخته می شود.

بیشتر بخوانید: بیماری پلاک پیرونی

5- انزال مکرر

افراد مبتلا به انزال رتروگراد می توانند منی را در ادرار خود ببینند. دلیلش این است که در این افراد اسپرم به مثانه رها می شود. این بیماری بیشتر در افراد دیابتی دیده می شود. همچنین رتروگراد را می توان از عوارض داروهای دیابت، افسردگی و بیماری های پروستات نام برد.

دلایل ناتوانی جنسی و از دست دادن مردانگی

1- دیابت

همانطور که تاکنون چندین بار اشاره کردیم، یکی از شایع ترین علل ناتوانی جنسی، دیابت است. به طوری که اختلال نعوظ در بیماران دیابتی بسیار شایع است. طول مدت دیابت با افزایش احتمال اختلال نعوظ رابطه مستقیم دارد. به طوری که در بیماران دیابتی هر چه قند خون بالاتر باشد احتمال ناتوانی جنسی بیشتر می شود.

2- بیماری های قلبی

آلت مرد برای نعوظ به جریان خون بالا نیاز دارد. اگر به هر دلیلی قلب نتواند خون را به خوبی پمپاژ کند یا در رگ‌ها انسداد وجود داشته باشد، ناتوانی جنسی ممکن است رخ دهد.

بیشتر بخوانید: درمان ویروس زگیل تناسلی

3- کاهش تستوسترون

نعوظ به شدت به هورمون تستوسترون وابسته است. بنابراین طبیعی است که مشکلات جنسی با کاهش سطح تستوسترون در بدن افزایش یابد.

4- سیگار کشیدن

قبلاً گفتیم که نعوظ آلت تناسلی در مردان به میزان جریان خون بستگی دارد. سیگار منجر به کم شدن جریان خون در بدن می شود. در نتیجه خون کافی به آلت تناسلی نمی رسد و نعوظ در حین مقاربت رخ نمی دهد.

5- عفونت های جنسی

برخی از ویروس ها، از جمله هپاتیت، پروستات را تحت تأثیر قرار می دهند. اگر این ویروس ها درمان نشوند، به مرور زمان می توانند باعث اختلالات جنسی از جمله ناتوانی جنسی شوند.

6- تومورهای پروستات

از آنجایی که پروستات تولید کننده منی است، وجود توده در پروستات می تواند مشکلات جنسی زیادی ایجاد کند. توده خوش خیم در پروستات معمولاً باعث ناتوانی جنسی نمی شود. اما تومورهای بدخیم پروستات می توانند برای بیمار ناتوانی ایجاد کنند. این ناتوانی به صورت اختلال نعوظ و همچنین درد شدید در هنگام انزال خود را نشان می دهد.

7- جراحی غده پروستات

درست است که کار پروستات تولید منی است. اما در بسیاری از افرادی که تحت عمل جراحی پروستات قرار گرفته اند، مشکل نعوظ دارند. گفته می شود که این اختلال به دلیل آسیب عصبی ناشی از عمل جراحی به آلت تناسلی است.

بیشتر بخوانید: درمان عفونت کلیه در کرج

8- اختلالات سیستم عصبی

اختلالات سیستم عصبی را می توان به دو گروه تقسیم کرد: استرس روانی و بیماری های سیستم عصبی.

قبلاً گفتیم که فشارهای روانی باعث کاهش میل جنسی و در نتیجه اختلال نعوظ می شود. بیماری های سیستم عصبی شامل ام اس، آلزایمر، پارکینسون و سکته است.

9- عوارض داروها

بسیاری از داروها می توانند باعث ناتوانی جنسی در مردان شوند. این داروها مانند اسپیرونولاکتون، دیازپام، آمفتامین ها، سایمتیدین، فوروزماید و غیره می توانند با مکانیسم های مختلف باعث اختلال نعوظ شوند. به عنوان مثال دیازپام سیستم عصبی را تحریک می کند و به این ترتیب در دراز مدت باعث ایجاد مشکل در نعوظ مردان می شود.

درمان ناتوانی جنسی در مردان

از آنجایی که ناتوانی جنسی در مردان دلایل بسیار گسترده ای دارد، درمان این اختلال را می توان به دو دسته اقدامات درمانی و پیشگیری تقسیم کرد:

اقدامات پیشگیرانه

 • سیگار و الکل را ترک کنید
 • پرهیز از اضطراب و استرس
 • ورزش منظم و مداوم
 • خواب کافی
 • تغذیه مناسب و بسیاری موارد دیگر

اقدامات درمانی

 • داروهایی مانند آوانافیل، واردنافیل و تادالافین
 • استفاده از پمپ خلاء
 • مصرف داروهای گیاهی از جمله آب انار و سرکه سیب
 • درمان با موج شوک نعوظ یا درمان اختلال نعوظ با موج شوک

بیشتر بخوانید: سرطان های بیضه

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اینستاگرام: دکتر ناصر بخت

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 


 • وازکتومی سرپایی در کرج
 • اورولوژی در کرج
 • درمان ناتوانی جنسی در کرج
 • اختلال نعوظ در کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو