خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

علائم و دلایل زگیل تناسلی - اورولوژی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان ناباروری در کرج
علائم و دلایل زگیل تناسلی

ما در این مقاله به مبحث علائم و دلایل زگیل تناسلی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

علائم و دلایل زگیل تناسلی

به طور خلاصه، زگیل تناسلی توسط نوعی ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می‌شود و یکی از شایع‌ترین انواع عفونت‌های مقاربتی (STI) است.

زگیل تناسلی (condylomata acuminata) دومین عفونت مقاربتی رایج (STI) در انگلستان است. آنها به واسطه ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می گردند. آنها شبیه برجستگی های گوشتی کوچک روی پوست هستند و در ناحیه تناسلی و اطراف آن یافت می شوند.

زگیل تناسلی معمولاً هیچ درد یا تهدیدی برای سلامتی ایجاد نمی کند، با این حال، می تواند بسیار ناخوشایند به نظر برسد که ممکن است باعث ناراحتی عاطفی شود.

ویروس پاپیلوما که باعث ایجاد زگیل تناسلی می شود از طریق تماس جنسی از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. هم مردان و هم زنان می توانند ویروس را ناقل و منتقل کنند.

بر خلاف کلامیدیا، زگیل تناسلی می تواند از طریق تماس پوست به پوست و همچنین رابطه جنسی نفوذی منتقل شود.

اگر زگیل های قابل مشاهده از قبل وجود داشته باشند، احتمال گسترش عفونت بسیار بیشتر است. با این حال، حتی اگر زگیل ها ناپدید شده باشند، هنوز امکان انتقال عفونت HPV تناسلی وجود دارد.

ویروس قادر به عبور از کاندوم نیست، با این حال، اگر زگیل در قسمتی از اندام تناسلی باشد که توسط کاندوم پوشانده نشده است، عفونت همچنان می تواند منتشر شود.

آنها می توانند به ناحیه مقعد گسترش یابند بدون اینکه لزوماً درگیر رابطه مقعدی باشند. در صورت داشتن رابطه جنسی دهانی، ممکن است عفونت در دهان ایجاد شود، اگرچه این امر بسیار نادر است.

علائم ویروس پاپیلوما را نمی توان از طریق بوسیدن، در آغوش گرفتن یا استفاده از اشیاء مشترک خانگی مانند حوله حمام، صندلی توالت، بشقاب و کارد و چنگال منتقل کرد.

علائم و دلایل زگیل تناسلی

ویروس پاپیلوما که باعث ایجاد زگیل تناسلی می شود از طریق تماس جنسی از فردی به فرد دیگر منتقل می شود . هم مردان و هم زنان می توانند ویروس را ناقل و منتقل کنند.

بر خلاف کلامیدیا، زگیل تناسلی می تواند از طریق تماس پوست به پوست و همچنین رابطه جنسی نفوذی منتقل شود.

اگر زگیل‌های قابل مشاهده از قبل وجود داشته باشند، احتمال شیوع عفونت بسیار بیشتر است، اگرچه حتی اگر زگیل‌ها ناپدید شده باشند، انتقال عفونت همچنان امکان‌پذیر است.

ویروس قادر به عبور از کاندوم نیست، با این حال، اگر زگیل تناسلی روی قسمتی از اندام تناسلی باشد که توسط کاندوم پوشانده نشده است، عفونت همچنان می تواند منتشر شود.

زگیل تناسلی می تواند به ناحیه مقعد گسترش یابد بدون اینکه لزوماً درگیر رابطه مقعدی باشد. در صورت داشتن رابطه جنسی دهانی، ممکن است عفونت در دهان ایجاد شود، اگرچه این امر بسیار نادر است.

زگیل تناسلی را نمی توان از طریق بوسیدن، در آغوش گرفتن یا به اشتراک گذاشتن اشیاء خانگی مانند حوله حمام، صندلی توالت، بشقاب و کارد و چنگال منتقل کرد.

ویروس پاپیلومای انسانی متعلق به خانواده ای متشکل از صدها گونه مختلف ویروسی است. این گونه های مختلف می توانند نواحی مختلف بدن را تحت تاثیر قرار دهند.

حدود 30 گونه از HPV وجود دارد که می تواند بر روی پوست تناسلی تاثیر بگذارد. با این حال، بیشتر این گونه ها به ندرت علائم قابل مشاهده ای ایجاد می کنند. تخمین زده می شود که تقریباً نود درصد از کل موارد زگیل تناسلی تنها توسط دو سویه HPV ایجاد می شود، نوع 6 و نوع 11.

علائم و دلایل زگیل تناسلی - اورولوژی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان ناباروری در کرج

بیشتر بخوانید: عوامل ایجاد ناباروری در مردان 

علائم و دلایل زگیل تناسلی چیست؟

اکثر افراد آلوده به HPV با هیچ زگیل قابل مشاهده ای ظاهر نمی شوندعلائم. این ویروس به طور معمول خود به خود از بین خواهد رفت. اگر زگیل ایجاد شود، ممکن است چندین هفته، ماه یا حتی سال ها بعد از تماس اولیه با ویروس طول بکشد.

هنگامی که از نظر فیزیکی ظاهر می شوند، معمولاً به صورت برجستگی های گوشتی کوچک روی پوست اطراف ناحیه تناسلی ظاهر می شوند.

آنها قادر هستند به طور تکی یا گروهی ظاهر گردند. وقتی در کنار هم قرار می گیرند می توانند ظاهری از نوع گل کلم به خود بگیرند. اندازه آنها نیز متفاوت است و در بسیاری از موارد آنقدر کوچک هستند که فرد مبتلا حتی متوجه آنها نمی شود. رایج ترین مکان برای یافتن زگیل تناسلی بین مردان و زنان متفاوت است.

بیشتر بخوانید: درمان نعوظ دردناک 

برای زنان، علائم و دلایل زگیل تناسلی معمولاً یافت می شود:

اطراف دهانه واژن (فرج)
در گردن رحم (دهانه رحم)
اطراف و داخل مقعد
در قسمت بالای ران

در مردان، علائم و دلایل زگیل تناسلی معمولاً یافت می شود:

روی آلت تناسلی
روی کیسه بیضه
اطراف و داخل مقعد
در قسمت بالای ران
داخل مجرای ادرار

زگیل تناسلی معمولاً بدون درد است، در برخی موارد ممکن است خارش داشته باشد و ملتهب شود. به طور بالقوه، این می تواند منجر به خونریزی از ناحیه آنوژنیتال یا مجرای ادرار شود.

اگر جریان ادرار شما مختل به نظر برسد، ممکن است وجود زگیل تناسلی در مجرای ادرار را نشان دهد.

بیشتر بخوانید: سرطان حالب 

علائم و دلایل زگیل تناسلی چگونه تشخیص داده می شود؟

توصیه می شود اگر برای اولین بار مشکوک به زگیل تناسلی هستید، به کلینیک سلامت جنسی محلی خود مراجعه کنید. اگر شریک جنسی فعلی یا اخیراً به عفونت مبتلا شد، باید به دنبال مشاوره پزشکی باشید، حتی اگر خودتان هیچ زگیل ایجاد نکرده باشید.

این عفونت مقاربتی معمولاً از طریق یک معاینه بصری ساده قابل تشخیص است. پزشک یا پرستار ناحیه تناسلی را برای بررسی زگیل یا تغییرات پوست اطراف ناحیه تناسلی معاینه می کند.

از آنجایی که زگیل ها می توانند بسیار کوچک باشند، معاینه کننده ممکن است از یک لنز ذره بین برای کمک به تشخیص وجود آنها استفاده کند.

اگر مشکوک به زگیل ها در مکان هایی باشد که از نظر بصری مشخص نیستند، ممکن است معاینه دقیق تری انجام شود.

علائم و دلایل زگیل تناسلی - اورولوژی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان ناباروری در کرج

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اینستاگرام: دکتر ناصر بخت

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 


  • اورولوژی در کرج
  • درمان بیماری های جنسی در کرج
  • درمان زگیل تناسلی در کرج
  • بی اختیاری ادرار

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو