خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

فریز اسپرم - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان اختلال نعوظ - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی در کرج
فریز اسپرم

ما در این مقاله به مبحث فریز اسپرم می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

فریز اسپرم (ذخیره اسپرم)

فریز اسپرم یا همان ذخیره سازی اسپرم فرایندی می باشد که در آن اسپرم های سالم فریز شده و در حالت کرایو ذخیره می شوند تا بعد ها جهت استفاده و باروری یخ زدایی گردند.

به طور معمول این شیوه به وسیله ی اشخاصی استفاده می گردد که تحت معالجه می باشند و یا دارای شغلی می باشند که باروری آنها را به خطر خواهد انداخت.

فریز نمودن اسپرم در میان  مردانی که ترجیح می دهند در سن های بالاتر بچه دار گردند از محبوبیت زیادتری برخوردار می باشد.

امروزه و در هنگام نگارش این مقاله براساس تحقیقات انجام شده حدود ۲۰ درصد زوج های ایرانی با مشکل ناباروری روبرو می باشند و قسمت قابل توجهی از این موردها مرتبط با مشکلات ناباروری مردان است.

در جامعه ی کنونی به علت پیشرفت های انجام شده در علم پزشکی و شیوه های گوناگونی که برای درمان ناباروری مردان موجود است، نگرانی ها در این رابطه شدیدا کم شده است.

یکی از این شیوه ها فریز اسپرم است که به مرد این امکان را خواهد داد در جوانی و در هنگامی که اسپرم با کیفیت در بدن خودش دارد ، آن را فریز نموده تا در آینده در صورت بروز مشکلات قادر باشد از آن جهت فرزندآوری استفاده کند.

فریز اسپرم - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان اختلال نعوظ - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی در کرج

بیشتر بخوانید:سنگ حالب 

چگونگی فریز اسپرم و استفاده کردن از ذخیره ی اسپرم فریز گردیده

پیش از آغاز فرایند، یک پرسشنامه کاغذی به متقاضی داده خواهد شد تا پر نموده و پس از آن بررسی های موردنیاز برای سلامت مرد انجام می شود تا شخص به بیماری های عفونی مثل هپاتیپ و اچ‌ آی‌ وی مبتلا نگردیده باشد.

بعد ظرف مخصوص جمع آوری به متقاضی داده خواهد شد و به اتاق مخصوص راهنمایی می گردد. شیوه ی استخراج به شکل استمنا (خودارضایی) بوده و همسر شخص قادر است او را همراهی نماید.

جمع آوری منی در یک ظرف استریل انجام می شود و می بایست مراقب بود تا نمونه آلوده نگردد. پیش از نمونه گیری از متقاضی درخواست می گردد تا دو الی سه روز پیش از جمع آوری منی، رابطه جنسی برقرار نکند تا غلظت اسپرم به زیادترین اندازه ی خودش برسد.

در صورت بروز هر نوع مشکل و یا عدم انزال شخص، منی با شیوه ی جراحی و استخراج مستقیم اسپرم از بیضه انجام می شود. بهتر آن می باشد که فرایند جمع آوری اسپرم در آزمایشگاه انجام گیرد چون مایع منی تازه می باشد و حداکثر باروری را دارد.

در صورتی که متقاضی به هر دلیلی ترجیح بدهد این کار را در منزل انجام دهد، نوعی کاندوم و روان کننده به او داده خواهد شد که به نمونه اسپرم صدمه ای نزند. نمونه اسپرم می بایست در سریع ترین وقت برای تجزیه و کیفیت سنجی به آزمایشگاه منتقل گردد.

بیشتر بخوانید:تشخیص عفونت ادراری 

 

فایده های فریز اسپرم

انجماد یا فریز کردن اسپرم یک شیوه ی استاندارد، ایمن و تاثیرگذار جهت حفظ باروری مردان است. در مقایسه با شیوه های محافظت از باروری زنانه مانند انجماد تخمک یا انجماد جنین، خیلی سریع و غیر تهاجمی تر است.

مردها به علل گوناگون می توانند اسپرم های خودشان را در بانک اسپرم ذخیره کنند. از حائز اهمیت ترین عللی که برای انجماد اسپرم موجود است می شود به این موارد اشاره کرد:

  • درمان کردن سرطان

تحقیقات نشان می دهد که اشعه های درمانی که برای درمان سرطان مورد استفاده قرار می گیرد سبب کاهش قدرت باروری در اشخاص گردیده و به اسپرم ها به شکل غیرقابل جبرانی صدمه خواهند زد و بعد از تکمیل دوره ی درمان هم هیچ تضمینی برای ادامه دادن تولید اسپرم سالم برای شخص موجود نیست.

براساس این شرایط توصیه می گردد پیش از آغاز روند درمان سرطان، بیمارهایی که قصد دارند در آینده فرزند یا فرزند دیگری داشته باشند، اسپرم خود را ذخیره کنند.

بیشتر بخوانید:عفونت قارچی در مردان 

  • جراحی غده ی پروستات یا بیضه ها

احتمال این هست که تولید اسپرم براساس خطرهایی که جراحی پروستان و بیضه دارد تحت تاثیر قرار خواهد گرفت به همین علت فریز اسپرم پیش از جراحی به اشخاصی که قصد جراحی پروستات و بیضه را دارند پیشنهاد می گردد.

اگر این جراحی شرایطی مثل آزواسپرمی انسدادی ایجاد کند، برای برطرف کردن صدمه یا حتی خارج کردن اسپرم به جراحی دیگری احتیاج است. در چنین موردهایی انجماد اسپرم، یک شیوه ی مقرون به صرفه و تضمین شده است. آزواسپرمی در پزشکی به موردهایی می گویند که در آن مايع منی آقایان فاقد اسپرم است.

  • فریز اسپرم پیش از وازکتومی

بعضی فریز نمودن را فقط برای مردانی می دانند که قصد انجام دادن عمل هایی را دارند که در پی آن توانایی بارورسازی خودشان از دست خواهد رفت، ولی این شیوه کاربردهای زیادتری دارد.

امکان دراد آقایان به علل گوناگون که یکی از آنها مایل نبودن به داشتن فرزند می باشد، تحت جراحی وازکتومی قرار داده می شوند. این آقایان امکان دارد در برهه خاصی از زندگی تغییر عقیده داده و قصد داشته باشند صاحب فرزند و یا فرزندهای دیگری گردند. در این موقعیت ها فریز اسپرم قادر است کمک کننده آنها باشد.

البته لازم به ذکر می باشد وازکتومی به احتمال زیادی قابل برگشت می باشد ولی در بعضی از موارد بازگشت پذیری آن موفقیت آمیز نمی باشد و به اندازه شیوه فریز کردن اسپرم قابل اطمینان نمی باشد.

  • شغل هایی با شرایط پر خطر

در برخی از شغل های پرخطر صدمه های جسمی مخصوصا به دستگاه تولید مثل موجود است، مثل پرسنل نظامی، آتش نشان ها، تکنسین های قسمت هسته ای و اشعه ایکس که بیشتر در وضعیت پرخطر خدمت می نمایند.

این اشخاص هم می توانند براساس وضعیتی که دارند از فریز اسپرم های خود استفاده کنند.

فریز اسپرم - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان اختلال نعوظ - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی در کرج

  • در اشخاص تراجنسیتی یا ترنس

برای منتقل کردن از حالت مرد به زن اشخاصی که تحت هورمون درمانی یا عمل جراحی تغییر جنسیت قرار داده می شوند و از مرد به زن تبدیل می گردند، توانایی باروری خودشان را از دست خواهند داد. چنین اشخاصی می توانند از اسپرم منجمد گردیده استفاده کنند و در آینده از راه IVF صاحب فرزند گردند.

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو