خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان انحنای آلت تناسلی پیرونی - شاک ویو پلاک پیرونی - درمان ناباروری در کرج - درمان سرطان پروستات - سیستوسکوپی فلکسیبل - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴
درمان با موج شوک انحنای آلت تناسلی پیرونی

ما در این مقاله به مبحث درمان با موج شوک انحنای آلت تناسلی پیرونی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

درمان با موج شوک انحنای آلت تناسلی پیرونی

آلت تناسلی با ایجاد زاویه 90 درجه به حالت نعوظ می رود. تمایل به هر جهتی غیر از این حالت را انحنای آلت تناسلی (پیرونی) می گویند.

انحنای آلت تناسلی امکان دارد مادرزادی باشد یا بعداً به علت های مختلف رخ دهد. اساس بیماری مادرزادی پیرونی نارسایی یکی از دو بافت اسفنجی است که آلت تناسلی را نعوظ می کند و انحنای آلت تناسلی به سمت این سمت توسعه نیافته است. اختلال انحنای آلت تناسلی که پس از آن رخ می دهد معمولا در افراد بالای 50 سال دیده می شود. بیماری پیرونی به دلیل تشکیل کلسیفیکاسیون بین بافت اسفنجی که سخت شدن آلت تناسلی و غلاف اطراف این بافت را فراهم می کند رخ می دهد. در بیماران دیابتی شایع تر است.

همانند درمان اختلال نعوظ (ناتوانی جنسی) با Modus ED SWT، امواج ضربه ای باعث تحریک بافت ها و سلول هایی می شود که به آنها اعمال می شود، بنابراین تشکیل رگ های خونی جدید و جریان خون در بافت اسفنجی آلت تناسلی را تسریع می کند. بنابراین عواملی که باعث انحنای آلت تناسلی می شوند از بین می روند.

بیشتر بخوانید: عوامل خطر سرطان پروستات

چه تفاوت هایی با سایر روش های درمانی دارد؟

می‌توان روش‌های درمان کلاسیک انحنای آلت تناسلی غیر از ED SWT را به دو دسته دوره حاد و دوره مزمن پیرونی تقسیم کرد. از آنجایی که پلاک هایی که باعث انحنای آلت تناسلی در دوره حاد می شوند هنوز به طور کامل تشکیل نشده اند، از درمان دارویی استفاده می شود. به همین دلیل، تشخیص در دوره حاد بسیار مهم است. زمانی که تشخیص زودهنگام امکان پذیر نباشد و بیماری به مرحله مزمن برسد، درمان دارویی نمی تواند خیلی موثر باشد. در عوض، درمان های جراحی ضروری است. این روش درمانی نتایج قطعی نمی دهد و همچنین یک روش درمانی پرخطر است. آسیب به ساختار عروقی و عصبی آلت تناسلی در حین عمل خطر از دست دادن کامل نعوظ را به همراه دارد. بعد از جراحی، هورمون درمانی برای سرکوب نعوظ اعمال می شود تا بخیه های آلت تناسلی پارگی نکنند.

در درمان Modus ED SWT نیازی به هیچ گونه مداخله دارویی و جراحی نیست. در مدت زمان بسیار کوتاه و در تمامی مراحل بیماری (حاد، مزمن) بدون نیاز به دارو، آرامبخش و آرام بخش، می توان با خیال راحت از آن استفاده کرد. از آنجایی که امواج ضربه متمرکز تنها بر نقطه متمرکز آلت تناسلی اثر می‌گذارند، چیزی به نام تخریب ساختار عصبی و عروقی آلت تناسلی مانند مداخلات جراحی وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: تشخیص سرطان پروستات

علاوه بر این، از آنجایی که نیازی به مداخله جراحی نیست، شرایط نامطلوب مانند ترکیدن بخیه ها در حین نعوظ به خصوص در افرادی که تحت عمل جراحی قرار گرفته اند، رخ نمی دهد.

شوک تراپی با چگالی کم چیست؟

پیرونی

در درمان موج شوک با شدت کم Modus ED SWT، امواج ضربه ای هنگامی که به یک ناحیه آناتومیکی اعمال می شود، باعث استرس مکانیکی و ریزتروما می شود. این استرس مکانیکی و میکروتروما باعث ایجاد یک سری واکنش‌های بیولوژیکی می‌شود که جریان خون را افزایش می‌دهد و باعث ایجاد نئوواسکولاریزاسیون بافت می‌شود. بنابراین در اثر امواج ضربه ای که جریان خون به آلت تناسلی را افزایش می دهد و عروق جدید ایجاد می کند، مشکل نعوظ آلت برطرف می شود.

ED SWT چگونه اعمال می شود؟

بهبود مشکل نعوظ و کاهش درد در بیمارانی که تحت درمان Modus ED SWT قرار گرفتند، مشاهده شد. با اعمال امواج ضربه ای کم انرژی، ترمیم بافت در پلاک های Peyronie در مرحله حاد حاصل می شود که باعث کوچک شدن پلاک می شود. بنابراین، به زندگی جنسی بیماران با نعوظ با کیفیت کمک می کند.

بیشتر بخوانید: بزرگی پروستات

برنامه حداقل 1 یا 2 جلسه در هفته انجام می شود. بسته به سن و اندازه بشقاب، 6-24 جلسه مورد نیاز است. جلسه 20 دقیقه طول می کشد. امواج شوک بر روی شفت و قشر آلت تناسلی اعمال می شود. قبل از جلسه، کاربردهایی مانند دارو، آرام بخش، بیهوشی برای بیمار اعمال نمی شود. در پایان جلسه بیمار می تواند از همان جایی که ترک کرده به زندگی روزمره خود ادامه دهد.

اثرات جانبی

قبل از درمان، آرام بخش، آرام بخش و غیره. هیچ آمادگی لازم نیست. هیچ عارضه جانبی وجود ندارد مانند درد، درد، تورم، کبودی، سوزش و تحریک در حین یا بعد از عمل.

بیماری پیرونی چیست؟

بیماری پیرونی که برای اولین بار توسط Gigot de La Peyronie در سال 1743 توصیف شد، یک اختلال بافت همبند است که با تشکیل پلاک های فیبری در آلت تناسلی نشان داده می شود. اگرچه بین افراد متفاوت است، علائم بیماران به صورت ناهنجاری هایی مانند انحنای آلت تناسلی، کوتاه شدن، باریک شدن و نعوظ دردناک همراه با تشکیل پلاک در آلت تناسلی دیده می شود.

بیماری پیرونی چگونه تشخیص داده می شود؟

نام دیگر بیماری پیرونی انحنای آلت تناسلی است. با این حال، کل انحنای آلت تناسلی، بیماری پیرونی نیست. انحنای مادرزادی آلت تناسلی با بیماری پیرونی متفاوت است. انحنای مادرزادی آلت تناسلی که به سنت پیامبر نیز معروف است، مانند بیماری پیرونی باعث تشکیل پلاک یا درد نمی شود. بنابراین، بزرگترین تفاوت بین انحنای مادرزادی آلت تناسلی و بیماری پیرونی، نعوظ دردناک است. نخستین علامت بیماری پیرونی درد در موقع نعوظ است. در شرایط عادی، آلت تناسلی در هنگام نعوظ در زاویه نود درجه قرار دارد. جدای از این، منحنی های سمت راست، چپ، پایین یا بالا نشان دهنده انحنای آلت تناسلی هستند. علاوه بر انحنای آلت تناسلی، بیماری پیرونی با نعوظ دردناک، کوتاه شدن اندازه آلت تناسلی، سختی قابل لمس در آلت تناسلی یا اختلال نعوظ نیز ظاهر می شود.

مراحل بیماری پیرونی

مرحله اولیه بیماری پیرونی به عنوان مرحله خطرناک و مرحله بعدی به عنوان مرحله مزمن تعریف می شوند.

بیشتر بخوانید: علائم اولیه سرطان پروستات

علائم اولیه بیماری پیرونی

علائم بیماری پیرونی با توجه به مراحل بیماری متفاوت است. فاز اولیه به طور دوره حاد بیان می شنود و در این دوره درد هایی در آلت تناسلی می بینید. با این حال، این دردها دائمی نیستند. در این دوره زمانی که آلت تناسلی خم می شود و تشکیل پلاک شروع می شود، سختی روی آلت احساس می شود. زمانی که دوره حاد بیماری پیرونی درمان نشود، می تواند تقریباً 18 ماه طول بکشد.

علائم دوره مزمن بیماری پیرونی

کاهش یا ناپدید شدن درد در آلت تناسلی و تداوم انحنای آلت تناسلی به مدت 3 ماه نشانه گذار به مرحله مزمن است. در فاز مزمن، پلاک ها سخت تر از فاز حاد هستند و به غیر از انحنای آلت تناسلی، ناهنجاری های دیگری نیز قابل مشاهده است. شایع ترین بدشکلی در مرحله حاد بیماری پیرونی، بدشکلی ساعت شنی است. اما در دوره مزمن کوتاهی آلت تناسلی و اختلال نعوظ یعنی ناتوانی جنسی نیز به عنوان علائم در بیماران دیده می شود.

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج – بی اختیاری ادرار – سیستوسکوپی فلکسیبل

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو