خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اختلال جنسی
اختلال جنسی

ما در این مقاله به مبحث اختلال جنسی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

Contents

اختلال جنسی

هر نوع مشکلی در حین رابطه جنسی که باعث ایجاد ناراحتی در شما یا همسرتان شود، یک اختلال جنسی محسوب می شود. گاهی اوقات مشکل موقتی اما تکراری است و گاهی شما را برای همیشه آزار می دهد. این اختلال می تواند در قسمت های مختلف رابطه خود را نشان دهد.

به عنوان مثال، ممکن است یک زن میل جنسی خود را از دست داده باشد یا یک مرد ممکن است سفتی آلت تناسلی خود را در حین مقاربت از دست بدهد. بسته به اینکه این اختلال در چه زمانی در رابطه رخ می دهد، تشخیص ها و درمان های متفاوتی باید در نظر گرفته شود.

آیا اختلال جنسی دارید؟

آیا واقعاً اختلال جنسی دارید؟ اختلال عملکرد جنسی برای اکثر مراجعین کابوس است و با کوچکترین مشکلی در رابطه جنسی اعتماد به نفس خود را از دست می دهند.

بیشتر بخوانید: زگیل تناسلی در زنان

گاهی در دعوای زن و شوهر، طرفین مشکلات جنسی را به رخ می کشند. در این موارد معمولاً شدت ناتوانی جنسی به شدت افزایش می یابد و روند درمان را مختل می کند.

با کدام بخش از رابطه جنسی مشکل دارید؟

اختلال عملکرد جنسی به چهار دسته اصلی تقسیم می شود که شامل:

اختلالات میل جنسی می شود: عدم یا کاهش علاقه به داشتن رابطه جنسی و انجام فعالیت های جنسی

اختلالات برانگیختگی جنسی: ناتوانی در احساس تحریک جنسی جسمی یا ذهنی

اختلالات ارگاسم: کمبود یا تاخیر در رسیدن به ارگاسم یا اوج لذت جنسی

اختلالات درد جنسی: احساس درد غیر قابل تحمل و آزاردهنده در حین مقاربت، اختلال در عملکرد جنسی

مشکلی است که در هر مرحله از چرخه پاسخ جنسی ممکن است رخ دهد. چرخه پاسخ جنسی شامل چهار مرحله هیجان، برانگیختگی، اوج و ارگاسم است. به عنوان مثال، اختلال میل جنسی و برانگیختگی هر دو در مرحله هیجان رخ می دهند.

بر انگیختگی احساسات جنسی یا اختلال میل جنسی hypersexuality

این مرحله یک مرحله روانی است. افرادی که تحریک نمی شوند یا تمایلی ندارند و همچنین در مورد داشتن رابطه جنسی با فرد دیگری خیال پردازی نمی کنند، از اختلالات جنسی رنج می برند.

البته افرادی هم هستند که تمایل زیادی به رابطه دارند و اگر غیرعادی باشد یکی از این افراد هستند. میل جنسی زیاد و کم می تواند برای افراد آزاردهنده و ناراحت کننده باشد.

ثبات احساسات جنسی Plateau

در این مرحله از آمیزش جنسی، دخول صورت می گیرد. جریان خون در واژن باعث تورم آن می شود و کلیتوریس بسیار حساس می شود.

در مردان، بیضه ها سفت هستند و جریان خون در آلت تناسلی افزایش می یابد. اگر در این مرحله آلت تناسلی مرد استحکام خود را از دست بدهد و زنان به طور ناگهانی نتوانند به رابطه جنسی ادامه دهند، دچار اختلال جنسی می شوند.

اختلال در آنورگاسمی یا ارگاسم Disorder of orgasm or anorgasmia

شایع ترین مشکل جنسی زنان آنورگاسمی است. اختلال ارگاسم یعنی نرسیدن به ارگاسم یا تاخیر در ارگاسم. علت این مشکلات عواملی مانند استرس و اضطراب هستند.

بیشتر بخوانید: عمل پروستات با لیزر

در مردان نیز اختلال ارگاسم وجود دارد اما نام آن اختلالات نعوظ یا انزال است. مردان و زنانی که با ارگاسم مشکل دارند، اختلالات جنسی دارند.

مرحله فروکش resolution

این مرحله شامل بازگشت تدریجی به استراحت است که ممکن است چندین ساعت طول بکشد. در مردان، آلت تناسلی به اندازه طبیعی خود باز می گردد و در زنان، واژن و سایر ساختارها به حالت قبل از هیجان باز می گردند.

اختلال عملکرد جنسی چقدر شایع است؟

برخلاف تصور عمومی، اختلال عملکرد جنسی بسیار شایع است و حدود 43 درصد از زنان و 31 درصد از مردان را در مقطعی از زندگی خود تحت تأثیر قرار می دهد. البته همه این موارد به طور کامل به ناتوانی جنسی منجر نمی شود. با وجود شیوع و اهمیت ویژه اختلالات جنسی، اغلب به این بخش از سلامت توجه کافی نمی شود.

اختلال نعوظ در مردان و اختلال برانگیختگی جنسی در زنان در 10 تا 20 درصد مردان و زنان دیده می شود. در مردان، این مشکل بیشتر به سن مربوط می شود و مشکل ارگاسم در زنان نسبتاً شایع است و حدود 10 تا 15 درصد را درگیر می کند. شایع ترین شکایت مردان انزال زودرس است که حدود 30 درصد گزارش شده است. درد جنسی در 15-10 درصد زنان و کمتر از 5 درصد در مردان گزارش شده است.

علت ناتوانی جنسی چیست؟

دلایل متعدد و متنوعی برای بروز مشکلات جنسی در افراد وجود دارد، اگرچه معمولاً به نظر می رسد ترکیبی از چندین عامل مختلف باعث ایجاد اختلالات جنسی می شود.

بیشتر بخوانید: علت عفونت پروستات

عوامل فیزیکی:

بسیاری از مشکلات پزشکی و بیماری های جسمی می توانند منجر به اختلالات جنسی شوند.

این عوامل عبارتند از: قند خون بالا و دیابت، بیماری های قلبی عروقی، بیماری های عصبی، عدم تعادل هورمونی، بیماری های مزمن زمینه ای مانند مشکلات کلیوی یا نارسایی کبد، اعتیاد به الکل و سوء مصرف مواد.

بارداری و یائسگی نیز به دلیل تغییرات هورمونی می تواند باعث ایجاد برخی مشکلات جنسی در زنان شود. همچنین عوارض جانبی برخی داروها می تواند تا حد زیادی باعث ایجاد مشکلات و اختلالات جنسی شود، مانند استفاده از داروهای ضد افسردگی یا روانگردان که به شدت بر عملکرد جنسی تأثیر می گذارد.

از عوارض این داروها گاهی در درمان اختلالات جنسی استفاده می شود اما همیشه به یاد داشته باشید که اگر این گروه از داروها را زیر نظر پزشک و با نظر متخصص مصرف نکنید، عوارض بسیار جدی و غیر قابل جبرانی خواهد داشت. عواقب سلامت جسمی و جنسی شما خواهد داشت.

هرگز فریب تبلیغات ارزان شبکه های مجازی را نخورید. بسیاری از بیماران کلینیک های سلامت جنسی به دلیل استفاده از فرآورده های دارویی بی کیفیت و نامناسب دچار مشکلات جنسی طولانی مدت شده اند.

عوامل روانی:

برخی افراد نگران عملکرد جنسی خود هستند. سایر افراد نسبت به خواسته ها و فعالیت های خود احساس شرم و گناه می کنند.

موارد دیگر عبارتند از افسردگی، استرس، عزت نفس پایین مانند خجالت از اعضای بدن، آسیب های جنسی مانند تجاوز، آزار و اذیت جنسی نیز می تواند منجر به اختلال عملکرد جنسی شود.

تفاوت بین ناتوانی جنسی در مردان و زنان

با توجه به نقش‌ های متفاوت زن و مرد در روابط جنسی، اختلالات جنسی به روش‌های مختلفی تطهیر می‌شود. مردان اغلب با اختلال نعوظ و زنان معمولاً با بی میلی جنسی به کلینیک مراجعه می کنند.

در مردان اختلالات برانگیختگی جنسی با اختلال نعوظ و در زنان اختلال برانگیختگی ذهنی و تحریک دستگاه تناسلی است. یکی دیگر از اختلالات جنسی در زنان اختلالات جنسی است که در حین یا بعد از رابطه جنسی احساس درد می کنند.

بیشتر بخوانید: راه های درمان سرطان پروستات

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اینستاگرام: دکتر ناصر بخت

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 


  • درمان ناتوانی جنسی در کرج
  • درمان بی اختیاری ادرار در کرج
  • اورولوژی در کرج
  • دستگاه صندلی مگنت تراپی

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو