خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

نتایج وازکتومی - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان سرطان پروستات در کرج - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی ترمیمی تناسلی
نتایج وازکتومی

ما در این مقاله به مبحث نتایج وازکتومی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

Contents

نتایج وازکتومی

وازکتومی یک روش جراحی جزئی است که دو لوله (واژ دفران) حامل اسپرم را مسدود می کند. بعد از وازکتومی، شما همچنان نعوظ و انزال (cum) خواهید داشت، اما منی شما حاوی اسپرم نخواهد بود. گاهی اوقات به این روش پیشگیری از بارداری، عقیم سازی یا “قطعه” نیز می گویند.

نتایج وازکتومی - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان سرطان پروستات در کرج - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی ترمیمی تناسلی

وقتی وازکتومی می کنم چه اتفاقی می افتد؟

دو برش یا سوراخ کوچک در پوست کیسه بیضه شما ایجاد می شود و لوله هایی که اسپرم را حمل می کنند (واس دفران) مسدود می شوند، یا با بریدن و گره زدن آنها یا مهر و موم کردن آنها با استفاده از گرما.

وازکتومی معمولا با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود اما با استفاده از بیهوشی عمومی قابل انجام است . شما معمولاً می توانید همان روز به خانه بروید، اما گاهی اوقات مجبورید یک شب در بیمارستان بمانید.

بیشتر بخوانید: درمان بیماری های اورولوژی 

وازکتومی چقدر موثر است؟

وازکتومی بیش از 99 درصد در پیشگیری از بارداری موثر است. برای همیشه (دائمی) در نظر گرفته می شود.

وازکتومی چگونه کار می کند؟

برای اینکه حاملگی اتفاق بیفتد، اسپرم باید یک تخمک بالغ را بارور کند. پس از بلوغ، سلول های اسپرم جدید به طور مداوم در بیضه ها ساخته می شوند. اسپرم توسط دو لوله به نام واس دفران از بیضه ها خارج می شود.

این لوله ها از کنار وزیکول های منی و پروستات عبور می کنند که با هم منی (cum) را ایجاد می کنند. سپس مایع منی به یک لوله منفرد به نام مجرای ادرار می رود و از آلت تناسلی خارج می شود.

وازکتومی مجرای دفران را مسدود می کند و مانع از حرکت اسپرم به داخل مایع منی می شود. پس از وازکتومی، اسپرم در بیضه ها باقی می ماند و توسط بدن جذب می شود.

منی هنوز توسط وزیکول های منی و پروستات ایجاد می شود اما حاوی اسپرم نیست. این با جلوگیری از ملاقات اسپرم با تخمک از بارداری جلوگیری می کند.

چه زمانی شروع به موثر شدن می کند؟

حدود 3 ماه بعد از وازکتومی طول می کشد تا مایع منی حاوی اسپرم نباشد. برای جلوگیری از بارداری، باید از رابطه جنسی خودداری کنید یا از روش دیگری از پیشگیری از بارداری در این دوران استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: مرکز اورولوژی در کرج 

از کجا می توانم وازکتومی انجام دهم؟

برای سازماندهی وازکتومی باید به پزشک مراجعه کنید. اگر خودشان این روش را انجام ندهند، شما را به پزشک دیگری که انجام می دهد ارجاع می دهند. شما می توانید وازکتومی را در کلینیک، بیمارستان یا جراحی روزانه انجام دهید.

چه چیزی مانع از کارکرد وازکتومی می شود؟

حدود 3 ماه از زمان عمل جراحی طول می کشد تا وازکتومی برای جلوگیری از بارداری شروع به کار کند. انجام آزمایش اسپرم برای بررسی این موضوع مهم است.

بسیار غیرمعمول است که وازکتومی کار خود را متوقف کند.

چه چیزی در مورد وازکتومی خوب است؟

 • بسیار موثر است.
 • این یک روش سریع و ساده است.
 • دائمی است (برای همیشه باقی می ماند).
 • بر مقدار، ظاهر یا احساس انزال یا مایع منی شما تأثیری ندارد.
 • بر توانایی شما برای لذت بردن از رابطه جنسی یا رسیدن به ارگاسم تأثیری ندارد.
 • ممکن است این امکان را به همسرتان بدهد که اگر می‌خواهد از بارداری جلوگیری کند، استفاده از انواع دیگر پیشگیری از بارداری را متوقف کند.

آیا انجام وازکتومی عوارضی دارد؟

 • ممکن است زخم، کبودی، توده یا عفونت در محل زخم داشته باشید.
 • معمولا برای چند روز دردناک است.

آیا وازکتومی می تواند مشکلات جدی برای سلامتی ایجاد کند؟

برخی از افراد ممکن است دردی داشته باشند که ماه ها بعد از عمل ادامه می یابد، اما این امر نادر است.

بیشتر بخوانید: هیپرپلازی خوش‌ خیم پروستات

دلایلی که چرا وازکتومی ممکن است گزینه خوبی برای شما نباشد:

 • فکر کنید ممکن است بعداً بچه بخواهید.

به احتمال زیاد تمایل دارید که وازکتومی معکوس شود اگر:

 • جوان هستند (به ویژه در سنین زیر 30 سال)
 • هیچ فرزندی ندارند
 • با یک رابطه فعلی مشکل دارند

اگر قبل از اینکه بدانم وازکتومی موثر بوده است رابطه جنسی داشته باشم چه؟

برای اطمینان از کارآمد بودن وازکتومی باید آزمایش اسپرم بدهید. اگر قبل از اینکه مطمئن شوید آزمایش جواب داده است و همسرتان در خطر بارداری است، رابطه جنسی محافظت نشده داشته باشید، ممکن است به پیشگیری از بارداری اضطراری نیاز داشته باشد.

اگر شریک جنسی من بعد از انجام وازکتومی باردار شود چه اتفاقی می افتد؟

وازکتومی به بارداری آسیبی نمی رساند. ادامه بارداری یا سقط جنین بی خطر است.

نتایج وازکتومی - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان سرطان پروستات در کرج - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی ترمیمی تناسلی

اگر وازکتومی کنم و من و همسرم بخواهیم بچه داشته باشیم چه؟

شما می توانید وازکتومی را معکوس کنید، اما ممکن است گران باشد. شما حدود 50 تا 60 درصد احتمال دارد که همسرتان پس از معکوس کردن، از طریق رابطه جنسی باردار شود.

چه چیز دیگری باید در مورد وازکتومی بدانم؟

 • وازکتومی از شما در برابر عفونت های مقاربتی (STI) محافظت نمی کند .
 • وازکتومی یکی از انواع روش های پیشگیری از بارداری است. سایر گزینه های پیشگیری از بارداری را ببینید

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اینستاگرام: دکتر ناصر بخت

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 


 • وازکتومی سرپایی در کرج
 • درمان سرطان پروستات در کرج
 • شاک ویو پلاک پیرونی
 • جراحی ترمیمی تناسلی

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو