خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

پروستاتیت - درمان زگیل تناسلی در کرج - جراحی تناسلی مردان در کرج - اورولوژی در کرج - درمان پروستات در کرج
پروستاتیت

ما در این مقاله به مبحث پروستاتیت می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

پروستاتیت

غده پروستات و بافت های اطراف آن را تحت تاثیر قرار می دهد.

پروستاتیت التهاب پروستات است که در بین مردان نسبتا شایع است. برخی تخمین ها نشان می دهد که تا 50٪ از مردان در طول زندگی خود با این بیماری اورولوژیک مواجه می شوند.

می تواند حاد (ناگهانی و شدید) یا مزمن (مداوم) باشد. همچنین می تواند باکتریایی یا غیر باکتریایی باشد. مهم است که بدانید پروستاتیت سرطان پروستات نیست.

انواع پروستاتیت

علائم، تشخیص و گزینه های درمانی برای انواع مختلف پروستاتیت متفاوت است. برای تشخیص صحیح، مهم است که علائم خاص را در حین ارزیابی مشخص کنید.

همانطور که از نام آن پیداست، پروستاتیت حاد باکتریایی در اثر عفونت باکتریایی ایجاد می شود. این شکل از التهاب کمترین شایعی است که تشخیص داده می شود. هنگامی که تشخیص داده می شود، به طور کلی در میان مردان جوان و میانسال دیده می شود.

پروستاتیت باکتریایی مزمن از بسیاری جهات مانند پروستاتیت حاد باکتریایی است، با این تفاوت که رشد آن کندتر است و علائم شدیدتری دارد. مردان مبتلا به این بیماری اغلب دچار عفونت ادراری مکرر می شوند .

پروستاتیت مزمن غیر باکتریایی (همچنین به عنوان سندرم درد مزمن لگن یا CPPS شناخته می شود) شایع ترین نوع تشخیص داده شده است. علت اصلی CPPS به طور کامل شناخته نشده است، اما تحقیقات نشان می دهد که ممکن است به دلیل التهاب یا اسپاسم عضلانی در عضلات کف لگن باشد.

پروستاتیت - درمان زگیل تناسلی در کرج - جراحی تناسلی مردان در کرج - اورولوژی در کرج - درمان پروستات در کرج

بیشتر بخوانید:سنگ حالب 

علائم

علائم بر اساس نوع التهابی که تشخیص داده می شود متفاوت است. با این حال، چندین علامت با هم همپوشانی دارند. در ادامه برخی از علائم بر اساس هر نوع توضیح داده شده است.

پروستاتیت باکتریایی حاد / مزمن باکتریایی

برای شکل حاد التهاب، علائم زیر عموماً به طور ناگهانی و شدید ظاهر می شوند. با پروستاتیت باکتریایی مزمن، مردان علائم مشابهی را تجربه خواهند کرد، اما پیشرفت آنها کندتر است و شدت کمتری احساس می شود. علائم هر دو شکل التهاب باکتریایی می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • لرز
 • تب
 • سوزش شدید در هنگام ادرار
 • ناتوانی در تخلیه مثانه در هنگام ادرار
 • تکرر ادرار (مخصوصا در شب)
 • درد پرینه، بیضه، مثانه و کمردرد
 • انزال دردناک

سندرم مزمن غیر باکتریایی / سندرم درد مزمن لگن

با این نوع التهاب، مردان ممکن است موارد زیر را تجربه کنند:

 • ادرار دشوار، گاهی دردناک.
 • ناراحتی یا درد در پرینه، مثانه، بیضه ها و آلت تناسلی.
 • انزال سخت و دردناک.

تشخیص پروستیت

تشخیص علت پروستاتیت می تواند بسیار دشوار باشد و یافتن موفق ترین درمان ممکن است زمان بر باشد. در ابتدا، پزشک شما باید پروستات شما را معاینه کند.

او این کار را با وارد کردن انگشتان دستکش به داخل راست روده و احساس پروستات از طریق دیواره راست روده انجام می دهد. اگرچه این ممکن است ناراحت کننده باشد، اما می تواند چیزهای زیادی را به پزشک بگوید.

پزشک عمومی یا اورولوژیست مشاور بیمارستان نمونه‌ای از ادرار را برای بررسی عفونت‌ها آزمایش می‌کنند و برای بررسی وجود نشانگرهای شیمیایی که می‌تواند به شناسایی علت مشکل کمک کند، نمونه‌ای از خون می‌گیرند.

بسته به نتیجه این آزمایش‌ها، ممکن است از شما خواسته شود که نمونه‌ای از مایع منی تهیه کنید تا ببینید آیا علائم عفونت را نشان می‌دهد یا خیر. تولید این نمونه ممکن است آخرین کاری باشد که دوست دارید انجام دهید، اما می تواند تفاوت بزرگی در تشخیص شما ایجاد کند، بنابراین ارزش پشتکار را دارد.

یک مشاور ممکن است تصمیم بگیرد که نیاز به بررسی دقیق تر خود غده دارد. این را می توان با فناوری تصویربرداری انجام داد. یا اسکن اولتراسوند، CT یا MRI، دقیقاً بسته به آنچه که آنها مشکوک به مشکل هستند.

اگر این مطالعات تغییرات غیرعادی را نشان دهد، ممکن است مشاور بخواهد از غده بیوپسی بگیرد. این کار تحت بی حسی موضعی با استفاده از یک سوزن بلند و تحت هدایت سونوگرافی انجام می شود.

شما کمی حساس خواهید شد و ممکن است برای یک یا دو روز متوجه منی لکه‌دار خون شوید، اما این آزمایش بی‌خطر است و روش خوبی برای اطمینان از اینکه مشکل شما کاملاً درک شده است.

بیشتر بخوانید:تشخیص عفونت ادراری 

مراحل تشخیص

گزینه های درمانی بر اساس نوع پروستاتیت تشخیص داده شده متفاوت خواهد بود. در طی ارزیابی، از ابزارهای زیر برای تعیین نوع التهابی که بیمار تجربه می کند استفاده می شود:

 • ارزیابی علائم فعلی و سابقه پزشکی.
 • معاینه در مطب، از جمله معاینه پروستات (معاینه رکتوم دیجیتال).
 • سونوگرافی ترانس رکتال – در صورت لزوم، سونوگرافی به پزشک امکان می دهد غده پروستات را تجسم کند.

بیشتر بخوانید:عفونت قارچی در مردان 

گزینه های درمان

درمان به نوع التهابی که تشخیص داده می شود بستگی دارد. اگر بیمار دارای فرم باکتریایی حاد یا مزمن باشد، آنتی بیوتیک تجویز می شود. برای فرم مزمن غیر باکتریایی یا CPPS، ابتدا آنتی بیوتیک ها نیز تجویز می شود.

با این حال، این شکل از التهاب معمولاً به درمان آنتی بیوتیکی پاسخ نمی دهد. در صورت بی اثر بودن آنتی بیوتیک ها، گزینه های درمانی زیر در نظر گرفته می شوند:

 • آلفا بلوکرها
 • داروهای ضد التهاب
 • شل کننده های عضلانی
 • عصاره های گیاهی یا ویتامین ها
 • ماساژ مکرر پروستات برای تخلیه مجاری پروستات
 • فیزیوتراپی

التهاب پروستات می تواند یک بیماری دردناک برای مردان باشد. اگر علائمی دارید و مایل به ارزیابی هستید، با مرکز اورولوژی جهانشهر تماس بگیرید تا یک قرار ملاقات تعیین کنید.

پروستاتیت - درمان زگیل تناسلی در کرج - جراحی تناسلی مردان در کرج - اورولوژی در کرج - درمان پروستات در کرج

بیشتر بخوانید: ادرار دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو