خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

پروستاتکتومی
پروستاتکتومی

ما در این مقاله به مبحث پروستاتکتومی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

پروستاتکتومی

خطرات هر نوع پروستاتکتومی رادیکال بسیار شبیه به هر عمل جراحی بزرگی است. مشکل های حین یا مدت کوتاهی بعد از عمل قادر است شامل موردهای زیر باشد:

واکنش به بیهوشی

خونریزی ناشی از جراحی

لخته گردیدن خون در پاها یا ریه ها

آسیب به اندام های مجاور

عفونت در محل جراحی

به ندرت، ممکن است بخشی از روده در حین جراحی آسیب ببیند، که می تواند منجر به عفونت در شکم شود و ممکن است نیاز به جراحی بیشتری برای اصلاح داشته باشد. جراحات روده ها با جراحی های لاپاراسکوپی و روباتیک بیشتر از روش باز است.

اگر غدد لنفاوی برداشته شوند، مجموعه ای از مایع لنفاوی (به نام لنفوسل) می تواند تشکیل شود و ممکن است نیاز به تخلیه داشته باشد.

خطرات شما تا حدی به سلامت کلی، سن شما و مهارت تیم جراحی شما بستگی دارد.

بیشتر بخوانید: درمان بیماری های اورولوژی 

عوارض جانبی پروستاتکتومی

عمده ترین عوارض جانبی احتمالی پروستاتکتومی رادیکال عبارتند از:

بی اختیاری ادرار (ناتوانی در کنترل ادرار)

اختلال نعوظ (مشکلات در ایجاد یا حفظ نعوظ)

این عوارض جانبی می تواند با برخی از اشکال دیگر درمان سرطان پروستات نیز رخ دهد.

سایر عوارض جانبی پروستاتکتومی نیز ممکن است.

بی اختیاری ادرار در پروستاتکتومی

ممکن است نتوانید ادرار خود را کنترل کنید، یا ممکن است پس از جراحی نشت یا قطره چکان داشته باشید. بی اختیاری می تواند نه تنها از نظر جسمی، بلکه از نظر عاطفی و اجتماعی نیز بر شما تأثیر بگذارد. اینها انواع عمده بی اختیاری هستند:

مردان مبتلا به بی اختیاری استرسی ممکن است هنگام سرفه، خنده، عطسه یا ورزش، ادرار نشت کند. بی اختیاری استرسی شایع ترین نوع بعد از جراحی پروستات است.

به طور معمول به علت مشکلات دریچه ای که ادرار را در مثانه نگهداری می کند (اسفنکتر مثانه) ایجاد می گردد. درمان‌های سرطان پروستات می‌تواند به این دریچه یا اعصابی که دریچه را کار می‌کند آسیب برساند.

مردان مبتلا به بی اختیاری سرریز در تخلیه مثانه مشکل دارند. مدت زمان بسیاری طول خواهد کشید تا ادرار نمایند و جریان دریبل با نیروی اندکی دارند. بی اختیاری سرریز معمولاً به دلیل انسداد یا باریک شدن مجرای خروجی مثانه توسط بافت اسکار ایجاد می شود.

مردان مبتلا به بی اختیاری فوری نیاز به ادرار کردن دارند. این زمانی اتفاق می افتد که مثانه با پر شدن از ادرار به کشش بیش از حد حساس شود.

به ندرت پس از جراحی، مردان تمام توانایی خود را برای کنترل ادرار از دست می دهند. به این بی اختیاری مداوم در پروستاتکتومی می گویند .

پس از جراحی سرطان پروستات، کنترل مثانه معمولاً به آرامی طی چند هفته یا چند ماه بهبود می یابد. اما پزشکان نمی توانند به طور قطع پیش بینی کنند که چگونه یک مرد تحت تأثیر قرار می گیرد.

به طور کلی، مردان مسن‌تر نسبت به مردان جوان‌تر معمولاً مشکلات بی‌اختیاری بیشتری دارند. مراکز بزرگ سرطان، که در آنها جراحی پروستات اغلب انجام می شود و جراحان تجربه زیادی دارند، به طور کلی مشکلات کمتری را در مورد بی اختیاری گزارش می کنند.

بی اختیاری قابل درمان است. حتی اگر نتوان بی اختیاری شما را به طور کامل اصلاح کرد، باز هم می توان به آن کمک کرد. برای آشنایی با مدیریت و زندگی با بی اختیاری، به بی اختیاری مثانه و روده مراجعه کنید. این در درمان پروستاتکتومی هم موثر است.

بیشتر بخوانید: مرکز اورولوژی در کرج 

اختلال نعوظ (ناتوانی جنسی) در پروستاتکتومی

این بدان معنی است که شما نمی توانید نعوظ کافی برای دخول جنسی داشته باشید.

نعوظ به واسطه 2 دسته کوچک عصب کنترل می گردد که در امتداد دو سمت پروستات قرار گرفته اند. اگر بتوانید قبل از جراحی نعوظ داشته باشید، جراح سعی می کند در طول پروستاتکتومی به این اعصاب آسیب نرساند.

این تحت عنوان یک رویکرد صرفه جویی در اعصاب شناخته می گردد. اما اگر سرطان به سمت اعصاب یا خیلی نزدیک به آن رشد کند، جراح باید آنها را خارج کند.

اگر هر دو عصب برداشته شوند، نمی‌توانید نعوظ خود به خودی داشته باشید، اما ممکن است همچنان بتوانید با استفاده از برخی از کمک‌هایی که در زیر توضیح داده شده است، نعوظ داشته باشید.

اگر فقط یک طرف اعصاب برداشته شود، ممکن است همچنان نعوظ داشته باشید، اما احتمال کمتر از برداشتن هیچ کدام است. اگر هیچ یک از بسته های عصبی برداشته نشود، ممکن است در نقطه ای پس از جراحی نعوظ طبیعی داشته باشید.

توانایی شما برای نعوظ بعد از جراحی بستگی به سن شما، توانایی شما برای نعوظ قبل از عمل و اینکه آیا اعصاب قطع شده است یا خیر. اکثر مردان احتمالاً حداقل تا حدودی توانایی نعوظ را از دست خواهند داد، اما هر چه جوانتر باشید، کمتر احتمال دارد که به طور جدی تحت تأثیر قرار بگیرید.

جراحانی که بسیاری از پروستاتکتومی‌ها را انجام می‌دهند، نسبت به کسانی که کمتر این عمل را انجام می‌دهند، میزان کمتری از مشکلات نعوظ را در بین بیماران خود گزارش می‌دهند.

بیشتر بخوانید: هیپرپلازی خوش‌ خیم پروستات

طیف گسترده‌ای از نرخ‌ها در ادبیات پزشکی گزارش شده است، اما وضعیت هر مرد متفاوت است، بنابراین بهترین راه برای دریافت ایده‌ای از شانس بهبودی نعوظ این است که درباره ی مقدار موفقیت پزشک خودتان و احتمال اینکه نتیجه چه می باشد سوال کنید.

اگر توانایی شما برای داشتن نعوظ بعد از جراحی برگشت، اغلب به آرامی برمی گردد. در واقع، ممکن است از چند ماه تا 2 سال یا بیشتر طول بکشد. در طول چند ماه اول، احتمالاً نمی‌توانید نعوظ خود به خودی داشته باشید، بنابراین ممکن است نیاز به استفاده از داروها یا درمان‌های دیگر داشته باشید.

بسیاری از پزشکان احساس می کنند که با تلاش برای نعوظ در اسرع وقت پس از اینکه بدن فرصت بهبود یافت (معمولا چندین هفته پس از عمل) به بازیابی قدرت کمک میکند.

برخی از پزشکان به این روش توانبخشی آلت تناسلی برای درمان پروستاتکتومی می گویند. داروها (به زیر مراجعه کنید) ممکن است در این زمان مفید باشند، اگرچه مشخص نیست که اگر روزانه مصرف شوند یا فقط بر اساس نیاز، بهتر عمل کنند. حتماً درباره ی شرایط خود با پزشک خودتان صحبت نمائید.

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اینستاگرام: دکتر ناصر بخت

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 


  • درمان اختلال نعوظ
  • درمان اختلال نعوظ در کرج
  • اورولوژی در کرج
  • مرکز اورولوژی در کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو