خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان پروستات - درمان عفونت تناسلی و ادراری در کرج - جراحی ترمیمی تناسلی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج
درمان پروستات

ما در این مقاله به مبحث درمان پروستات می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

انواع درمان

بسته به تشخیص شما، درمان برای افراد مختلف متفاوت به نظر می رسد. ما برنامه درمانی شما را برای شما تنظیم می کنیم. درباره انواع درمانی ارائه شده در مرکز اورولوژی جهانشهر بیشتر بدانید.

شیمی درمانی

شیمی درمانی سرطان پروستات را درمان نمی کند، این یکی از دلایلی است که از آن برای درمان سرطان موضعی پروستات در اولین بار استفاده نمی شود.

پزشک شما ممکن است شیمی درمانی را به عنوان گزینه ای برای افزایش عمر یا بهبود کیفیت زندگی شما توصیه کند اگر:

سرطان پیشرفته پروستات برای شما تشخیص داده شده است.

سرطان شما پس از درمان بازگشته است.

برای سرطان پروستات، شیمی درمانی معمولا به صورت یک دارو، خوراکی یا تزریقی انجام می شود. سرطان پروستات معمولا با یکی از موارد زیر درمان می شود:

دوستاکسل (Taxotere)
کابازیتاکسل (Jevtana)
میتوکسانترون (نووانترون)
کربوپلاتین (پاراپلاتین)
سونوگرافی متمرکز با شدت بالا
سونوگرافی متمرکز با شدت بالا (HIFU) یک درمان غیر تهاجمی است که توسط FDA برای فرسایش پروستات تایید شده است.

هایفو یک جایگزین بدون برش و بدون تشعشع برای درمان ارائه می دهد که در یک جلسه درمان سرپایی انجام می شود. در طول درمان، یک پروب رکتوم قرار داده می شود و HIFU از طریق بافت های مداخله ای به پروستات وارد می شود.

HIFU گرمایش سریع را از طریق سونوگرافی بسیار متمرکز ایجاد می کند که هدف آن نقطه ای در پروستات است تا سلول های سرطانی را از بین ببرد. از آنجایی که حداقل حرارت در خارج از ناحیه تومور اعمال می شود، حداقل عوارض جانبی برای بیمار وجود دارد.

پزشک شما ممکن است HIFU را به عنوان یک گزینه درمانی توصیه کند اگر:

شما نمره گلیسون 6 یا 7 دارید و MRI نشان دهنده سرطان پروستات است، یا
بعد از پرتودرمانی دچار سرطان پروستات موضعی عود کننده شده اید.

درمان پروستات - درمان عفونت تناسلی و ادراری در کرج - جراحی ترمیمی تناسلی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج

بیشتر بخوانید: عوامل بیماری سنگ مثانه 

درمان هورمونی

هورمون درمانی سلول های سرطان پروستات را از دریافت تستوسترون، آندروژن اصلی (هورمون مردانه) در مردان، که ممکن است باعث رشد سرطان پروستات شود، باز می دارد.

سطح آندروژن را در بدن کاهش می دهد یا از رسیدن آندروژن به سلول های سرطانی پروستات جلوگیری می کند.

هورمون درمانی یکی از موثرترین اشکال درمان سیستمیک (حدود 85 تا 90 درصد موثر) برای این بیماری است. اگر به تنهایی استفاده شود، سرطان پروستات را درمان نمی کند، اما برای مدتی از پیشرفت بیماری جلوگیری می کند.

اگر هر یک از موارد زیر درست باشد، پزشک ممکن است هورمون درمانی را پیشنهاد کند:

در زمان تشخیص سرطان پروستات پیشرفته یا پرخطر دارید.
با وجود درمان قبلی برای سرطان پروستات، سطح PSA شما در حال افزایش است.
شما نمی توانید برای بیماری خود جراحی یا پرتودرمانی انجام دهید.
انواع مختلفی از هورمون درمانی در دسترس است، از جمله:

داروهایی که از تولید تستوسترون در بدن جلوگیری می کنند
داروهایی که عملکرد تستوسترون تولید شده را مسدود می کنند
جراحی برای برداشتن بیضه، منبع اصلی تستوسترون در مردان
هورمون درمانی همچنین درمان محرومیت از آندروژن یا درمان سرکوب آندروژن نامیده می شود.

سرطان پروستات ممکن است در طول زمان به هورمون درمانی مقاوم شود. کارهای زیادی توسط پزشکان مرکز اورولوژی جهانشهر بر تلاش برای جلوگیری از این امر انجام شده است.

ایمونوتراپی

ایمونوتراپی ها برای استفاده از سیستم ایمنی بدن خود بیمار برای مبارزه با سرطان طراحی شده اند. واکسن ها یکی از انواع ایمونوتراپی هستند.

Sipuleucel-T (Provenge) واکسنی برای سرطان پروستات پیشرفته و متاستاتیک است که دیگر به هورمون درمانی (به نام بیماری مقاوم به اخته شدن) پاسخ نمی دهد و علائم کمی ایجاد می کند یا هیچ علائمی ایجاد نمی کند.

Sipuleucel-T از سلول های ایمنی بدن شما ساخته می شود.

گلبول‌های سفید خون جمع‌آوری می‌شوند و به یک مرکز فرستاده می‌شوند که در آنجا با قرار گرفتن در معرض پروتئین موجود در اکثر سرطان‌های پروستات (اسید فسفاتاز پروستات) فعال می‌شوند.

این با پروتئینی مرتبط است که سیستم ایمنی را تحریک می کند و پاسخ سلول های ایمنی شما را در برابر سرطان افزایش می دهد.

سپس سلول های ایمنی درمان شده شما به کلینیک بازگردانده می شوند و به جریان خون شما تزریق می شوند.

این درمان سطح PSA شما را کاهش نمی دهد یا علائم سرطان پروستات را درمان نمی کند و نشان داده نشده است که سرطان متاستاتیک پروستات را درمان می کند. با این حال، نشان داده شده است که به طور متوسط ​​حدود چهار ماه عمر را طولانی می کند.

مرکز اورولوژی کرج محل انجام چندین مطالعه بالینی بود که منجر به تایید sipuleucel-T شد. اگرچه هیچ روش ایمنی درمانی دیگری برای درمان سرطان پروستات تایید نشده است، ما به طور فعال در حال توسعه آزمایشات بالینی عوامل جدید ایمونوتراپی هستیم.

بیشتر بخوانید: عوامل ایجاد ناباروری در مردان 

درمان پزشکی هسته ای

پزشکی هسته‌ای از داروهایی استفاده می‌کند که مقادیر کمی اشعه متصل به آن برای تشخیص و درمان بیماری‌ها وجود دارد. ما چندین گزینه برای درمان سرطان پروستات داریم.

این درمان ها راهی برای رساندن پرتو مستقیم به سلول های تومور شما هستند.

در سال 2022، FDA لوتتیوم-177 ویپیوتاید تتراکستان (Pluvicto) را تایید کرد. داروی ویپیووتید تتراکستان سلول های تومور را در بدن شما هدف قرار می دهد. بخش رادیواکتیو، لوتتیوم-177 (Lu-177) را به این سلول ها می رساند. در آنجا Lu-177 به سلول ها آسیب می رساند و باعث مرگ سلولی می شود.

پزشکان از این درمان برای سرطان پروستات استفاده می کنند که:

دارای بیومارکر آنتی ژن غشایی اختصاصی پروستات (PSMA+)

به بقیه ی بخش های بدن گسترش پیدا کرده است (متاستاتیک)

به درمان کاهش تستوسترون (که ممکن است بیماری مقاوم به اخته نامیده می شود) پاسخ نمی دهد.

دو درمان پزشکی هسته‌ای دیگر نیز می‌تواند برای سرطان پروستات استفاده شود: Lu-177 dotatate برای انواع خاصی از سرطان پروستات با یک جزء عصبی غدد درون‌ریز (استفاده بدون برچسب) و رادیوم-223 دی کلرید برای سرطان پروستات مقاوم به اخته که به استخوان‌ها رسیده است.

آنها به همان روش کار می کنند و از دارویی برای رساندن پرتو به سلول های سرطانی استفاده می کنند.

درمان پروستات - درمان عفونت تناسلی و ادراری در کرج - جراحی ترمیمی تناسلی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج

بیشتر بخوانید: ادرار دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو