خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان پروستات با لیزر - جراحی زیبایی مردان در کرج - نوارمثانه در کرج - لیزر زگیل تناسلی در کرج - شاک ویو نعوظ
درمان پروستات با لیزر

ما در این مقاله به مبحث درمان پروستات با لیزر می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

درمان پروستات با لیزر - جراحی زیبایی مردان در کرج - نوارمثانه در کرج - لیزر زگیل تناسلی در کرج - شاک ویو نعوظ

درمان پروستات با لیزر

در حال حاضر لیزر جای خودش را به عنوان یک شیوه ی درمانی در حوزه درمان بیماری‌ های گوناگون باز نموده است، طوری که بیشتر از ۱۵ بیماری با دانش لیزر درمان می گردد.

لیزر در واقع یک شعاع تابش تک نور می باشد که از مواد گوناگون با مکانیزم‌ های نوین علمی تهیه می گردد.

جاذبه به وجود آمده در درمان با لیزر در رشته پزشکی، انگیزه‌ ای گشته است تا بقیه رشته‌ها هم به این نوع تابش اشعه جهت درمان مراجعه نموده و به همین علت هم‌ اکنون دایره این درمان وسعت زیادتری پیدا کرده و در اغلب امراض و بیماری‌ ها از شیوه های گوناگون لیزر درمانی استفاده می گردد.

از زمان های قبل در رشته اورولوژی هم جهت درمان برداشت پروستات، تخریب سنگ ها، رفع نمودن تنگی‌ها و سوزاندن تومورهای مثانه لیزر مورد استفاده قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید: جراحی پروستات 

انواع عمل جراحی پروستات توسط لیزر

عمل جراحی پروستات با لیزر به شیوه های گوناگونی انجام می گیرد، از قبیل:

 • تبخیر فتوسلکتیو پروستات توسط لیزر (PVP). در این شیوه از لیزر جهت از بین بردن (تبخیر) بافت اضافه ی پروستات استفاده می نمایند تا مجاری ادرار را بزرگتر نمایند.
 • تخریب بافت پروستات توسط لیزر هولمیوم (HoLAP). این شیوه شبیه به شیوه ی PVP می باشد، به جز آن که از نوع دیگری لیزر جهت از بین بردن (تبخیر) بافت اضافه ی پروستات استفاده می گردد.
 • خارج نمودن بافت اضافه ی پروستات (Enucleation) توسط لیزر هولمیوم (HoLEP). در این شیوه از لیزر جهت برش و برداشت بافت اضافه ای که باعث انسداد مجرای ادرار شده استفاده میگردد. بعد به کمک یک ابزار دیگر به نام مورسلاتور (یک دستگاه خرد کن پیشرفته)، بافت اضافه ی پروستات را به قطعه های کوچکی خرد نموده و سپس به سادگی خارج می نمایند.

نوع جراحی لیزری که پزشک به انجام می رساند به چندین عامل، از قبیل اندازه پروستات، سلامتی عمومی بیمار ، نوع تجهیزات لیزر مورد استفاده و مقدار مهارت و آموزش پزشک وابسته است.

مزیت های درمان پروستات توسط لیزر

چندین شیوه برای معالجه هایپرپلازی خوش‌خیم پروستات یا در اصطلاح پزشکی BPH موجود است، ولی جراحی توسط لیزر به طور بالقوه نسبت به بقیه شیوه ها از قبیل شیوه ی تراشیدن پروستات از راه مجرای ادرار (TURP) و جراحی پروستاتکتومی (یا پروستات‌ برداری) باز دارای چند مزیت است.

این مزیت ها به صورت کلی شامل موارد زیر می باشد:

 • خطر خونریزی کمتر می باشد. از آنجایی که در جراحی با لیزر خطر خونریزی پایین می باشد ، استفاده کردن از لیزر برای جراحی پروستات آقایانی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می نمایند و یا به اختلالات خونریزی مبتلا می باشند که مانع از لخته شدن خون به صورت طبیعی می گردد، گزینه مناسبی می باشد.
 • احتیاجی به بستری شدن در بیمارستان نبوده و یا زمان بستری خیلی کمتر می باشد. جراحی پروستات توسط لیزر می‌ تواند به شکل سرپایی یا تنها با یک شب بستری در بیمارستان انجام گیرد. در بقیه جراحی‌ های پروستات ، مثل پروستاتکتومی باز یا تراشیدن پروستات از راه مجرای ادرار (TURP) ، امکان دارد نیاز باشد بیمار مدت زیادتری در بیمارستان بستری شود.
 • دوره ی نقاهت و بهبودی کوتاه‌تر. زمان موردنیاز برای بهبودی بعد از جراحی با لیزر به طور معمول نسبت به دوره ی بهبودی بعد از عمل TURP یا جراحی باز کوتاه‌ تر می باشد.
 • احتیاج به سوند كمتر می باشد. بعد از جراحی‌ های بزرگی پروستات، جهت تخلیه ادرار از مثانه معمولا نیاز می باشد از کاتتر (سوند) استفاده گردد. در جراحی با لیزر به طور معمول کمتر از 24 ساعت به سوند احتیاج می باشد.
 • نتایج سریعتر. در جراحی با لیزر، بدون فاصله زمانی شاهد بهبود قابل توجهی در نشانه ها و عوارض ادراری می باشیم، در حالی که در شیوه ی درمان با دارو، امکان دارد چندین هفته تا چندین ماه طول بکشد تا بهبودی قابل توجهی حاصل شود.

کاربردهای لیزر در اورولوژی

عمل جراحی پروستات توسط لیزر به کاهش نشانه های ادراری ناشی از هایپرپلازی خوش‌ خیم پروستات (BPH ) کمک می نماید.

بیشتر بخوانید: لیزر سنگ کلیه 

نشانه های ادراری ناشی از BPH امکان دارد شامل موارد زیر باشد:

 • احتیاج مکرر و سریع به دفع ادرار
 • مشکل در آغاز ادرار
 • ادرار نمودن کند (طولانی)
 • زیاد شدن دفعات احتیاج به دفع ادرار در شب (ادرار مکرر در شب یا ناکچوریا)
 • توقف و آغاز مجدد جریان ادرار در زمان ادرار نمودن
 • این حس که نمی‌ توانید مثانه خودتان را به صورت کامل خالی نمائید
 • عفونت ادراری

جراحی پروستات توسط لیزر، برای درمان یا پیشگیری از عوارض ناشی از انسداد مجرای ادرار هم امکان دارد انجام گیرد، از قبیل این عوارض عبارتند:

 • عفونت‌ های ادراری مکرر
 • صدمه دیدگی کلیه یا مثانه
 • نداشتن توانایی در کنترل ادرار (بی اختیاری ادرار) یا نداشتن توانایی در ادرار نمودن (احتباس ادرار)
 • سنگ مثانه
 • مشاهده مکرر خون در ادرار

بیشتر بخوانید: وظایف اورولوژیست 

جراحی پروستات توسط لیزر به چه صورت انجام می گیرد؟

از عمل جراحی پروستات توسط لیزر برای بهبود و رفع نشانه های ادراری متوسط تا شدید ناشی از بزرگ شدگی پروستات ، یعنی بیماری هایپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH) استفاده می گردد.

طی عمل جراحی پروستات توسط لیزر، پزشک از سر آلت تناسلی اسکوپی را به درون مجرای ادرار ( یعنی لوله‌ای که ادرار را از مثانه خارج می نماید)، وارد می نماید.

غده پروستات دور تا دور مجرای ادرار را احاطه نموده است.

لیزری که از اسکوپ عبور می کند انرژی موردنیاز برای خرد نمودن یا از بین بردن بافت اضافه ی پروستات که سبب انسداد مجرای ادرار گردیده و مانع جریان ادرار می گردد را تامین می نماید.

در تمام انواع لیزر از نور متمرکز جهت تولید حرارت دقیق و شدید استفاده می گردد.

بیشتر بخوانید:درمان ناباروری در مردان 

در جراحی توسط لیزر بافت اضافه ی پروستات را از راه های زیر از بین می‌ برند:

 • تبخیر (آبلیشن) . با کمک لیزر بافت اضافه را ذوب نموده و از بین می‌ برند.
 • خرد نمودن و خارج نمودن (انوکلیشن). با کمک لیزر بافت اضافه ی پروستات را به قطعه های کوچکی خرد نموده و از بین می‌ برند.

درمان پروستات با لیزر - جراحی زیبایی مردان در کرج - نوارمثانه در کرج - لیزر زگیل تناسلی در کرج - شاک ویو نعوظ

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو