خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان بیماری پروستاتیت در کرج
درمان بیماری های پروستات در کرج

ما در این مقاله به مبحث درمان بیماری های پروستات در کرج می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

درمان بیماری های پروستات در کرج

به جهت اینکه در باره ی سرطان پروستات بیشتر بدانیم نیاز می باشد که اول غده پروستات را بهتر شناخته باشیم. پروستات غده‌ای به سایز یک گردو در بدن مردان می باشد که وظیفه اصلی آن تولید مایعی می باشد که اسپرم‌ها را تغذیه نموده و جنبش و حرکت آن‌ها را جهت مدت مشخصی میسر می کند.

پروستات در زیر مثانه و در اطراف قسمت اول مجرای ادراری قرار گرفته است.

این غده معمولا با افزایش سن بزرگ‌تر گردیده ولی حالت طبیعی آن در معاینه نرم است و توده ندارد. مشکل از جایی شروع می گردد که اندازه غده بیشتر از حد خود رشد نموده و سلول‌ های بافت هم در آزمایش بیوپسی از شکل طبیعی خود خروج یافته باشند.

درمان بیماری های پروستات در کرج

بیماری‌های مربوط به پروستات و نشانه های آن‌ها

ملتهب شدن پروستات

این عارضه موقعی بروز می نماید که یک عفونت باکتریایی در غده پروستات ایجاد شده باشد. چنین عفونتی به طور معمول در در مردهای زیر ۵۰ سال که رفتارهای پرخطر جنسی دارند رایج تر می باشد.

باکتری‌های بیماری‌زا در زمان مقاربت جنسی از مجرای ادرار خود را به غده پروستات رسانده و تبدیل به کانون عفونی می گردند.

این التهاب باعث ورم نمودن غده گردیده به گونه ای که سبب ایجاد علائمی مانند سوزش مجرای ادراری، درد کمر و درد در محل تناسلی و زیر بیضه‌ها می گردد.

بیشتر بخوانید: عوامل ایجاد ناباروری در مردان 

توده خوش‌خیم پروستات (BPH)

بزرگ گردیدن غده پروستات در تومورهای خوش‌خیم تا اندازه ای تاثیر گرفته از ژنتیک، هورمون تستوسترون مردان و قسمتی  هم رژیم غذایی و سبک زندگی می باشد.

زیاد شدن حجم غده به‌ شکل  خوش‌خیم می باشد و تهدید جدی جهت سلامتی فرد نمی باشد وجود سلول‌های خوش‌خیم در توده BPH به بافت‌های اطراف پراکنده نمی گردند و می شود با عمل جراحی غده را خارج کرد.

از علائم چنین اختلالی می شود به انسداد مجرای ادراری و تحریک‌پذیر گردیدن غده پروستات اشاره نمود. به همین علت دفع ادرار به شکل قطره‌ای انجام می گیرد.

سرطان پروستات

سرطان پروستات در مرحله های اولیه بیماری به‌ شکل بدون علامت می باشد و برعکس التهاب پروستات و پروستات خوش‌خیم (BPH)، تا قبل از متاستاز علامت های مشخصی را بروز نمی نماید.

موقعی که سلول‌ های بافتی به مرحله ی بدخیم رسند متأسفانه با حمله کردن به بافت‌های مجاور باعث ایجاد توده‌ های بدخیم در ناحیه های دیگر و گسترده شدن سلول‌های سرطانی در بدن بیمار می گردند.

احتمال مبتلا شدن به سرطان پروستات با افزایش سن زیاد می شود از همین ‌رو ضروری می باشد که در مردهای بالای ۵۰ سال مخصوصا اشخاصی که سابقه خانوادگی بدخیمی پروستات داشته اند به‌ طور سالانه به واسطه پزشک متخصص معاینه های موردنیاز انجام شود.

مقدار شیوع سرطان پروستات در ایران و جهان

سرطان پروستات راج ترین سرطان در مردان می باشد به گونه ای که طبق تازه ترین آمار اپیدمیولوژیک، این سرطان با شیوع ۲۸%، از زیادترین فراوانی در مقایسه با بقیه ی سرطان‌ها برخوردار می باشد.

همینطور با نرخ مرگ‌ومیر ۱۱% بعد از سرطان ریه در رتبه ی دوم عوامل مرگ‌ومیر قرار گرفته است. مطابق با شواهد علمی در ۵۰% از آقایان بالای پنجاه سال نشانه هایی از بزرگی پروستات بروز می نماید، ولی فقط ۱۰% آن ها به درمان دارویی و جراحی احتیاج می یابند.

مطابق با مطالعات دانشگاهی انجام گرفته در سال ۱۳۹۵، سرطان پروستات در استان ‌های کشور یک روند افزایشی داشته اند و در بعضی استان‌ها مثل تهران شیب افزایشی تندتر می باشد.

این شیب مبتلا شدن متفاوت در استان‌های کشور قادر است ناشی از متفاوت بودن سبک زندگی، نوع تغذیه و وجود آلاینده‌های آب و هوایی باشد.

لذا براساس روند افزایشی این سرطان برنامه‌ های غربالگری به جهت تشخیص سر وقت بیماری مهم است.

بیشتر بخوانید: درمان نعوظ دردناک 

عوامل تاثیرگذار بر بروز سرطان پروستات

سابقه خانوادگی

عامل وراثت و ژنتیک از حائز اهمیت ترین ریسک فاکتورهای مبتلا شدن به سرطان پروستات می باشد. در صورتی که در خانواده، اعضای درجه یک از قبیل پدر و برادر سابقه مبتلا شدن به سرطان پروستات داشته‌اند قادر است در افزایش احتمال ابتلا و هم آغاز زودرس بیماری در شخص موثر باشد.

سن

از خصوصیات بارز سرطان پروستات همراهی معنادار آن با سن های سالمندی می باشد، به گونه ای کهولت سن از فاکتورهای خطر حائز اهمیت در مبتلا شدن به سرطان پروستات محسوب می شود.

به علت جمع شدن اختلال های ژنتیکی در سلول‌ های غده پروستات با گذشت زمان، تکثیر سلول ‌های این غده در سن های بالا از حالت طبیعی خروج یافته و شکل بدخیم به خود خواهند گرفت.

اثرات هورمونی

هورمون‌های جنسی مردان نقش اساسی در تکثیر و زیاد شدن سلول‌ های بافت بدخیم در سرطان پروستات داشته اند به طوری که با کم شدن سطح این هورمون‌ها در هورمون تراپی، از بزرگ گردیدن غده و تحریک گشتن زیادتر سلول‌ها پیشگیری می گردد.

نژاد و قومیت

این بیماری به علت اینکه رابطه نزدیکی با نوع ژنتیک اشخاص دارد در نژادها و قومیت‌های گوناگون بروز متفاوتی داشته است به طور مثال این بیماری در سیاه‌پوستان آمریکا به صورت معناداری زیادتر از سفیدپوستان مشاهده می گردد.

دلیل تفاوت‌های نژادی قادر است ترکیبی از عامل های ژنتیکی و محیطی باشد.

بیشتر بخوانید: سرطان حالب 

رژیم غذایی

بیشتر از یک‌سوم مبتلاها به سرطان پروستات را مردهای چاق تشکیل داده اند و متأسفانه در اغلب مواقع تشخیص دیرهنگام باعث گسترده شدن بیماری در بدن آن ها میگردد.

به همین علت آقایانی که به ‌تناسب‌اندام خودشان اهمیت نمی‌دهند زیادترین قربانیان این بیماری می باشند.

استفاده ی بیشتر از اندازه از غذاهای چرب مخصوصا چربی‌های جانوری و هم انواع غذاهای فراوری گردیده سبب افزایش خطر مبتلا شدن به این بیماری خواهد گردید.

درمان بیماری های پروستات در کرج

عوامل محیطی

عوامل محیطی مثل هوای آلوده و وجود عنصرهای شیمیایی سرطان‌زا مخصوصا در شغل هایی که در معرض مواد شیمایی تومورزا می باشند شانس بروز سرطان را زیادتر می نماید، از قبیل این مشاغل می شود به تولید کودهای شیمیایی و صنعت لاستیک‌سازی اشاره نمود.

بر همین اساس استفاده کردن از تجهیزات حفاظت فردی (PPE) به جهت ایجاد ایمنی در مقابل بیماری تاثیرگذار می باشد.

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اینستاگرام: دکتر ناصر بخت

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 


  • اورولوژی در کرج
  • درمان پروستات در کرج
  • درمان سرطان پروستات در کرج
  • درمان سرطان پروستات

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو