خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

لیزر پروستات در کرج - اورولوژی در کرج - درمان پروستات در کرج - لیزر زگیل تناسلی در کرج - تزریق بوتاکس آلت
لیزر پروستات در کرج

ما در این مقاله به مبحث لیزر پروستات در کرج می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

لیزر پروستات در کرج

همانطور که از نام آن پیداست، در جراحی لیزر پروستات از یک اسکوپ استفاده می شود که لیزر را مستقیماً به پروستات می رساند. این یک روش برای بیماران مبتلا به بزرگی پروستات است.

در بیشتر موارد برای تسکین علائم ادراری بزرگی پروستات استفاده می شود. زمانی که داروهای خوراکی و درمان محافظه‌کارانه کار نمی‌کنند، معمولاً آخرین منبع است.

در طول عمل، پزشک شما یک اسکوپ را از طریق مجرای ادرار وارد می کند. درست زیر مثانه به پروستات می رسد. سپس، انرژی لیزر را مستقیماً به پروستات میرساند و بافت اضافی را از بین می برد و غده را کوچک می کند.

لیزر از راه تولید گرما کار می نماید و گرما را به یک نقطه ویژه در غده پروستات راهنمایی می نماید. فقط یک مدل جراحی لیزر پروستات موجود نیست.

لیزر پروستات در کرج - اورولوژی در کرج - درمان پروستات در کرج - لیزر زگیل تناسلی در کرج - تزریق بوتاکس آلت

روش های متنوع دیگری نیز وجود دارد، از جمله:

لیزر هولمیوم هسته پروستات (HoLEP)

لیزر تولیوم و تخلیه پروستات (ThuLEP)

تبخیر لیزری GreenLight (GLV)، همچنین به عنوان تبخیر فتوسکتیو یا پروستاتکتومی لیزر سبز لایت شناخته می شود.

تبخیر و انوکلیاسیون لیزر دایود (DiVAP)

چه زمانی اجرا می شود

اورولوژیست شما در ابتدا سعی می کند علائم دستگاه ادراری تحتانی شما را با داروهای خوراکی کنترل کند. در بیشتر موارد، علائم بزرگ شدن پروستات بهبود می یابد.

با این حال، ممکن است غده پروستات بسیار بزرگی داشته باشید که به درمان های معمولی پاسخ نمی دهد. اگر چنین باشد، ممکن است پزشک شما لیزر درمانی را به عنوان یک گزینه در نظر بگیرد.

تمام اینها به سلامت شما، سایز پروستات شما در آزمایش های تصویربرداری و اینکه آیا تجهیزات وجود دارد و پزشک در این شیوه مورد آموزش قرار گرفته است یا نه، وابسته است.

بیشتر بخوانید: هیپرپلازی خوش‌ خیم پروستات

کاندیدای خوب کیست؟

اگر یک یا چند عبارت زیر برای شما صادق باشد، می توانید کاندیدای خوبی برای جراحی لیزر پروستات باشید:

شما در مورد اثرات نامطلوب برداشتن پروستات از طریق مجرای ادراری نگران هستید.

شما از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید یا در حین جراحی باز احتمال خونریزی بیشتری دارید.

شما یک بیمار مسن می باشید یا معلولیت دارید.

شما به بیماری های مزمن پزشکی مانند بیماری قلبی، سیروز، دیابت کنترل نشده، بیماری کلیوی و غیره مبتلا هستید.

اگر BPH علامت دار دارید و یکی از عبارات بالا درست است، ممکن است کاندیدای خوبی باشید.

علائم BPH عبارتند از:

تکرر ادرار

مشکل در تخلیه مثانه

جریان آهسته یا ضعیف ادرار

بیدار شدن برای ادرار کردن در شب

با این حال، ضروری است که با اورولوژیست خود در مورد آن صحبت کنید. ما اغلب تصور اشتباهی در مورد بیماری خود می گیریم و جنبه های خاصی را بزرگ یا کوچک می کنیم.

با توجه به سایز پروستات و مشکل های سلامتی خاص، امکان دارد به یک نوع جراحی لیزر پروستات احتیاج داشته باشید:

بیماران مبتلا به پروستات کوچک یا متوسط

اگر حجم غده پروستات کمتر از 80 میلی لیتر باشد، HoLEP و GLV بهترین تکنیک ها هستند.

بیمارانی که پروستات بزرگ دارند

اگر حجم پروستات بالاتر از 80 میلی لیتر باشد، بهترین روش برای درمان بیماری HoLEP است.

بیماران با افزایش خطر خونریزی

اگر مشکل خونریزی دارید یا نیاز به استفاده از داروهای رقیق کننده خون دارید، GLV احتمالا بهترین گزینه است. بسته به هر مورد، DiVAP نیز می تواند مفید باشد.

بیشتر بخوانید: مرکز اورولوژی در کرج 

بیماران مبتلا به ضایعات سطحی پروستات

اگر BPH در پروستات شما سطحی باشد و بیش از 0.4 میلی متر نباشد، پزشک می تواند از HoLEP و ThuLEP استفاده کند.

آنها به ضایعه خیلی عمیق نمی رسند، اما با بازسازی پروستات از بیرون کار می کنند.

بیماران مبتلا به ضایعات عمیق پروستات

اگر نیاز به رسیدن به ضایعات تا عمق 0.8 میلی متر دارید، GLV مفید خواهد بود. اگر ضایعه هنوز عمیق تر است، می توانید از DiVAP استفاده کنید که تا عمق 5 میلی متر می رسد.

آماده سازی

پزشک شما را از طریق این روش راهنمایی می کند و به شما می گوید که قبل، حین و بعد از جراحی چه اتفاقی خواهد افتاد. آنها همچنین به شما خواهند گفت که قبل از عمل چه کاری انجام دهید.

در بیشتر موارد، آماده سازی شامل این توصیه ها است:

مصرف داروهای رقیق کننده خون را متوقف کنید یا مصرف آن را طبق توصیه پزشک کاهش دهید.

مصرف مسکن های زیر را متوقف کنید: ایبوپروفن، ناپروکسن سدیم و آسپرین.

برای جلوگیری از عفونت ادراری، آنتی بیوتیک تجویز شده توسط پزشک را شروع کنید.

حمل و نقل را ترتیب دهید، در نظر داشته باشید که نباید به خانه برگردید.

بیشتر بخوانید: درمان بیماری های اورولوژی 

نحوه عمل جراحی

مواد مختلف می توانند تابش لیزر تولید کنند. بسته به مواد، می توانیم انواع مختلفی از لیزر (HoLEP، ThuLEP و غیره) داشته باشیم. لیزر هولمیوم برای برش های تمیز بافت پروستات بهینه شده است. برعکس، جراحی لیزر گرین لایت برای تبخیر بافت بسیار بهتر است.

پزشک شما با توجه به احتیاج شما یکی را انتخاب می نماید. امواج لیزر توسط یک اسکوپ ایجاد می شود که از طریق نوک آلت تناسلی شما وارد می شود. پس از بی حس کردن ناحیه و روانکاری، پزشک یک پروب کوچک را از طریق مجرای ادرار وارد می کند.

بعد از دست یافتن به پروستات، انرژی را به ناحیه های خاصی رسانده و بافت را از بین خواهد برد. در نهایت، بافت اضافی پروستات همراه با پروب خارج می شود.

لیزر پروستات در کرج - اورولوژی در کرج - درمان پروستات در کرج - لیزر زگیل تناسلی در کرج - تزریق بوتاکس آلت

مزایا و اثربخشی

مزایای جراحی لیزر در بیماران با علائم BPH عبارتند از:

کاهش خونریزی

این روش بیشتر برای بیماران مبتلا به اختلالات خونریزی یا کسانی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند توصیه می شود. در مقایسه با برداشتن پروستات از طریق مجرای ادرار (TURP) خطر خونریزی کمتری دارد.

کاهش اقامت در بیمارستان

این یک روش کم تهاجمی تر از سایر جراحی های پروستات است و بیشتر موارد به صورت سرپایی انجام می شود. به عبارت دیگر، شما به حداقل بستری شدن در بیمارستان نیاز خواهید داشت. اگرچه در برخی موارد، ممکن است لازم باشد شب بمانید.

بیشتر بخوانید: هماچوری 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو