خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

تغییرات پروستات - اورولوژی در کرج - اختلال نعوظ - لیزر پروستات - درمان زگیل تناسلی - شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹
تغییرات پروستات

ما در این مقاله به مبحث تغییرات پروستات می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

تغییرات پروستات

از آنجایی که غده پروستات با افزایش سن تمایل به بزرگتر شدن دارد، ممکن است مجرای ادرار را فشار دهد و باعث ایجاد مشکل در دفع ادرار شود.

بعضی مواقع مردان 30 تا 40 ساله امکان دارد این نشانه های ادراری را داشته باشند و احتیاج به مراقبت پزشکی برای آن ها وجود داشته باشد. برای برخی دیگر، علائم تا اواخر زندگی متوجه نمی شوند.

عفونت یا تومور نیز می تواند پروستات را بزرگتر کند. در صورت داشتن هر یک از علائم ادراری ذکر شده در زیر حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

تغییرات پروستات - اورولوژی در کرج - اختلال نعوظ - لیزر پروستات - درمان زگیل تناسلی - شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

اگر این علائم ادراری را دارید به پزشک خود اطلاع دهید:

در طول روز بیشتر ادرار می کنند

نیاز فوری به دفع ادرار دارید

جریان ادرار کمتری داشته باشید

هنگام دفع ادرار احساس سوزش کنید

جهت دفع ادرار می بایست در طول شب بارها از خواب بیدار شوید

بالا رفتن سن خطر ابتلا به مشکل های پروستات را زیاد می کند. سه مشکل شایع پروستات عبارتند از التهاب ( پروستاتیت )، بزرگ شدن پروستات ( BPH یا هیپرپلازی خوش خیم پروستات ) و سرطان پروستات.

یک تغییر منجر به تغییر دیگری نمی شود. به عنوان مثال، داشتن پروستاتیت یا بزرگ شدن پروستات خطر ابتلا به سرطان پروستات را افزایش نمی دهد. همچنین این امکان وجود دارد که شما همزمان بیش از یک حالت را داشته باشید.

بیشتر بخوانید: تشخیص و درمان سنگ کلیه 

تغییرات پروستات که سرطان نیستند

پروستاتیت

پروستاتیت التهاب غده پروستات است که ممکن است در اثر عفونت باکتریایی ایجاد شود. حداقل نیمی از مردان را در طول زندگی خود درگیر می کند. داشتن این شرایط خطر ابتلا به هیچ نوع بیماری پروستات دیگری را زیاد نخواهد کرد.

علائم پروستاتیت

مشکل دفع ادرار

احساس سوزش یا سوزش یا درد هنگام دفع ادرار

میل شدید و مکرر برای دفع ادرار، حتی زمانی که فقط مقدار کمی ادرار وجود دارد

لرز و تب بالا

کمردرد یا بدن درد

درد در قسمت پایین شکم، کشاله ران یا پشت کیسه بیضه

فشار یا درد مقعدی

ترشحات مجرای ادرار همراه با اجابت مزاج

ضربان دستگاه تناسلی و رکتوم

مشکلات جنسی و کاهش میل جنسی

انزال دردناک (اوج جنسی)

چندین آزمایش مانند DRE و آزمایش ادرار را می توان برای بررسی اینکه آیا پروستاتیت دارید انجام داد. تشخیص صحیح نوع دقیق پروستاتیت شما کلید دریافت بهترین درمان است. حتی اگر هیچ علامتی ندارید، باید توصیه های پزشک خود را برای تکمیل درمان دنبال کنید.

بیشتر بخوانید: اورولوژیست در کرج 

انواع پروستاتیت و درمان

پروستاتیت حاد باکتریایی:

این نوع در اثر عفونت باکتریایی ایجاد می شود و به طور ناگهانی ( حاد ) بروز می کند. علائم شامل لرز شدید و تب است. اغلب خون در ادرار وجود دارد. سطح PSA شما (به تست PSA مراجعه کنید ) ممکن است بالاتر از حد طبیعی باشد.

جهت درمان می بایست به مطب پزشک یا اورژانس مراجعه نمائید. این کمترین شایع در بین چهار نوع است، اما ساده ترین تشخیص و درمان آن است.

بیشتر موارد را می توان با دوز بالای آنتی بیوتیک ، به مدت 7 تا 14 روز و سپس دوزهای پایین تر برای چند هفته درمان کرد. همچنین ممکن است به داروهایی برای کمک به درد یا ناراحتی نیاز داشته باشید. اگر سطح PSA شما بالا بود، احتمالاً پس از رفع عفونت به حالت عادی باز می گردد.

پروستاتیت باکتریایی مزمن:

این نوع پروستاتیت نیز توسط باکتری ایجاد می شود، به طور ناگهانی ایجاد نمی شود، اما می تواند آزاردهنده باشد.

تنها علامتی که ممکن است داشته باشید عفونت مثانه است که مدام عود می کند. علت ممکن است نقصی در پروستات باشد که به باکتری‌ها اجازه می‌دهد در مجاری ادراری جمع شوند.

درمان آنتی بیوتیکی در مدت زمان طولانی برای این نوع بهترین است. درمان از 4 تا 12 هفته طول می کشد. این گونه درمان حدودا 60 درصد موارد را رفع می نماید. آنتی بیوتیک های طولانی مدت و با دوز کم ممکن است به تسکین علائم در مواردی که از بین نمی روند کمک کند.

پروستاتیت مزمن یا سندرم درد مزمن لگن:

این اختلال شایع ترین اما کمتر شناخته شده ترین نوع پروستاتیت است. در مردان در هر سنی از اواخر نوجوانی تا افراد مسن دیده می شود، علائم آن می تواند بدون هشدار قبلی ظاهر شود و از بین برود.

ممکن است درد یا ناراحتی در ناحیه کشاله ران یا مثانه وجود داشته باشد. سلول های مبارزه کننده با عفونت اغلب وجود دارند، حتی اگر هیچ باکتری پیدا نشود.

بر اساس علائم شما چندین درمان مختلف برای این مشکل وجود دارد. اینها شامل داروهای ضد التهابی و سایر درمان‌های کنترل درد، مانند حمام‌های گرم است. داروهای دیگری مانند آلفا بلوکرها نیز ممکن است تجویز شوند.

آلفا بلوکرها بافت ماهیچه‌ای پروستات را شل می‌کنند تا دفع ادرار را آسان‌تر کنند. برخی از مردان در صورتی که علائم ناشی از عفونت ناشناخته باشد، با آنتی بیوتیک درمان می شوند.

تغییرات پروستات - اورولوژی در کرج - اختلال نعوظ - لیزر پروستات - درمان زگیل تناسلی - شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

پروستاتیت التهابی بدون علامت:

علائمی با این وضعیت ندارید. اغلب زمانی که در حال انجام آزمایشات برای سایر شرایط، مانند تعیین علت ناباروری یا جستجوی سرطان پروستات هستید، مشاهده می شود. اگر به این شکل از پروستاتیت مبتلا هستید، آزمایش PSA شما ممکن است عددی بالاتر از حد طبیعی را نشان دهد.

مردان مبتلا به این عارضه معمولاً تحت درمان قرار نمی گیرند، اما در صورت بالا بودن عدد PSA معمولاً آزمایش مجدد PSA انجام می شود.

پروستات بزرگ شده (BPH)

BPH مخفف هیپرپلازی خوش خیم پروستات است. خوش خیم به معنای «سرطان نیست» و هیپرپلازی به معنای رشد غیرطبیعی سلول است. نتیجه این است که پروستات بزرگ می شود. BPH با سرطان مرتبط نیست و خطر ابتلا به سرطان پروستات را افزایش نمی دهد، اما علائم BPH و سرطان پروستات می تواند مشابه باشد.

بیشتر بخوانید: ادرار دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، اورولوژی در کرج و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو