خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

سرطان پروستات - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی در مردان - درمان ناباروری در کرج - درمان عفونت تناسلی و ادراری
سرطان پروستات

ما در این مقاله به مبحث سرطان پروستات می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

سرطان پروستات

آمارهای انتشار یافته از آژانس بین‌ المللی تحقیقات سرطان نمایش می‌ دهد که سرطان پروستات دومین سرطان شایع مردان در جهان می باشد (با نرخ بروز 29.3 و مرگ 7.6 در هر صد هزار نفر). سرطان‌ های ریه و روده بزرگ هم به ترتیب رتبه‌ های اول و سوم را دارند. در شکل طبیعی اندازه غده پروستات با سن، زیاد می شود در نتیجه با زیاد شدن سن، خطر ابتلا به سرطان پروستات زیادتر می‌ شود. این سرطان در مردان جوان‌ تر از 50 سال، نادر می باشد.

سرطان پروستات، یعنی برخی از سلول‌ های طبیعی این غده، توانایی کنترل کردن رشد و تقسیم را ندارند و دیگر مانند سلول‌ های سالم عمل نمی‌ نمایند.

بیشتر بخوانید: درمان اختلال نعوظ با PRP

پروستات

غده پروستات، گردو شکل و جایگاه آن در میان مثانه و آلت تناسلی مردانه (penis) می باشد، جایگاه پروستات در جلوی راست‌ روده (rectum) می باشد. در صورتی که اندازه آن طبیعی باشد، آن را می شود به دو لوب چپ و راست تقسیم نمود. ادرار در مسیر خود از مثانه تا آلت تناسلی از مجرایی در بخش مرکزی پروستات عبور نموده و در نهایت از بدن دفع می گردد. پروستات ترشح مایعی را انجام می دهد که وظیفه‌ اش تغذیه و محافظت از اسپرم‌ ها می باشد. رشد سلول‌ های پروستات، چه سالم باشند و چه سرطانی، به وسیله تستسترون تحریک میگردد.

سرطان پروستات - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی در مردان - درمان ناباروری در کرج - درمان عفونت تناسلی و ادراری

سرطان پروستات در ایران

سرطان پروستات با 6004 مورد تازه در جایگاه دوم شایع‌ ترین سرطان‌ها در ایران پس از سرطان معده قرار گرفته است. تعداد موارد مرگ‌ و میر این سرطان 3071 می باشد که پس از سرطان‌ های معده و ریه در جایگاه سوم قرار گرفته است. نسبت نرخ مرگ‌ و میر به نرخ بروز این سرطان در ایران 0.51 می باشد.

انواع سرطان پروستات

انواع سرطان پروستات با توجه به اینکه سرطان از کدام نوع از سلول‌ های موضع درگیری شروع شده است، طبقه‌ بندی می‌ گردند. دانستن این موضوع به تصمیم‌ گرفتن پزشک در انتخاب شیوه درمانی مناسب کمک بسیاری میکند.

بیشتر بخوانید: جراحی واریکوسل 

انواع آن عبارتند از:

  1. آدنوکارسینومای سلول‌ های ترشح‌ کننده حفره‌ای (acinar): آدنوکارسینوما به سرطان‌ هایی اطلاق میگردد که در سلول‌ های مترشحه در غده پروستات موجود است که شایع‌ ترین نوع سرطان پروستات می باشد.
  2. آدنوکارسینومای سلول‌ های ترشح‌ کننده مجراوی (ductal) : این مدل آدنوکارسینوما در سلول‌ هایی که در مجرای غده پروستات هستند، ایجاد می شود. ضمنا تمایل به رشد و گسترش زودتری نسبت به آدنوکارسینومای حفره‌ای دارد.

نشانه های سرطان پروستات

در مرحله های اولیه سرطان پروستات به‌ ندرت نشانه ای از این امکان دارد هیچ علامتی بروز نکند، ولی اغلب علائم در موارد غیر سرطانی بروز می نماید.

علائم سرطان پروستات پیشرفته:

I. مشاهده خون در ادرار و منی

II. درد زیاد در موضع درگیر

III. اشکال در دفع ادرار

IV. احتیاج ناگهانی و یا مکرر دفع ادرار

V. کم شدن وزن غیرقابل توضیح

VI. درد در لگن و ران و کمر

VII. درد و یا نشانه های غیرعادی در آلت تناسلی

VIII. جریان ضعیف دفع ادرار

IX. درد استخوانی

بیشتر بخوانید: تفاوت بین شاک ویو تراپی و پالس ویو تراپی برای درمان ED چیست؟

عوامل خطر

در حالتی‌ که دلایل اصلی سرطان پروستات هنوز ناشناخته مانده است، خطر ابتلا به سرطان پروستات رو به افزایش می باشد. ولی داشتن یک یا چند عامل خطر، بدین معنی نمی باشد که حتماً به بیماری مبتلا خواهیم گردید. تعدادی از این عوامل خطر عبارتند از:

سرطان پروستات - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی در مردان - درمان ناباروری در کرج - درمان عفونت تناسلی و ادراری

1- سن: احتمال سرطان در مردهای با سن کمتر از 40 سال، خیلی کم می باشد. ولی شانس داشتن سرطان پروستات در سن بالاتر از 50 سال سریعا افزایش پیدا می کند. حدود 6 مورد از 10 مورد سرطان پروستات در مردهای بالاتر از 65 سال یافت می گردد.

2- نژاد/ قومیت: در سیاه‌پ وستان زیادتر از مردان از نژادهای دیگر می باشد. احتمال مرگ ناشی از سرطان پروستات در مردهای سیاه‌پوست هم بیشتر از دو برابر مردان سفیدپوست می باشد.

3- سابقه خانوادگی: به نظر می آید سرطان در بعضی از خانواده‌ ها بیشتر اتفاق بیافتد، که نشان می‌دهد در بعضی موارد امکان دارد عوامل ارثی یا ژنتیکی موجود باشد. احتمال بیماری در شخصی که پدر یا برادرش مبتلا به سرطان پروستات باشند دو برابر بقیه مردان می باشد. همینطور احتمال داشتن سرطان پروستات در اشخاص با سابقه قوی خانوادگی سرطان پستان و تخمدان زیادتر از افراد بدون سابقه خانوادگی می باشد.

4- تغییرات ژنی: تعدادی از تغییرات ارثی ژن سبب افزایش ریسک سرطان پروستات می گردد، ولی به صورت کلی آن‌ ها احتمالاً برای درصد کمی از موارد محسوب می شوند.

5- افزون بر این عوامل، عوامل دیگری مانند رژیم‌ های غذایی نامناسب، چاقی، استعمال دخانیات، قرارگیری در معرض مواد شیمیایی، وازکتومی… می‌ توانند به‌ عنوان عوامل فرعی محسوب شوند.

بیشتر بخوانید: سیستوسکوپی چیست؟

جلوگیری

جلوگیری از سرطان پروستات، در حقیقت تغییر در شیوه زندگی می باشد به‌ گونه‌ ای که به کم شدن احتمال بروز سرطان بیانجامد.

<h3 style=”text-align: justify;”>غربالگری و شیوه های تشخیصی سرطان پروستات

آزمایش‌های غربالگری از قبیل آزمایش‌ هایی می باشد که به پزشک کمک می نماید سرطان را سریعتر و یا حتی پیش از بروز علائم تشخیص داده و درمان کند.

آزمایش آنتی‌ ژن اختصاصی پروستات(PSA):

PSA نوعی پروتئین می باشد که هم به وسیله سلول‌ های سالم پروستات و هم سلول‌ های سرطانی پروستات ساخته خواهد شد. تعیین کردن سطح PSA در آزمایش خون، یک آزمون اختصاصی برای سرطان نمی باشد، بدین معنا که سطح طبیعی این پروتئین در خون اشخاص با سنین میان 50 تا 59 سال، کمتر از 3 نانوگرم در هر میلی‌ لیتر می باشد. افزایش فوری سطح این پروتئین در خون امکان دارد نشان‌دهنده ممکن بودن ابتلا به سرطان پروستات باشد. حتی در صورت زیاد شدن سطح سرمی آنتی‌ ژن اختصاصی پروستات به زیادتر از مقادیر طبیعی احتمال وجود سرطان پروستات خیلی زیاد نبوده و در این وضعیت هم فقط یک مرد از سه مرد با سطح افزایش‌ یافته PSA به سرطان مبتلا می باشند. در حال حاضر توصیه می گردد انجام این آزمون جهت غربالگری در مردان بدون علامت می بایست همراه با معاینه رکتوم باشد.

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو