خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان سرطان پروستات - درمان عفونت تناسلی و ادراری در کرج - جراحی ترمیمی تناسلی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج
درمان سرطان پروستات

ما در این مقاله به مبحث درمان سرطان پروستات می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

مروری بر درمان های غیر جراحی سرطان پروستات

انکولوژیست ها پزشکانی هستند که در درمان سرطان متخصص هستند. در ایران دو نوع انکولوژیست وجود دارد: انکولوژیست بالینی و پزشکی.

انکولوژیست های بالینی سرطان پروستات را با استفاده از رادیوتراپی، شیمی درمانی و هورمون درمانی درمان می کنند.

انکولوژیست پزشکی سرطان پروستات را با استفاده از شیمی درمانی، هورمون درمانی و ایمونوتراپی درمان می کند. اینها درمان های غیر جراحی هستند.

اکثر مردان مبتلا به سرطان پروستات احتمالاً در دوره ای از درمان خود به متخصص انکولوژی بالینی مراجعه می کنند. گاهی اوقات یک برنامه درمانی شامل جراحی همراه با یک یا چند درمان غیرجراحی می شود.

تمام برنامه های درمانی در یک جلسه تیم چند رشته ای (MDT) مورد بحث قرار می گیرد، که شامل حداقل یک جراح اورولوژی، یک سرطان شناس، یک رادیولوژیست و یک پاتولوژیست است.

بسته به درجه بندی گلیسون، مرحله بندی و گسترش سرطان، سه نوع درمان وجود دارد که می توانند با جراحی یا از یکدیگر استفاده شوند.

اینها هستند:

درمان های هورمونی

پرتودرمانی (یا رادیوتراپی)

شیمی درمانی

ایمونوتراپی

گاهی اوقات از واژه های کمکی (بعد)، نئوادجوانت (قبل) و همزمان (همراه با) برای توصیف این درمان ها زمانی که در ترکیبات مختلف استفاده می شوند استفاده میشود.

درمان سرطان پروستات - درمان عفونت تناسلی و ادراری در کرج - جراحی ترمیمی تناسلی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج

بیشتر بخوانید: عوامل ایجاد ناباروری در مردان 

هورمون درمانی

سلول های سرطانی پروستات با حضور هورمون های مردانه به نام آندروژن تحریک می شوند. آندروژن های اصلی تستوسترون و دی هیدروتستوسترون هستند. هدف از هورمون درمانی کاهش حضور این هورمون های مردانه است.

آنها عمدتاً در بیضه ها و به میزان کمتری توسط غدد فوق کلیوی تولید می شوند. درمان محرومیت از آندروژن (ADT) یا درمان سرکوب آندروژن برای مسدود کردن آندروژن ها استفاده می شود. این گاهی اوقات هورمون درمانی نامیده می شود.

ADT باعث کوچک شدن یا رشد کندتر سرطان پروستات برای مدتی می شود، اما این درمان به تنهایی نمی تواند سرطان پروستات را درمان کند.

هورمون درمانی اغلب مورد استفاده قرار می گیرد:

اگر سرطان به حدی گسترش یافته باشد که با رادیوتراپی یا جراحی به تنهایی قابل درمان نباشد

اگر سرطان پس از جراحی یا رادیوتراپی عود کند

قبل، حین و بعد از رادیوتراپی

هورمون درمانی اغلب همراه با پرتودرمانی در تلاش برای کوچک کردن سرطان و بهبود نتیجه درمان استفاده می شود. این می تواند در شرایطی باشد که نمره PSA و گلیسون بالا باشد (لینک زیر) که ممکن است به این معنی باشد که خطر بازگشت سرطان پس از درمان بیشتر است.

اگر به هر دلیلی قادر به انجام عمل جراحی یا رادیوتراپی نیستید، ممکن است به جای آن از هورمون استفاده شود.

رادیوتراپی

درمان‌ های مبتنی بر پرتو معمولاً از پرتوها یا ذرات فوتون با انرژی بالا برای از بین بردن سلول‌های سرطانی با آسیب رساندن به DNA استفاده می‌ کنند.

انواع مختلفی از رادیوتراپی وجود دارد که در زیر توضیح داده شده است.

گاهی اوقات از Cyberknife (TM) (رادیوتراپی Hypofractionated) استفاده می شود. درمان پرتو پروتون در ایران استفاده می شود. برای استفاده روتین از پرتو درمانی پروتون باید تحقیقات و مطالعات کاری بیشتری انجام شود.

پرتو درمانی خارجی (EBRT)

این یک نوع پرتوهای رایج است که برای درمان غده پروستات و سلول های سرطانی درون آن استفاده می شود. به عنوان یک درمان سرپایی طی 4-8 هفته ارائه می شود. اگر در این مدت زمان تحویل داده شود، اغلب هدف آن درمان سرطان پروستات است.

قبل از شروع هفته های درمان، رادیوتراپی برنامه ریزی می شود. این به یک سی تی اسکن ویژه نیاز دارد – “سی تی اسکن برنامه ریزی”. ممکن است لازم باشد مثانه پر شود یا راست روده قبل از تکمیل این کار تخلیه شود.

دستگاهی که این نوع رادیوتراپی را ارائه می دهد معمولاً یک شتاب دهنده خطی است. اینها ماشین های بزرگی هستند که در حالی که فرد تحت درمان روی یک مبل سفت دراز کشیده است، در اطراف او حرکت می کنند.

دستگاه شخص را لمس نمی کند، اما تابش را از زوایای مختلف ارسال می کند. سر دستگاه حاوی برگ های سرب پیچیده ای است که به دقت کنترل می شوند تا پرتو تشعشع را شکل دهد تا آسیب به بافت طبیعی به حداقل برسد و تابش به غده پروستات به حداکثر برسد.

این درمان پیشرفته رادیوتراپی تعدیل‌شده شدت (IMRT) نامیده می‌شود که اکنون در اکثر مراکز NHS در دسترس است.

یک دوز تابش (یک بار بازدید) “کسری” نامیده می شود. به طور سنتی EBRT/IMRT برای سرطان پروستات از طریق 37 فراکسیون تحویل داده می شود.

با دقت بیشتر ماشین‌ها و پیچیدگی سیستم‌های برنامه‌ریزی، اکنون می‌توان درمان‌ها را در بخش‌های کمتر با دوز بیشتر انجام داد: برخی از طرح‌های درمانی اکنون پرتو را در 20 بخش ارائه می‌کنند.

بیشتر بخوانید: عوامل بیماری سنگ مثانه 

براکی تراپی

براکتتراپی شامل کاشت بذرهای رادیواکتیو در داخل یا در کنار ضایعات سرطانی در پروستات است. دو نوع براکی تراپی وجود دارد – “دوز بالا” و “دوز کم” (به صفحات خاص براکی تراپی مراجعه کنید).

شیمی درمانی

به طور معمول سلول های سرطانی سریعتر از سلول های طبیعی تقسیم و تکثیر می شوند. داروهای شیمی درمانی برای حمله و تخریب سلول هایی که به سرعت در حال تقسیم هستند طراحی شده اند، به همین دلیل است که می توانند درمان موثری برای سرطان باشند.

انواع مختلفی از سلول های طبیعی وجود دارد که به سرعت نیز تقسیم می شوند، به عنوان مثال در مغز استخوان، جایی که گلبول های قرمز جدید ساخته می شوند، پوشش داخلی دهان، روده ها و فولیکول های مو.

به همین دلیل، شیمی درمانی می تواند عوارض جانبی ناخوشایندی مانند ریزش مو، کم خونی، زخم های دهان و حالت تهوع و استفراغ داشته باشد.

شیمی درمانی درمان معمولی برای سرطان پروستات در مراحل اولیه نیست، اما اگر سرطان پروستات به خارج از غده پروستات گسترش یافته باشد (کپسول اضافی) و یا هورمون درمانی باعث کاهش یا کوچک شدن ضایعات سرطانی نشود، ممکن است مورد استفاده قرار گیرد.

مطالعاتی در حال انجام است که در مورد اینکه آیا شیمی درمانی همراه با پروستاتکتومی رادیکال (برداشتن پروستات) به نتایج بهتری منجر می شود یا خیر، در حال انجام است.

درمان سرطان پروستات - درمان عفونت تناسلی و ادراری در کرج - جراحی ترمیمی تناسلی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج

بیشتر بخوانید: ادرار دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو