خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان سرطان پروستات در کرج - تزریق ژل به آلت تناسلی - درمان زگیل تناسلی - تزریق بوتاکس آلت - تزریق پی آر پی آلت تناسلی
درمان سرطان پروستات در کرج

ما در این مقاله به مبحث درمان سرطان پروستات در کرج می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

سرطان پروستات

سرطان پروستات سرطان غده پروستات است، عضوی که حلقه ای را در اطراف مجرای ادرار در نزدیکی اتصال آن به مثانه تشکیل می دهد. مجاری ادرار لوله ای می باشد که ادرار را از مثانه به بیرون از بدن منتقل می کند.

سرطان پروستات در صورتی پیشرفته است که به خارج از غده پروستات و ناحیه اطراف پروستات گسترش یافته باشد. برخی از مردان مبتلا به سرطان پروستات که به تازگی تشخیص داده شده اند، سرطان پروستات پیشرفته دارند.

در سایر مردان، سرطان پیشرفته پروستات پس از درمان اولیه بیماری موضعی ایجاد می شود.

سرطان پیشرفته پروستات معمولاً با ترکیبی از رویکردهای مختلف درمان می شود که ممکن است شامل هورمون درمانی، شیمی درمانی، ایمونوتراپی یا پرتودرمانی باشد.

در صورتی که به نظر می رسد گسترش سرطان آنها محدود به غدد لنفاوی است و هیچ مدرکی مبنی بر گسترش به سایر قسمت های بدن وجود ندارد، ممکن است برای برخی از مردان عمل جراحی برای برداشتن پروستات پیشنهاد شود.

در موارد دیگر، مانند زمانی که سرطان به استخوان‌ها یا سایر بافت‌های بدن گسترش یافته است (به نام «متاستاز دوردست»)، جراحی معمولاً پیشنهاد نمی‌شود.

اگرچه سرطان پروستات متاستاتیک قابل درمان نیست، درمان اغلب می تواند به کنترل سرطان برای مدت طولانی کمک کند. این می تواند به کاهش علائم و بهبود کیفیت زندگی کمک کند.

این مقاله به درمان مردان مبتلا به سرطان پیشرفته پروستات می پردازد.

درمان سرطان پروستات در کرج - تزریق ژل به آلت تناسلی - درمان زگیل تناسلی - تزریق بوتاکس آلت - تزریق پی آر پی آلت تناسلی

بیشتر بخوانید: درمان عدم نزول بیضه ها

مرحله بندی سرطان پروستات

مرحله بندی سیستمی است که برای توصیف اندازه، پرخاشگری و گسترش سرطان استفاده می شود. مرحله سرطان به هدایت درمان کمک می کند و می تواند به پیش بینی شانس درمان سرطان کمک کند.

مرحله IV

سرطان پروستات (که سرطان پروستات متاستاتیک نیز نامیده می شود) به خارج از پروستات گسترش یافته است.

سرطان مرحله IV

می تواند به این معنی باشد که به صورت موضعی پخش می شود تا مثانه یا راست روده را درگیر کند، به غدد لنفاوی گسترش یابد یا به سایر مناطق دورتر مانند استخوان ها گسترش یابد.

همانطور که در بالا ذکر شد، ممکن است به زیرمجموعه‌ای از مردان مبتلا به سرطان مرحله IV برای برداشتن پروستات پیشنهاد شود، اگرچه این عمل معمولاً برای مردانی که سرطان آنها فراتر از پروستات و غدد لنفاوی گسترش یافته است، گزینه‌ای نیست.

ممکن است به برخی از افرادی که میزان انتشار محدودی در خارج از پروستات دارند، پرتودرمانی به پروستات داده شود، همراه با سایر درمان‌ها برای کند کردن رشد سرطان در خارج از پروستات.

مرحله I، II یا III

مردانی که برای سرطان پروستات مرحله I، II یا III تحت درمان قرار گرفته اند با آزمایش خون منظم برای بررسی سطح آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA) آنها تحت نظر قرار می گیرند.

اگر سطح PSA پس از درمان موضعی افزایش یابد، نشان دهنده آن است که تومور ممکن است در ناحیه پروستات عود کرده باشد یا به نقاط دور گسترش یافته باشد.

تصمیم در مورد نحوه درمان یک مرد مبتلا به PSA در حال افزایش بر اساس چندین عامل مختلف است، از جمله درمان هایی که قبلا انجام داده است (و اینکه سرطان چگونه پاسخ داده است)، سرعت افزایش سطح PSA و احتمال گسترش سرطان. به قسمت هایی از بدن غیر از پروستات.

بخش‌ های زیر گزینه‌ های درمانی مختلف برای متاستازهای دوردست سرطان پروستات را شرح می‌ دهند.

بیشتر بخوانید: پیچ خوردگی یا چرخش بیضه 

مرحله چهارم (متاستاتیک) درمان سرطان پروستات

زمان شروع درمان:

پزشکان مختلف رویکردهای متفاوتی برای زمان شروع درمان سرطان پیشرفته پروستات دارند:

●بسیاری از پزشکان توصیه می کنند زمانی که سرطان پیشرفته پروستات برای اولین بار تشخیص داده می شود (حتی اگر متاستازها هنوز شناسایی نشده باشند)، درمان را شروع کنید که سطح تستوسترون بدن را با داروها (که “درمان محرومیت از آندروژن” [ADT] نامیده می شود، شروع کنید). امید این است که درمان رشد سرطان را کند کرده و احتمالاً طول عمر را افزایش دهد.

●بعضی دیگر معتقدند که درمان زودهنگام درمانی نیست و می تواند عوارض جانبی آزاردهنده ای ایجاد کند. پزشکانی که چنین احساسی دارند ممکن است توصیه کنند شروع درمان را تا زمانی که متاستاز آشکار شود یا تا زمانی که علائم سرطان (مانند درد استخوان) ایجاد شود، به تاخیر بیاندازند.

از آنجایی که وضعیت هر فرد متفاوت است، مهم است که در مورد مزایا و خطرات هر رویکرد با پزشک خود صحبت کنید تا تصمیم بگیرید کدام روش برای شما بهترین است.

بیشتر بخوانید: درمان کمبود اسپرم 

گزینه هایی برای درمان اولیه

درمان محرومیت از آندروژن

هورمون‌های مردانه (آندروژن‌ها که شایع‌ترین آنها تستوسترون است) باعث رشد سرطان پروستات می‌شود.

درمان‌هایی که سطح آندروژن‌های بدن را کاهش می‌دهند، می‌توانند اندازه سرطان پروستات و همچنین سایر نواحی (متاستاز) را کاهش دهند. این درمان ها «درمان محرومیت از آندروژن» یا «ADT» نامیده می شوند.

ADT معمولاً به عنوان درمان اولیه برای مردان مبتلا به سرطان پروستات متاستاتیک توصیه می شود. ADT ممکن است با داروی دیگری ترکیب شود (به “رویکردهای ترکیبی” در زیر مراجعه کنید).

رویکرد درمانی توصیه شده به عوامل متعددی از جمله سرعت پیشرفت بیماری و تعداد و محل متاستازها بستگی دارد.

ADT می تواند با مصرف داروهایی که با آندروژن ها تداخل دارند یا با انجام عمل جراحی برای برداشتن بیضه ها (به نام “ارکیکتومی” که به عنوان اخته شدن نیز شناخته می شود، انجام شود.

در بسیاری از کشورها، از جمله ایالات متحده، معمولاً استفاده از داروها بر جراحی ترجیح داده می شود. داروهایی که در این زمینه استفاده می‌شوند اثری مشابه عمل جراحی دارند، زیرا نوعی «اخته‌سازی شیمیایی» هستند (به این معنی که تولید آندروژن‌ها را متوقف می‌کنند، حتی اگر بیضه‌ها برداشته نشده باشند).

درمان سرطان پروستات در کرج - تزریق ژل به آلت تناسلی - درمان زگیل تناسلی - تزریق بوتاکس آلت - تزریق پی آر پی آلت تناسلی

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو