خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

حقایق سرطان پروستات - درمان ناباروری در کرج - درمان سرطان پروستات - بی اختیاری ادرار - شاک ویو پروستات - شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹
حقایق سرطان پروستات

ما در این مقاله به مبحث حقایق سرطان پروستات می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

سرطان پروستات چیست؟

سرطان پروستات بیماری است که در آن سلول های پروستات شروع به رشد غیر طبیعی و غیرقابل کنترل می کنند. پروستات اندامی به شکل گردو است که به مایع منی کمک می کند و به دفع مایع منی در هنگام انزال کمک می کند.

تقریباً همه سرطان‌ های پروستات آدنوکارسینوم هستند که از سلول‌ های غده‌ ای پروستات منشا می‌ گیرند) و بیشتر آنها آهسته رشد می‌ کنند. با این حال، ممکن است علائمی ایجاد کنند که نیاز به مداخلات به موقع دارند، مانند محدود کردن جریان ادرار یا عملکرد جنسی.

مراحل سرطان پروستات

دانستن مرحله سرطان پروستات به تیم مراقبت شما کمک می کند تا بفهمد چه گزینه های درمانی ممکن است برای شما بهترین باشد. پس از تشخیص سرطان پروستات، پزشک ممکن است یک یا چند آزمایش را برای تعیین مرحله سرطان توصیه کند. دو مورد از اندازه‌ گیری‌ هایی که برای محاسبه مرحله سرطان پروستات استفاده می‌شوند، امتیاز گلیسون و آزمایش آنتی ژن اختصاصی پروستات یا PSA است.
 • مرحله 1: در این مرحله، سرطان به یک طرف پروستات محدود می شود و به کندی رشد می کند. به غدد لنفاوی یا سایر قسمت های بدن نرسیده است. ممکن است نمرات گلیسون یا PSA پایینی داشته باشد.
 • مرحله 2: در مرحله 2A، 2B یا 2C، سرطان ممکن است به هر دو طرف غده پروستات گسترش یافته باشد، اما نه بیشتر. مرحله 2 تمایل به نمرات Gleason و PSA بالاتری دارد.
 • مرحله 3: به مراحل 3A، 3B و 3C تقسیم می شود، این زمانی است که سرطان ممکن است به هر دو طرف پروستات یا بافت های مجاور گسترش یافته باشد، اما به غدد لنفاوی گسترش نیافته است.
 • مرحله 4: در مرحله 4A، سرطان اغلب به غدد لنفاوی مجاور گسترش یافته است. مرحله 4B به این معنی است که سرطان به غدد لنفاوی دورتر یا سایر نقاط بدن گسترش یافته است.

بیشتر بخوانید: اختلال نعوظ چیست؟

حقایق سرطان پروستات - درمان ناباروری در کرج - درمان سرطان پروستات - بی اختیاری ادرار - شاک ویو پروستات - شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

انواع سرطان پروستات

تا 99 درصد از سرطان های پروستات نوعی به نام آدنوکارسینوم است که در سلول های پوشش داخلی غده پروستات تشکیل می شود. دو نوع آدنوکارسینوم پروستات وجود دارد که به آن سرطان غده پروستات نیز گفته می شود.

 • آدنوکارسینوم آسینار (آدنوکارسینوم معمولی) بسیار شایع تر است. معمولا از نزدیک راست روده، در پشت پروستات شروع می شود. در بسیاری از موارد، برای اولین بار در طول معاینه دیجیتال رکتال (DRE) شناسایی می شود.
 • آدنوکارسینوم مجرای پروستات (PDA) نوع سرطان بسیار نادرتر و تهاجمی‌تر است که تشخیص آن سخت‌تر است. در لوله ها و مجاری غده پروستات ایجاد می شود. PDA اغلب همزمان با آدنوکارسینوم آسینار ایجاد می شود.

انواع بسیار نادر دیگری از سرطان پروستات وجود دارد. اگرچه این انواع هر از گاهی تشخیص داده می شوند، اما با هم کمتر از 1 درصد سرطان های پروستات را تشکیل می دهند.

 • کارسینوم سلول انتقالی (یا سرطان مجرای ادرار) سرطانی است که پس از شروع در مجرای ادرار یا مثانه به پروستات گسترش می‌یابد، یا بالعکس.
 • تومورهای کارسینوئید می‌توانند در سلول‌هایی ایجاد شوند که هورمون‌ها را از غده پروستات آزاد می‌کنند.
 • کارسینوم سلول کوچک یک نوع تهاجمی سرطان عصبی غدد درون ریز است که می تواند در سلول های گرد کوچک سیستم عصبی غدد ایجاد شود.
 • کارسینوم سلول سنگفرشی یک نوع فوق‌العاده نادر و با رشد سریع از سرطان پروستات است که از سلول‌های مسطح پوشاننده غده پروستات شروع می‌شود.
 • سارکوم پروستات (یا سرطان پروستات بافت نرم) نوعی سرطان است که در عضلات و اعصاب اطراف پروستات ایجاد می‌شود.

بیشتر بخوانید: سرطان بیضه چیست؟

چگونه سرطان پروستات ایجاد می شود

سرطان پروستات زمانی اتفاق می‌ افتد که سلول‌های پروستات جهش می‌ یابند و شروع به رشد غیرقابل کنترل می‌ کنند. سپس این سلول های جدید می توانند یک تومور سرطانی تشکیل دهند. عوامل محیطی و ارثی در ایجاد سرطان پروستات نقش دارند.

چه چیزی خطر ابتلا به سرطان پروستات را زیاد می کند؟

عوامل خطر مواردی هستند که می توانند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهند.

بعضی از عامل های خطر سرطان پروستات عبارتند از:

 • سابقه خانوادگی سرطان پروستات
 • شرایطی مانند پروستاتیت، التهاب پروستات و هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH)، بزرگ شدن غیر سرطانی غده پروستات
 • رژیم غذایی سرشار از گوشت قرمز و لبنیات پرچرب و کم میوه و سبزیجات
 • چاقی
 • سن: تقریبا 60 درصد موارد در مردان بالای 65 سال تشخیص داده می شود.
 • نژاد و قومیت: مردان آفریقایی آمریکایی و مردان کارائیب با اصل و نسب آفریقایی بیشتر در معرض ابتلا به سرطان پروستات هستند.

علل ارثی سرطان پروستات

یکی دیگر از عوامل خطر سرطان پروستات جهش های ژنی ارثی است که از والدین به فرزندان منتقل می شود. تحقیقات نشان می دهد که تا 10 درصد از تشخیص های سرطان پروستات ممکن است ناشی از جهش های ژنی باشد.

شایع ترین جهش های مرتبط با سرطان پروستات، ژن های BRCA1 (سرطان سینه 1) یا BRCA 2 (سرطان سینه 2) یا داشتن سندرم لینچ است که به عنوان سرطان روده بزرگ غیر پولیپوز ارثی (HNPCC) هم شناخته می شود.

بیشتر بخوانید: ناباروری مردان چیست؟

علائم سرطان پروستات چیست؟

در مراحل اولیه سرطان پروستات، علائم ممکن است جزئی باشند یا اصلاً علائمی نداشته باشید. به همین دلیل برای مردان مهم است که غربالگری سرطان پروستات را انجام دهند. پروستات در زیر مثانه قرار دارد و مجرای ادرار را احاطه کرده است، بنابراین برخی از شایع‌ ترین علائم سرطان پروستات مشکلات مربوط به ادرار است.

این موارد عبارتند از:

 • جریان ضعیف یا قطع شده ادرار
 • میل مکرر و ناگهانی به ادرار کردن، به خصوص در شب
 • مشکل در شروع ادرار
 • مشکل در تخلیه کامل مثانه
 • احساس درد یا سوزش در موقع ادرار کردن
 • خون در ادرار یا منی

سرطان پروستات همچنین ممکن است علائم عمومی تری ایجاد کند، مانند:

 • درد در ناحیه کمر یا لگن
 • بی حسی در پاها یا ضعف
 • سرگیجه
 • خستگی

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو