خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

بیوپسی پروستات - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - جراحی ترمیمی تناسلی - شاک ویو پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴ - ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹
بیوپسی پروستات

ما در این مقاله به مبحث بیوپسی پروستات می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

Contents

بیوپسی پروستات چیست؟

غده پروستات فقط در مردان یافت می شود. زیر مثانه می نشیند و اطراف مجرای ادرار (لوله ای که ادرار را از بدن خارج می کند) می پیچد. پروستات به تولید مایع منی کمک می کند. بیوپسی روشی است که برای برداشتن یک قطعه کوچک از بافت یا سلول از بدن استفاده می شود تا بتوان آن را زیر میکروسکوپ بررسی کرد. در بیوپسی پروستات، بافت غده پروستات با سوزن بیوپسی یا در حین جراحی خارج می شود. بافت بررسی می شود تا ببینیم آیا سرطان یا سایر سلول های غیر طبیعی در غده پروستات وجود دارد یا خیر.

بیشتر بخوانید: نحوه درمان عفونت کلیه

بیوپسی پروستات ممکن است به چند روش مختلف انجام شود:

 • روش ترانس رکتال: این از طریق رکتوم انجام می شود و شایع ترین است.
 • روش پرینه: این کار از طریق پوست بین کیسه بیضه و راست روده انجام می شود.
 • روش ترانس اورترال: این کار از طریق مجرای ادرار و با استفاده از سیستوسکوپ (یک لوله انعطاف پذیر و دستگاه مشاهده) انجام می شود.

بیوپسی پروستات - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - جراحی ترمیمی تناسلی - شاک ویو پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴ - ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

سونوگرافی معمولا برای مشاهده غده پروستات و هدایت سوزن بیوپسی استفاده می شود.

چرا ممکن است نیاز به بیوپسی پروستات داشته باشم؟

بیوپسی پروستات پس از آزمایش های دیگر انجام می شود که نشان می دهد ممکن است مشکلی در غده پروستات وجود داشته باشد. این بهترین روش برای تشخیص سرطان پروستات است. ممکن است دلایل دیگری وجود داشته باشد که پزشک شما بیوپسی پروستات را توصیه کند.

بیشتر بخوانید: درمان سنگ کلیه

خطرات بیوپسی پروستات چیست؟

برخی از عوارض احتمالی بیوپسی پروستات ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • کبودی و ناراحتی در محل بیوپسی
 • خون ریزی
 • عفونت
 • مشکل در ادرار کردن

بسته به شرایط شما ممکن است خطرات دیگری نیز داشته باشید. قبل از انجام عمل باید درباره ی هر نوع نگرانی با عرضه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید.

بیوپسی پروستات - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - جراحی ترمیمی تناسلی - شاک ویو پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴ - ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

چگونه برای بیوپسی پروستات آماده شوم؟

برخی از مواردی که می توانید قبل از بیوپسی پروستات انتظار داشته باشید عبارتند از:

 • عرضه دهنده مراقبت های بهداشتی شما این تکنیک را برایتان توضیح می دهد و شما می توانید سوال های خود را بپرسید.
 • از شما خواسته می شود که یک فرم رضایت نامه را امضا کنید که به شما اجازه انجام این روش را می دهد. فرم را با دقت بخوانید و اگر سوالی داشتید حتما بپرسید.
 • اگر به هر دارو، لاتکس، نوار چسب و بیهوشی حساس هستید یا به آن حساسیت دارید، به پزشک خود اطلاع دهید.
 • مطمئن شوید که ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما فهرستی از تمام داروها (با نسخه و بدون نسخه) و همه گیاهان، ویتامین‌ها و مکمل‌هایی که مصرف می‌کنید، دارد.
 • اگر سابقه اختلالات خونریزی دارید یا اگر از داروهای ضد انعقاد (رقیق کننده خون)، آسپرین یا سایر داروهایی که بر لخته شدن خون تأثیر می گذارد استفاده می کنید، به پزشک خود اطلاع دهید. ممکن است لازم باشد این داروها را قبل از عمل قطع کنید.
 • به طور کلی، هیچ آمادگی قبلی مانند ناشتا یا آرامبخش برای روش ترانس رکتال یا پرینه لازم نیست. اگر قرار باشد از روش ترانس اورترال استفاده شود، ممکن است از بیهوشی عمومی استفاده شود. اگر قرار است بیهوشی عمومی داشته باشید، ممکن است به شما گفته شود که قبل از عمل، معمولاً بعد از نیمه شب، روزه بگیرید (چیزی نخورید یا ننوشید). ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی دستورالعمل های خاصی را به شما ارائه می دهد.
 • اگر پزشک شما از روش ترانس رکتال استفاده می کند، ممکن است لازم باشد شب قبل یا صبح بیوپسی از تنقیه استفاده کنید.
 • ممکن است قبل از عمل یک آرام بخش مصرف کنید تا به آرامش برسید. از آنجایی که داروی آرام بخش ممکن است شما را خواب آلود کند، باید ترتیبی دهید که شخصی شما را به خانه برساند. اگر پزشک شما از روش ترانس اورترال استفاده کند، به احتمال زیاد یک آرام بخش دریافت خواهید کرد.
 • ممکن است یک روز قبل از انجام بیوپسی شروع به مصرف آنتی بیوتیک کنید و چند روز بعد از آن ادامه دهید. و برای جلوگیری از عفونت است.
 • هر دستورالعمل دیگری که ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی به شما می دهد تا آماده شوید را دنبال کنید.

بیشتر بخوانید: سنگ کلیه

بیوپسی پروستات - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - جراحی ترمیمی تناسلی - شاک ویو پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴ - ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

در طول بیوپسی پروستات چه اتفاقی می افتد؟

بیوپسی پروستات معمولاً به صورت سرپایی انجام می شود. رویه ها امکان دارد بسته به شرایط شما و کارکرد عرضه دهنده مراقبت های بهداشتی شما متفاوت باشد.

به طور کلی، بیوپسی پروستات یکی از این فرآیندها را دنبال می کند:

روش ترانس رکتال

 1. لباس هایت را درآورده و لباس بیمارستان می پوشی.
 2. شما در سمت چپ خود قرار می گیرید، با زانوهای خم شده.
 3. این نوع بیوپسی ممکن است با یک بی حس کننده موضعی برای بی حس کردن بافتی که سوزن از آن عبور می کند، انجام شود.
 4. معمولاً از سونوگرافی ترانس رکتال (TRUS) برای هدایت قرار دادن سوزن بیوپسی استفاده می شود.
 5. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی از یک ابزار فنری استفاده می کند که به سرعت یک سوزن را از طریق دیواره راست روده وارد غده پروستات می کند. هنگامی که سوزن وارد غده پروستات می شود، ممکن است احساس ناراحتی یا فشار کنید.
 6. سوزن را چندین بار وارد می کنند تا از قسمت های مختلف غده نمونه برداری شود.
 7. نمونه های بافت پروستات برای معاینه به آزمایشگاه ارسال می شود.

بیشتر بخوانید: عفونت کلیه

روش پرینه

 1. لباس هایت را درآورده و لباس بیمارستان می پوشی.
 2. شما در سمت چپ قرار می گیرید، با زانوهای خم شده، یا به پشت دراز می کشید و زانوها خم شده و ران ها از هم باز می شوند.
 3. پوست بین کیسه بیضه و راست روده شما با یک محلول ضد عفونی کننده تمیز می شود.
 4. هنگامی که بی حس کننده موضعی تزریق می شود، سوزن زدن را احساس خواهید کرد. این ممکن است باعث ایجاد یک احساس سوزش مختصر شود.
 5. هنگامی که ناحیه بی حس است، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی ممکن است یک برش (برش) کوچک در پوست ایجاد کند.
 6. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی یک انگشت دستکش دار و روغن کاری شده را در روده شما قرار می دهد تا غده پروستات را تعیین و تثبیت کند.
 7. سوزن بیوپسی چندین بار از طریق برش وارد پروستات می شود تا از قسمت های مختلف غده نمونه برداری شود.
 8. سوزن بیوپسی برداشته می شود و فشار محکمی به محل بیوپسی وارد می شود تا زمانی که خونریزی متوقف شود. معمولا نیازی به بخیه نیست.
 9. نمونه های بافت پروستات برای معاینه به آزمایشگاه ارسال می شود.

بیوپسی پروستات - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - جراحی ترمیمی تناسلی - شاک ویو پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴ - ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

بیشتر بخوانید: علائم سرطان پروستات

روش ترانس اورترال

 1. لباس هایت را درآورده و لباس بیمارستان می پوشی.
 2. شما روی پشت خود قرار می گیرید و زانوها خم شده و ران ها از هم باز می شوند.
 3. این تکنیک امکان دارد تحت بیهوشی موضعی یا عمومی انجام شود. (بی حسی موضعی به این معنی است که از داروها برای بی حس کردن شما استفاده می شود. بیهوشی عمومی به این معنی است که داروها برای خواب عمیق شما در طول عمل استفاده می شوند.)
 4. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی یک سیستوسکوپ (یک لوله انعطاف پذیر و دستگاه مشاهده) را در دهانه انتهای آلت تناسلی شما، از طریق مجرای ادرار و تا غده پروستات وارد می کند.
 5. ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی ابزارهای کوچکی را از طریق سیستوسکوپ وارد می‌کند تا نمونه‌هایی از غده پروستات را خارج کند.
 6. سیستوسکوپ برداشته خواهد شد.
 7. نمونه های بافت پروستات برای معاینه به آزمایشگاه ارسال می شود.

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو