خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

پیشگیری از واریکوسل - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان اختلال نعوظ - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی در مردان
پیشگیری از واریکوسل

ما در این مقاله به مبحث پیشگیری از واریکوسل می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

نشانه های واریکوسل یا واریس بیضه

بیشتر مردان مبتلا به واریکوسل هیچ نشانه ای ندارند و به‌ ندرت امکان دارد سبب ایجاد درد گردد. درد در واریکوسل امکان دارد به اشکال زیر باشد:

  • درد امکان دارد تفاوت داشته باشد؛ از درد تیز تا درد مبهم و نارحت کننده
  • دردی که با ایستادن یا انجام کارهای سنگین فیزیکی، مخصوصا در طول دوره‌ های طولانی، زیاد می شود
  • در طی روز بدتر گردد
  • دردی که با دراز کشیدن بهتر خواهد شد.
  • با گذر زمان، واریکوسل امکان دارد بزرگ‌تر و قابل‌ توجه‌ تر گردد
  • واریس در بیضه سبب ایجاد یک بیضه ورم کرده، بیشتر در سمت چپ، می گردد
  • همینطور واریکوسل قادر است ناباروری و رشد آرام بیضه چپ در دوره ی بلوغ را به همراه خود آورد

پیشگیری از واریکوسل - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان اختلال نعوظ - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی در مردان

شیوه ی پیشگیری از واریکوسل چیست؟

با اینکه حقیقتا شیوه ی قطعی برای پیشگیری از واریکوسل وجود ندارد ولی امتحان نمودن بعضی شیوه ها قادر است تا اندازه ای به کنترل آن کمک نموده و یا در صورت وجود نشانه ها، آن‌ ها را کم کند. بعضی از این شیوه ها در این قسمت توضیح داده شده‌ اند.

بیشتر بخوانید: درمان کمبود اسپرم 

۱. ورزش مرتب

ورزش مرتب قادر است از راه‌ های گوناگونی به بهبود جریان خون و کم شدن فشار روی رگ‌ها کمک نماید. زمانی که ورزش می نمائید، قلب شما خون زیادتری را در سراسر بدن پمپاژ می نماید که در این صورت قادر است به بهبود گردش خون کمک کند.

این بالا رفتن میزان جریان خون قادر است به کم شدن فشار روی وریدهای بیضه کمک نماید. چون وارد شدن فشار به وریدها خود قادر است سبب ایجاد واریکوسل گردد.

بر همین اساس در صورتی که فشار از روی وریدها برداشته شد قادر است به پیشگیری از واریکوسل کمک کند.

افزون بر این، ورزش مرتب قادر است به تقویت عضله های پاها و شکم شما کمک نماید. در حقیقت ورزش نمودن به بهبود شرایط کلی رگ‌ های خونی شما کمک نموده و کارایی آنها را در بازگشت خون به طرف قلب تاثیرگذارتر می نماید و از جمع شدن خون در آن‌ ها ممانعت می کند.

این مساله حتی قادر است به کم شدن خطر لخته شدن خون و بقیه ی عوارض کمک نماید.

۲. استفاده از لباس زیر مناسب

پوشیدن لباس‌ زیرهای حمایت‌ کننده، مثل لباس‌ زیرهای تنگ، قادر است به کم شدن فشار روی رگ‌ های بیضه کمک نماید. لباس‌ زیرهای تنگ قادر هستند به کم شدن مقدار حرکت بیضه‌ ها در طی فعالیت بدنی کمک نمایند.

همین اقدام سبب پیشگیری از صدمه یا ناراحتی بیضه و رگ‌ های آن می گردد. این امر مخصوصا برای مردهایی که در ورزش یا بقیه ی فعالیت‌ های پرتحرک شرکت می نمایند خیلی مهم می باشد.

بیشتر بخوانید: پیچ خوردگی یا چرخش بیضه 

۳. خودداری از نشستن یا ایستادن برای مدت زمان طولانی

خودداری از نشستن یا ایستادن برای مدت زمان طولانی قدم مهمی در کم شدن خطر ابتلا و پیشگیری از واریکوسل می باشد.

زمانی که برای مدت طولانی نشسته‌ اید یا ایستاده اید(مخصوصا در شرایط ثابت) احتمالاً بسیاری هست که فشار بر روی سیاهرگ‌ های پا و ناحیه لگن زیاد شود.

این فشار قادر است سبب کشیده شدن و ضعیف گردیدن رگ‌ ها گردیده و احتمال ایجاد واریکوسل را زیاد کند. افزون بر این، در صورتی که پیش از این واریکوسل داشته اید، نشستن یا ایستادن برای مدت زمان طولانی قادر است نشانه هایی مثل درد یا ناراحتی را بدتر نماید.

برای جلوگیری از واریکوسل، خیلی اهمیت دارد که پس از هر ۲ ساعت از نشستن یا ایستادن اندکی حرکت نموده و تحرک داشته باشید. در صورتی که شغلی دارید که احتیاج به نشستن یا ایستادن برای مدت طولانی دارد، تلاش نمائید برای حرکت و کشش مکرر زمان داشته باشید.

همینطور قادر هستید برای کمک به بهبود جریان خون و کم شدن فشار بر روی رگ‌ ها، جوراب‌ های ضد واریس به تن کنید.

۴. برخورداری از وزن مطلوب

حفظ کردن وزن مطلوب برای سلامت کلی بدن اهمیت دارد و همینطور قادر است به پیشگیری از واریکوسل یا تشدید نشانه های آن کمک نماید.

اضافه وزن یا چاقی قادر است فشار بر وریدهای ناحیه لگن را زیاد کند و در صورتی که این چنین شود بروز واریکوسل هم محتمل‌ تر به نظر می آید.

افزون بر این، حمل وزن اضافه قادر است فشار مضاعفی بر سیستم قلبی عروقی وارد نموده و سبب بالا رفتن فشار خون و بقیه ی مشکل های مربوط به گردش خون گردد. این مسائل قادر است خطر ابتلا به واریکوسل را زیادتر از قبل کند.

بیشتر بخوانید: درمان عدم نزول بیضه ها

۵. دوری از سیگار کشیدن

دوری از سیگار کشیدن و استعمال دخانیات قدم مهمی در کم شدن خطر ابتلا به واریکوسل می باشد. سیگار کشیدن قادر است به رگ‌ های خونی در همه جای بدن، از قبیل عروق کیسه بیضه صدمه رسانده و در نتیجه قادر است خطر ابتلا به واریکوسل را زیاد کند.

افزون بر این، سیگار کشیدن قادر است نشانه های موجود واریکوسل مثل درد، ناراحتی و ورم را تشدید نماید. چون سیگار کشیدن در حقیقت التهاب را زیاد کرده و جریان خون را کم کند.

این اتفاق ها به صورت مستقیم نشانه های واریکوسل را بدتر می نماید بر همین اساس ترک سیگار یکی از شیوه های جلوگیری از واریکوسل میباشد.

۶. دنبال نمودن یک رژیم غذایی سالم

خوردن یک رژیم غذایی مناسب که انواع میوه‌ ها، سبزیجات، غلات کامل، پروتئین بدون چربی و چربی‌ های سالم را داشته باشد قادر است به بهبود سلامت کلی بدن و کم شدن خطر ابتلا به واریکوسل کمک نماید.

یک رژیم غذایی پر از این مواد مغذی قادر است به بهبود یافتن سلامت قلب و عروق، کم شدن التهاب و بالا رفتن میزان جریان خون سالم کمک نماید. تمام این موارد قادر هستند به کم شدن خطر ابتلا به واریکوسل کمک نمایند.

به صورت خاص غذاهایی مثل انواع توت‌ ها، سبزیجات برگ سبز و آجیل، که از آنتی اکسیدان سرشار می باشند قادر هستند به کم شدن التهاب و بالا رفتن میزان جریان خون سالم کمک نمایند.

افزون بر این، غذاهایی مثل غلات کامل، میوه‌ ها و سبزیجات که دارای فیبر بالایی هستند، قادر هستند به کم شدن سطح کلسترول و بهبود پیدا کردن سلامت قلب و عروق کمک نمایند.

پیشگیری از واریکوسل - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان اختلال نعوظ - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی در مردان

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو