خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

شاک ویو پلاک پیرونی
شاک ویو پلاک پیرونی

ما در این مقاله به مبحث شاک ویو پلاک پیرونی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

Contents

شاک ویو پلاک پیرونی

بیماری پیرونی یک بیماری اکتسابی آلت تناسلی مردانه است که باعث انحراف، کوتاه شدن آلت تناسلی و درد به خصوص در هنگام نعوظ می شود. این بیماری در اثر تشکیل بافت فیبری در داخل جسم غارنوزوم (Tunica albuginea) ایجاد می شود. در این بیماری که حدود 5 درصد مردان را مبتلا می کند. بافت همبند در داخل بافت نرم آلت تناسلی تشکیل می شود و باعث اختلال نعوظ، انحنای آلت تناسلی، درد و کوتاهی آلت تناسلی می شود.

شکل و اندازه آلت تناسلی مردانه متفاوت است. انحنای آلت تناسلی در هنگام نعوظ یک مشکل رایج در مردان است و لزوماً مشکل نگران کننده ای نیست.

بیشتر بخوانید: درمان ناتوانی جنسی در مردان دیابتی

با این حال، در برخی از مردان، بیماری پیرونی باعث کج شدن قابل توجه آلت تناسلی یا درد در هنگام نعوظ می شود. این مشکل می تواند از رابطه جنسی جلوگیری نماید و منجر به اختلال نعوظ در مردان می شود.

مکانیسم اثر شاک ویو تراپی:

 1. ایجاد یک پاسخ التهابی: بدن با افزایش فعالیت متابولیک در اطراف محل درد واکنش نشان می دهد که به تسریع روند بهبودی کمک می کند.
 2. تجزیه و تحلیل بافت اسکار و کلسیفیکاسیون احتمالی
 3. مسدود کردن انتقال درد

کاربردهای شوک ویوتراپی شامل درمان خار پاشنه، فاشیای کف پا، آرنج تنیس بازان، کلسیفیکاسیون تاندون روتاتور کاف، تاندونیت کشکک زانو، بورسیت لگن و درد مزمن عضلانی است.

شاک ویو درمانی نعوظ چیست؟

شاک ویو درمانی برای اختلال نعوظ یک روش درمانی غیرتهاجمی است که از امواج صوتی با انرژی بالا برای بهبود عملکرد نعوظ در مردان استفاده می کند. این یک گزینه درمانی جایگزین برای مردان مبتلا به اختلال نعوظ (ED) ارائه می دهد که به داروها یا درمان های دیگر پاسخ نمی دهد.

شاک ویو درمانی برای اختلال نعوظ معمولا در مطب پزشک انجام می شود. این یک روش سرپایی است، به این معنی که شما نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارید. درمان معمولاً 15 تا 30 دقیقه طول می کشد. اکثر مردان در طول درمان احساس ناراحتی خفیفی می کنند، اما معمولاً دردناک نیست.

پس از شوک ویوتراپی برای اختلال نعوظ، ممکن است مقداری کبودی یا تورم خفیف را تجربه کنید. شما باید بتوانید بلافاصله به فعالیت های عادی خود بازگردید.

بیشتر بخوانید: روش های مختلف درمان زگیل تناسلی

علائم شاک ویو پلاک پیرونی

علائم و نشانه های بیماری پیرونی ممکن است به طور ناگهانی یا تدریجی ایجاد شوند.

شایع ترین این علائم عبارتند از:

 • بافت اسکار: بافت اسکار با بیماری پلاک (فرق آن از پلاکی که در رگ های خونی تشکیل می شود) مربوط است که می تواند در زیر پوست آلت تناسلی به شکل توده های مسطح یا نوارهای بافت سخت احساس بشود.
 • خم شدن قابل توجه آلت تناسلی: آلت تناسلی ممکن است به سمت بالا یا پایین و به یک طرف خم شود.
 • مشکلات نعوظ
 • کوتاه شدن آلت تناسلی
 • سایر ناهنجاری های دستگاه تناسلی

خطر ابتلا به بیماری پیرونی

صدمه جزئی به آلت تناسلی همیشه سبب بیماری پیرونی نمی شود. با این حال، عوامل مختلفی می توانند در بهبود ضعیف زخم و تشکیل بافت اسکار که ممکن است در بیماری پیرونی نقش داشته باشند، کمک کنند.

از جمله:

 • وراثت
 • اختلالات بافت همبند
 • سن
 • عوامل دیگر، از جمله برخی مسائل سلامتی، سیگار کشیدن و برخی از انواع جراحی پروستات، ممکن است با بیماری پیرونی مرتبط باشند.

عوارض بیماری پیرونی

عوارض بیماری پیرونی امکان دارد حاوی موارد زیر باشد:

 • ناتوانی در رابطه جنسی
 • مشکل در گرفتن یا حفظ نعوظ (اختلال نعوظ)
 • اضطراب یا استرس در مورد توانایی جنسی یا ظاهر آلت تناسلی
 • بر رابطه با شریک جنسی خود تأکید کنید
 • مشکل در باردار شدن، به دلیل دشواری یا عدم امکان آمیزش جنسی
 • کاهش طول آلت تناسلی
 • درد آلت تناسلی

تشخیص بیماری پیرونی

ممکن است پزشک شما فقط با یک معاینه فیزیکی تشخیص دهد که آیا شما به بیماری پیرونی مبتلا هستید یا خیر. پلاک های سخت اغلب می توانند احساس شوند که آیا آلت تناسلی سفت است یا نه.

برای بررسی انحنای آلت تناسلی، پزشک ممکن است دارو را به آلت تناسلی شما تزریق کند تا آن را سفت کند و ممکن است برای مطالعه عکس بگیرد.

بیشتر بخوانید: درمان ناتوانی جنسی و نعوظ مردان

روش های درمان پلاک پیرونی:

 1. درمان دارویی
 2. شوک درمانی خارجی (SWT)
 3. عمل جراحی

درمان دارویی خوراکی پلاک پیرونی:

داروهای مختلفی برای بهبود پلاک پیرونی ذکر شده است که متاسفانه تاثیر قابل توجهی در درمان ندارند. مثل کلشی سین، ویتامین E، پودر پوتابا که به شکل خوراکی مصرف می شود. که علیرغم هزینه زیاد، جایی در درمان جدید پلاک پیرونی ندارد.

تزریق در پلاک پیرونی:

در این روش داروهایی مانند وراپامیل و کورتون به تنهایی یا ترکیبی با هم با استفاده از سرنگ ظریف به داخل پلاک تزریق می شود. اغلب برای 6 تزریق با فاصله دو هفته صورت می گیرد و اغلب با این تزریق ها نتیجه لازم حاصل نمی شود.

درمان پلاک پیرونی با دستگاه شاک ویو پلاک پیرونی (ESWT):

جدیدترین روش درمان پلاک خارجی، شوک درمانی خارجی با استفاده از دستگاه است که در حالی که فرد روی تخت مخصوص دراز کشیده است، پایه دستگاه روی پلاک قرار می گیرد و امواج پیزوالکتریک به مدت 20 دقیقه توسط یک اپراتور مجرب اعمال می شود. تشعشع می شود. تعداد جلسات درمانی 4-6 جلسه می باشد. بر اساس آخرین یافته های علمی، نتیجه درمان بسیار مطلوب است.

روش جراحی در درمان پلاک پیرونی:

برخلاف تصورات قدیمی در درمان پلاک پیرونی، امروزه جراحی نقشی در درمان مدرن پلاک پیرونی ندارد و به دلیل عوارض زیاد توصیه نمی شود. اما می توان به روش های رایج جراحی برای درمان بیماری پیرونی اشاره کرد: بخیه زدن سمت سالم، برش یا برداشتن و پیوند، کاشت یا پروتز آلت تناسلی.

سونوتراپی:

سونوتراپی روشی ناکارآمد در درمان پلاک پیرونی یا اختلال نعوظ است و با شوک پیزوالکتریک خارجی متفاوت است.

بیشتر بخوانید: مهم‌ ترین علت ناباروری مردان

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اینستاگرام: دکتر ناصر بخت

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 


 • شاک ویو پروستات
 • اورولوژی در کرج
 • شاک ویو نعوظ در کرج
 • سیستوسکوپی فلکسیبل

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو