خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

ترمیم آلت تناسلی فالوپلاستی - درمان ناتوانی جنسی - جراحی ترمیمی تناسلی - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹
جراحی ترمیم آلت تناسلی فالوپلاستی

ما در این مقاله به مبحث جراحی ترمیم آلت تناسلی فالوپلاستی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

فالوپلاستی که به آن جراحی پایین ترانس مردانه نیز می گویند، ساخت جراحی (یا در موارد کمتر رایج، بازسازی) آلت تناسلی با استفاده از پیوند پوست از ساعد، ران یا قسمت بالای کمر بیمار است.

در حالی که تصمیم گیری برای انجام عمل فالوپلاستی به طور بالقوه پاداش هم از نظر جسمی و هم از نظر روانی نیاز به تفکر و توجه کافی دارد. خطرات متعددی وجود دارد، جراحی بسیار چالش برانگیز است، و مراحل آماده سازی و بهبودی گسترده است.

فالوپلاستی چیست؟

فالوپلاستی یک آلت تناسلی به نام نئوفالوس ایجاد می کند.

اساساً، این شامل ساخت یک لوله در یک لوله است:

 • لوله داخلی مجرای ادرار است که از طریق آن ادرار از بدن خارج می شود.
 • لوله بیرونی شفت آلت تناسلی است.

هنگامی که نئوفالوس ساخته شد، با جراحی به لگن متصل می شود و مجرای ادرار جدید به مجرای ادرار موجود بیمار متصل می شود. سپس قسمت بیرونی نئوفال به شکلی شبیه به ساقه و سر آلت تناسلی ساخته می شود.

عمل فالوپلاستی در بیمارستان تحت بیهوشی عمومی توسط جراح پلاستیک انجام می شود. یا یک اورولوژیست.

بیشتر بخوانید: جلوگیری از بزرگ شدن پروستات با مصرف ویتامین

معمولاً این جراحی بستری در مردان تراجنسیتی یا افراد غیر باینری به عنوان یک نوع جراحی تایید کننده جنسیت انجام می شود. سایر نشانه‌های فالوپلاستی شامل ناهنجاری‌های مادرزادی خاص (مانند آلت تناسلی مبهم یا وجود آلت تناسلی) یا قطع آلت تناسلی در نتیجه ضربه، عفونت یا سرطان است.

فالوپلاستی - درمان ناتوانی جنسی - جراحی ترمیمی تناسلی - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

روش های مختلف جراحی

فالوپلاستی ممکن است به صورت یک فرآیند تک مرحله ای یا چند مرحله ای انجام شود.

 • یک فالوپلاستی تک مرحله ای شامل ساخت همزمان فالوس و مجرای ادرار و همچنین اتصال مجرای ادرار است. در تاریخ دیگری قرار داده می شود.پروتز آلت تناسلی و قرار دادن پروتزهای بیضه نیز می شود.
 • یک فالوپلاستی چند مرحله ای جراحی را به بخش هایی تقسیم می کند. این معمولاً توسط جراحان ترجیح داده می‌شود و بسیار رایج‌تر است، زیرا امکان مدیریت دقیق‌تر هر یک از جنبه‌ های جراحی را فراهم می‌کند.

به طور کلی، روش‌های تک مرحله‌ای به دلیل زمان طولانی بیهوشی مورد نیاز و عوارض جانبی که ممکن است از چندین روش پیچیده که در یک عمل اتفاق می‌افتد، از بین رفته باشد.

انواع فلپ مورد استفاده در جراحی

به منظور ایجاد آلت تناسلی، جراح از بخشی از پوست و بافت (به نام فلپ) از قسمت دیگری از بدن بیمار استفاده می کند. انواع مختلفی از فلپ ها وجود دارد که می توانند در حین عمل فالوپلاستی مورد استفاده قرار گیرند.

در ایران، فلپ آزاد ساعد شعاعی رایج ترین است. این شامل برداشتن یک مستطیل بزرگ از پوست یکی از ساعدهای بیمار است.

بیشتر بخوانید: گیاهان برای پروستات بزرگ شده (BPH)

مزیت اصلی فلپ ساعد این است که نسبتاً بزرگ، برداشت آسان و حساس به لمس است. علاوه بر این، از آنجایی که ساعد در اکثر افراد نازک و قابل انعطاف است، مجرای ادرار را می توان به طور همزمان از آن ساخت.

فالوپلاستی - درمان ناتوانی جنسی - جراحی ترمیمی تناسلی - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

معایب اصلی موارد زیر است:

 • طول آلت تناسلی جدید با طول ساعد محدود می شود.
 • رنگ فلپ ساعد ممکن است کاملاً با پوست ناحیه تناسلی متفاوت باشد.
 • از آنجایی که ساعد باید با پیوند پوستی از یکی از ران ها پوشانده شود، در دو مکان جای زخم وجود خواهد داشت که بسته به لباسی که بیمار می پوشد، ممکن است کاملاً قابل مشاهده باشد.
 • فلپ ساعد به جراح نیاز دارد که در جراحی میکروسکوپی مهارت داشته باشد، زیرا فلپ به طور کامل از بازو برداشته شده و باید دوباره به اعصاب و منبع خون نزدیک کشاله ران متصل شود. اگر در مکان‌های خاصی زندگی می‌کنید، ممکن است دسترسی به چنین جراحانی سخت‌تر باشد.

یک فلپ از ماهیچه ای که در پشت شما قرار دارد، به نام فلپ پشتی latissimus، نیز ممکن است برای ایجاد آلت تناسلی استفاده شود. تحقیقات نشان می دهد که این فلپ حجم خوبی برای آلت تناسلی تازه ساخته شده فراهم می کند و نیازهای زیبایی شناختی و عملکردی را برآورده می کند.

با این حال، فلپ لاتیسیموس دورسی ضخیم است، بنابراین فقط می توان از آن برای ایجاد آلت تناسلی استفاده کرد، نه مجرای ادرار. بنابراین، یک مجرای ادرار در مراحل بعدی باید ساخته شود.6 علاوه بر این، عصب مرتبط با فلپ لاتیسیموس دورسی یک عصب حرکتی است، بنابراین وجود دارد. هیچ احساس پوستی روی فالوس نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید: آیا کاهش کلسترول می تواند پروستات را کوچک کند؟

فلپ های قدامی جانبی ران (ALT) نیز برای فالوپلاستی استفاده می شود. بر خلاف فلپ های بازوی شعاعی و لتیسموس دورسی، این فلپ ها به منبع خون اصلی خود متصل می مانند. این بدان معنی است که آنها نیازی به تخصص میکروسرجری از جانب جراحی که عمل فالوپلاستی را انجام می دهد، ندارند.

با این حال، فلپ های ران دارای لایه چربی ضخیم تری هستند، که باعث می شود چرخاندن آنها به شکل لوله برای شکل دادن به آلت تناسلی دشوارتر شود. اگر فلپ ALT باشد. بیش از حد ضخیم برای بازسازی مجرای ادرار، پوست اضافی آلت تناسلی یا فلپ دیگر، مانند فلپ شعاعی ساعد، ممکن است استفاده شود.

فالوپلاستی - درمان ناتوانی جنسی - جراحی ترمیمی تناسلی - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

معیارها و موارد منع مصرف

فالوپلاستی یک فرآیند پیچیده و اغلب چند مرحله ای است. اهداف و انتظارات بیمار و عوارض احتمالی جراحی همگی باید به دقت مورد بحث و بررسی قرار گیرند.

برای کمک به تسهیل ارتباط بین جراحان و افراد تراجنسیتی و غیر باینری که فالوپلاستی را در نظر می گیرند، انجمن حرفه ای جهانی برای سلامت ترنسجندرها (WPATH) مجموعه ای از اصول را برای تعیین استانداردهای مراقبت ایجاد کرده است.

بیشتر بخوانید: BPH در مقابل سرطان پروستات

معیارهای WPATH بیان می کند که بیمارانی که فالوپلاستی را در نظر دارند:

 • دو معرفی نامه از متخصصان بهداشت روان واجد شرایط داشته باشید
 • در سن بلوغ هستند.
 • دارای نارسایی جنسیتی مداوم و کاملاً مستند شده
 • توانایی تصمیم گیری کاملا آگاهانه و رضایت برای درمان را داشته باشید
 • هر گونه شرایط پزشکی و سلامت روان را به خوبی کنترل کنید
 • 12 ماه مداوم هورمون درمانی را متناسب با اهداف جنسی بیمار انجام دهید (مگر اینکه بیمار دارای منع مصرف پزشکی باشد یا قادر نباشد یا تمایلی به مصرف هورمون نداشته باشد)
 • به مدت 12 ماه مداوم در نقش جنسیتی زندگی کنند که با هویت جنسی آنها مطابقت دارد

به خاطر داشته باشید که اصول بالا قرار نیست به‌عنوان سفت و سخت یا “تنظیم شده» معیارهای جراحی بلکه به عنوان منبع راهنمایی برای جراحان و بیمارانشان عمل می کنند.

در نهایت، معیارها ممکن است برای همه بیماران مرتبط نباشد. برای مثال، دو معیار آخر ممکن است برای یک فرد غیر باینری صدق نکند.

به همین ترتیب، حتی اگر یک بیمار تمام معیارها را برآورده کند، اگر اهداف بیمار با تکنیک های توصیه شده جراح محقق نشود، یا اگر خطرات جراحی برای یک بیمار خاص بیشتر از هر یک باشد، جراح ممکن است جراحی را رد کند.

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو