خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

شکستگی آلت تناسلی - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان عفونت تناسلی و ادراری در کرج - درمان ناباروری در کرج - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴ - ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹
شکستگی آلت تناسلی

ما در این مقاله به مبحث شکستگی آلت تناسلی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

دلایل و نشانه های شکستگی آلت تناسلی مردان 

دلیل شکستگی آلت تناسلی مردانه چه می باشد و چطور تشخیص داده می‌ شود؟ درمان این مشکل چه مقدار طول می‌ کشد و می بایست به چه نکاتی توجه نمود؟

در این مقاله می‌ خوانیم:

شکستگی آلت تناسلی مردانه اتفاقی نادر و در عین حال ترسناک می باشد که امکان دارد در جریان رابطه جنسی منجر به دخول اتفاق بیفتد. شکستگی آلت تناسلی مثل شکستگی استخوان نمی باشد. بلکه، شکستگی در دو ناحیه‌ ی آلت جنسی می باشد که کار نعوظ را انجام می‌ دهند. این دو بخش جسم غاری (corpora cavernosa) و غلاف آلت (penile sheath) می باشند.

از آنجا که این صدمه می‌ تواند سبب صدمه های جبران ناپذیری روی کارکرد جنسی و دفع ادرار مردان داشته باشد، خیلی مهم می باشد که سریعا اقدامات پزشکی انجام شود.

شکستگی آلت تناسلی - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان عفونت تناسلی و ادراری در کرج - درمان ناباروری در کرج - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴ - ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

نشانه های شکستگی آلت تناسلی مردانه

شکستگی آلت تناسلی مردانه یک جراحت دردناک می باشد که به طور معمول در دو سوم پایینی آلت رخ می‌ دهد. نشانه های این عارضه عبارتند از:

 • خونریزی از آلت
 • دیدن کبودی‌ های تیره رنگ بر روی آلت
 • اشکالات دفع ادرار
 • به گوش رسیدن صدای ترک خوردن و یا تق تق
 • از دست دادن ناگهانی نعوظ
 • دردی که از کم تا زیاد متغیر می باشد

با توجه به تحقیقات، نشانه های شکستگی آلت تناسلی که شامل به گوش رسیدن صدای تق تق یا از دست دادن ناگهانی احساس نعوظ می‌ شود، نوع دیگری از صدمه آلت تناسلی می باشد.

در طی شکستگی آلت، پزشکان از کلمه بادمجان تغییر شکل یافته (eggplant deformity) استفاده می نمایند. در این وضعیت آلت تناسلی بنفش و متورم می‌ گردد. نشانه ها کم‌ تر شایع‌ تر از شکستگی آلت تناسلی شامل ورم کیسه بیضه و خون در ادرار می باشد.

سایر عارضه‌ ها که نشانه های مشابهی با شکستگی آلت تناسلی دارند، عبارتند از پاره شدن ورید و سرخرگ‌ های آلت تناسلی و پاره شدن رباط معلق (suspensory ligament) می باشد. پزشک از شیوه های تصویر برداری و معاینه جسمی جهت تشخیص تفاوت میان عارضه‌ ها استفاده می‌ نماید.

 بیشتر بخوانید: معکوس وازکتومی میکروسکوپی (وازکتومی معکوس)

دلیل بروز شکستگی آلت تناسلی چه می باشد؟

آلت تناسلی مردانه بافت اسفنج مانندی به نام جسم غاری دارد. هنگامی که آلت دچار نعوظ می گردد، خون آلت تناسلی در این قسمت متمرکز می‌ شود. هنگامی که آلت سفت می‌ شود، یک یا هر دو سمت جسم غاری می‌ تواند دچار پارگی گردیده و در انتها شکستگی آلت تناسلی اتفاق بیفتد.

شکستگی آلت تناسلی فقط در حالت نعوظ آلت اتفاق می افتد. آلت شل و افتاده به طور معمول دچار شکستگی نمی‌ شود، زیرا در مواقع عادی جسم غاری به بزرگی موقعی که آلت در حال نعوظ است نمی گردد. 

با توجه به بررسی‌ های انجام شده، اغلب موارد شکستگی آلت تناسلی در ایالات متحده آمریکا در حین دخول و در حین رابطه جنسی اتفاق می افتند. این صدمه زمانی اتفاق می افتد که مرد سریعا آلت خود را به داخل استخوان شرمگاهی و بین دو راه یا پرینیوم (perineum) یا فاصله میان منطقه تناسلی و مقعد وارد می نماید. این کار سبب می‌ شود که جسم غاری پاره و یا شکسته بشود.

شکستگی آلت تناسلی - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان عفونت تناسلی و ادراری در کرج - درمان ناباروری در کرج - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴ - ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

 بیشتر بخوانید: درمان بیماری سنگ کلیه چیست؟

لزوماً شکستگی آلت در رابطه جنسی خشن اتفاق نمی افتد، ولی برقراری رابطه جنسی در پوزیشنی که آلت شدیدا به استخوان برخود می نماید، احتمال شکستگی آن را زیاد می کند.

همینطور احتمال شکستگی آلت در وضعیت زیر هم وجود دارد:

 • غلت زدن در تخت خواب در حالتی که آلت در حال نعوظ می باشد
 • برخورد کردن آلت به چیزی مانند چارچوب درب یا مبل
 • افتادن بر روی زمین در حالتی که آلت در حال نعوظ قرار گرفته است

چه موقعی می بایست برای مشکل شکستگی آلت تناسلی مردانه به پزشک مراجعه نمود؟

در صورتی که مردی مشکوک به شکستگی آلت تناسلی باشد می بایست هر چه سریع‌ تر مرحله های درمان را انجام بدهد. پزشکان از شکستگی آلت تناسلی به عنوان یک موضوع اورژانسی اورولوژی یاد می نمایند، زیرا این عارضه می‌ تواند سلامت جنسی و کارکرد دفع ادراری فرد را به صورت کامل مختل کند.

اغلب مردان برای درمان به قسمت اورژانس بیمارستان مراجعه می نمایند. هر چه قدر شخص برای درمان شکستگی سریع‌ تر به بیمارستان مراجعه نماید، امکان درمان و ریکاوری کامل او نیز زیادتر خواهد بود.

 بیشتر بخوانید: درمان های ناباروری مردانه 

تشخیص شکستن آلت تناسلی

پزشک با پرسش هایی درباره ی چگونگی اتفاق افتادن شکستگی و معاینه آن عارضه را تشخیص می دهد. شیوه های تصویر برداری، مثل رادیولوژی اشعه ایکس هم امکان دارد استفاده شود. همنیطور از سونوگرافی برای تشخیص اختلال و تشخیص مکان دقیق و ناحیه‌ ای که آلت دچار صدمه شده است استفاده می گردد. در صورتی که پزشک قادر به تشخیص دادن شکستگی با سونوگرافی نباشد، امکان دارد از ام‌ آر آی استفاده کند.

درمان شکستن آلت تناسلی

درمان شکستن آلت شامل درمان خانگی و جراحی می باشد.

اقدامات اولیه در  شکستن آلت:

 • قرار دادن پکیج‌ های یخ پوشیده شده با پارچه برای ده دقیقه بر روی آلت تناسلی برای کاهش دادن ورم آلت تناسلی
 • استفاده کردن از کاتتر فولی (Foley catheter) برای خالی نمودن مثانه و کم نمودن تروما وارد شده بر روی آلت تناسلی
 • مصرف داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن برای کم نمودن درد و تورم
 • بعضی از مواقع، یک پزشک توصیه می نماید تا آلت تناسلی پوشیده شده و یا از آتل‌های مخصوص استفاده گردد، تا آلت در یک جا قرار بگیرد و از فشار روی آن کم شود.

استفاده کردن از درمان‌ های خانگی به تنهایی پس از شکستگی آلت تناسلی تاثیرگذار نبوده و احتمال خیلی بالایی وجود دارد که خطرها و عواقب بعدی به دنبال داشته باشد. به طور مثال از قبیل مشکلات می‌ توان به درد در هنگام نعوظ و یا حتی ناتوانی در نعوظ اشاره نمود.

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو