خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

سرطان آلت تناسلی مردان (پنیس)
سرطان آلت تناسلی مردان (پنیس)

ما در این مقاله به مبحث سرطان آلت تناسلی مردان (پنیس) می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

سرطان آلت تناسلی مردان (پنیس)

در تومور آلت تناسلی مرد ، سلول‌ های سرطانی به‌ شکل غیر طبیعی رشد نموده و چندین علائم غیرعادی را ایجاد می نمایند. سرطان اول از لایه‌ های سطحی آغاز می‌ شود و به بخش عمیق بافت انتشار پیدا می کند. سرطان آلت تناسلی مرد، یک بیماری خیلی نادر می باشد و در صورتی که در مرحله های اولیه تشخیص داده شود، کاملا قابل‌ درمان می باشد .

سرطان امکان دارد سرانجام به منطقه های دیگر بدن، از قبیل غدد، بقیه اندام‌ ها و غدد لنفاوی انتشار پیدا کند. انجمن سرطان آمریكا تخمین زده كه هرساله به صورت تقریبی 2300 مورد سرطان آلت تناسلی در ایالات‌ متحده تشخیص داده شده است.

بیشتر بخوانید: درمان اختلال نعوظ با PRP

انواع سرطان های آلت تناسلی مرد

انواع گوناگون سرطان آلت تناسلی مرد، عبارتند از:

 • سارکوم: سارکوم نوعی سرطان می باشد که در عضله ها، بافت چربی ورگه‌ای خونی ایجاد می گردد.
 • ملانوم: ملانوم نوعی سرطان می باشد که در سلول‌ هایی به نام ملانوسیت شروع می گردد. این سلول‌ ها باعث رنگ قهوه‌ای پوست می شود.
 • کارسینومای سلول سنگفرشی: سرطان سنگفرشی در اغلب موارد سرطان آلت تناسلی نقش داشته است و از سطح پوست ختنه‌گاه اغاز می گردد. در برخی از بیماران، این سرطان از سطح داخلی پوست ختنه‌ گاه هم اغاز می‌شود و توانایی انتشار به بقیه بخش های آلت تناسلی مرد را خواهد داشت.
 • کارسینوم سلول بازال: کارسینوم سلول بازال از داخل لایه داخلی پوست آغاز می گردد. این سرطان به‌ شکل تدریجی شروع می‌شود، ولی به بقیه نقاط بدن انتشار پیدا نمی کند.

دلایل سرطان آلت تناسلی مرد

بعضی از شایع‌ ترین دلایل سرطان آلت تناسلی مرد، عبارتند از:

 • بهداشت فردی ضعیف: ماده‌ ای با نام smegma، مایعی غلیظ می باشد که در زیر پوست ختنه جمع می گردد. در مردهایی که ختنه نشده‌ اند؛ احتمال جمع شدن اسمگما در محل پوست ختنه‌گاه موجود است. در این شرایط در صورتی که محل ختنه‌ گاه به‌ طور صحیح تمیز نشود، اسمگما به‌ عنوان یک ماده پنیر مانند تجمع می یابد و می‌ تواند به رشد سرطان کمک نماید.
 • پسوریازیس: پسوریازیس یک نوع بیماری می باشد که می‌ تواند شدیدا روی پوست اثر بگذارد. سابقه ابتلا به بیماری پسوریازیس و درمان با داروهایی مثل پسورالن قادر است در بروز سرطان آلت تناسلی تاثیرگذار باشد.
 • اشعه ماوراءبنفش: قرارگیری در معرض اشعه ماورا بنفش به آلت تناسلی مرد قادر است احتمال ابتلا به سرطان آلت تناسلی را زیاد کند.
 • علامت ها و نشانه‌ های سرطان آلت تناسلی مردان

سرطان آلت تناسلی قادر است باعث بروز برخی علائم گردد. نخستین علامت قابل‌ توجه سرطان آلت تناسلی معمولا یک توده یا زخم در آلت تناسلی مرد می باشد. امکان دارد شبیه یک برآمدگی اندک، ناچیز یا زخم بزرگ و آلوده باشد. مشهودترین تغییرات در نوک آلت تناسلی مرد مشاهده می‌ شود. تغییرات رنگ پوست، در برخی از مردان هم در پوست ختنه‌گاه مشاهده می‌شود.

بیشتر بخوانید: جراحی واریکوسل 

علامت ها و نشانه‌ های قابل‌توجه دیگر این سرطان، عبارتند از:

 • ایجاد یک توده
 • خونریزی از ضایعه
 • ترشحی مثل چرک
 • درد در آلت تناسلی مرد
 • زیاد شدن ضخامت پوست
 • ایجاد برجستگی یا پوسته
 • بثورات مخملی و مایل به قرمز

برخی از بیماران امکان دارد درد در ناحیه برآمدگی یا ضایعه در پوست ختنه‌گاه را تجربه نمایند؛ در حالی‌ که بیمارها دیگر اصلاً درد ندارند. از طرفی هم امکان دارد بیمار در نوک آلت تناسلی خودش التهاب را تجربه نماید. در بعضی از بیمارها، در ناحیه کشاله ران، توده همراه با بزرگ شدن غدد لنفاوی مشاهده می گردد. گره‌ های لنفاوی امکان دارد زیر سطح پوست صاف باشند. البته می بایست به این نکته توجه کنید که تمام گره‌ های لنفاوی بزرگ‌ شده، نشانگر سرطان نمی باشند. امکان دراد به علت عفونت در آلت تناسلی مرد رخ بدهد.

عوامل خطر سرطان آلت تناسلی مرد

مردهایی که ختنه نمی‌ شوند زیادتر در معرض ابتلا به سرطان آلت تناسلی هستند. این بخاطر این است که مردان ختنه نشده در معرض خطر بقیه بیماری‌ها، از قبیل فیموز یا تنگی غلاف و به Smegma می باشند که بر آلت تناسلی اثر می‌گذارند. فیموز بیماری می باشد که در آن پوست ختنه‌گاه سفت و جمع می گردد. مردهای مبتلا به فیموز در معرض خطر ابتلا به اسمگما می باشند. Smegma ماده‌ای می باشد که زمان جمع شدن سلول‌ های پوستی مرده، رطوبت و روغن در زیر پوست ختنه‌ گاه تشکیل می گردد. همینطور امکان دارد وقتی مردان ختنه نشده نتوانند ناحیه زیر پوست ختنه‌گاه را به طور صحیح تمیز کنند، ایجاد گردد.

عوامل خطر گوناگون مربوط به سرطان آلت تناسلی مرد، عبارتند از:

 • سن: مردهای با بیشتر از 60 سال سن، زیادتر در معرض خطر ابتلا به سرطان آلت هستند.
 • مصرف سیگار: سیگار کشیدن قادر است کارکرد جنسی را کم کند و حتی امکان دارد باعث بروز طیف وسیعی از بیماری‌ های گوناگون شود. افزون بر آن، خطر ابتلا به سرطان آلت تناسلی در این بیمارها زیاد می شود.
 • عفونت‌ های مقاربتی: عفونت‌ های منتقل شونده از راه مقاربتی ناشی از ویروس پاپیلومای انسانی و ویروس نقص ایمنی انسانی قادر است به‌ عنوان یک عامل خطر جهت سرطان آلت تناسلی نقش ایفا کند.

بیشتر بخوانید: تفاوت بین شاک ویو تراپی و پالس ویو تراپی برای درمان ED چیست؟

تشخیص سرطان آلت تناسلی

تشخیص سرطان آلت تناسلی مردان، احتیاج به معاینه فیزیکی آلت تناسلی بیمار به وسیله پزشک خواهد داشت. تغییرات رنگ و توده‌ها در بخش آلت تناسلی می‌توانند در تشخیص سرطان تاثیر داشته باشند؛ ولی پزشک می بایست برای تشخیص دقیق، سابقه پزشکی بیمار را چک نماید. بقیه شیوه های تشخیصی برای شناسایی کردن سرطان آلت تناسلی مردانه، عبارتند از:

در نمونه‌ برداری، بخش کوچکی از بافت آلت تناسلی بیمار برداشته خواهد شد. در صورتی که نتایج بیوپسی علائمی از سرطان را نمایش بدهد، امکان دارد پزشک سیستوسکوپی را انجام بدهد تا ببیند آیا سرطان منتشر شده یا خیر. سیستوسکوپی شامل استفاده کردن از ابزاری به نام سیستوسکوپ می باشد. سیستوسکوپ یک لوله نازک با یک عدد دوربین کوچک و در انتها نور می باشد.

بیشتر بخوانید: سیستوسکوپی چیست؟

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو