خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

وازکتومی سرپایی در کرج - درمان بیماری های جنسی - درمان زگیل تناسلی - درمان ناباروری در کرج - درمان سرطان پروستات
وازکتومی سرپایی در کرج

ما در این مقاله به مبحث وازکتومی سرپایی در کرج می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

وازکتومی سرپایی در کرج

وازکتومی یا عمل بستن لوله‌ ها در آقایان، یکی از متداول ترین شیوه های جلوگیری از بارداری به‌ صورت دائمی می باشد که اغلب درد خاصی هم ندارد. عمل جراحی وازکتومی در آقایان ساده می باشد و یک دکتر اورولوژی به طور معمول آن را در کلینیک خود، مطب یا بیمارستان به انجام می رساند.

هدف از انجام دادن این عمل پیشگیری از بارورسازی به شیوه ی دائمی می باشد. اغلب افراد به علل گوناگونی نمی‌ خواهند هیچ بچه ای داشته باشند. برخی از زوج‌ ها هم از تعداد فرزندادنشان در زندگی راضی می باشند و بچه ی دیگری نمی‌ خواهند.

البته نمی‌ توانیم مسئله های اقتصادی را نیز در نظر نگیریم که موجه‌ کننده این تصمیم برای بعضی از آقایان می باشد.

بهترین شیوه برای این دسته از اشخاص، انجام دادن عمل وازکتومی یا بستن لوله‌ ها می باشد. ولی این جراحی چطور انجام می گیرد؟ غده های جنسی بیضه که در کیسه بیضه قرار گرفته اند، سلول‌ های جنسی مردانه یا اسپرم را تولید می نمایند.

این سلول‌ ها از راه دو مجرای کوچک به نام مجرای وابران بیضه را ترک می نمایند تا با سایر مایعات ترکیب گردند و مایع منی را بسازند. دکتر طی عمل وازکتومی مجراهای وابران را خواهد بست. در نتیجه دیگر هیچ اسپرمی به مجاری ادراری انتقال نمی یابد.

به‌ همین دلیل اسپرم در مایع منی موجود نخواهد بود و احتمال بارداری را به‌ صورت کامل و البته دائمی از بین خواهد برد.

وازکتومی سرپایی در کرج - درمان بیماری های جنسی - درمان زگیل تناسلی - درمان ناباروری در کرج - درمان سرطان پروستات

بیشتر بخوانید: بیماری های آمیزشی 

عمل وازکتومی در آقایان چطور انجام می گیرد؟

همان‌ گونه که بیان کردیم این عمل ساده می باشد و حدود ۱۰ الی ۳۰ دقیقه به طول می انجامد. دکتر عمل وازکتومی را با تزریق بی‌ حسی با استفاده از یک سوزن کوچک به ناحیه بیضه آغاز می نماید. دو شیوه ی گوناگون برای انجام دادن این عمل موجود است.

انواع وازکتومی

عمل بستن لوله‌ ها در آقایان به ۲ شیوه انجام می گیرد و به طور معمول هیچ یک به بیهوشی احتیاجی ندارند. ولی گاهی هم دکتر جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی با توجه به وضعیت روحی و جسمی شخص تصمیم خواهد گرفت به‌ جای بی‌ حسی، بیمار را برای انجام دادن این عمل بیهوش نماید.

وازکتومی با استفاده کردن از تیغ جراحی

در این شیوه دکتر وازکتومی روی هر بیضه برش کوچکی به وجود می آورد تا از راه آن به مجرای وابران دسترسی یابد و بعد بخش کوچکی از مجرا را برش خواهد داد. بعد ۲ انتهای آن را با استفاده کردن از دستگاه مخصوصی خواهد سوزاند یا با نخ گره خواهد زد تا دچار انسداد شود.

در انتها هم محل برش‌ های جراحی را بخیه خواهد زد یا با چسب پوست آن را به صورت کامل خواهد بست.

وازکتومی بدون استفاده کردن از تیغ جراحی

پزشک در این شیوه از تیغ جراحی استفاده نمی نماید. در این شیوه ارولوژیست به‌ جای بریدن با تیغ، بر روی بیضه یک سوراخ کوچک ایجاد می نماید. بعد می بایست از راه این سوراخ مجرای وابران را یافته و بخشی از آن را برش بدهد.

بقیه مرحله ها مثل شیوه ی اول تکرار می گردد. یعنی پزشک برش را به انجام می رساند و ۲ انتهای باز آن را از راه سوزاندن یا گره زدن دچار انسداد می نماید. بعد وابران را از راه همان سوراخ به درون بازمی‌ گرداند.

در این شیوه به علت کوچک بودن سوراخ‌ ها، به طور معمول به بخیه احتیاجی نمی باشد.

بعضی افراد این شیوه را به‌ عنوان وازکتومی با لیزر می‌ شناسند ولی چنین چیزی صحیح نمی باشد. دکتر اورولوژی در این شیوه در هیچ مرحله‌ ای از هیچ لیزری استفاده نمی نماید، بنابراین علتی ندارد از این نام برای عمل جراحی بدون تیغ استفاده نمائیم.

بیشتر بخوانید: سرطان کلیه 

مراقبت‌های پیش از جراحی وازکتومی

رعایت نمودن این موردها به شما کمک می نماید عمل ساده تری را تجربه نمائید و درد و عارضه های احتمالی آن را هم به حداقل می رساند.

غذا و دارو پیش از جراحی وازکتومی

دکتر وازکتومی احتمالا از شما بخواهد چند روز پیش از جراحی مصرف آسپیرین، داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی یا بقیه ی داروهای رقیق‌کننده خون را دچار توقف نمائید. این داروها حاوی وارفارین، هپارین و داروهای مسکن مانند ایبوپروفن و انواع داروهای مشابه می باشد.

لباس و لوازم شخصی

توصیه می گردد برای به حداقل رساندن درد و پیشگیری از ورم لباس زیر تمیز و محکم یا بیضه بند برای خودتان آماده نموده و تا چند هفته پس از عمل از آن‌ ها استفاده نمائید.

بهداشت پیش از جراحی وازکتومی

در روز جراحی دوش گرفته، ناحیه تناسلی خودتان را کاملا شستشو داده و در صورت نیاز اصلاح نمائید تا احتمال تشکیل عفونت را کم کنید.

موردهایی که پیش از عمل وازکتومی می بایست در نظر داشته باشید، عبارتند از:

  • اثر جراحی بستن لوله‌ ها در آقایان دائمی بوده و در صورتی که حتی ۱ درصد احتمال دارد که قصد داشته باشید در آینده بچه دار شوید، این عمل مناسب شما نمی باشد.
  • در صورتی که ازدواج کردید بهتر می باشد پیش از انجام دادن جراحی با شریک زندگی خودتان درمورد این موضوع صحبت نمائید.
  • بقیه ی شیوه های جلوگیری از بارداری را در نظر بگیرید.
  • درمورد روند جراحی و عارضه های آن تحقیق نمائید.

بیشتر بخوانید: سیستوسکوپی فلکسیبل چیست؟

فایده های وازکتومی چیست؟

وازکتومی در آقایان از آن دسته جراحی هایی می باشد که در قیاس با معایب خود، مزیت های زیادتری دارد. در ادامه به تعدادی از حائز اهمیت ترین آن‌ ها اشاره مینمائیم:

  • وازکتومی نزدیک به ۱۰۰ درصد در پیشگیری از بارداری تاثیرگذار می باشد.
  • این جراحی یک عمل جراحی سرپایی کم‌ خطر، بی عارضه یا با عارضه ی کم می باشد.
  • وازکتومی در آقایان دوره ی نقاهت کوتاهی داشته و زندگی شخص را دچار اختلال نخواهد نمود.
  • هزینه آن به مراتب پایین تر از هزینه عمل بستن لوله در خانم ها (تحت عنوان وازکتومی خانم ها ) یا استفاده کردن طولانی مدت از داروهای جلوگیری از بارداری می باشد.
  • تنها انجام دادن یک بار جراحی برای همه ی عمر کافی می باشد و به تکرار احتیاجی ندارد.
  • این جراحی هیچ اثری بر روی انزال، ارگاسم و به‌ صورت کلی زندگی جنسی شخص نخواهد داشت و فقط از بارداری پیشگیری می نماید.

وازکتومی سرپایی در کرج - درمان بیماری های جنسی - درمان زگیل تناسلی - درمان ناباروری در کرج - درمان سرطان پروستات

بیشتر بخوانید: هماچوری 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو