خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

سرطان مثانه مهاجم عضلانی - لیزر پروستات - اختلال نعوظ - عفونت تناسلی - عفونت ادراری در کرج - شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴
سرطان مثانه مهاجم عضلانی

ما در این مقاله به مبحث سرطان مثانه مهاجم عضلانی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

Contents

سرطان مثانه مهاجم عضلانی

برنامه درمانی پیشنهاد شده برای سرطان مثانه مهاجم عضلانی به مقدار زیاد شدن سرطان بستگی دارد. در مورد سرطان مثانه T2 و T3، هدف درمان در صورت امکان، درمان این بیماری یا حداقل کنترل آن برای مدت طولانی است.

متخصص اورولوژی، انکولوژیست و پرستار بالینی درباره گزینه‌ های درمانی شما با شما بحث خواهند کرد، که یکی از موارد زیر است:

 • عمل برداشتن مثانه (سیستکتومی)
 • رادیوتراپی با یک حساس کننده پرتو

انکولوژیست شما همچنین باید احتمال انجام شیمی درمانی را قبل از هر یک از این درمان ها (درمان نئوادجوانت) در صورتی که برای شما مناسب است، مطرح کند.

بیشتر بخوانید: اورتروسکوپی و جراحی سنگ با لیزر

رادیوتراپی با یک حساس کننده پرتو

رادیوتراپی به وسیله ی دستگاهی انجام می شود که پرتو ها را به مثانه می فرستد (رادیوتراپی خارجی). جلسات اکثراً به طور روزانه به مدت 5 روز در هفته در طول 4 تا 7 هفته انجام می شود. هر جلسه نزدیک به 10 الی 15 دقیقه طول می کشد. همچنین باید در کنار پرتودرمانی برای سرطان مثانه مهاجم عضلانی، یک حساس کننده پرتویی نیز تجویز شود. این دارویی است که سلول های تومور را تحت تاثیر قرار می دهد تا اثر رادیوتراپی را افزایش دهد. تأثیر بسیار کمتری بر بافت طبیعی دارد. رادیوتراپی علاوه بر از بین بردن سلول های سرطانی، می تواند به سلول های سالم نیز آسیب برساند، به این معنی که می تواند عوارض جانبی زیادی ایجاد کند.

این شامل:

 • اسهال
 • سفت شدن واژن (در زنان) که می تواند رابطه جنسی را سخت و دردناک کند.
 • التهاب مثانه (سیستیت)
 • اختلال نعوظ (در مردان)
 • ریزش موهای ناحیه تناسلی
 • ناباروری
 • خستگی
 • مشکل در دفع ادرار

اکثر این عوارض جانبی باید چند هفته پس از پایان درمان از بین بروند، اگرچه احتمال دائمی شدن آنها وجود دارد. تابش اشعه به لگن معمولاً به این معنی است که تا پایان عمر نابارور خواهید بود. با این حال، اکثر افرادی که برای سرطان مثانه تحت درمان قرار می‌گیرند، برای بچه دار شدن خیلی مسن هستند، بنابراین این معمولاً مشکلی نیست.

بیشتر بخوانید: لیتوتریپسی (لیزر سنگ کلیه)

پس از انجام رادیوتراپی برای سرطان مثانه، باید هر 3 ماه یک بار برای 2 سال اول، سپس هر 6 ماه یک بار برای 2 سال آینده و هر سال بعد از آن، قرار ملاقات های بعدی برای شما ارائه شود. در این قرار ملاقات ها، مثانه شما با استفاده از سیستوسکوپی بررسی می شود. همچنین ممکن است پس از 6 ماه، 1 سال و 2 سال، سی تی اسکن شکم، لگن و قفسه سینه به شما پیشنهاد شود. سی تی اسکن از دستگاه ادراری شما امکان دارد هر سال به مدت 5 سال عرضه شود.

جراحی یا رادیوتراپی؟

MDT شما ممکن است به دلیل شرایط فردی شما، درمان خاصی را توصیه کند. برای مثال، فردی که مثانه کوچکی دارد یا علائم ادراری زیادی دارد، برای جراحی مناسب‌تر است. فردی که دارای یک تومور تک مثانه با عملکرد طبیعی مثانه است، برای درمان هایی که مثانه را حفظ می کند مناسب تر است. با این حال، نظر شما نیز مهم است، بنابراین باید با MDT خود در مورد اینکه کدام درمان برای شما بهترین است صحبت کنید. هم جراحی و هم رادیوتراپی مزایا و معایبی دارد.

مزایای سیستکتومی رادیکال عبارتند از:

 • درمان در یک حرکت انجام می شود
 • پس از درمان نیازی به سیستوسکوپی منظم نخواهید داشت، اگرچه ممکن است آزمایش‌ های کمتر تهاجمی دیگری مورد نیاز باشد.

معایب انجام سیستکتومی رادیکال عبارتند از:

 • بهبودی کامل امکان دارد تا 3 ماه زمان ببرد
 • خطر عوارض کلی جراحی مانند درد، عفونت و خونریزی
 • خطر عوارض ناشی از استفاده از بیهوشی عمومی
 • یک راه جایگزین برای دفع ادرار از بدن شما باید ایجاد شود، که ممکن است شامل یک کیسه خارجی باشد
 • خطر بالای اختلال نعوظ در مردان (تقریباً 90٪) در نتیجه آسیب عصبی
 • پس از جراحی، برخی از زنان ممکن است رابطه جنسی را ناراحت کنند، زیرا ممکن است واژن آنها کوچکتر باشد
 • احتمال کمی برای یک عارضه کشنده، مانند حمله قلبی، سکتهترومبوز ورید عمقی (DVT)

بیشتر بخوانید: بزرگ کردن آلت تناسلی با گرافت

مزایای پرتودرمانی عبارتند از:

 • نیازی به جراحی نیست، که اغلب برای افرادی که از سلامتی ضعیفی برخوردار هستند، مهم است
 • عملکرد مثانه شما ممکن است تحت تاثیر قرار نگیرد، زیرا مثانه شما برداشته نشده است
 • احتمال کمتری برای ایجاد اختلال نعوظ وجود دارد (حدود 30٪)

معایب رادیوتراپی عبارتند از:

 • شما به جلسات منظم رادیوتراپی به مدت 4 تا 7 هفته نیاز خواهید داشت
 • عوارض جانبی کوتاه مدت شایع هستند، مانند اسهال، خستگی و التهاب مثانه (سیستیت)
 • احتمال کمی برای آسیب دائمی مثانه، که می‌تواند منجر به مشکلات ادرار شود
 • زنان ممکن است واژن باریک را تجربه کنند که رابطه جنسی را دشوار و ناراحت کننده می کند

شیمی درمانی

در برخی موارد، شیمی درمانی ممکن است در طول درمان سرطان مثانه مهاجم عضلانی استفاده شود. به جای این که دارو مستقیماً وارد مثانه شود، در رگ بازوی شما قرار می زنند.

این شیمی درمانی داخل وریدی نامیده می شود و می توان از آن استفاده کرد:

 • قبل از رادیوتراپی و جراحی برای کوچک کردن اندازه هر تومور
 • در ترکیب با رادیوتراپی پس از جراحی (شیمی درمانی)
 • برای کند کردن زیاد شدن سرطان پیشرفته مثانه غیر قابل درمان (شیمی درمانی تسکینی)

بیشتر بخوانید: بزرگ کردن آلت تناسلی بدون جراحی چگونه انجام می شود؟

شواهد کافی برای گفتن اینکه آیا شیمی درمانی زمانی که بعد از جراحی برای جلوگیری از بازگشت سرطان انجام می شود یک درمان موثر است وجود ندارد. معمولاً فقط از این طریق به عنوان بخشی از کارآزمایی بالینی استفاده می شود.

شیمی درمانی معمولاً در ابتدا طی چند روز متوالی انجام می شود. سپس چند هفته استراحت خواهید داشت تا قبل از شروع مجدد درمان، به بدن خود اجازه بهبودی بدهید. این چرخه برای چند ماه تکرار خواهد شد.

همانطور که داروی شیمی درمانی به خون شما تزریق می شود، طیف وسیع تری از عوارض جانبی را نسبت به زمانی که شیمی درمانی را مستقیماً در مثانه انجام می دادید، تجربه خواهید کرد. این عوارض جانبی حتما بعد از پایان درمان متوقف می شوند.

شیمی درمانی دستگاه ایمنی بدن شما را ضعیف می کند و شما را در مقابل عفونت آسیب پذیر تر می کند. مهم است که هر گونه علائم عفونت احتمالی، مانند درجه حرارت بالا، سرفه مداوم یا قرمزی پوست را به MDT خود گزارش دهید. از تماس نزدیک با افرادی که به عفونت شناخته شده اند اجتناب کنید.

سایر عوارض شیمی درمانی می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • ریزش مو
 • کمبود اشتها
 • خستگی

بیشتر بخوانید: اینترفیلیتی مردانه و واریکوسل

سرطان مثانه پیشرفته یا متاستاتیک موضعی

برنامه درمانی توصیه شده برای سرطان مثانه پیشرفته یا متاستاتیک به طور موضعی به میزان گسترش سرطان بستگی دارد.

انکولوژیست شما حتما گزینه های درمانی خود را با شما در میان بگذارد که امکان دارد شامل موردای زیر باشد:

 • یک دوره شیمی درمانی
 • درمان هایی برای تسکین علائم سرطان

شیمی درمانی

اگر یک دوره شیمی درمانی دریافت می کنید، ترکیبی از داروها برای کمک به کاهش عوارض جانبی درمان به شما داده می شود. اگر شیمی درمانی کمکی نکرد، ممکن است درمان متوقف شود یا دوره دوم ارائه شود.

تسکین علائم سرطان

ممکن است برای تسکین علائم سرطان به شما درمانی پیشنهاد شود.

بیشتر بخوانید: آیا زگیل تناسلی بدون درمان از بین می رود؟

این ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • رادیوتراپی برای درمان ادرار دردناک، خون در ادرار، نیاز مکرر به ادرار کردن یا درد در ناحیه لگن
 • درمان برای تخلیه کلیه ها، در صورتی که آنها مسدود شده و باعث کمردرد شوند

مراقبت تسکینی

اگر سرطان شما در مرحله پیشرفته است و قابل درمان نیست، MDT شما باید در مورد چگونگی پیشرفت سرطان و درمان های موجود برای کاهش علائم صحبت کند. شما می توانید به یک تیم مراقبت تسکینی ارجاع دهید، که می تواند حمایت و کمک عملی، از جمله تسکین درد، ارائه دهد.

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو