خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

مدیریت و درمان سرطان پروستات
مدیریت و درمان سرطان پروستات

ما در این مقاله به مبحث مدیریت و درمان سرطان پروستات می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

Contents

مدیریت و درمان سرطان پروستات

گزینه های مختلفی برای مدیریت و درمان سرطان پروستات وجود دارد و ممکن است بیش از یک درمان برای شما مناسب باشد. متخصصان شما گزینه های شما را به شما اطلاع خواهند داد. درمان توصیه شده توسط پزشکان به مرحله و درجه سرطان پروستات و همچنین سلامت عمومی، سن و ترجیحات شما بستگی دارد.

سرطان پروستات معمولاً به کندی رشد می کند، حتی در تهاجمی ترین شکل آن، به شما زمان می دهد تا در مورد مدیریت و درمان سرطان پروستات خود تصمیم بگیرید.

گزینه های مدیریت و درمان سرطان پروستات بر اساس مرحله

عمل جراحی برای مدیریت و درمان سرطان پروستات

نوع اصلی جراحی برای سرطان پروستات موضعی و پیشرفته، پروستاتکتومی رادیکال است. این شامل برداشتن پروستات، بخشی از مجرای ادرار و وزیکول‌های منی است. پس از برداشتن پروستات، مجرای ادرار دوباره به مثانه متصل می شود و مجرای دفران مهر و موم می شود.

برخی از افراد قادر به انجام عمل جراحی محافظ اعصاب هستند که هدف آن جلوگیری از آسیب رساندن به اعصاب کنترل کننده نعوظ است.

پروستاتکتومی رادیکال محافظ عصب بیشتر برای سرطان های درجه پایین مناسب است و تنها در صورتی امکان پذیر است که سرطان در این اعصاب یا نزدیک به آن نباشد. برای کسانی که قبل از تشخیص نعوظ قوی داشتند بهترین کار را انجام می دهد. مشکلات نعوظ حتی در صورت انجام عمل جراحی برای حفظ اعصاب رایج است.

سلول های سرطانی می توانند از پروستات به غدد لنفاوی مجاور گسترش یابند. برای سرطان پروستات با خطر متوسط ​​یا پرخطر، غدد لنفاوی مجاور نیز ممکن است برداشته شوند (تحلیل غدد لنفاوی لگن).

بیشتر بخوانید: تشخیص اختلال نعوظ در کرج

پرتو درمانی برای مدیریت و درمان سرطان پروستات

پرتودرمانی از دوز کنترل شده اشعه برای کشتن یا آسیب رساندن به سلول های سرطانی استفاده می کند تا نتوانند رشد کنند، تکثیر یا پخش شوند. ممکن است از پرتودرمانی برای مدیریت و درمان سرطان پروستات استفاده شود:

 • برای سرطان پروستات موضعی یا پیشرفته محلی میزان موفقیت آن مشابه با جراحی در کنترل سرطان پروستات است که به غدد لنفاوی گسترش یافته است.
 • اگر به اندازه کافی برای جراحی خوب نیستید یا مسن تر هستید
 • پس از یک پروستاتکتومی رادیکال برای بیماری های پیشرفته موضعی، اگر نشانه هایی از سرطان باقی مانده باشد یا سرطان به جایی که پروستات قبلا وجود داشت بازگشته باشد.
 • برای سرطان پروستات که به سایر نقاط بدن گسترش یافته است.

دو راه اصلی برای ارائه پرتودرمانی وجود دارد از خارج از بدن (پرتودرمانی خارجی) یا داخل بدن (براکی تراپی). ممکن است یکی از اینها یا ترکیبی از هر دو را داشته باشید. در سرطان پروستات متوسط ​​و پرخطر، پرتودرمانی اغلب با درمان محرومیت از آندروژن ترکیب می شود.

پرتودرمانی خارجی (EBRT)

پرتودرمانی داخلی (براکی تراپی)

درمان محرومیت از آندروژن (ADT) برای مدیریت و درمان سرطان پروستات

سرطان پروستات برای رشد به تستوسترون نیاز دارد. کاهش میزان تستوسترون بدن شما ممکن است رشد سرطان را کند کند یا سرطان را به طور موقت کوچک کند. تستوسترون یک آندروژن (هورمون جنسی مردانه) است، بنابراین این درمان را درمان محرومیت از آندروژن (ADT) می نامند. به عنوان هورمون درمانی هم شناخته می گردد .

ADT برای سرطان موضعی پیشرفته ممکن است بعد از پروستاتکتومی رادیکال یا با پرتودرمانی استفاده شود. همچنین ممکن است برای کمک به کنترل سرطان پیشرفته پروستات تجویز شود.

بیشتر بخوانید: درمان بیماری های اورولوژی 

درمان پیشرفته برای مدیریت و درمان سرطان پروستات

اگر سرطان فقط به غدد لنفاوی مجاور لگن گسترش یافته باشد، ممکن است ترکیبی از EBRT و ADT برای حذف سرطان داشته باشید. اگر سرطان پروستات به سایر قسمت‌های بدن گسترش یافته باشد، درمان معمولاً با هدف تسکین علائم یا تحت کنترل نگه داشتن سرطان برای سال‌ها انجام می‌شود. ADT درمان اصلی است. موردهای دیگر برای مدیریت و درمان سرطان پروستات امکان دارد حاوی موردهای زیر باشد:

شیمی درمانی

سایر درمان های دارویی

پرتو درمانی 

برداشتن پروستات از طریق پیشابراه (TURP)

درمان های استخوان

آزمایشات بالینی

بیشتر بخوانید: دلایل بیماری سرطان کلیه

درمان تسکینی برای مدیریت و درمان سرطان پروستات

درمان تسکینی با مدیریت علائم سرطان بدون تلاش برای درمان بیماری به بهبود کیفیت زندگی افراد کمک می کند. ممکن است در هر مرحله از سرطان پیشرفته کمک کند.

افزون بر کم کردن سرعت گسترده شدن سرطان، درمان تسکینی قادر است درد را تسکین داده و به مدیریت بقیه ی علامت ها کمک نماید. درمان امکان دارد حاوی زیر باشد:

 • پرتودرمانی برای کنترل درد در صورتی که سرطان به استخوان ها گسترش یافته باشد
 • داروهای ضد درد (مسکن)
 • رادیونوکلئید درمانی برای کنترل درد و بهبود کیفیت زندگی. این شامل بلع یا تزریق مواد رادیواکتیو (مانند ساماریوم، رادیوم، استرانسیوم) است که در بدن پخش می شود و سلول های سرطانی را هدف قرار می دهد. دوزهای بالایی از تابش را برای از بین بردن سلول های سرطانی با حداقل آسیب به بافت های طبیعی ارسال می کند.

درمان تسکینی یکی از جنبه های مراقبت تسکینی است که در آن تیمی از متخصصان سلامت با هدف پاسخگویی به نیازهای جسمی، عاطفی، عملی، فرهنگی، اجتماعی و معنوی شما هستند. این تیم همچنین از خانواده ها و مراقبان حمایت می کند.

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اینستاگرام: دکتر ناصر بخت

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 


 • جراحی پروستات در کرج
 • اورولوژی در کرج
 • مرکز اورولوژی در کرج
 • درمان پروستات در کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو