خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

عدم باروری مردان - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان اختلال نعوظ - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی در مردان
عدم باروری مردان

ما در این مقاله به مبحث عدم باروری مردان می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

ناباروری مردان چقدر شایع است؟

مشکلات باروری مردان شایع است و از هر 20 مرد 1 نفر را تحت تاثیر قرار می دهد.

می دانیم که 30 درصد از مسائل باروری به دلیل مشکلات باروری زنانه ، 30 درصد به دلیل ناباروری با عامل مردانه، 30 درصد به دلیل ترکیبی از عوامل ناباروری زنانه و مردانه و 10 درصد به دلیل باروری غیر قابل توضیح است که علت آن برای ناباروری نمی توان یافت.

از آنجایی که مردم به طور فزاینده ای تصمیم می گیرند والدین را به اواسط دهه 30 و 40 سالگی به تعویق بیاندازند، زنان اغلب به دلیل سن خود ناباروری را تجربه میکنند.

با افزایش سن، احتمال ناباروری در مردان افزایش می یابد. مردان بالای 40 سال بیشتر احتمال دارد ناباروری مردانه را تجربه کنند، اما بسیاری از آنها تا سنین بالاتر بارور می مانند.

عدم باروری مردان - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان اختلال نعوظ - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی در مردان

بیشتر بخوانید: درمان کمبود اسپرم 

سن چه تاثیری بر باروری مردان دارد؟

در مردان، افزایش سن با تعدادی از تغییرات در سیستم تولید مثل آنها همراه است. برخی از این تغییرات عبارتند از:

 • اختلال نعوظ و کاهش حجم انزال
 • در کسانی که مشکلات سلامتی مزمن دارند، کاهش سطح تستوسترون و میل جنسی
 • کاهش حجم انزال
 • کاهش تحرک اسپرم
 • افزایش اسپرم با آسیب DNA
 • افزایش احتمال ابتلای اسپرم به مشکلات ژنتیکی
 • کاهش دفعات رابطه جنسی

اگر قصد دارید والدین را به تعویق بیندازید، ممکن است بخواهید انجماد اسپرم را به عنوان گزینه ای برای حفظ باروری در نظر بگیرید. در اینجا می توانید در مورد انجماد اسپرم اطلاعات بیشتری کسب کنید.

دلایل ناباروری مردان چیست؟

ناباروری مردان می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد، از جمله ناهنجاری های ژنتیکی، مشکلات هورمونی یا آسیب به بیضه ها. در نتیجه، تولید اسپرم کافی ناتوان است. برخی از مشکلات قبل از بلوغ و برخی دیگر در بزرگسالی ایجاد می شوند.

عوامل متعددی می تواند در ناباروری مردان نقش داشته باشد، از جمله مسائل پزشکی (از جمله بیماری های ارثی و غیر ارثی)، شیوه زندگی و قرار گرفتن در معرض محیطی.

چه مسائلی باعث ناباروری در مردان می شود؟

برخی از مسائل پزشکی رایج که باعث ناباروری مردان می شوند عبارتند از:

علل پزشکی برای مشکلات باروری مردان

 • اختلالات غدد درون ریز – اینها شرایطی هستند که تولید طبیعی هورمون مورد نیاز برای تحریک تولید اسپرم را مختل می کنند.
 • ناهنجاری های ژنتیکی – شرایطی که باعث تغییر در ژن ها یا کروموزوم ها می شود. به عنوان مثال سندرم کلاین فلتر، ریزحذف های کروموزوم Y.
 • اختلال عملکرد جنسی – مشکلات در پاسخ جنسی، میل، برانگیختگی یا ارگاسم؛ به عنوان مثال اختلال نعوظ.
 • بدخیمی ها – یا سرطان های بیضه که منجر به آسیب یا برداشتن آنها می شود یا اثرات درمان سایر سرطان ها.
 • آسیب – شرایطی که بیضه ها آسیب می بینند، می تواند بر تولید اسپرم و عملکرد بیضه در آینده تأثیر بگذارد. به عنوان مثال پیچ خوردگی بیضه، و تروما.

عفونت های مقاربتی مانند سوزاک، کلامیدیا، اورهاپلاسما اوره لیتیکوم، تریکوموناس واژینالیس، ویروس نقص ایمنی انسانی (HIV) ناباروری ایدیوپاتیک – غیرقابل توضیح.

بیشتر بخوانید: پیچ خوردگی یا چرخش بیضه 

چه تغییراتی در شیوه زندگی می تواند به ناباروری مردان کمک کند؟

کارهایی وجود دارد که می توانید امروز انجام دهید که می تواند تأثیر مثبتی بر سلامت باروری شما داشته باشد.

شواهد قوی برای برخی از این راهبردها (مثلاً ترک سیگار) وجود دارد، در حالی که برای برخی دیگر شواهد ضعیف‌تر است، اما «اصل احتیاطی» این است که «در صورت لزوم» اقدامی انجام شود.

و تغییرات مثبت در شیوه زندگی اضافه می شود … بنابراین انجام بسیاری از موارد ممکن “راهی برای رفتن” است.

 • ترک سیگار: دود سیگار حاوی صدها ترکیب شیمیایی خطرناک از جمله مواد سرطان زا و فلزات سنگین است.
 • قطع مصرف تفریحی مواد مخدر و الکل زیاد: می توان گفت که مصرف تفریحی مواد مخدر و مصرف الکل با کیفیت و حجم مایع منی رابطه منفی دارد و تولید هورمون های تناسلی مردانه را مختل می کند.
 • رژیم غذایی سالم داشته باشید: یک رژیم غذایی سالم و متعادل می تواند کیفیت مایع منی را بهبود بخشد، در حالی که رژیم غذایی نامناسب و چاقی با غلظت، تعداد و تحرک کم اسپرم مرتبط است.
 • ورزش: ورزش مکرر و فشرده می تواند منجر به استرس گرمایی بیضه شود.
 • استرس را به حداقل برسانید: هورمون هایی که در پاسخ به استرس روانی تولید می شوند بر سطح تستوسترون تأثیر می گذارند و تولید اسپرم را سرکوب می کنند.

علائم ناباروری مردان چیست؟

در بسیاری از موارد، ناباروری مردان هیچ علامتی جز ناتوانی در باردار شدن ندارد . با این حال، برخی از افراد با مشکلات بیضه یا سایر مشکلات تولید مثل مردان ممکن است علائم زیر را تجربه کنند:

 • تستوسترون پایین (به عنوان مثال خستگی، خلق و خوی ضعیف یا میل جنسی، قدرت عضلانی ضعیف)
 • اختلال عملکرد جنسی (مانند اختلال نعوظ یا مشکل در انزال)
 • درد، تورم یا توده بیضه
 • تغییرات در رشد موهای صورت یا بدن

مردانی که نگرانی‌های باروری دارند یا از چنین علائمی اذیت می‌شوند نیاز به بررسی جامع سلامت خود دارند . اگر برای باردار شدن مشکل دارید، توصیه می شود که به متخصص باروری مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: درمان عدم نزول بیضه ها

درمان ناباروری مردان چیست؟

موناش IVF طیف وسیعی از درمان های ناباروری مردان را ارائه می دهد. برای مشاوره در مورد گزینه های درمان ناباروری مردانه، یک قرار ملاقات با متخصص باروری موناش IVF رزرو کنید.

گزینه های درمان ناباروری مردان عبارتند از:

انجماد اسپرم

انجماد اسپرم، که بیشتر به عنوان انجماد اسپرم شناخته می شود ، برای حفظ باروری مردان استفاده می شود.

این درمان برای افرادی که قرار است تحت درمان هایی قرار گیرند که ممکن است باروری آنها را به خطر بیندازند، مانند شیمی درمانی، پرتودرمانی، وازکتومی یا جراحی تایید جنسیت توصیه می شود.

همچنین برای افرادی که قصد دارند والدین را به تعویق بیندازند توصیه می شود.

ICSI

تزریق اسپرم داخل سیتوپلاسمی (ICSI) یک روش تخصصی لقاح آزمایشگاهی (IVF) است که شامل تزریق یک اسپرم منفرد به تخمک است. این درمان برای افراد دارای ناهنجاری در مورفولوژی، تحرک و تعداد اسپرم مناسب است. ICSI برای درمان ناباروری با عامل مردانه طراحی شده است.

آی یو آی

تلقیح داخل رحمی (IUI) شامل تزریق اسپرم های شسته شده (اسپرم های سالمی است که از مخاط و اسپرم های غیر متحرک در مایع منی جدا شده اند) مستقیماً از طریق کاتتر به داخل رحم.

این روش به اسپرم اجازه می دهد تا دهانه رحم را دور بزند، که اگر اسپرم تحرک کمی داشته باشد، نفوذ آن دشوار است. IUI تنها یک گزینه درمان ناباروری مردانه برای افرادی است که تعداد و کیفیت اسپرم خوبی دارند اما تحرک اسپرم پایینی دارند.

اسپرم اهداکننده

برخی از مردان اسپرم تولید نمی کنند، به این معنی که برای باردار شدن باید از اسپرم اهدا کننده استفاده کنند. اسپرم اهدایی (از یک دوست سالم/خویشاوند یا اهداکننده ناشناس) را می توان در ترکیب با ICSI یا IUI استفاده کرد.

عدم باروری مردان - درمان زگیل تناسلی در کرج - درمان اختلال نعوظ - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی در مردان

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو