خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

مشکلات ناباروری مردان - درمان عفونت تناسلی و ادراری در کرج - جراحی ترمیمی تناسلی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج
مشکلات ناباروری مردان

ما در این مقاله به مبحث مشکلات ناباروری مردان می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

مشکلات ناباروری مردان

ناباروری یک اختلال در دستگاه تناسلی است که منجر به ناتوانی زوجین در باروری می شود. دلایل ناتوانی در باردار شدن می تواند متفاوت باشد و می تواند به هر یک از طرفین مربوط باشد. هنگامی که دستگاه تناسلی مرد مشکلی داشته باشد که فرزندآوری را برای زوجین مشکل کند، به آن ناباروری مردانه می گویند.

ناباروری مردان در جامعه رو به افزایش است. تقریباً 15 درصد از زوج های متاهل علیرغم داشتن رابطه جنسی محافظت نشده منظم برای بیش از یک سال، در باردار شدن مشکل دارند.

از میان زوج‌هایی که در سن سی سالگی هستند، تنها 30 درصد می‌توانند در سه ماه اول باردار شوند. بقیه به دلیل مشکلات ناباروری مردان مشکل دارند.

در اینجا مروری بر چند مورد از دلایلی که باعث ناباروری مردان می شود، آورده شده است. این به هیچ وجه فهرست جامعی نیست.

مشکلات ناباروری مردان - درمان عفونت تناسلی و ادراری در کرج - جراحی ترمیمی تناسلی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج

مشکلات سبک زندگی

سیگار کشیدن

سیگار نه تنها روی ریه ها تأثیر می گذارد، بلکه تأثیر مضری بر تعداد اسپرم مردان نیز دارد. کاهش تعداد اسپرم و تحرک سلول های اسپرم می تواند باعث ناباروری مردان شود.

الکل

الکلی های طولانی مدت به اسپرم خود آسیب می رسانند. در واقع، نوشیدن منظم سطح تستوسترون را کاهش می دهد و منجر به مشکلات باروری می شود.

بیشتر بخوانید: درمان بیماری های اورولوژی 

سوء مصرف مواد مخدر

استروئیدهای آنابولیک که توسط مردان برای ساخت عضلات بدن استفاده می شود در واقع باعث کاهش اندازه بیضه ها می شود. این بر توانایی بیضه ها برای تولید اسپرم تأثیر می گذارد.

داروهای غیرقانونی مانند کوکائین، ماری جوانا یا سایر داروهای تفریحی نیز می توانند باعث ایجاد مشکلاتی در اسپرم شوند و منجر به ناباروری شوند.

کمبود مواد مغذی

عدم مصرف یک رژیم غذایی سالم می تواند باعث کمبود ویتامین C و روی شود. هر دو کمبود بر توانایی یک مرد برای تولید اسپرم سالم تأثیر می گذارد. اگر رژیم غذایی تغذیه کافی را تامین نمی کند، مصرف قرص های مکمل را در نظر بگیرید.

فشار

فشار زیادی می تواند از محیط وارد شود و باعث ایجاد استرس جسمی و روحی قابل توجهی در فرد شود. این می تواند فرآیندهای بدن مورد نیاز برای تولید اسپرم سالم را تحت تاثیر قرار دهد. استرس عاطفی طولانی مدت ممکن است بر توانایی یک مرد در تولید اسپرم تأثیر بگذارد و منجر به ناباروری شود.

مشکلات هورمونی

هیپرپرولاکتینمی

افزایش سطح هورمون پرولاکتین، که معمولاً با مادران شیرده مرتبط است، می تواند تولید اسپرم را در مردان کاهش دهد. همچنین میل جنسی مردان را کاهش می دهد. ممکن است مشکلات ناتوانی جنسی نیز وجود داشته باشد.

کم کاری تیروئید

سطوح پایین هورمون تیروئید می تواند میل جنسی را مختل کند، کیفیت و کمیت اسپرم را کاهش دهد و باعث عملکرد ضعیف بیضه ها و ناباروری مردان شود. کم کاری تیروئید باعث 1 درصد ناباروری مردان می شود.

هیپرپلازی مادرزادی آدرنال

سطوح بالای آندروژن های آدرنال غده هیپوفیز را سرکوب می کند و منجر به کاهش تعداد اسپرم و همچنین تحرک کم سلول های اسپرم می شود. افزایش تولید سلول های اسپرم نابالغ وجود دارد.

بیشتر بخوانید: مرکز اورولوژی در کرج 

هیپوگنادوتروپیک هیپوفیتاریسم

هنگامی که غده هیپوفیز سطوح پایینی از هورمون لوتئین کننده (LH) و هورمون محرک فولیکول (FSH) تولید می کند، رشد اسپرم متوقف می شود. این باعث از بین رفتن سلول‌های زاینده در بیضه‌ها می‌شود و لوله‌های منی‌ساز و سلول‌های لیدیگ شروع به تخریب می‌کنند و به نوبه خود باعث ناباروری می‌شوند.

پان هیپوپیتویتافیسم

این وضعیت به ناتوانی غده هیپوفیز در تولید هورمون هایی مانند LH، FSH، هورمون محرک تیروئید (TSH) و هورمون رشد (GH) در مقادیر کافی اشاره دارد. بر تولید اسپرم تاثیر می گذارد که منجر به ناباروری مردان می شود.

مشکلات جسمی

واریکوسل

مشخصه این امر بزرگ شدن وریدهای داخلی است که از بیضه ها به سمت شکم می روند. بزرگ شدن باعث برگشت خون از شکم به کیسه بیضه می شود و رشد اسپرم را به خطر می اندازد. نزدیک به 40 درصد ناباروری در مردان ناشی از این بیماری است.

مجاری اسپرم آسیب دیده

در این حالت مجاری که اسپرم را از بیضه ها به آلت تناسلی منتقل می کنند مسدود یا آسیب می بینند. اسپرم از نظر فیزیکی قادر به خروج از بدن نیست و باعث مشکلات باروری می شود.

بیشتر بخوانید: هیپرپلازی خوش‌ خیم پروستات

پیچ خوردگی

این یک مشکل مرتبط با بافت است که در آن بیضه ها در داخل کیسه بیضه پیچ خورده می شوند. با مسدود شدن رگ‌های خونی که به بیضه‌ها می‌رسند، تورم در ناحیه ایجاد می‌شود. در صورت عدم درمان، بیضه ها آسیب می بینند و در نتیجه ناباروری مردانه دائمی می شود.

مشکلات ناباروری مردان - درمان عفونت تناسلی و ادراری در کرج - جراحی ترمیمی تناسلی در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج

سندرم کلاین فلتر

این یک بیماری ژنتیکی است که در آن مرد با یک کروموزوم X اضافی متولد می شود. مرد بیضه های ریز و سینه های بزرگ شده خواهد داشت. در نهایت بیضه ها آتروفی می شوند و باعث ناباروری دائمی می شوند.

انزال رتروگراد

در اینجا منی به جای مجرای ادرار به مثانه انزال می شود زیرا اسفنکتر مثانه در حین انزال بسته نمی شود. این بیماری که 1.5 درصد از مردان را تحت تاثیر قرار می دهد، نیاز به جراحی اصلاحی دارد.

مسائل روانی

اختلال در نعوظ

که معمولاً به عنوان ناتوانی جنسی شناخته می شود، این یک دلیل بسیار رایج برای مشکلات باروری است. می تواند به دلیل ترکیبی از دلایل متعدد ایجاد شود. اکثر مردانی که این بیماری را دارند از یک مشکل روانی نیز رنج می برند که باعث کاهش عزت نفس، اضطراب عملکرد و احساس گناه زیاد می شود.

انزال زودرس

این به مشکلی اشاره دارد که در آن مرد در عرض سی ثانیه پس از دخول انزال می کند. اگر انزال قبل از نفوذ مناسب به واژن رخ دهد، می تواند به یک مشکل باروری تبدیل شود.

بی کفایتی انزال

در این حالت، مرد در هنگام مقاربت قادر به انزال نیست، اما در هنگام خودارضایی می تواند انزال کند. این یک اختلال روانی نادر است.

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو