خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دستگاه مگنت تراپی
دستگاه مگنت تراپی

ما در این مقاله به مبحث دستگاه مگنت تراپی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

Contents

دستگاه مگنت تراپی

مگنت تراپی یک روش ایمن و غیر تهاجمی است که امروزه کاربردهای زیادی در پزشکی دارد. به این ترتیب پالس های مغناطیسی از فاصله نزدیک به بدن فرد در ناحیه آسیب دیده اعمال می شود و سلول های آسیب دیده را تحریک و التیام می بخشد.

واحد مغناطیس درمانی بر اساس گاوس اندازه گیری می شود. انرژی مغناطیسی مورد استفاده در مغناطیس درمانی توسط دستگاه های خانگی یا بالینی بین 200 تا 10000 گاوس بسته به اندیکاسیون مورد نظر است.

بیشتر بخوانید: درمان بیماری ها با مگنت تراپی

مکانیسم مغناطیس درمانی مگنزیا چیست؟

مکانیسم اثر مگنت تراپی با مگنزیا استفاده از امواج الکترومغناطیسی برای تسریع بهبود بافت، کاهش درد و التهاب، ترشح برخی ترکیبات، انتقال پیام در سیستم عصبی و در نهایت بهبود فرآیندهای فیزیولوژیکی بدن و اثرات مثبت درمانی است.

همانطور که می دانیم امواج مغناطیسی در بدن و محیط ما وجود دارد. با استفاده از دستگاه منیزیا و به کمک جریان الکتریکی و آهنربای اختصاصی، میدان مغناطیسی قابل کنترلی ایجاد می شود و از طریق هندپیس های دستگاه به صورت پالس وارد بافت می شود.

شدت، قدرت و عمق نفوذ پالس های اعمال شده در مگنت تراپی با مگنزیا با توجه به نوع اندیکاسیون و سطح سلامت فرد متفاوت است. مگنت تراپی با تشخیص پزشک و تعداد جلسات مورد نیاز اثرات مثبتی در روند بهبودی دارد.

در واقع تئوری پشت روش مغناطیس درمانی این است که برخی آسیب ها به دلیل عدم تعادل میدان های مغناطیسی بدن ایجاد می شود، اگر بتوانیم تعادلی در میدان های مغناطیسی سلول و تعادل تبادل یونی سلول ایجاد کنیم، می توانیم مقداری از عضلات را کاهش دهیم. یا آسیب های عصبی و غیره.

بیشتر بخوانید: مگنت تراپی کف لگن

یون های کلسیم و پتاسیم یون هایی هستند که نقش مهمی در ارسال پیام های سلولی دارند. امروزه برخی معتقدند که مغناطیس درمانی بر نحوه عملکرد این یون ها موثر است.

کاربردهای پزشکی مغناطیس درمانی با مگنزیا چیست؟

مگنت تراپی با مگنزیا کاربردهای پزشکی متنوعی دارد و می تواند به تنهایی یا همراه با سایر روش ها در رشته های مختلف پزشکی مانند فیزیوتراپی، طب فیزیکی و توانبخشی، ارتوپدی، لاغری و تناسب اندام و … استفاده شود.

اثرات مگنت تراپی با مگنزیا عبارتند از:

 1. کاهش انواع دردهای عضلانی و مفاصل
 2. بهبود آسیب های ورزشی
 3. افزایش گردش خون موضعی و عمومی
 4. کمک به روند بازسازی عضلات آسیب دیده
 5. بهبود فرآیندهای فیزیولوژیکی بدن
 6. کاهش خستگی و اسپاسم عضلانی
 7. کمک به شل شدن عضلات و افزایش کیفیت خواب
 8. انتقال بهتر ترکیبات ضروری به سلول ها
 9. تحریک ترشح هورمون های تسکین دهنده درد مانند اندورفین
 10. تقویت سیستم دفاعی بدن
 11. بهبود فعالیت آنزیم ها
 12. کمک به فرآیند چربی سوزی و کاهش سلولیت
 13. کاهش التهاب و تورم بافتی
 14. دفع مواد زائد عضلانی مانند اسید لاکتیک
 15. کمک به ترمیم آسیب های استخوانی
 16. تقویت عضلات ضعیف شده مانند کف لگن
 17. التیام و بهبود زخم

بیشتر بخوانید: کاربردهای دستگاه مگنت تراپی

نشانه های خاص مگنت تراپی با مگنزیا چیست؟

1- منیزیم در درمان های فیزیوتراپی و توانبخشی

یکی از پرکاربردترین نشانه های مصرف منیزیم در فیزیوتراپی و درمان های توانبخشی است. کنترل درد، کاهش التهاب و تورم و سفتی بافت، کمک به شل شدن عضلات، بهبود آسیب های ورزشی، کاهش خستگی و اسپاسم، تقویت عضلات ضعیف شده، بهبود گردش خون به دلیل انبساط عروقی.

افزایش تولید الیگوپپتیدهای متشکل از انتقال دهنده های عصبی برای تسکین، تسهیل رگ زایی، بازسازی بافت های نرم و عصبی، بهبود آسیب های استخوانی، کمک به بهبود تبادل یونی بین سلولی و متعادل کردن تجمع ترکیبات، افزایش اکسیژن رسانی و استفاده از اکسیژن بافتی، تسکین دردهای اسکلتی عضلانی.

بهبود کیفیت خواب، انعطاف پذیری و افزایش نشاط یکی از نتایج قابل توجه مگنت تراپی در فیزیوتراپی است. مگنت تراپی با منیزیا را می توان در تشخیص های پزشکی، طب فیزیکی و فیزیوتراپی به تنهایی یا با سایر درمان های خاص استفاده کرد.

تعداد جلسات منیزیا با توجه به نوع آسیب، وضعیت بیمار و روند درمان متفاوت است و پزشک در اندیکاسیون های ذکر شده می تواند در هر جلسه درمانی به مدت 5 تا 15 دقیقه از منیزیم استفاده کند.

2- منیزیم در درمان های لاغری و زیبایی

یکی دیگر از نشانه های منیزیم، درمان های لاغری و زیبایی، کاهش سایز و مدل سازی بدن است. در نشانه لاغری با منیزیا، انرژی الکترومغناطیسی تنظیم شده با هدف هدف قرار دادن سلول های عصبی عضلانی و ایجاد انقباضات متوالی عضلانی باعث تحریک عضلات تحت درمان می شود.

این فرآیند انقباض طبیعی عضلات بدن را در حین فعالیت های ورزشی شبیه سازی می کند و با تنظیمات دستگاه مگنت تراپی قابل انجام است. حداکثر مقدار را ایجاد کرد.

مقدار زیادی انرژی در انقباضات عضلانی مورد نیاز است. زمانی که از روش مگنت تراپی برای این تحریکات استفاده می شود، انرژی از سلول های چربی کنار ماهیچه ها و ماهیچه ها گرفته می شود و باعث کاهش ضخامت چربی در بافت های مورد نظر بدون آسیب رساندن به مفاصل می شود.

در واقع استفاده از منیزیم در لاغری و مدل سازی بدن باعث افزایش و تقویت فیبرهای عضلانی می شود و اثراتی مشابه فعالیت ورزشی طبیعی در کاهش حجم و ضخامت چربی دارد.

همچنین نبض های هندپیس دستگاه مگنزیا به بافت چربی یا سلولیت به افزایش گردش خون و گردش خون مویرگی و تحریک سلولیت هایی که در اثر تجمع چربی و کمبود خون سفت شده اند کمک کرده و ظاهر نامناسب آنها را بهبود می بخشد.

بیشتر بخوانید: صندلی مگنت تراپی

3- منیزیم در درمان بی اختیاری ادرار و مدفوع

یکی از کاربردهای دیگر منیزیم در درمان بی اختیاری ادرار و مدفوع و تقویت عضلات کف لگن در زنان و مردان است. همانطور که اشاره کردیم با کمک مگنت تراپی و تحریک الکترومغناطیسی بافت های عصبی و عضلانی فعال شده و عضلات ضعیف تقویت می شوند.

بی اختیاری ادرار یا مدفوع به دلایل مختلفی مانند افزایش سن، بارداری و زایمان، آسیب های عصبی یا ستون فقرات، جراحی پروستات، چاقی و اضافه وزن و … ایجاد می شود که منجر به شل شدن عضلات مربوطه، عدم کنترل دفع و اختلالات جنسی می شود.

در روش مگنت تراپی با منیزیا امواج الکترومغناطیسی از طریق صندلی باعث تحریک و تقویت عضلات مربوطه می شود. با توجه به اینکه شدت و نوع بی اختیاری ادرار و مدفوع در افراد متفاوت است، تعداد جلسات و دوره درمان مگنت تراپی توسط پزشک تعیین می شود.

موارد منع مصرف مگنزیا چیست؟

برای اطلاع از موارد منع مصرف منیزیا باید با پزشک خود مشورت کنید.

اما به طور کلی موارد منع مصرف مگنت تراپی عبارتند از:

 1. صرع، ام اس، آریتمی یا مشکلات قلبی، بیماری های زمینه ای و ….
 2. افراد دارای ایمپلنت فلزی، توده های بدخیم، عفونت های حاد و ….
 3. استفاده از برخی داروها مانند انسولین، شیمی درمانی و ….
 4. بارداری و شیردهی
 5. فشار خون بالا، اختلالات خونریزی، مسمومیت با الکل و دارو

مزایای مگنت تراپی با مگنزیا چیست؟

 1. روش غیر تهاجمی، ایمن و بدون عارضه
 2. عدم نیاز به دوره نقاهت
 3. به تنهایی یا همراه با سایر روش های تشخیصی قابل استفاده است
 4. هزینه مقرون به صرفه
 5. عدم نیاز به آمادگی خاصی
 6. قابل استفاده با لباس
 7. انجام فعالیت های روزانه در طول دوره درمان

مگنت تراپی با مگنزیا چه عوارضی دارد؟

همانطور که اشاره کردیم مگنت تراپی روشی بی خطر است و معمولا عوارض کمی گزارش می شود.البته تشخیص و درمان با مگنت تراپی باید زیر نظر پزشک، تنظیمات دستگاه منیزیا، تعداد و مدت جلسات باشد.

با توجه به نوع عارضه و وضعیت سلامت فرد تعیین می شود. در صورت استفاده نادرست از دستگاه، ممکن است برخی افراد دچار عوارض جانبی مانند سوزش یا درد خفیف در ناحیه تحت درمان شوند که پس از چند روز از بین می رود.

بیشتر بخوانید: صندلی مگنت تراپی در کرج

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اینستاگرام: دکتر ناصر بخت

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 


 • دستگاه صندلی مگنت تراپی
 • اورولوژی در کرج
 • درمان بی اختیاری ادرار در کرج
 • مرکز اورولوژی در کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو