خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

صندلی مگنت تراپی در کرج
صندلی مگنت تراپی

ما در این مقاله به مبحث صندلی مگنت تراپی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

صندلی مگنت تراپی

بی اختیاری ادرار یکی از مشکل های رایج خصوصا در زنان می باشد که امکان دارد انجام فعالیت های روزمره را با اختلال مواجه کند و یا اینکه سبب بهم ریختگی سیستم عملکردی بدن شود.

بی اختیاری ادرار از جنبه های گوناگون امکان دارد صدمه زننده و مشکل ساز باشد که بهتر می باشد در نخستین علامت ها از نشتی ادرار به متخصص زنان و فلوشیپ کف لگن مراجعه کنید تا بررسی های موردنیاز جهت درمان را شروع نمائید.

یکی از روش های درمان که امروزه بسیار مدرن و موفق است صندلی بی اختیاری ادرار است که روشی کم تهاجم و بدون نیاز به جراحی برای افرادی است که دچار بی اختیاری ادرار و ضعف عضلات کف لگن هستند. در این مطلب همراه ما باشید تا با این تکنولوژی نوین و موثر آشنا شوید.

صندلی بی اختیاری چیست؟

صندلی بی اختیاری یک تکنیک نوین برای درمان بی اختیاری ادرار است که می تواند به کمک امواج الکترومغناطیس عضلات کف لگن را دچار انقباضاتی نماید که در نهایت منجر به تقویت آن و از بین رفتن آسیب های این ناحیه می شود.

در این صندلی تحریک مغناطیسی کاربردی (FMS) به صورت خودکار و استاندارد در عضلات کف لگن تاثیر می گذارد و به همین دلیل است که نتایجی که از آن دریافت می شود دقیق و کاربردی خواهد بود.

صندلی بی اختیاری ادرار بدون درد، بدون تهاجم و بدون نیاز به جراحی است و هیچ گونه خطر یا عارضه ای برای بیمار به همراه ندارد، استفاده از آن ساده اما بسیار مفید است.

بیماری که به بی اختیاری ادرار اضطراری یا سایر بی اختیاری ها مبتلا است روی صندلی می نشیند و به محض شروع کار دستگاه متوجه انقباضات در ناحیه کف لگن و بخش عضلات آن خواهد شد.

در طی عملکرد دستگاه بیمار هم تلاش می نماید که انقباض های لگنی را کنترل نماید و این امر سبب می گردد که قسمت های تضعیف گردیده و عامل بی اختیاری به خوبی تقویت گردند.

امواج الکترومغناطیسی در شیوه ی FMS با تحریک اعصاب لگن جهت تقویت همراه می باشند و در نهایت کمک می نمایند که بافت دستگاه تناسلی و عضله های لگن با گذشت زمان به حالت اولیه بازگردد و افتادگی رحم نیز در سطوح بسیار جزئی درمان شود.

در این نوع درمان در هر ثانیه 1 تا 50 دفعه ماهیچه منقبض و منبسط می گردد و همین امر سبب می گردد که به درستی ماهیچه ها و بافت هایی که پیش از این بی تحرک و بی قوا بوده اند تقویت گردند و به خوبی عمل نمایند.

درمان هایی که از این روش حاصل می شود در اثر تحریک در خون رسانی و تقویت عضلات Pelvic Floor مثمر ایجاد می شود. این روش بدون نیاز به تماس مستقیم پوست و تنها با نشستن روی صندلی مخصوص کار خود را انجام می دهد.

صندلی مگنت تراپی

بیشتر بخوانید: درمان بیماری های اورولوژی 

صندلی بی اختیاری ادرار چگونه عمل می کند؟

   با نشستن روی این صندلی ، یک میدان مغناطیسی اطراف بدن تولید می شود و در واقع یک جریان گردابی در ناحیه کف لگن ایجاد می شود.

این جریان مغناطیسی به درستی از چربی و استخوان ها عبور نموده و در انتها واردفیبر ماهیچه ای و Motor end plate می گردد و استیکولن در Motor end plate ترشح می گردد.

این ترشح به انقباض و depalorization فیبر ماهیچه ای کمک می کند که در نهایت منجر به بازسازی، ترمیم و رفع آسیب های وارد شده در این ناحیه می شود. همزمان با رفع بی اختیاری ادرار بیمار از درد های لگنی، افتادگی های سطحی لگن و آسیب های این ناحیه نیز خلاص می شود.

این صندلی کمک می نماید که عصب های صدمه دیده و بافت های تخریب گردیده در کف لگن کاملا درمان گردند.

همانطور که میدانید عوامل مانند بالا رفتن سن، زایمان های طبیعی و وارد شدن فشار زیاد به ناحیه لگن باعث می شود که فرد دچار بی اختیاری ادرار ومشکلات ضعف لگن شود.

این شیوه ی درمانی جهت تقویت عضله های کف لگن و جهت ترمیم بی اختیاری ها کاملا مناسب می باشد (در مردان وزنان) و اطمینان داریم که در آینده جهت درمان دردهای لگنی، اشخاص دارای هر دو نوع بی اختیاری و جمعیت کهنسال دنیا کاربرد فراوانی دارد.

بیشتر بخوانید: مرکز اورولوژی در کرج 

صندلی بی اختیاری برای چه افرادی مناسب است؟

این صندلی برای هر فردی که مبتلا به بی اختیاری ادرار است مناسب است و حدودا 50 درصد از بی اختیاری ها را به صورت کامل درمان می کند و در صورتی که بیماری شدید باشد تا حدود 80 درصد اثر گذار خواهد بود. بنابراین روشی مطمئن و بدون ضرر برای هر نوع بی اختیاری ادرار محسوب می شود.

همچنین این صندلی برای خانم هایی بعد از زایمان احساس سستی و ضعف و افتادگی در ناحیه تناسلی،لگن و پرینه دارند مناسب است . استفاده چند جلسه درمان به خصوص برای خانم هایی که تحت زایمان طبیعی قرار گرفته اند مناسب است.

این درمان در ترمیم انواع بی اختیاری ادرار ، بی اختیاری ادرار بعد از برداشتن پروستات ، دردهای لگنی ، بواسیر ، اختلالات نعوظی ، vaginal tonus و انواع اختلالات جنسی با تقویت ماهیچه های تحتانی برای بالا بردن تحمل و استقامت سیستم کنترل مثانه.

همچنین FMS در موارد زیر نیز کاربرد دارد:

۱ .نوروفیزیوتراپی
۲ .توانبخشی عصبی، عضلانی
۳ .بازتوانی پس از آسیبهای ورزشی
۴ .اختلالات ناشی از افزایش سن
۵ .بی اختیاری ادراری
۶ .اختلالات جنسی
۷ .درمان درد

صندلی مگنت تراپی

بیشتر بخوانید: هیپرپلازی خوش‌ خیم پروستات

درمان بی اختیاری ادرار با صندلی حدودا چند جلسه است؟

درمان با روش صندلی بی اختیاری حدودا دوبار در هفته و هر بار حدودا 30 دقیقه خواهد بود. البته تعداد جلسه ها و زمان لازم جهت درمان براساس وضعیت شما توسط متخصص زنان و فلوشیپ کف لگن مشخص می گردد.

شما در نخستین جلسه درمان حس سوزن سوزن گردیدن و انقباض ها را خواهید داشت و حدودا یک هفته بعد اثرات درمانی را مشاهده خواهید کرد. با تکرار جلسات درمان به صورت قطعی انجام می شود که شما را بسیار خوشحال می کند.

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اینستاگرام: دکتر ناصر بخت

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 


  • درمان بی اختیاری ادرار
  • درمان سرطان پروستات
  • صندلی مگنت
  • مگنت تراپی در کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو