خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

مگنت تراپی در منزل
مگنت تراپی در منزل
ما در این مقاله به مبحث مگنت تراپی در منزل می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

Contents

مگنت تراپی در منزل

مگنت تراپی یکی از بهترین و ایمن ترین روش ها برای تسکین درد و بهبود اندام های آسیب دیده است. آهنربا شرایط جسمی و روحی بیمار را بهبود می بخشد و عارضه خاصی ندارد.

همچنین در طول درمان نیازی به مصرف دارو یا بیهوش شدن ندارید. در زیر می بینیم: مگنت تراپی چیست و برای چه بیماری هایی کاربرد دارد؟

بیشتر بخوانید: صندلی مگنت تراپی در کرج

مگنت تراپی و تاثیر آن بر عملکرد اندام های آسیب دیده

مگنت تراپی به عنوان مگنت تراپی نیز شناخته می شود. در واقع این فرآیند درمانی با استفاده از امواج مغناطیسی بر روی قسمت های آسیب دیده مانند تاندون ها، عضلات، استخوان ها و اعصاب منجر به تسریع روند بهبودی فرد می شود. برای این کار از انرژی مغناطیسی روی پوست یا نزدیک آن استفاده می کنند.

کاربرد مگنت تراپی چیست؟

مگنت تراپی در منزل یکی از بهترین روش های درمانی جایگزین برای بسیاری از اختلالات و بیماری ها است. یعنی این روند درمانی منجر به بهبود عملکرد اندام های آسیب دیده می شود، بنابراین دیگر نیازی به جراحی و تجربه عوارض بعد از آن نخواهید داشت. در این فرآیند درمانی بیمار بیهوش نیست و پس از مگنت تراپی به راحتی می تواند به فعالیت خود ادامه دهد.

بیشتر بخوانید: غده پروستات 

فرکانس امواج، ارتفاع یا شدت امواج، مدت زمان و مسیر میدان پارامترهایی هستند که بر نتیجه این فرآیند تصفیه تأثیر می‌گذارند. با استفاده از مگنت تراپی، جریان خون در مویرگ ها افزایش می یابد. در نتیجه مواد زائد مانند اسیدهای لاکتیک از بین می روند که تاثیر مثبتی در کاهش درد مفاصل و عضلات دارند.

مزایای مگنت تراپی در منزل

 • تسکین درد: این روش بر بهبود و التیام دردهای عضلانی و مفاصل تاثیر می گذارد. یعنی با افزایش ترشح اندورفین باعث شل شدن عضلات و کاهش درد و تورم می شود. همچنین منجر به تسکین دردهای مخرب یا التهابی مانند درد منشأ سیاتیک و درد ناشی از آرتروز مفاصل و ستون فقرات می شود.
 • کاهش التهاب: مگنت تراپی در منزل می تواند التهاب را در اندام های آسیب دیده کاهش دهد.
 • اثر آرامش بخش: با تجمع محصولات اسیدی ناشی از متابولیسم بدن، عضلات دچار گرفتگی و درد می شوند. اثر آرامش بخش این روش باعث کاهش درد و التیام بخش آسیب دیده می شود.
 • کاهش میزان تورم: از طریق مگنت تراپی، فاگوسیتوز و تولید هیپراکسید افزایش یافته و در نتیجه تورم بافت های بدن کاهش می یابد. این روش در کاهش میزان کبودی، تورم و درد بعد از جراحی نیز موثر است.
 • بازسازی بافت ها: فیزیوتراپیست از این روش برای توانبخشی و توانبخشی بافت های نرم استفاده می کند.
 • گشاد کننده رگ های خونی: مگنت تراپی در منزل باعث خون رسانی بیشتر و اکسیژن رسانی به بافت ها می شود. در نتیجه درد زودتر کاهش می یابد و روند بهبودی اندام آسیب دیده سریعتر می شود.
 • خواب بهتر: درد در بدن خواب را از شما می گیرد و نمی توانید خوب بخوابید. اما با استفاده از مگنت تراپی درد و سفتی بدن کاهش می یابد و راحتتر به خواب می روید.
 • بهبود انعطاف پذیری: با آسیب به اندام ها یا افزایش سن، انعطاف پذیری بدن تحت تاثیر قرار می گیرد. آهنرباها ماهیچه ها و رباط های سفت را شل می کنند و انعطاف بدن را بهبود می بخشند.

بیشتر بخوانید: درمان با صندلی مگنت تراپی

بیماری هایی که با مگنت تراپی در منزل قابل درمان هستند

مگنت تراپی بیشتر برای درمان بیماری های زیر استفاده می شود:

 • اسپاسم یا گرفتگی عضلات
 • بروز اختلالات پوستی
 • استرس و بی خوابی
 • روماتیسم مفصلی
 • التهاب و عفونت
 • شکستگی استخوان در اثر ضربه
 • خستگی مزمن
 • مشکل گردش خون
 • پوکی استخوان
 • آسم برونش
 • درد و التهاب مزمن

از این روش جدای از درمان و بهبود بیماری ها می توان برای تشخیص بیماری های زیر نیز استفاده کرد:

 • بیماری های عصبی
 • مشکلات سیستم ایمنی
 • سرطان
 • آرتروز گردن
 • مشکل گردش خون

انواع مگنت تراپی در منزل؟

برای قرار دادن بدن در میدان مغناطیسی می توان از روش های مختلفی مانند کفش مخصوص، پشتی مغناطیسی و سایر محصولات موجود در بازار استفاده کرد. در مرکز اورولوژی جهانشهر نیز از دستگاه های خاصی استفاده می شود.

1_ میدان مغناطیسی استاتیک

هنگامی که بیمار روی تخت های مخصوص می خوابد، اندام های آسیب دیده بدن با آهنربا در تماس هستند.

بیشتر بخوانید: گزینه های درمانی سرطان کلیه

2- الکترومغناطیسی درمانی (استفاده از بارهای الکتریکی)

در این روش از آهنرباهای دارای بار الکتریکی استفاده می شود. امواج ساطع شده از این آهنرباها قسمت های مختلف بدن را تحریک می کند.

3_ همراه با طب سوزنی (درای نیدلینگ)

مگنت درمانی با طب سوزنی نیز امکان پذیر است. یعنی با وارد کردن سوزن به بدن بیمار، پزشک همان قسمت را نیز با آهنربا درمان می کند.

4_ مگنت تراپی از نوع استاتیک (ثابت)

آهنرباهای دائمی برای تسکین درد و التیام جراحات بدن بر روی اندام آسیب دیده قرار می گیرند. دستبند مغناطیسی، زانوبند، کمربند، مچ بند، حصیر، گردنبند، بند شانه، دستکش و زیره کفش از جمله این محصولات هستند.

5_ Pemf یا میدان‌ های الکترومغناطیس پالسی

آنها از میدان های الکترومغناطیسی پالسی برای تسکین درد و تورم در نواحی خاصی از بدن پس از جراحی استفاده می کنند. تاثیر مستقیم این میدان های مغناطیسی بر روی نواحی آسیب دیده باعث بهبود درد در این نواحی می شود. از این روش برای تسکین درد و بهبود بافت های نرم نیز استفاده می شود.

6_ تاثیر مگنت تراپی در منزل بر بدن

یکی از اجزای موجود در خون آهن است. با قرار دادن آهنربا بر روی نقاط مختلف بدن، گردش خون در آن قسمت تحت تاثیر قرار گرفته و افزایش می یابد. به همین دلیل، ناحیه آسیب دیده سریعتر بهبود می یابد.

در روش مگنت‌ تراپی، میدان‌ های مغناطیسی اطراف بدن انرژی را برای تقویت خونرسانی به بافت‌ های آسیب دیده تامین می‌ کنند. در نتیجه اکسیژن رسانی به این اندام های آسیب دیده افزایش می یابد و قدرت جسمی یا روحی فرد بهبود می یابد.

بیشتر بخوانید: پروستاتکتومی

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اینستاگرام: دکتر ناصر بخت

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 


 • دستگاه صندلی مگنت تراپی
 • مرکز اورولوژی در کرج
 • درمان بی اختیاری ادرار در کرج
 • اورولوژی در کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو