خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

جراحی سنگ کلیه - درمان زگیل تناسلی در کرج - جراحی تناسلی مردان - لیزر زگیل تناسلی - تزریق بوتاکس آلت در کرج
جراحی سنگ کلیه

ما در این مقاله به مبحث جراحی سنگ کلیه می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

جراحی سنگ کلیه

هنگامی که با شما ملاقات می کنیم، دستورالعمل های خاصی را به شما می دهیم تا برای جراحی خود آماده شوید. آنها امکان دارد حاوی موارد زیر باشند.

 • اگر سیگار می کشید، خیلی قبل از جراحی، سیگار را ترک کنید.
 • مصرف برخی از داروهایی که می توانند لخته شدن خون شما را سخت کنند را متوقف کنید، مانند رقیق کننده های خون مانند کومادین، پلاویکس، زارلتو و مانند آن.
 • پس از نیمه شب پیش از جراحی چیزی نخورده یا ننوشید.
 • اطمینان حاصل کنید که فردی را دارید که پس از عمل شما را به منزل برساند.

همچنین ممکن است تا چند هفته قبل از جراحی استنت را در حالب شما (لوله بین مثانه و کلیه) قرار دهیم. این استنت که کاملاً داخلی است به حالب شما اجازه گشاد یا بزرگ شدن می دهد و سنگ برداشتن را آسان می کند.

استنت ها همچنین ممکن است درد حاد سنگ را تسکین دهند، هرگونه عفونت را تخلیه کنند و امکان درمان آنتی بیوتیکی قبل از جراحی را فراهم کنند.

جراحی سنگ کلیه - درمان زگیل تناسلی در کرج - جراحی تناسلی مردان - لیزر زگیل تناسلی - تزریق بوتاکس آلت در کرج

بیشتر بخوانید:پروستاتیت

انواع جراحی سنگ کلیه

انواع مختلفی از جراحی سنگ کلیه وجود دارد که بسیار موثر بوده و از غیر تهاجمی تا کم تهاجمی را شامل می شود. رایج ترین روش هایی که ما در دانشگاه بهداشت یوتا انجام می دهیم عبارتند از:

 • سنگ شکنی موج شوک (SWL)
 • یورتروسکوپی با لیتوتریپسی لیزری
 • نفرولیتوتومی از راه پوست (PCNL)

سنگ شکنی موج شوک

سنگ شکنی موج شوک (SWL) روشی است که از انرژی اولتراسوند برای شکستن سنگ کلیه به قطعات کوچکتر استفاده می کند که می توانند راحت تر از ادرار شما عبور کنند.

ما سنگ شکنی با موج شوک خارجی را در حالی که حدود 30 دقیقه تحت بیهوشی عمومی (خواب) هستید انجام خواهیم داد. در این مدت، ما یک سر اولتراسوند به نام لیتوتریپتر را روی پوست شما فشار می دهیم.

سپس با استفاده از امواج فراصوت و اشعه ایکس بر روی سنگ شما تمرکز می کنیم. پس از یک دوره مشاهده کوتاه، می توانید همان روز به خانه بروید.

اورتروسکوپی با لیزر لیتوتریپسی

در حالی که شما تحت بیهوشی عمومی (خواب) هستید، یورتروسکوپی را با لیتوتریپسی لیزری انجام خواهیم داد. در طول حدود یک ساعت، ما این موارد را انجام خواهیم داد:

 1. یک اورتروسکوپ کوچک (دوربین) را از مجرای ادرار (لوله ای که ادرار را از بدن شما از مثانه خارج می کند)، به داخل مثانه و تا سنگ، در حالب یا کلیه، عبور دهید. اسکوپ به ما امکان می دهد سنگ شما را بدون ایجاد برش (برش) ببینیم.
 2. در صورت نیاز با استفاده از یک فیبر لیزری کوچک، سنگ خود را به قطعات کوچکتر بشکنید.
 3. تکه های سنگ را با یک سبد سنگی کوچک که از داخل اسکوپ وارد می کنیم بردارید.
 4. یک استنت پلاستیکی موقت را در داخل حالب (در بیشتر موارد) قرار دهید تا اطمینان حاصل شود که هرگونه تورم قطعات سنگی را که خیلی کوچک هستند و نمی‌توانند در سبد قرار بگیرند یا ادرار را تخلیه نمی‌کند، مسدود نمی‌کند. استنت کاملا داخلی است و برای جمع آوری ادرار نیازی به هیچ قسمت خارجی ندارد.

پس از یک دوره مشاهده کوتاه، می توانید همان روز به خانه بروید.

حدود پنج درصد مواقع حالب برای یورتروسکوپ خیلی باریک است. اگر این اتفاق برای شما بیفتد، ما یک استنت در محل قرار می دهیم تا حالب شما را گشاد کند. ما عمل شما را برای دو تا سه هفته بعد موکول می کنیم.

بیشتر بخوانید: تشخیص و درمان عفونت های ادراری 

نفرولیتوتومی از راه پوست (PCNL)

نفرولیتوتومی از راه پوست یک روش کم تهاجمی است که ما از آن برای برداشتن سنگ های بزرگ از کلیه استفاده می کنیم که به سایر روش ها پاسخ خوبی نمی دهند یا تعداد زیادی سنگ کوچک در یک کلیه.

در حالی که شما تحت بیهوشی عمومی (خواب) هستید، نفرولیتوتومی از راه پوست را انجام می دهیم. این روش حدود دو تا سه ساعت طول می کشد تا کامل شود. در طول روش، ما:

 1. یک دوربین کوچک (دوربین) را از یک برش نیم اینچی در پشت خود و داخل کلیه خود عبور دهید.
 2. سنگ خود را با انرژی اولتراسونیک که ما از طریق محدوده هدایت می کنیم، بشکنید.
 3. تکه های سنگ را مکش کنید.
 4. برای کمک به تخلیه کلیه و توقف هرگونه خونریزی (در بسیاری از موارد) یک استنت پلاستیکی موقت یا لوله دیگری قرار دهید.

احتمال دارد بعد از نفرولیتوتومی از راه پوست یک تا دو روز در بیمارستان بمانید. در طول این مدت، ممکن است برای دیدن اینکه آیا قطعات سنگی باقی مانده است، عکس‌برداری با اشعه ایکس سفارش دهیم.

بیشتر بخوانید: تشخیص و درمان سنگ کلیه 

سایر جراحی ها

اگر این روش‌های کمتر تهاجمی با شکست مواجه شوند، ممکن است انواع جراحی دیگری را برای برداشتن سنگ پیشنهاد کنیم. با این حال، این به ندرت ضروری است.

ریکاوری جراحی سنگ کلیه

کارشناسان اورولوژی ما در طول دوره بهبودی در کنار شما خواهند بود تا پیشرفت شما را زیر نظر داشته باشند و از سلامت شما اطمینان حاصل کنند.

ممکن است داروهایی مانند تامسولوسین (Flomax) را برای استراحت و باز کردن حالب برای مدتی پس از جراحی تجویز کنیم. تامسولوسین می تواند عبور سنگ ها یا قطعات سنگ را آسان تر کند.

همچنین ممکن است از شما بخواهیم از صافی برای جمع آوری قطعات سنگ در ادرارتان استفاده کنید تا بتوانیم آنها را آزمایش کنیم.

اگر در حین جراحی استنت موقتی را در حالب شما قرار دادیم، آن را طی یک ویزیت مطب 2 تا 10 روز پس از عمل خارج خواهیم کرد.

زمان ریکاوری

بهبودی پس از جراحی سنگ کلیه بسته به نوع عمل و موقعیت منحصر به فرد شما متفاوت است. احتمالاً می‌توانید فعالیت‌های عادی خود را در موارد زیر از سر بگیرید:

 • دو تا سه روز پس از انجام روش سنگ شکنی با موج شوک خارجی یا یورتروسکوپی و لیتوتریپسی با لیزر.
 • یک تا دو هفته پس از انجام نفرولیتوتومی از راه پوست.

با این حال، در صورت نصب استنت موقت پس از جراحی، ممکن است برخی از فعالیت های شما به دلیل ناراحتی محدود شود.

جراحی سنگ کلیه - درمان زگیل تناسلی در کرج - جراحی تناسلی مردان - لیزر زگیل تناسلی - تزریق بوتاکس آلت در کرج

علائم بعد از جراحی

پس از جراحی، ممکن است علائم زیر را تجربه کنید:

 • درد و کبودی در جایی که لیتوتریپتر پوست شما را لمس کرده است، اگر تحت سنگ شکنی موج شوک خارجی قرار گرفته اید،
 • احساس ناراحتی و خون در ادرار برای چند روز، به خصوص اگر استنت حالب در جای خود داشته باشید.
 • درد و حالت تهوع هنگام عبور قطعات سنگی باقیمانده از دستگاه ادراری شما و
 • برش و درد محل جراحی، اگر جراحی شما به آن نیاز داشته باشد.

بیشتر بخوانید: هماچوری 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو