خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

بیماری سنگ کلیه - تزریق پی آر پی آلت - لیپو ساکشن زیر شکم در کرج - درمان ناباروری در کرج - درمان سرطان پروستات
بیماری سنگ کلیه

ما در این مقاله به مبحث بیماری سنگ کلیه می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

سنگ کلیه چیست؟

به طور معمول، ادرار حاوی بسیاری از مواد محلول است. گاهی اوقات، برخی از مواد ممکن است در ادرار متمرکز شده و بلورهای جامد تشکیل دهند.

این کریستال ها می توانند منجر به ایجاد سنگ شوند. بیشتر سنگ های کلیه حاوی کلسیم، به ویژه اگزالات کلسیم هستند.

انواع دیگر سنگ ها حاوی موادی مانند فسفات کلسیم، اسید اوریک، سیستین و استروویت هستند.

بیشتر بخوانید: درمان فتق 

جلوگیری از عود سنگ

سنگ کلیه زمانی به عنوان یک تشخیص بزرگسالان در نظر گرفته می شد.

حقیقت این است که سنگ کلیه در کودکان در چند دهه گذشته در حال افزایش بوده است. بخش اورولوژی در سال فقط تعداد انگشت شماری از کودکان مبتلا به سنگ کلیه را درمان می کرد، اما امروزه ما روزانه کودکان مبتلا به سنگ کلیه را تشخیص، مدیریت و درمان می کنیم.

بیماری سنگ کلیه - تزریق پی آر پی آلت - لیپو ساکشن زیر شکم در کرج - درمان ناباروری در کرج - درمان سرطان پروستات

عوامل خطر برای ایجاد سنگ کلیه

طبق اعلام موسسه ملی بهداشت (NIH)، از هر 10 نفر، 1 نفر در طول زندگی خود دچار سنگ کلیه می شوند. بیماری سنگ کلیه از هر 1000 بستری در بیمارستان 7 تا 10 مورد را تشکیل می دهد.

رژیم غذایی، ژنتیک و سبک زندگی همگی می توانند در ایجاد سنگ کلیه نقش داشته باشند. عوامل خطر متعددی در تشکیل سنگ نقش اساسی دارند:

از دست دادن مایعات بدن (کم آبی): اگر کودک شما در طول روز مایعات کافی ننوشد، ادرار می تواند کاملاً غلیظ و تیره شود. این احتمال تشکیل کریستال ها در ادرار را افزایش می دهد زیرا مایع کمتری برای حل کردن آنها وجود دارد.

رژیم غذایی: نوع غذایی که کودک شما می خورد نیز می تواند بر شانس ابتلای او به سنگ کلیه تأثیر بگذارد.

رژیم غذایی پر پروتئین می تواند باعث افزایش اسید در بدن شود. این مقدار سیترات ادرار را کاهش می دهد، یک ماده شیمیایی “خوب” که به جلوگیری از سنگ کمک می کند. در نتیجه احتمال تشکیل سنگ بیشتر است.

رژیم غذایی پر نمک یکی دیگر از عوامل خطر است. افزایش مقدار سدیمی که وارد ادرار می شود می تواند کلسیم را همراه با آن بکشد. این باعث افزایش سطح کلسیم در ادرار می شود که احتمال ایجاد سنگ را افزایش می دهد.

خوردن غذاهای غنی از اگزالات مانند سبزیجات سبز برگ، چای یا شکلات ممکن است شرایط را بدتر کند.

سابقه خانوادگی سنگ: به ویژه در والدین یا خواهر و برادر، احتمال ابتلا به سنگ را تا حد زیادی افزایش می دهد.

بیشتر بخوانید:اسپرماتوسل

علائم و نشانه های سنگ کلیه

هنگامی که سنگ ها در دستگاه ادراری تشکیل می شوند، اغلب در طول زمان رشد می کنند و ممکن است در داخل کلیه حرکت کنند. برخی از سنگ ها ممکن است توسط جریان ادرار از کلیه خارج شده و در نهایت در حالب به دام بیفتند.

سنگ ها معمولاً زمانی شروع به ایجاد علائم می کنند که خروج ادرار به مثانه را مسدود کنند.

علائم سنگ انسداد می تواند متفاوت باشد. اغلب بیماران از درد در پهلوها شکایت می کنند. این درد همچنین ممکن است به سمت جلوی شکم یا به ناحیه کشاله ران حرکت کند.

آزمایش و تشخیص

اگر کودک شما مشکوک به سنگ کلیه است، ما یک معاینه فیزیکی انجام می دهیم و یک تاریخچه پزشکی دقیق، نه فقط در مورد دوره های سنگ کودک شما، بلکه هر گونه سابقه خانوادگی بیماری سنگ را می گیریم.

مطالعات تصویربرداری می تواند اطلاعاتی در مورد اندازه، محل و تعداد سنگ هایی که باعث ایجاد علائم می شوند به اورولوژیست شما بدهد.

گاهی اوقات یک عکس اشعه ایکس ساده از شکم برای مشخص کردن سنگ در ناحیه کلیه یا حالب کافی است. سونوگرافی مثانه کلیه (RBUS) ممکن است برای کمک به یافتن سنگ و بررسی علائم انسداد تجویز شود.

اگر فیلم اشعه ایکس یا RBUS اطلاعات کافی برای تشخیص را ارائه ندهد، سی تی اسکن شکم/لگن انجام می شود. این آزمایش تقریباً تمام انواع سنگ های ادراری را تشخیص می دهد.

یک ارزیابی کامل به پزشک شما اجازه می دهد تا بهترین درمان را برای کودک شما انتخاب کند.

درمان سنگ کلیه

در تشخیص، مدیریت و درمان کودکان مبتلا به سنگ کلیه باید عوامل زیادی در نظر گرفته شود.

اورولوژی و نفرولوژی (پزشکانی که بر سلامت کلیه تمرکز می کنند) برای درمان بیمارانی که در مرکز سنگ کلیه مراجعه می کنند از نزدیک همکاری می کنند.

متابولیسم (پزشکانی که بر روی اختلالات ژنتیکی تمرکز می‌کنند که بر نحوه انجام واکنش‌های شیمیایی در بدن تأثیر می‌گذارند) متخصصان کمک می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که تمام عواملی که ممکن است بر بیماری سنگ کودک تأثیر بگذارد، رسیدگی شود.

بسیاری از خانواده ها با تشخیص سنگ کلیه توسط فرزندشان ناآشنا و ناراحت هستند. ما متعهد به آموزش خانواده ها در مورد تشخیص و تنظیم یک برنامه مدیریت خاص برای هر بیمار هستیم.

گزینه های درمانی ممکن است شامل داروها، رژیم درمانی، ارزیابی تغذیه و مشاوره یا جراحی باشد.

ما دارای کادر جراحی مجرب و روشی پیشرفته با استفاده از جراحی کم تهاجمی (MIS) در صورت نیاز به مداخله جراحی هستیم. تیم مدیریت سرپایی ما به خانواده ها در مدیریت بیماری سنگ فعال و جلوگیری از عود سنگ کمک می کند.

برای انتخاب بهترین درمان برای فرزندتان، پزشک اندازه سنگ، تعداد سنگ ها و محل آنها را در نظر می گیرد. بیشتر سنگ های کوچک می توانند خود به خود عبور کنند.

ممکن است از کودکتان بخواهیم که ادرار خود را با فیلتر مخصوصی صاف کند تا در صورت لزوم سنگ را برای آزمایش بفرستیم تا مشخص شود سنگ چیست.

در صورت وجود سنگ ممکن است به جراحی نیاز باشد.

بیماری سنگ کلیه - تزریق پی آر پی آلت - لیپو ساکشن زیر شکم در کرج - درمان ناباروری در کرج - درمان سرطان پروستات

بیشتر بخوانید: علل و عوامل اختلال نعوظ

پیشگیری از سنگ کلیه

کارهایی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه انجام دهید.

 بهترین راه‌ها برای انجام این کار به نوع سنگ تولید شده، عوامل خطر اساسی و میزان تمایل فرزند شما برای پایبندی به یک برنامه پیشگیری بلندمدت بستگی دارد.

کودک شما ممکن است نیاز به تغییر عادات خاصی داشته باشد، مانند نوشیدن مایعات بیشتر و تغییر رژیم غذایی.

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو