خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

روش سنگ شکنی کلیه با لیزر
روش سنگ شکنی کلیه با لیزر

ما در این مقاله به مبحث روش سنگ شکنی کلیه با لیزر می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

Contents

روش سنگ شکنی کلیه با لیزر

وقتی مواد موجود در ادرار به ویژه مواد معدنی به خوبی تجزیه نشوند تبدیل به کریستال می شوند و وارد کلیه می شوند به طوری که می گویند فرد سنگ کلیه دارد. سنگ ها در همه ابعاد متفاوتی دارند و ممکن است کوچک، متوسط ​​یا بزرگ باشند.

لیزر سنگ کلیه یک روش درمانی کم خطر است که طی آن هیچ برشی روی بدن ایجاد نمی شود. بعد از مشاهده سنگ در کلیه و حالب، جراح از دستگاه لیزر برای پخش کردن اشعه یا انرژی هولمیوم به کار می برد.

فیبر لیزر باعث پودر شدن و تجزیه سنگ های کلیه و حالب می شود. پس از برخورد اشعه به سنگ، پزشک متخصص با استفاده از کیسه کوچک سنگ های خرد شده را خارج می کند. اگر سنگ پودر شود از طریق ادرار از بدن خارج می شود.

بیشتر بخوانید: درمان بیماری بی اختیاری ادرار

مزایای جراحی سنگ کلیه با لیزر

 • در این جراحی هیچ زخم یا جراحتی بر روی بدن بیمار وجود ندارد. به همین دلیل در جراحی لیزر امکان عفونت، خونریزی، درد شدید وجود ندارد.
 • به دلیل غیر تهاجمی بودن این روش درمانی، زمان بهبودی بیمار در بیمارستان بسیار کوتاه است.
 • عوارض پس از جراحی لیزر سنگ کلیه خیلی کم است. بر این اساس بیش از 90 درصد بیماران به نتایج موفقیت آمیزی از این جراحی دست می یابند.
 • افراد مبتلا به این بیماری می توانند از جراحی لیزر برای درمان سنگ های با قطر 2 سانتی متر استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: روش های وازکتومی

شکستن سنگ کلیه با لیزر چگونه انجام می شود؟

در این حالت محل سنگ نه تنها در مجرای ادرار بلکه در کلیه نیز بررسی می شود. برای انجام این جراحی بیمار را بیهوش می کنند. پس از بیهوشی کامل بیمار، پزشک متخصص از آندوسکوپ (ابزاری برای بررسی داخل هر احشاء توخالی) استفاده می کند که انعطاف پذیر و بسیار نازک به قطر 2.5 میلی متر و بسیار بلند با طول 70 سانتی متر است.

این دستگاه به پزشک اجازه می دهد تا حفره های کلیه را با کمک دوربین کوچکی که در داخل دستگاه تعبیه شده است بررسی کند. هنگامی که آندوسکوپ به سنگ برخورد می کند، پزشک یک پرتو لیزر را به سنگ می تاباند که سنگ را می شکند و باعث می شود سنگ به قطعات کوچکی شبیه به شن شکسته شود.

در نتیجه این ذرات در عرض چند روز از طریق ادرار دفع می شوند. در برخی موارد، جراح استنت را بین کلیه و مجاری ادراری قرار می دهد تا مسیر عبور سنگ ها بازتر شود.

آماده سازی قبل از سنگ شکنی کلیه با لیزر

بیمارانی که شرایط استفاده از سنگ شکن را دارند برای انجام این روش باید موارد زیر را انجام دهند:

 • از خوردن غذاهای نفاخ در شب قبل خودداری کنید.
 • بیمار باید شب قبل شام سبکی مانند سوپ بخورد.
 • بیمار باید برای سنگ کلیه ناشتا باشد.

بیشتر بخوانید: درمان عفونت ادراری در کرج

مراقبت های لازم بعد از سنگ کلیه

پس از شکستن سنگ کلیه، بیمار باید نکات زیر را برای بهبود و دفع سریع قطعات شکسته به خوبی رعایت کند:

 1. مصرف مایعات و آب فراوان برای جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه جدید و دفع سریع بقیه سنگ های خرد شده توصیه می شود.
 2. مصرف دارو برای کاهش درد در هنگام برداشتن سنگ های خرد شده و کاهش التهاب مفید است.
 3. بیمار پس از سنگ کلیه استراحت کافی داشته باشد. او باید فعالیت خود را برای چند روز پس از سنگ شکن محدود کند.
 4. پیروی از رژیم غذایی مناسب پس از سنگ شکن الزامی است. مصرف نمک، چای و قهوه باید کاهش یابد.
 5. در صورت وجود درد شدید، تب، لرز و خونریزی، باید به پزشک مراجعه کنید.

سنگ شکن کلیه با لیزر چقدر طول می کشد؟

مدت زمان عمل معمولاً 2 تا 3 ساعت است و بیمار معمولاً یک تا دو روز پس از عمل ترخیص می شود.

آیا برای شکستن سنگ کلیه با لیزر درد دارد؟

اکثر بیماران پس از جراحی سنگ کلیه با لیزر کمی درد در پهلو یا شکم دارند. درد بعد از جراحی لیزر معمولاً به دلیل ساییدگی استنتی است که در حین جراحی بین کلیه و حالب قرار داده شده است.

برخی از افراد ممکن است بعد از این جراحی کمی خونریزی در هنگام ادرار داشته باشند که در صورت ادامه آن باید به پزشک مراجعه کنند. برای کاهش سوزش و درد در هنگام ادرار، پزشک توصیه می کند که تمام داروها در زمان مقرر مصرف شوند. همچنین بیماران پس از انجام این جراحی باید مایعات بیشتری بنوشند تا در هنگام ادرار درد کمتری داشته باشند.

بیشتر بخوانید: عفونت های شایع مقاربتی

ممنوعیت استفاده از لیزر سنگ کلیه

 1. بارداری (ممکن است باعث کاهش شنوایی جنین شود).
 2. در افرادی که به دلیل مصرف دارو یا عوامل دیگر دچار اختلالات انعقادی هستند و احتمال خونریزی کلیه (هماتوم) پس از سنگ شکن وجود دارد.
 3. افراد مبتلا به عفونت دستگاه ادراری
 4. آنوریسم شریانی (ضعف و برآمدگی دیواره رگ) در مجاورت سنگ که احتمال خونریزی را افزایش می دهد.
 5. ناهنجاری های اسکلتی شدید، چاقی شدید یا هر گونه اختلال آناتومیکی که اثر امواج سنگ شکن را کاهش دهد.
 6. وجود هرگونه انسداد در سیستم ادراری بعد از سنگ (وجود تنگی حالب و سنگ های دیگر) که مانع از برداشتن سنگ های خرد شده می شود.

عوارض لیزر سنگ شکن سنگ کلیه

 • عوارض جراحی مانند خونریزی حین جراحی
 • عفونت کلیه در بیمار پس از جراحی سنگ کلیه به روش لیزر
 • آسیب کلیه هنگام برداشتن قطعات سنگ

قیمت دستگاه سنگ شکن کلیه با لیزر

فاکتورهای زیادی صرف نظر از روش درمانی مورد استفاده بر هزینه درمان تاثیر می گذارد.

به طور کلی، سه عامل اصلی وجود دارد که می تواند هزینه درمان را تغییر دهد:

 1. امکانات مرکز درمانی: مراکز درمانی که در آن تحت درمان قرار می گیرید بر هزینه سنگ شکن موثر است. هزینه سنگ شکن و بستری در بیمارستان خصوصی در مقایسه با یک مرکز درمانی سرپایی بسیار بالاتر است.
 2. بیمه: هزینه سنگ شکن با توجه به نوع بیمه بیمار می تواند متفاوت باشد. در اصل هزینه سنگ شکن تا حد زیادی به نوع بیمه و درصد پوشش عرضه شده بستگی دارد.
 3. محل سکونت: منطقه، استان یا حتی شهر محل سکونت بر هزینه خدمات درمانی تاثیر می گذارد.

بیشتر بخوانید: روش تزریق ژل به آلت تناسلی

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اینستاگرام: دکتر ناصر بخت

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 


 • اورولوژی در کرج
 • لیزر سنگ کلیه در کرج
 • اختلال نعوظ در کرج
 • مرکز اورولوژی در کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو