خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

بیماری های کلیه - درمان زگیل تناسلی - درمان اختلال نعوظ - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی در مردان
بیماری های کلیه

ما در این مقاله به مبحث بیماری های کلیه می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

بیماری های کلیه

بیماری‌های کلیه ممکن است شامل انواع مختلفی از حالات و مشکلات باشند، از جمله:

 1. التهابات کلیه: شامل التهابات مختلفی مانند پیلونفریت، گلومرولونفریت و نفروز است.

 2. سنگ‌های کلیه: تشکیل سنگ‌های کلیه که ممکن است به علت تجمع مواد معدنی در کلیه‌ها به وجود آید و عوارضی نظیر درد شدید و خونریزی ادراری ایجاد کند.

 3. فشار خون بالا: بلوغ خون به فشارهای خونی بالا می‌تواند به آسیب کلیه و منجر به اختلالات جدی ادراری منجر شود.

 4. آسیب کلیه از دیابت: دیابت می‌تواند به آسیب دیدن کلیه‌ها و ایجاد بیماری نفروپاتی دیابتی منجر شود.

 5. کیست‌های کلیه: کیست‌های مایع در کلیه‌ها که ممکن است منجر به اختلالات فعالیت کلیه شده و احتیاج به مداخله جراحی داشته باشد.

 6. سرطان کلیه: سرطان‌های مختلف مانند سلول‌های انتقال‌دهنده، سارکوما و سایر انواع سرطان کلیه‌ها که نیازمند تشخیص و درمان زودرس‌تر هستند.

هرگاه با هر گونه علامت یا عارضه مرتبط با کلیه مواجه شدید، بهتر است به پزشک متخصص کلیه (نفرولوژیست) مراجعه کنید تا تشخیص درست و درمان مناسب ارائه شود.

بیماری های کلیه - درمان زگیل تناسلی - درمان اختلال نعوظ - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی در مردان

بیشتر بخوانید: درمان عدم نزول بیضه ها

متخصص کلیه چه کار می کند؟

متخصص کلیه، یا نفرولوژیست، پزشکی تخصصی است که در تشخیص، درمان و مدیریت مشکلات مربوط به کلیه، مجاری ادراری و مشکلات مرتبط با فرایندهای ادراری فعالیت می‌کند. وظایف و کارهای یک متخصص کلیه شامل موارد زیر می‌شود:

 1. تشخیص بیماری‌ها: تهیه تاریخچه پزشکی بیمار و انجام بررسی‌های فیزیکی و آزمون‌های تشخیصی برای تشخیص صحیح بیماری‌های کلیه.

 2. مدیریت بیماری‌ها: ارائه درمان‌های تخصصی برای بیماری‌های معمول کلیه مانند التهابات، سنگ‌های کلیه، کیست‌ها و سایر مشکلات.

 3. کنترل فشار خون: نفرولوژیست‌ها نیز در تشخیص و مدیریت بیماران با فشار خون بالا و اختلالات خونی که با آسیب کلیه همراه است، تخصص دارند.

 4. درمان نفروپاتی: بیماری‌های کلیه به دلیل دیابت یا فشار خون بالا از عوارض خطرناکی برای کلیه‌ها همراه باشند، که نیازمند توجه و مدیریت ویژه نفرولوژیست می‌باشد.

 5. ارائه مشاوره: به بیماران در خصوص سلامت کلیه، پیشگیری از بیماری‌های کلیه و نگهداری از کلیه‌ها پس از درمان کمک می‌کند.

متخصص کلیه می‌تواند با بررسی و تشخیص دقیق، ارائه راهکارهای درمانی مناسب، و بهبود کیفیت زندگی بیماران با مشکلات کلیه، بهبود بخشد.

بیشتر بخوانید: درمان کمبود اسپرم 

سنگ کلیه چیست؟

سنگ‌ کلیه ها بلورهای جامدی از جنس مواد معدنی و نمک می باشند که در کلیه شکل می گیرند. این سنگ‌ ها بیشتر ساختاری به صورت توده تیز و سخت کریستالی داشته و قادر هستند با حرکت به طرف مجاری ادراری سبب دچار انسداد شدن ادرار گردند.

از این رو یکی از علل اصلی بیماری هماچوری (خون در ادرار) را ناشی از حرکت کردن سنگ‌ کلیه ها در مجاری ادراری می گویند. این عارضه در آقایان در مقایسه با زنان شیوع زیادتری دارد و بیشتر در بازه سنی ۲۰ تا ۵۰ سالگی بروز می یابد.

در صورت درمان نکردن به موقع، سنگ‌ های کلیه به طرف مجاری ادراری حرکت نموده و سبب انسداد آن می گردند.

درد سنگ کلیه چطور می باشد؟

درد نشات گرفته از سنگ‌ کلیه ها یکی از شدیدترین دردهایی می باشد که بعضی اشخاص آن را برابر با درد زایمان یا ضربه های چاقو عنوان می کنند. این درد شدید موقعی شروع می گردد که سنگ‌ کلیه ها به طرف حالب حرکت نموده اند و با مسدود کردن ادرار، فشار بسیاری به کلیه وارد می نمایند.

بر همین اساس در صورتی که می‌ خواهید بدانید درد سنگ کلیه کجا می باشد می بایست بگوییم درد نشات گرفته از سنگ‌ کلیه ها به طور معمول به صورت تیز و ناگهانی در پشت، شکم یا پهلو حس می گردد.

دلایل ابتلا به سنگ کلیه

متخصص ها معتقد هستند اصلی‌ ترین علت ابتلا به این عارضه، مقدار ادرار روزانه کمتر از یک لیتر می باشد. از این رو اشخاصی که مشکل کلیوی داشته یا نوزادهایی که به صورت نارس متولد می گردند، زیادتر در معرض ابتلا به سنگ کلیه می باشند.

با این حال، احتمال بروز پیدا کردن این عارضه در اشخاص میان سنین ۲۰ تا ۵۰ سال بالا می باشد. به صورت کلی عوامل گوناگونی که سبب افزایش خطر ابتلا به سنگ کلیه می گردند، عبارتند از:

 • کم‌ آب شدن بدن
 • سابقه ی خانوادگی
 • چاق شدن
 • جنسیت (مردان زیادتر از زنان در خطر می باشند)
 • پرکار بودن تیروئید
 • رژیم غذایی حاوی میزان بسیاری نمک، گلوکز یا پروتئین
 • مصرف کردن داروهای ضد تشنج
 • عمل جراحی بای‌ پس معده
 • بیماری های التهابی روده (جذب کلسیم را زیاد می کنند)

بیشتر بخوانید: پیچ خوردگی یا چرخش بیضه 

نشانه های سنگ کلیه

بعضی اشخاص تا موقعی که سنگ‌ کلیه ها به طرف مجاری ادراری حرکت ننمایند هیچ علامت خاصی از بیماری نخواهند داشت. به این شرایط سنگ‌ های خاموش و بدون نشانه ی کلیه می گویند.

با این حال می بایست رایج ترین علائم سنگ کلیه را ناشی از موارد زیر بدانیم: درد زیاد در پشت، شکم و پهلو

درد و سوزش در زمان ادرار

خون درون ادرار (ادرار قرمز، صورتی یا قهوه‌ای)

تهوع و استفراغ

ادرار کدر و همراه با بوی بد

تب و لرز

تکرر ادرار

احتیاج فوری به تخلیه کردن مثانه

کاهش یافتن حجم ادرار

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو