خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

گزینه های درمانی سرطان کلیه
گزینه های درمانی سرطان کلیه

ما در این مقاله به مبحث گزینه های درمانی سرطان کلیه می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

گزینه های درمانی سرطان کلیه

درمان شما به عواملی مانند اندازه سرطان و اینکه آیا از کلیه شما گسترش یافته است بستگی دارد. ممکن است یک یا چند درمان داشته باشید. اینها ممکن است شامل جراحی و داروهای هدفمند و ایمونوتراپی سرطان باشد.

تصمیم گیری برای گزینه های درمانی سرطان کلیه

پزشک و سایر متخصصان بهداشتی برای بحث در مورد درمان های مناسب برای شما ملاقات می کنند. این تیم چند رشته ای (MDT) نام دارد.

اعضای تیم در زمینه های مختلف درمان و پشتیبانی گزینه های درمانی سرطان کلیه تخصص دارند. این تیم معمولاً شامل موارد زیر است:

جراح متخصص (اورولوژیست)

پزشک متخصص سرطان (انکولوژیست)

متخصص اسکن و اشعه ایکس (رادیولوژیست)

متخصص در بررسی سلول ها در زیر میکروسکوپ (آسیب شناس)

پرستار متخصص (CNS)

دکتری که در کنترل علائم تخصص دارد

گزینه های درمانی سرطان کلیه برای شما به عوامل زیر بستگی دارد:

سلامت عمومی و تناسب اندام شما

اندازه سرطان و جایی که در کلیه شما قرار دارد

آیا سرطان به غدد لنفاوی نزدیک کلیه شما گسترش یافته است

آیا سرطان به قسمت دیگری از بدن شما سرایت کرده است

سپس پزشک گزینه‌های درمانی سرطان کلیه از جمله فواید و عوارض جانبی احتمالی را با شما در میان می‌گذارد.

ممکن است برای شما مفید باشد که قبل از تصمیم گیری با CNS خود در مورد هر گونه نگرانی در مورد درمان ها صحبت کنید.

برخی افراد همچنین صحبت با سایر افرادی که سرطان کلیه داشته اند مفید است. CNS شما می تواند در مورد هر گروه پشتیبانی در منطقه شما به شما بگوید.

بیشتر بخوانید: درمان بیماری های اورولوژی 

مروری بر گزینه های درمانی سرطان کلیه

اگر سرطان کوچک باشد، ممکن است نیازی به گزینه های درمانی سرطان کلیه نداشته باشید. درعوض، پزشک با اسکن های منظم آن را تحت نظر دارد. این نظارت فعال نامیده می شود.

این گزینه های درمانی سرطان کلیه برای افرادی است که قادر به انجام عمل جراحی نیستند. به عنوان مثال، آنها ممکن است مسن تر باشند یا دارای سایر بیماری ها باشند.

گزینه های درمانی سرطان کلیه عبارتند از:

عمل جراحی

سرما درمانی

فرسایش گرما یا فرکانس رادیویی

مسدود کردن خونرسانی به سرطان (امبولیزاسیون شریان کلیوی)

داروهای سرطان هدفمند یا ایمونوتراپی

رادیوتراپی

عمل جراحی

جراحی از گزینه های درمانی سرطان کلیه است که به قسمت دیگری از بدن شما سرایت نکرده است. جراح ممکن است بخشی یا تمام کلیه شما را بردارد.

همچنین ممکن است برای سرطان گسترش یافته (سرطان پیشرفته) جراحی انجام دهید. این برای تسکین علائمی مانند درد یا خون در ادرار است.

بیشتر بخوانید: سرطان حالب 

سرما درمانی

کرایوتراپی (یا کرایوآبلیشن) سلول های سرطانی را با انجماد از بین می برد. پزشک یک سوزن را از طریق پوست شما وارد کلیه کرده و سلول های سرطانی را با گاز سرد منجمد می کند. اگر سرطان کوچکی در کلیه دارید، ممکن است این درمان را از گزینه های درمانی سرطان کلیه انجام دهید.

فرسایش گرما یا فرکانس رادیویی

فرسایش گرما یا فرکانس رادیویی از گرما برای کشتن سلول های سرطانی استفاده می کند. پزشک یک سوزن از طریق پوست شما وارد کلیه می کند و سلول های سرطانی را با امواج گرما یا انرژی فرکانس رادیویی گرم می کند.

اگر سرطان کوچکی در کلیه خود دارید، ممکن است این نوع درمان را داشته باشید. یا اگر چندین سرطان در یک یا هر دو کلیه دارید.

آمبولیزاسیون شریان کلیوی

مسدود کردن جریان خون برای سرطان کلیه، آمبولیزاسیون شریان کلیوی نامیده می شود. پزشک شما ممکن است خونرسانی به سرطان یا کل کلیه را مسدود کند. این امر رشد سرطان را کند می کند و می تواند علائمی مانند درد را بهبود بخشد.

اگر قادر به انجام عمل جراحی نباشید و سرطان باعث ایجاد علائم شود، ممکن است این درمان را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: درمان نعوظ دردناک 

داروهای سرطان هدفمند یا ایمونوتراپی

داروهای سرطان هدف، تفاوت‌های بین سلول‌های سرطانی و سلول‌های طبیعی را هدف قرار می‌دهند که به رشد و بقای آنها کمک می‌کند. ایمونوتراپی سیستم ایمنی بدن خودتان را برای مبارزه با سرطان مورد استفاده قرار می دهد.

اگر جراحی برای برداشتن سرطان انجام داده اید، ممکن است یک داروی ایمونوتراپی داشته باشید، اما احتمال بازگشت آن بیشتر است. شما هر 3 تا 6 هفته تا یک سال آن را وارد جریان خون خود می کنید.

همچنین اگر سرطان کلیه پیشرفته دارید، ممکن است داروهای هدفمند و ایمونوتراپی از گزینه های درمانی سرطان کلیه داشته باشید. این ممکن است:

یک یا دو داروی سرطان هدفمند

یک یا دو داروی ایمونوتراپی

یک داروی سرطان هدفمند با یک داروی ایمونوتراپی

تعدادی از داروهای مختلف هدفمند یا ایمونوتراپی که ممکن است داشته باشید وجود دارد. هدف کنترل سرطان و تسکین علائم است.

رادیوتراپی

رادیوتراپی از پرتوهای پر انرژی مشابه اشعه ایکس برای از بین بردن سلول های سرطانی استفاده می کند. ممکن است برای کمک به کنترل علائم سرطان پیشرفته کلیه از آن استفاده کنید. نوع رادیوتراپی و تعداد درمان های شما بستگی به محل گسترش سرطان دارد.

شما رادیوتراپی را از گزینه های درمانی سرطان کلیه می دانید، بنابراین ممکن است برای درمان خود نیاز به سفر داشته باشید.

درمان بر اساس مرحله

درمان سرطان کلیه مرحله 1، 2 یا 3

جراحی درمان اصلی سرطان کلیه مرحله 1،2 یا 3 است.

اگر سرطان کوچکتر از 4 سانتی متر است و شما مسن تر هستید یا بسیاری از مشکلات سلامتی دیگر دارید، ممکن است پزشک در ابتدا به شما توصیه کند که درمان نکنید. در عوض آنها شما را از نزدیک زیر نظر خواهند داشت.

سرطان های مرحله 1 و 2 که در کلیه وجود دارند اغلب با جراحی درمان می شوند.

سرطان کلیه مرحله 3 به صورت محلی پیشرفته نامیده می شود. این بدان معنی است که آنها در خارج از کلیه رشد کرده اند، اما در مناطق دور از کلیه رشد نکرده اند. اگر جراح شما بتواند تمام سرطان را از بین ببرد، گاهی اوقات می توان آنها را درمان کرد.

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اینستاگرام: دکتر ناصر بخت

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

  • اورولوژی در کرج
  • درمان کلیه در کرج
  • درمان سرطان کلیه در کرج
  • مرکز اورولوژی در کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو