خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان سرطان کلیه در کرج - اورولوژی در کرج - درمان زگیل تناسلی در کرج - تزریق بوتاکس آلت در کرج - تزریق پی آر پی آلت در کرج
درمان سرطان کلیه در کرج

ما در این مقاله به مبحث درمان سرطان کلیه در کرج می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

درمان سرطان کلیه در کرج

دانشمندان در جامعه پزشکی عمومی سخت کار می کنند تا درک بهتری از تغییرات DNA سلولی که منجر به ایجاد کارسینوم سلول کلیوی می شود به دست آورند. در حالی که دلایل دقیق آن هنوز ناشناخته است، عوامل خطر متعددی از جمله سیگار کشیدن و چاقی شناسایی شده است.

برخی از سندرم های ژنتیکی ارثی نیز با افزایش خطر ابتلا به سرطان کلیه مرتبط هستند، از جمله بیماری فون هیپل-لیندو، کارسینوم سلولی پاپیلاری ارثی، سندرم Birt-Hogg-Dubé، انکوسیتوم ارثی کلیوی و کارسینوم سلول کلیوی لیومیوم ارثی. گزینه های غربالگری برای بیماران در معرض خطر در دسترس است.

درمان سرطان کلیه در کرج - اورولوژی در کرج - درمان زگیل تناسلی در کرج - تزریق بوتاکس آلت در کرج - تزریق پی آر پی آلت در کرج

علائم سرطان کلیه چیست؟

سرطان کلیه در مراحل اولیه اغلب بدون علامت است. با رشد تومور، ممکن است شروع به ایجاد علائمی مانند:

ادرار خونی

درد و حساسیت بین دنده ها و باسن

درد کمر

از دست دادن اشتها

کاهش وزن ناخواسته

تب

کم خونی

بیشتر بخوانید: تشخیص و درمان عفونت های ادراری 

کارسینوم سلول کلیوی متاستاتیک چیست؟

مانند سایر انواع سرطان، سرطان کلیه می تواند با پیشرفت در سراسر بدن گسترش یابد (متاستاز). با رشد تومور کلیه، ممکن است به چربی یا رگ های خونی مجاور یا حتی به غده فوق کلیوی گسترش یابد. زمانی که سرطان کلیه به آن نواحی رسید، می تواند از طریق جریان خون یا سیستم لنفاوی گسترش بیشتری پیدا کند.

پس از گسترش کارسینوم سلول کلیوی به مناطق دوردست بدن، به عنوان سرطان سلول کلیوی متاستاتیک یا سرطان کلیه مرحله 4 شناخته می شود. شایع ترین مناطق متاستاز برای سرطان کلیه، ریه ها و استخوان ها هستند، اما بدخیمی ممکن است به مغز، کبد و تخمدان ها یا بیضه ها نیز سرایت کند.

اگرچه برخی از موارد سرطان سلول کلیوی متاستاتیک قابل درمان است، درمان معمولاً بر کاهش پیشرفت بدخیمی و مدیریت علائم ناشی از آن متمرکز است.

مراحل سرطان کلیه چیست؟

پزشکان معمولاً از یک سیستم مرحله‌بندی شماره‌دار برای توصیف میزان پیشرفت سرطان کلیه استفاده می‌کنند. برای انجام این تعیین، پزشک اندازه تومور بیمار و میزان گسترش بدخیمی در بدن بیمار را در نظر می گیرد. مراحل سرطان کلیه به شرح زیر است:

مرحله 1 – عرض تومور کمتر از 7 سانتی متر است (تقریباً به اندازه یک توپ تنیس). در این مرحله، سلول های سرطانی هنوز به خارج از کلیه گسترش نیافته اند.

مرحله 2 – در این مرحله، سرطان کلیه محدود به کلیه باقی می ماند، اما تومور بزرگتر از 7 سانتی متر رشد کرده است.

مرحله 3 – اگر سلول های بدخیم بدون توجه به اندازه تومور به رگ های خونی یا غدد لنفاوی مجاور گسترش یافته باشند، سرطان کلیه به عنوان مرحله 3 طبقه بندی می شود.

مرحله 4 – همانطور که در بالا ذکر شد، هنگامی که سرطان کلیه به مرحله 4 می رسد، به ناحیه دوردست بدن متاستاز داده است.

بیشتر بخوانید: تشخیص و درمان سنگ کلیه 

سرطان کلیه چگونه درمان می شود؟

درمان کارسینوم سلول کلیه می تواند بر اساس عوامل متعددی از جمله مرحله سرطان و سلامت کلی بیمار متفاوت باشد. برخی از گزینه ها عبارتند از:

عمل جراحی

جراحان در اتاق عمل در بیشتر موارد، جراحی خط اول درمان برای کارسینوم سلول کلیوی است. برای رسیدگی به یک تومور نسبتا کوچک که محدود به کلیه است، جراح ممکن است نفرکتومی جزئی را برای برداشتن بخش سرطانی کلیه به همراه حاشیه‌ای از بافت سالم اطراف انجام دهد.

برای رسیدگی به یک تومور پیشرفته تر، جراح ممکن است نفرکتومی رادیکال را برای برداشتن کل کلیه سرطانی، حاشیه بافت چربی اطراف و احتمالاً غده فوق کلیوی و برخی از غدد لنفاوی مجاور انجام دهد.

برای برخی از بیماران، جراحی رباتیک که با کمک سیستم جراحی داوینچی انجام می‌شود، ممکن است یک جایگزین کم تهاجمی برای نفرکتومی جزئی یا رادیکال باشد.

درمان سرطان کلیه در کرج - اورولوژی در کرج - درمان زگیل تناسلی در کرج - تزریق بوتاکس آلت در کرج - تزریق پی آر پی آلت در کرج

 

فرسایش انرژی

در برخی موارد، درمان سرد یا گرم ممکن است برای درمان تومور در محل استفاده شود. یکی از گزینه ها کرایوآبلیشن است که شامل استفاده از اولتراسوند یا سایر راهنمایی های تصویربرداری برای هدایت دقیق سوزن توخالی به داخل تومور است.

سپس از طریق سوزن، گاز سرد برای انجماد و از بین بردن سلول های سرطانی وارد می شود. گزینه دیگر فرسایش با فرکانس رادیویی (RFA) است که شبیه به کرایوآبلیشن است اما سرطان را با جریان الکتریکی هدف قرار می دهد تا به جای گاز سرد گرما تولید کند.

بیشتر بخوانید: اورولوژیست در کرج 

درمان های هدفمند

درمان‌های هدفمند که برای تداخل با ژن‌های ایجادکننده سرطان که باعث رشد تومور می‌شوند، طراحی شده‌اند و با متوقف کردن یا کند کردن گسترش سرطان کار می‌کنند.

به عنوان مثال، بیشتر تومورهای کلیه شبکه عروق خونی خود را ایجاد می کنند که به سرطان اجازه رشد می دهد. مهارکننده های رگ زایی می توانند این روند را مختل کنند. سایر درمان های هدفمند برای کارسینوم سلول کلیه می تواند تقسیم سلول های سرطانی را مختل کند.

ایمونوتراپی ها

مانند درمان های هدفمند، ایمونوتراپی ها مستقیماً سلول های سرطانی را از بین نمی برند. در عوض، این آنتی بادی های ساخته شده توسط انسان یا مواد اصلاح شده ژنتیکی با تقویت سیستم ایمنی بدن برای کمک به شناسایی و مبارزه با سرطان کار می کنند.

اکثر ایمونوتراپی‌ها برای سرطان سلول کلیوی، مهارکننده‌های ایست بازرسی هستند که به سلول‌های ایمنی (سلول‌های T) که با سرطان مبارزه می‌کنند، کمک می‌کنند تا پاسخ قوی‌تر و طولانی‌تری به سرطان بدهند.

پرتو درمانی

برای از بین بردن سلول های سرطانی، پرتودرمانی پرتوهای انرژی پرقدرت را که از منابعی مانند اشعه ایکس و پروتون تولید می شود، مستقیماً به تومور هدایت میکند.

پرتودرمانی امکان دارد جهت کم شدن یا کنترل نشانه های سرطان کلیه که به بقیه ی نواحی بدن مثل  استخوان ها یا مغز گسترش پیدا کرده است، استفاده گردد.

بیشتر بخوانید: ادرار دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو