خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناباروری - اختلال نعوظ - درمان زگیل تناسلی - مرکز اورولوژی در کرج - شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴
درمان ناباروری

ما در این مقاله به مبحث درمان ناباروری می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

درمان ناباروری

ناباروری مردانه ناتوان بودن مرد در تولید هر نوع اسپرم یا تولید اسپرمی با کیفیت متناسب برای بارور نمودن تخمک زن می باشد.
به صورت تقریبی نیمی از موارد ناباروری با عامل مردانه را می شود با موفقیت درمان یا معکوس نمود.
درمان های باروری جهت ناباروری مردان شامل تغییرات سبک زندگی، هورمون درمانی، تکنیک های عمل جراحی برای بازیابی اسپرم و لقاح آزمایشگاهی (IVF) می باشد.

ناباروری مردانه چیست؟

حدود 35 % از ناباروری ها به آقایان ربط دارد. ولی در حال حاضر با پیشرفت تحقیقات پزشکی راه های درمان آن افزایش یافته است. درمان ناباروری در مردان ساده تر از درمان ناباروری خانم ها می باشد، چون در خانم ها استرس ناشی از عدم بارداری این عارضه را حاد تر می نماید. یکی از دلایل اساسی در ناباروری مردان فعال نبودن اسپرم یا کم بودن ترشح هورمون آنان می باشد، که اسپرم آن ها بیشتر مرده، ضعیف یا دیر خارج می گردد.

ناباروری مردانه ناتوان بودن در تولید اسپرم یا تولید اسپرم سالم می باشد که بتواند تخمک زن را بارور نماید. ناباروری عبارت است از ناتوان بودن زوجین در باردار شدن بعد از یک سال رابطه جنسی مرتب و غیرقابل جلوگیری از بارداری. برای 40 درصد از زوج های نابارور، ناباروری مردان یک عامل تاثیرگذار می باشد.

آزمایش ناباروری مردان در مرحله های اولیه درمان باروری همزمان با آزمایشات همسر زن تکمیل می گردد.

بیشتر بخوانید: تست نوار مثانه 

ناباروری مردان چقدر شایع می باشد؟

از هر هشت زوج، یک زوج جهت باردار شدن یا ادامه بارداری دارای مشکل هستند. تقریباً یک سوم ناباروری به شریک زن، یک سوم به شریک مرد و یک سوم به علت ترکیبی از مشکلات در هر دو سمت یا غیرقابل توضیح میباشد.

ناباروری مردان در فضاهایی با سطوح بالای آلودگی محیطی از قبیل آلاینده های آب، آفت کش ها و علف کش ها شایع تر می باشد. بعضی از مطالعات اخیر جمعیت نشان داده اند که تعداد اسپرم ها به صورت جهانی کم شده است، حتی در صورتی که ناباروری به صورت قابل توجهی زیاد نشده باشد.

نشانه های ناباروری مردان چیست؟

ناتوانی جنسی، یعنی ناتوان بودن در داشتن و نگه داشتن آلت تناسلی در حالت نعوظ در طول رابطه جنسی، یکی از نشانه های فیزیکی ناباروری مردان می باشد. انزال رتروگراد، که باعث “ارگاسم خشک” می گردد، چون منی از بدن خارج نمی گردد، بلکه به مثانه مرد خواهد رسید، یکی دیگر از نشانه های مشکلات باروری مردان میباشد.

اختلالات ژنتیکی و کروموزومی و ایرادات تولید و تحویل اسپرم هیچ نشانه ای ندارد.

آزمایش ناباروری مردان

آزمایشات مرتبط با ناباروری مردان در مطب ما انجام می گیرد و امکان دارد شامل موارد زیر باشد:

معاینه فیزیکی عمومی و تاریخچه پزشکی جهت به دست آوردن درک بهتر از سلامت کلی بیمار
آزمایشات مایع منی اطلاعاتی را درباره ی تعداد اسپرم هایی که دارای ساختار و شکل صدا هستند(مورفولوژی)، کمیت تولید، تحرک (حرکت) اسپرم و کیفیت اسپرم ارائه می کند.
سطوح هورمونی و آنتی بادی ها قادر است نشان بدهد که تولید اسپرم در سطوح طبیعی عمل می نماید و تأیید می نماید که آنتی بادی ها اسپرم را از بین نخواهند برد.
آزمایش های ژنتیکی جهت تایید یا رد ایرادات احتمالی کروموزومی
سونوگرافی جهت ارزیابی ناهنجاری های اندام های تولید مثل درونی
بیوپسی جهت ارزیابی وجود عفونت یا بدخیمی
آزمایش های تخصصی اسپرم جهت تعیین مقدار عملکرد و بقای اسپرم بعد از انزال و تعیین اینکه آیا اسپرم ها سالم می باشند و حرکت می نمایند یا نه.

بیشتر بخوانید: وازکتومی چیست 

دلایل بروز ناباروری در مردان

بعضی از دلایل که در ضعیف شدن یا نداشتن تحرک کافی اسپرم آقایان نقش دارد، عبارتند از:

 • مصرف دخانیات و مواد مخدر
 • استفاده از نوشیدنی های الکلی
 • اضافه وزن و چاقی
 • موتور سواری یا دوچرخه سواری
 • عوامل ژنتیک و وراثت
 • عامل محیطی و بیولوژیکی
 • قرار گرفتن در معرض فلزات سنگینی مانند کادمیوم، سرب و آرسنیک
 • کم شدن هورمون تستوسترون
 • انجام بعضی درمان ها با رادیوتراپی
 • اشعه Wi-Fi
 • تغذیه نادرست و مصرف بعضی از مواد غذایی غیر بهداشتی مانند: سوسیس، کالباس و…
 • گرفتن لوله های انتقال دهنده اسپرم
 • کمبود بعضی از ویتامین ها و مکملات غذایی
 • قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و مواد سمی
 • استفاده کردن از لباس زیرهای تنگ و پلاستیکی
 • مبتلا گشتن به سندرم کلاین فلتر
 • استرس و اضطراب
 • سالم نبودن اسپرم یا مایع منی
 • تاخیر در انزال اسپرم برای لقاح
 • نداشتن استراحت کافی
 • داشتن بیماری واریکوسل در آقایان

بیشتر بخوانید: درمان ناتوانی جنسی (دستگاه شاک ویو)

راه حل درمان ناباروری در مردان

درمان های ناباروری مربوط به مردان عبارتند از:

باروری کل نگر و تغییر سبک زندگی می تواند عادت های منفی بهداشتی مثل چاقی، رژیم غذایی نادرست و سیگار کشیدن را تغییر بدهد که تمام اینها بر باروری اثر می گذارد.
تلقیح داخل رحمی (IUI) شامل جمع آوری، شستشو (تمیز نمودن) و غلظت اسپرم سالم می باشد که بعد مستقیماً در رحم قرار داده می شود.
IVF با تزریق درون سیتوپلاسمی اسپرم (ICSI) یک شیوه آزمایشگاهی پیشرفته می باشد که شامل تزریق یک اسپرم منفرد سالم به تخمک جهت ایجاد یک جنین می باشد که در رحم زن کاشته خواهد شد.
بازیابی اسپرم برای مردهایی که قادر به انزال یا تولید منی نمی باشند، شامل برداشت مایع منی از بیضه ها با استفاده کردن از یک سوزن کوچک می باشد.
معکوس گشتن وازکتومی به مرد این امکان را می دهد تا یک دفعه دیگر اسپرم سالم را در منی خود تولید نماید،
اهدای اسپرم استفاده کردن از اسپرم مرد دیگر جهت بارور کردن تخمک زن می باشد.
هورمون درمانی و داروها امکان دارد جهت تغییر سطوح هورمونی بالا یا پایین که بر باروری اثر می گذارد پیشنهاد شود.

پیشگیری بهتر از درمان می باشد

شایان ذکر می باشد که به منظور پیشگیری از ضعیف شدن اسپرم، آقایان می بایست از قرارگیری در معرض مواد شیمیایی و گرمایی، پوشیدن لباس زیرهای تنگ، رعایت نکردن بهداشت شخصی، استفاده کردن از مواد شیمیایی جهت تمیز نگه داشتن آلت تناسلی و… اجتناب کنید.

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو