خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

ناتوانی جنسی
ناتوانی جنسی
ما در این مقاله به مبحث ناتوانی جنسی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

ناتوانی جنسی چیست؟

ناتوانی جنسی به وضعیتی اطلاق می‌شود که شخص قادر به داشتن رابطه جنسی نمی‌باشد یا نتوانایی در تجربه نشدن حس جنسی قابل توجهی دارد. این می‌تواند به دلیل عوامل جسمی، روانی یا هر دو باشد. این وضعیت می‌تواند به شکل ناتوانی در انجام عمل جنسی در مردان (ضعف جنسی یا اختلال نعوظ) یا به شکل عدم تمایل به یا عدم توانایی در تجربه ارضای جنسی در زنان (ضعف جنسی زنانه یا اختلال تمایل جنسی) ظاهر شود.

بسیاری از افرادی که با این موضوع مواجه هستند ممکن است احساساتی مختلفی نظیر استرس، افسردگی یا اضطراب داشته باشند که برای درمان نیاز به مشاوره و درمان از یک حرفه‌ای در این زمینه دارد.

حالت نعوظ یا ارکشن چیست؟

حالت نعوظ یا ارکشن (Erection) به وضعیتی اطلاق می‌شود که پنیس (عضو ذکری) به طور فیزیولوژیک به صورت سفت و آماده برای انجام فعالیت جنسی، از جمله نزدیک شدن به رابطه جنسی، می‌باشد. این حالت به واسطه پرکردن بافت های اسفنجی داخلی پنیس با خون اتفاق می‌افتد که باعث افزایش اندازه و سفتی آن می‌شود.

حالت نعوظ برای مردان اساسی است در جنسیت و ارتباطات جنسی، و برای اغلب مردان به صورت طبیعی و در پاسخ به اثرات تحریکی جنسی اتفاق می‌افتد. اما برخی افراد ممکن است با مشکلاتی مانند اختلال نعوظ مواجه شوند که در این صورت نیاز به ارزیابی و درمان متخصصانه دارند.

علت اختلال نعوظ و ناتوانی جنسی

اختلال نعوظ و ناتوانی جنسی ممکن است به عوامل مختلفی برگردد که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. عوامل فیزیکی: شامل بیماری‌های مانند دیابت، فشار خون بالا، بیماری‌های قلبی، اختلالات هورمونی (مانند کمبود تستوسترون)، مشکلات عصبی (مانند مالتیپل اسکلروزیس)، آسیب به نخاع، جراحی‌های ناحیه لگن و پنیس و … می‌باشد.
 2. عوامل روانی: مشکلات روانی مانند اضطراب، استرس، افسردگی، ترس از عمل جنسی، سابقه تجربه ناخواسته انزال مسلط، اعتیادهای مختلف (مانند مصرف مواد مخدر یا الکل)، مشکلات رابطه و انتظارات ناقص را دربرمی‌گیرد.

درمان اختلال نعوظ و ناتوانی جنسی

درمان اختلال نعوظ و ناتوانی جنسی بستگی به علت اصلی آن دارد، که ممکن است فیزیولوژیک یا روانی باشد. در ادامه، روش‌های متداول برای درمان این اختلالات را بررسی می‌کنیم:

۱. درمان فیزیولوژیک (بدون دخالت روان‌شناختی):

 • داروها: برخی داروها می‌توانند در درمان اختلال نعوظ مؤثر باشند، مانند مهارکننده‌های فسفودیستراز نوع ۵ (مانند سیلدنافیل، تادالافیل، واردنافیل) که بهبود جریان خون به پنیس را تسهیل می‌کنند.
 • درمان هورمونی: در صورت کمبود تستوسترون یا دیگر هورمون‌ها، درمان با هورمون‌های مصنوعی ممکن است موثر باشد.
 • درمان عوامل فیزیکی: مانند مدیریت بیماری‌های مزمن مانند دیابت یا فشار خون بالا، یا درمان جراحی در صورت وجود آسیب فیزیکی.

۲. درمان روان‌شناختی:

 • مشاوره روان‌شناختی: برای افزایش اطمینان، کاهش استرس و اضطراب، مشکلات روابطی و بهبود انطباق با نیازهای جنسی.
 • تحریک جنسی: مشاوره و تمرینات جنسی می‌تواند به تقویت واکنش‌های جنسی کمک کند.

۳. روش‌های مختلط (فیزیولوژیک و روان‌شناختی):

 • درمان دارویی و مشاوره روان‌شناختی: اغلب بهتر است از ترکیب این دو روش برای درمان نتایج بهتری بدست آید، به عنوان مثال استفاده از داروها در کنار مشاوره روان‌شناختی برای مدیریت استرس‌ها و اضطراب‌های مرتبط با عمل جنسی.

۴. روش‌های جراحی:

 • پیشنهاد جراحی: برای موارد خاص مانند عوارض جراحی، ایمپلنت‌های پنیس و غیره.

 

سوالات متداول درباره ناتوانی جنسی

 1. ناتوانی جنسی چیست؟
  • توضیحی که در پاسخ اولیه دادم، درباره مفهوم ناتوانی جنسی و انواع آن.
 2. علت‌های ناتوانی جنسی چیستند؟
  • بررسی عوامل فیزیولوژیک و روانی که می‌توانند منجر به ناتوانی جنسی شوند، مانند بیماری‌های قلبی، دیابت، استرس، اضطراب و …
 3. آیا ناتوانی جنسی قابل درمان است؟
  • بررسی انواع درمان‌های موجود برای ناتوانی جنسی، از جمله داروها، مشاوره روان‌شناختی، تغییرات در سبک زندگی و …
 4. چگونه می‌توانم به عملکرد جنسی خود کمک کنم؟
  • بررسی راهکارهایی برای بهبود وضعیت جنسی شامل سبک زندگی سالم، مدیریت استرس، ورزش منظم، ارتباط صحیح با شریک زندگی و …
 5. آیا رابطه‌ی احساسی با شریک زندگی تأثیر دارد؟
  • بررسی اهمیت ارتباط احساسی و انعطاف‌پذیری در رابطه جنسی، و چگونگی تأثیر آن بر عملکرد جنسی.
 6. آیا مصرف مواد مخدر یا الکل می‌تواند عملکرد جنسی را تحت تأثیر قرار دهد؟
  • بررسی تأثیرات مخرب مواد مخدر، الکل و سیگار بر عملکرد جنسی، و اهمیت ترک آنها در صورت وجود مشکلات.
 7. چگونه می‌توانم با پزشک مشورت کنم؟
  • راهنمایی در مورد نحوه مشاوره با یک پزشک تخصصی جنسی و انجام مراحل معاینه و تشخیص.

این سوالات نشان می‌دهند که افراد ممکن است نیاز به اطلاعات بیشتری درباره علت و درمان ناتوانی جنسی داشته باشند. ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره با یک متخصص می‌تواند بهبود مشکلات جنسی و کیفیت زندگی را بهبود بخشد.

بیشتر بخوانید: درمان زگیل تناسلی با لیزر

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اینستاگرام: دکتر ناصر بخت

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 


 • دستگاه صندلی مگنت تراپی
 • درمان ناتوانی جنسی در کرج
 • نوار مثانه در کرج
 • اورولوژی در کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو