خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

هیدروسل - تزریق ژل آلت در کرج - درمان زگیل تناسلی در کرج - تزریق بوتاکس آلت در کرج - تزریق پی آر پی آلت در کرج
هیدروسل

ما در این مقاله به مبحث هیدروسل می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

هیدروسل چیست؟

هیدروسل یک کیسه ی پر از مایع می باشد که در اطراف بیضه شکل می گیرد. هیدروسل در نوزادان رایج می باشد.

نزدیک به ۱۰ درصد از آقایان با هیدروسل متولد می گردند. با این حال، آنها قادر هستند بر بیضه ها در هر سنی اثر بگذارند.

هیدروسل به صورت کلی هیچ تهدیدی برای بیضه ها به وجود نمی آورد. آنها به طور معمول بدون درد بوده و بدون درمان ناپدید می گردند. با این حال، در صورتی که ورم کیسه بیضه دارید، برای رد کردن بقیه ی دلایل مضرتر مثل سرطان بیضه به پزشک مراجعه نمائید.

هیدروسل - تزریق ژل آلت در کرج - درمان زگیل تناسلی در کرج - تزریق بوتاکس آلت در کرج - تزریق پی آر پی آلت در کرج

نشانه های هیدروسل چیست؟

هیدروسل به طور معمول هیچ دردی به وجود نمی آورد. به طور معمول رایج ترین نشانه ورم کیسه بیضه می باشد. با این حال، با توجه به شدت ورم، درد یا ناراحتی هم امکان دارد رخ بدهد.

در بزرگسالان امکان دارد حس سنگینی در کیسه بیضه موجود باشد. در بعضی موارد، ورم امکان دارد در صبح بیشتر از عصر باشد. به طور معمول خیلی دردناک نمیباشد.

برای هیدروسل های غیر ارتباطی، اندازه به طور معمول ثابت خواهد ماند یا خیلی آهسته رشد می نماید.

همینطور، با یک هیدروسل ارتباطی، امکان ایجاد وضعیت دیگری هم وجود دارد. در اغلب موارد، این بدان معنی می باشد که مایع قادر است به درون و بیرون کیسه حرکت نماید.

ولی با توجه به اندازه سوراخ باقی مانده، امکان دارد فتق هم ایجاد گردد.

اینها به عنوان فتق مغبنی شناخته می گردند و امکان دارد در بعضی موارد احتیاج به جراحی داشته باشند. در صورتی که این اتفاق رخ دهد، کیسه بیضه بزرگتر شده، ورم کرده و حتی امکان دارد در طول روز تغییر سایز بدهد.

فتق اینگوینال خیلی دردناک می باشد. بر همین اساس، در صورتی که کودک شما مبتلا به این بیماری باشد، گریه اش قطع نمی گردد.

بیشتر بخوانید: عوامل بیماری سنگ مثانه 

تشخیص هیدروسل

جهت تشخیص هیدروسل، پزشک معاینه فیزیکی خواهد داشت. در صورتی که هیدروسل دارید، کیسه بیضه شما ورم می کند، ولی هیچ دردی ندارید. پزشک شما قادر نیست بیضه شما را از طریق کیسه پر از مایع احساس نماید.

پزشک شما امکان دارد حساسیت در کیسه بیضه را چک نماید و نوری را به کیسه بیضه تابش دهد. به این گذر نور گفته می شود. این به پزشک شما اجازه خواهد داد تا تشخیص بدهد که آیا مایعی در کیسه بیضه موجود است یا نه.

با این حال، در صورتی که ورم کیسه بیضه به علت یک توده جامد مثل سرطان بیضه باشد، نور از راه کیسه بیضه عبور نمی کند. این آزمایش تشخیص قطعی ارائه نمی کند ولی قادر است خیلی مفید باشد.

پزشک شما همینطور امکان دارد برای بررسی شرایط دیگری به نام فتق اینگوینال شکم را بفشارد. همینطور امکان دارد پزشک از شما درخواست کند که برای بررسی این مورد سرفه نمائید.

این قادر است موقعی رخ دهد که قسمتی از روده کوچک به علت یک نقطه ضعیف در دیواره شکم از کشاله ران بیرون زدگی داشته باشد. در حالی که به طور معمول تهدید کننده زندگی نمی باشد، پزشک امکان دارد جراحی را برای ترمیم آن پیشنهاد دهد.

در صورتی که ورم قابل توجه و پایدار کیسه بیضه موجود باشد، پزشک شما احتمال دارد سونوگرافی کیسه بیضه را جهت کمک به تعیین دلیل تجویز نماید.

آنها امکان دارد برای آزمایش عفونت از خون یا ادرار نمونه گیری کنند. به طور معمول پزشک شما امکان دارد سونوگرافی را جهت بررسی فتق، تومور یا هر علت دیگر از ورم کیسه بیضه انجام بدهد.

بیشتر بخوانید: عوامل ایجاد ناباروری در مردان 

درمان هیدروسل

در صورتی که نوزاد تازه ی شما هیدروسل داشته باشد، احتمال دارد در عرض یک سال خود به خود نابود شود. در صورتی که هیدروسل کودک شما خود به خود از بین نرفته یا خیلی بزرگ شود، امکان دارد احتیاج به جراحی به وسیله متخصص اورولوژی موجود باشد.

در بزرگسالان، امکان دارد از بین برود، مگر در موردهایی که ناشی از التهابی مثل ضربه یا عفونت باشد.

در صورتی که کوچک می باشد و نتیجه ی معاینه و سونوگرافی امیدوارکننده می باشد، به طور معمول تحت نظر قرار داده می شوند تا مشاهده کنند که آیا خود به خود رفع می گردند یا خیر.

در صورتی که بزرگ باشند برای جراحی پیشنهاد می گردد. در این موردها فتق به حساب می آید. بعد به وسیله یک جراح عمومی با ترمیم فتق ترمیم می گردد.

در صورتی که هیدروسل غیر ارتباطی وجود داشته باشد(رایج ترین در بزرگسالان)، به این معنی که سایز آن تغییر نمی نماید یا به صورت پیوسته در طی زمان بزرگ میگردد، احتمالاً احتیاج به جراحی دارد.

عمل جراحی هیدروسل

جراحی جهت برداشتن هیدروسل تحت بیهوشی انجام می گیرد. در اغلب موارد، شما قادر هستید ظرف چند ساعت بعد از جراحی به منزل بروید.

یک برش کوچک در کیسه بیضه یا شکم (با توجه به مکان هیدروسل) به وجود می آید و هیدروسل با جراحی برداشت می گردد. جراح شما به احتمال بالایی یک پانسمان بزرگ را بر روی محل برش شما اعمال می نماید.

با توجه به محل و سایز، امکان دارد برای چند روز به لوله زهکشی هم احتیاج داشته باشید.

خطرهای مربوط به بیهوشی عبارتند از:

  • واکنش های آلرژیتیک
  • مشکل های تنفسی
  • اختلال های ریتم قلب

خطرهای مربوط به این شیوه عبارتند از:

  • لخته گشتن خون یا خونریزی بیشتر از اندازه
  • صدمه به کیسه بیضه، از قبیل صدمه ی عصبی
  • عفونت

آسپیراسیون سوزنی

 از دیگر گزینه های درمان هیدروسل، تخلیه کردن آن با یک سوزن بلند می باشد. سوزن درون کیسه قرار می گیرد تا مایع خروج یابد. در بعضی موارد، امکان دارد دارویی برای پیشگیری از پر شدن دوباره ی کیسه تزریق گردد.

آسپیراسیون سوزنی به طور معمول در اشخاصی انجام می گیرد که در معرض خطر زیاد عوارض حین جراحی می باشند.

رایج ترین عارضه های جانبی آسپیراسیون با سوزن، درد موقت در کیسه بیضه و امکان عفونت می باشد.

هیدروسل - تزریق ژل آلت در کرج - درمان زگیل تناسلی در کرج - تزریق بوتاکس آلت در کرج - تزریق پی آر پی آلت در کرج

بیشتر بخوانید: ادرار دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو