خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

هماچوری - درمان سرطان کلیه در کرج - درمان عفونت تناسلی در کرج - درمان عفونت ادراری در کرج - جراحی زیبایی مردان در کرج
هماچوری

ما در این مقاله به مبحث هماچوری می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

هماچوری - درمان سرطان کلیه در کرج - درمان عفونت تناسلی در کرج - درمان عفونت ادراری در کرج - جراحی زیبایی مردان در کرج

دلایل خون ادراری (هماچوری ):

در خون ادراری ( هماچوری ) کلیه ها و یا سایر بخش های سیستم ادراری اجازه نشتی و نفوذ گلبول های قرمز را به داخل ادرار می دهند.

دلایل گوناگونی که سبب این نشت می گردند عبارتند از:

بیشتر بخوانید: درمان ناتوانی جنسی 

عفونت مثانه:

هنگامی که باکتری ( مهم ترین باکتری ایکولای E.coli می باشد که جزو باکتری های سیستم گوارش می باشد) از راه مجرای ادرار وارد مثانه گردیده و در مثانه تکثیر پیدا می کند، ایجاد التهاب و عفونت مثانه می نماید.

نشانه های عفونت مثانه شامل سوزش ادرار، درد در زیر شکم، تکرر ادرار و حس فوریت ادرار می باشد.

به طور معمول در عفونت مثانه خون ادراری میکروسکوپی اتفاق می افتد و حتی در اشخاص مسن امکان دارد تنها نشانه ی عفونت ادراری خون ادراری باشد.

در زنان جوان عفونت مثانه می تواند به همراه خون ادراری واضح شدید و گاهی به همراه دفع لخته باشد که سبب ترس شدید بیمار می گردد.

عفونت کلیه (پیلونفریت ) :

هنگامی که باکتری از مثانه وارد حالب ها و بعد وارد کلیه شود یا از راه جریان خون وارد کلیه گردد عفونت کلیه ایجاد می گردد.

نشانه های بیماری شبیه عفونت مثانه و به همراه تب و لرز و درد پهلو می باشد که به طور معمول به همراه خون ادراری میکروسکوپی می باشد.

سنگ کلیه یا مثانه :

سنگ های کوچک کلیه که انسداد و عفونت به وجود نیاورند، گاهی فقط نشانه ی خون ادراری میکروسکوپی میباشد و بیمار درد ندارد.

سنگ هایی که در حال عبور کردن از حالب به مثانه می باشند به طور معمول درد شدید به همراه تهوع و تکرر ادرار ایجاد می نمایند.

خون ادراری در این وضعیت می تواند میکروسکوپی یا واضح باشد.

در سنگ مثانه به طور معمول نشانه ها به صورت سوزش ادرار و درد زیر شکم می باشد.

خونریزی ادراری در سنگ مثانه به طور معمول واضح و گاهی میکروسکوپی می باشد.

بیشتر بخوانید: ناتوانی مرد در دخول 

بزرگ شدن پروستات :

غده پروستات که در مردان زیر مثانه واقع گردیده و بخش فوقانی مجرای ادراری را احاطه می نماید در سنین میانسالی اغلب بزرگ گردیده و مجرای ادرار را تحت فشار قرار خواهد داد.

نشانه های آن شامل تکرر ادرار در روز و شب، باریک شدگی ادرار و حس فوریت ادرار می باشد.

خون ادراری به شکل میکروسکوپی یا واضح امکان دارد به همراه این بیماری رخ دهد.

عفونت پروستات یا پروستاتیت که در مردان جوانتر نیز اتفاق می افتد با همین نشانه ها و به همراه خون ادراری می تواند همراه باشد .

بیماری های داخلی کلیه:

مثل گلومرولونفریت که با التهاب بافت کلیه همراه می باشد، کلیه پلی کیستیک که یک بیماری ارثی و ایجاد کیست های زیاد در کلیه می باشد و واسکولیت که در حقیقت التهاب عروق کلیه می باشد هم می توانند سبب خون ادراری گردند.

سرطان سیستم ادراری:

سرطان کلیه، سرطان مثانه، سرطان پروستات که در مرحله های اولیه سرطان به طور معمول خون ادراری به شکل میکروسکوپی می باشد و بیمار نشانه ی دیگری ندارد.

در مرحله های پیشرفته سرطان کلیه به همراه درد و توده شکمی و خونریزی واضح می باشد.

در سرطان های مثانه پیشرفته سوزش زیاد ادرار، تکرر ادرار و دفع لخته  خون در ادرار مشاهده می گردد و درسرطان پروستات پیشرفته تکرر ادرار و حس دفع ناقص ادرار و مسدودی در دفع ادرار، خون ادراری و دردهای استخوانی بروز می نماید.

البته در مرحله های اولیه همه ی این سرطان ها خون ادراری میکروسکوپی مدتی وجود دارد اما زیرا همراه با تغییر رنگ ادرار نمی باشد بیمار متوجه آغاز سرطان نمیشود.

بیشتر بخوانید: سرطان بیضه 

ضربه به کلیه ها:

در نتیجه تصادف یا زد و خورد و ضربه به پهلو امکان دارد کلیه دچار صدمه شده و خون ادراری به شکل میکروسکوپی یا واضح بروز نماید.

شیوه های بررسی (هماچوری ):

پزشک اول از شخصی که دچار خون ادراری ( هماچوری ) گردیده شرح حال گرفته و درباره ی سابقه ضربه به پهلوها، سابقه ی سنگ سیستم ادراری، سابقه ی مصرف کردن دارو، همینطور وجود نشانه های ادراری مانند سوزش ادرار، درد در زیر شکم، حس تخلیه ناقص ادرار و عوامل خطرساز مانند مصرف سیگار و تماس با مواد شیمیایی سئوال می کند.

آزمایش ادرار:

بعد از اینکه در آزمایش ادرار وجود خون در ادرار با زیاد شدن تعداد گلبول های قرمز در نمونه ادرار به اثبات رسید ،بعد آزمایش های تکمیلی ادرار مثل بررسی باکتری در ادرار، کشت ادرار، سیتولوژی ادرار(چک کردن سلول های غیر طبیعی در نمونه ادرار) وجود پروتیین در ادرار انجام می گیرد.

افزون بر این آزمایش خون برای بررسی اوره و کراتینین خون ( جهت بررسی کارکرد کلیه ) و تست PSA برای مردان و تست های انعقادی خون انجام می گیرد.

تصویر برداری:

تصویر برداری های موردنیاز مثل سونوگرافی از کلیه ها و مثانه و پروستات و سی تی اسکن که یک تصویر برداری اختصاصی جهت کمک کردن به تشخیص سنگ کلیه، حالب و مثانه، تومورهای کلیه، مثانه و پروستات و بقیه اختلال های سیستم ادراری می باشد.

سیستوسکپی :

سیستوسکوپی در حقیقت یک آندوسکوپی و مشاهده مستقیم مجرای ادرار و مثانه می باشد که توسط سیستوسکپ و به وسیله متخصص اورولوژی انجام می گیرد.

سیستوسکوپ یک لوله ی باریک و بلند و مجهز به یک دوربین می باشد که از مجرای ادرار وارد گردیده و با این ابزار مسیر مجرا بعد مثانه به صورت کامل با دید مستقیم رویت می گردد و در صورت وجود ضایعه مشکوک و احتیاج به نمونه برداری همزمان اینکار هم انجام میگیرد.

بیشتر بخوانید: سرطان آلت تناسلی مردان (پنیس)

درمان خون ادراری:

درمان خون ادراری همواره متناسب با بیماری زمینه ای انجام می گیرد. در حقیقت خون ادراری تنها یک علامت می باشد و درمان آن بسته به بیماری که آن را ایجاد کرده مثل سنگ کلیه یا عفونت مثانه یا بزرگ شدن پروستات یا سرطان های سیستم ادراری تفاوت دارد.

در صورتی که در همه ی ارزیابی ها هیچ بیماری زمینه ای برای خون ادراری مشخص نشود به بیمار پیشنهاد میگردد، پیگیری های مکرری را به شکل سالانه نزد پزشک انجام بدهد.

هماچوری - درمان سرطان کلیه در کرج - درمان عفونت تناسلی در کرج - درمان عفونت ادراری در کرج - جراحی زیبایی مردان در کرج

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو