خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

گلومرولونفریت - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان ناباروری - درمان سرطان پروستات - درمان بی اختیاری ادرار در کرج
گلومرولونفریت

ما در این مقاله به مبحث گلومرولونفریت می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

علائم گلومرولونفریت چیست؟

در حالت اول معمولاً بدتر شدن سریع عملکرد کلیه با کاهش مقدار ادرار وجود دارد که با وجود گلبول های قرمز خون و ریزه های سلولی به شکل استوانه هایی که در زیر میکروسکوپ قابل مشاهده است بسیار آسیب شناسی می شود.در نتیجه این تغییرات، احتباس قابل توجه مایعات می تواند با ظاهر فشار خون شریانی و نارسایی قلبی ظاهر شود.سندرم نفروتیک معمولاً با یک عملکرد کلیوی حفظ شده یا کمی بدتر می شود، اما با از دست دادن بسیار مهم پروتئین از طریق ادرار.

این از دست دادن پروتئین در ادرار منجر به کاهش تعداد پروتئین های خون با ظهور ادم به دلیل خارج شدن آب از رگ ها و پاسخ جبرانی توسط کبد می شود که هنگام تلاش برای مقابله با این کمبود پروتئین ها با ساخت بیشتر باعث افزایش سطح لیپید می شوند.

شایع ترین علائم عبارتند از:

  • ادرار قرمز به دلیل هماچوری یا رنگ قهوه ای تیره.
  • کاهش تشکیل ادرار.
  • افزایش تلاش تنفسی
  • سردرد، فشار خون بالا، خستگی.
  • رنگ پریده پوست و غشاهای مخاطی.
  • ادم.

گلومرولونفریت - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان ناباروری - درمان سرطان پروستات - درمان بی اختیاری ادرار در کرج

بیشتر بخوانید:روش های درمان ناباروری مردان 

چه چیزی باعث گلومرولونفریت می شود؟

علت گلومرولونفریت معمولاً در رفتار معیوب سیستم ایمنی نهفته است. رفتار پاتولوژیک لنفوسیت های T با آسیب مستقیم به غشای پایه ممکن است منشاء گلومرولونفریت با حداقل تغییر باشد.

از سوی دیگر، ارگانیسم می‌تواند برخی از پروتئین‌های کلیه را عجیب در نظر بگیرد، که مستقیماً علیه آن عمل می‌کند یا آنتی‌بادی‌هایی می‌سازد که به آن پروتئین می‌پیوندند و باعث ایجاد کمپلکس‌های ایمنی در غشای خود می‌شوند که منجر به گلومرولونفریت پرولیفراتیو به عنوان گلومرولونفریت‌های خارج مویرگ می‌شود.

همچنین آنتی ژن های عجیبی می توانند در گردش خون سیستمیک ظاهر شوند که در مقابل آن آنتی بادی های مربوطه تولید می شود که به پروتئین هایی که قبلاً در گلومرول رسوب کرده اند متصل می شوند، همانطور که می تواند در گلومرولونفریت غیر تکثیری مانند گلومرولونفریت غشایی اتفاق بیفتد (که در آن آنتی ژن عجیب می تواند رخ دهد. تومورال) یا تکثیری مانند اندوکاپیلاری (جایی که آنتی ژن معمولاً باکتریایی است) و زیرگروهی از خارج مویرگها.

در نهایت، آنتی‌بادی‌ها را می‌توان با آن آنتی‌ژن‌های موجود در گردش خون متحد کرد که باعث ایجاد کمپلکس‌های ایمنی می‌شود که بعداً در گلومرول رسوب می‌کنند، همانطور که در گلومرولونفریت مزانژیال اتفاق می‌افتد.

طبقه بندی گلومرولونفریت

ممکن است تکثیر سلول‌های مختلف ظاهر شود که گلومرولونفریت پرولیفراتیو نامیده می‌شود .

این تکثیر می تواند در نتیجه تغییری در معماری گلومرولی با ظهور تجمعات سلولی به شکل هلال (گلومرولونفریت خارج مویرگی پرولیفراتیو)، غشای پایه که توسط عناصر سلولی که از مزانژیوی خود می آیند و به زیر اپیتلیوم امتداد می یابند (مزانژیوکاپیل) حمله کند، ایجاد کند.

گلومرولونفریت) و حتی با انسداد حلقه های مویرگی توسط سلول هایی که از اندوتلیوم خود می آیند (گلومرولونفریت اندوکاپیلاری پرولیفراتیو).

بقیه گلومرولونفریت ها غیر پرولیفراتیو نامیده می شوند که با غلبه رسوب پروتئین بر تکثیر سلولی یا ضایعاتی که مشخص کردن آنها دشوار است مشخص می شود.

در مواردی که بر رسوب پروتئین غالب است، این رسوب می تواند در غشای پایه خود با ضخیم شدن این غشاء به سمت سمت اپیتلیال رخ دهد که شامل امتداد سلول های اپیتلیال می شود (گلومرولونفریت غشایی)، یا همچنین ایجاد رسوب در مزانژیوم با افزایش همان (گلومرولونفریت مزانژیال).

بیشتر بخوانید: تزریق بوتاکس به آلت مردان 

گلومرولونفریت چگونه تشخیص داده می شود؟

کار تصفیه که توسط ساختار گلومرول انجام می شود نه تنها شامل حذف آب بلکه به طور انتخابی مواد موجود در خون نیز می شود. هر گونه تغییری که در این ساختار تشریحی و فیزیولوژیکی ایجاد شود باعث ایجاد ناهنجاری در کار فیلتراسیون انجام شده می شود.در اولین ارزیابی بالینی همیشه لازم است وجود یا عدم وجود پروتئینوری و همچنین تعیین کمیت آن، وجود هماچوری مرتبط، ایجاد نارسایی کلیوی و وجود فشار خون شریانی مورد ارزیابی قرار گیرد.اهمیت بیوپسی کلیه در این واقعیت نهفته است که نه تنها به ما اجازه می دهد تا بدانیم آسیب بافتی کجاست یا چه مکانیسم هایی درگیر است، بلکه میزان شدت این آسیب را نیز به ما امکان می دهد، که یک نکته مهم در شروع و تصمیم گیری در مورد نوع درمانی است. مدیریت مورد نیاز است.

می توان از معیارهای بالینی استفاده کرد اما تشخیص نیاز به تایید بافت شناسی دارد. یک استثنا وجود دارد، بیماری حداقل تغییرات در کودک. این یک پاسخ مثبت به درمان استروئیدی را به عنوان یک تشخیص در نظر می گیرد.

بیشتر بخوانید:درمان سرطان بیضه 

گلومرولونفریت چگونه درمان می شود؟

درمان گلومرولونفریت به تشخیص آناتوموپاتولوژیک (نه تنها از نظر شاخ و برگ، بلکه شدت آن) و سیر بالینی (وجود بدتر شدن عملکرد کلیه، سرعت تکامل آن، وجود سندرم نفروتیک و غیره) بستگی دارد. ..).با توجه به اینکه بیشتر گلومرولونفریت در اتیوپاتوژنز خود رفتار غیرعادی سیستم ایمنی را نشان می‌دهد یا در رشد آن در سلول‌ها یا مواد با ظرفیت التهابی دخالت می‌کند، استفاده از سرکوب‌کننده‌های ایمنی معمولاً بسیار گسترده است.کورتیکواستروئیدها بیشترین استفاده را دارند، عمدتاً زمانی که گلومرولونفریت با حداقل ضایعات باشد یا از نظر بالینی گلومرولونفریت مانند سندرم نفروتیک باشد.

سایر سرکوب کننده های ایمنی قوی تر مانند سیکلوفسفامید و کلرامبوسیل در گلومرولونفریت با بدتر شدن سریع عملکرد کلیه یا که به استروئیدها پاسخ نداده اند استفاده می شود.

سیکلوسپورین تقریباً به طور انحصاری در گلومرولونفریت با سندرم نفروتیک استفاده می شود تا زمانی که استفاده از آن با بدتر شدن بیشتر عملکرد کلیه همراه نباشد و هیچ پاسخی به استروئیدها وجود نداشته باشد.

سایر روش‌های درمانی مانند پلاسمافرزیس با ایده حذف آن دسته از آنتی‌ژن‌ها یا کمپلکس‌های ایمنی که به پیشرفت گلومرولونفریت کمک می‌کنند، به‌ویژه زمانی که به‌عنوان یک پرولیفراتیو رفتار می‌کند، پدیدار شدند.

از بین بردن منبع آنتی ژن هایی که مشکوک به پیدایش گلومرولونفریت هستند نیز جنبه ای است که باید تلاش کرد، زیرا عمدتاً در مورد گلومرولونفریت غشایی، مزانژیال یا حتی در یک گروه بسیار خاص از غشاهای پرولیفراتیو (مانند موارد مرتبط با ویروس C) اتفاق می افتد. ).

در نهایت، پرهیز درمانی گزینه‌ای است که باید در نظر گرفت زمانی که ما با یک گلومرولونفریت بسیار پیشرفته یا برعکس تثبیت شده و با عواقب کمی مواجه هستیم، یا به داروهایی که در این موارد مصرف معمولی دارند (کورتیکوئیدها، سیکلوفسفامید) پاسخ نداده است.

آنها داروهایی عاری از عوارض جانبی نیستند که بتوانند آینده بیمار را رهن کنند و بعداً به گزینه های دیگری مانند دیالیز یا پیوند منتقل شوند.

گلومرولونفریت - وازکتومی سرپایی در کرج - درمان ناباروری - درمان سرطان پروستات - درمان بی اختیاری ادرار در کرج

بیشتر بخوانید:لیزر زگیل تناسلی در کلینیک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو