خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

ویروس زگیل تناسلی
ویروس زگیل تناسلی

ما در این مقاله به مبحث ویروس زگیل تناسلی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

ویروس زگیل تناسلی

زگیل تناسلی برآمدگی های گوشتی رنگ و کوچکی هستند که اغلب ظاهری شبیه به گل کلم دارند و معمولاً روی پوست اطراف بافت مرطوب اندام تناسلی و یا مقعد ظاهر می شوند.

در بسیاری از موارد، زگیل تناسلی بسیار کوچک است که قابل مشاهده نیست. آنها توسط انواع خاصی از ویروس پاپیلومای انسانی، که در عامیانه به عنوان HPV شناخته میشود، ایجاد می شوند.

HPV به عنوان عامل ایجاد انواع خاصی از سرطان از جمله دهانه رحم، مقعد، واژن، آلت تناسلی و گلو شناخته شده است. (هیچ مدرکی دال بر ایجاد سرطان بیضه وجود ندارد.)

با این حال، نوع ویروس زگیل تناسلی که باعث ایجاد زگیل تناسلی می شود متفاوت است. با این حال، درک و درمان HPV ممکن است دشوار باشد.

چه چیزی باعث ویروس زگیل تناسلی می شود؟

ویروس زگیل تناسلی توسط انواع خاصی از ویروس پاپیلومای انسانی که به عنوان HPV نیز شناخته می شود ایجاد می شود. حدود 100 نوع HPV وجود دارد که می تواند قسمت های مختلف بدن را تحت تاثیر قرار دهد و حدود 30 نوع از آنها بر اندام تناسلی تاثیر می گذارد.

این شامل فرج، واژن، دهانه رحم، آلت تناسلی و کیسه بیضه و همچنین رکتوم و مقعد است. از 30 موردی که دستگاه تناسلی را تحت تأثیر قرار می دهند، تقریباً 14 مورد «خطر بالا» برای ابتلا به سرطان دهانه رحم هستند. 16 مورد دیگر عامل ایجاد زگیل تناسلی هستند.

HPV از طریق تماس پوست به پوست با فرد دیگری که عفونت ویروس زگیل تناسلی دارد ایجاد می شود. این تماس می تواند شامل رابطه جنسی واژینال، مقعدی و دهانی باشد، اما برای انتقال عفونت نیازی به دخول نیست. در بیشتر موارد، سیستم ایمنی ویروس زگیل تناسلی را قبل از اینکه فرصتی برای ایجاد علائم ایجاد کند، از بین می‌برد.

مهم است که به خاطر داشته باشید که ممکن است نوع ویروس زگیل تناسلی ایجاد کننده زگیل را داشته باشید اما خودتان هرگز علائمی نداشته باشید. با این حال، اگر این اتفاق بیفتد، همچنان می‌توانید این HPV را به فرد دیگری بدهید که ممکن است زگیل تناسلی ایجاد کند.

در نتیجه، تشخیص اینکه چه زمانی به ویروس زگیل تناسلی مبتلا شده اید و چه کسی ویروس را به شما منتقل کرده است، می تواند بسیار دشوار باشد.

بیشتر بخوانید: درمان بیماری های اورولوژی 

علائم ویروس زگیل تناسلی چیست؟

زگیل تناسلی یکی از علائم انواع خاصی از ویروس زگیل تناسلی است. قسمت بالای رشد ممکن است شبیه بافت گل کلم باشد و ممکن است در لمس صاف یا ناهموار به نظر برسد. زگیل ها می توانند به صورت خوشه ای یا به صورت توده های جدا شده ظاهر شوند.

ممکن است چندین هفته، ماه یا حتی سال‌ها پس از انتقال طول بکشد تا زگیل‌ های تناسلی ظاهر شوند و ممکن است خارش داشته باشند، اما معمولاً درد ندارند.

برخی از زگیل‌ های تناسلی می‌توانند بسیار کوچک باشند و رنگ پوست فرد مبتلا به این بیماری دیده نمی‌شود. اگر نمی توانید زگیل تناسلی را ببینید، ممکن است همچنان علائم را تجربه کنید. این ممکن است شامل موردهای زیر باشد:

– ترشحات واژن
– خونریزی
– سوزش
– خارش

مهم است که به یاد داشته باشید که همه برآمدگی های روی اندام تناسلی زگیل نیستند. عفونت ها و بیماری های پوستی دیگری نیز وجود دارند که ممکن است شبیه زگیل تناسلی باشند.

تنها راه شناخت ویروس زگیل تناسلی این است که به محض ظاهر شدن برآمدگی یا زگیل به پزشک مراجعه کنید.

ویروس زگیل تناسلی چگونه تشخیص داده می شود؟

ویروس زگیل تناسلی اغلب توسط یک متخصص پزشکی تشخیص داده می شود که هر ناحیه ای را که ممکن است زگیل در آن ایجاد شود معاینه فیزیکی انجام می دهد.

پزشک همچنین از شما در مورد علائمی که تجربه کرده اید، زمانی که درگیر رابطه جنسی بوده اید و اینکه آیا از محافظ استفاده کرده اید، مانند کاندوم یا دم های خوراکی، می پرسد.

اشخاصی که اندام های جنسی زنانه دارند امکان دارد در واژن یا دهانه رحم دچار ویروس زگیل تناسلی گردند. از آنجایی که این قسمت‌های بدن به سختی دیده می‌شوند، ممکن است پزشک نیاز به معاینه لگن داشته باشد و از محلول اسیدی خفیف استفاده کند تا زگیل‌ ها را بیشتر نمایان کند.

اگر مشکوک به HPV یا نوع دیگری از STD هستید، پزشک احتمالاً آزمایش پاپ اسمیر را نیز انجام می دهد که شامل پاک کردن دهانه رحم برای یافتن سلول ها می شود.

بیشتر بخوانید: هماچوری 

درمان های محبوب ویروس زگیل تناسلی چیست؟

شما نمی توانید ویروس زگیل تناسلی را با درمان های بدون نسخه درمان کنید. در عوض، پزشک ممکن است درمان‌های موضعی مانند ایمیکیمود، تری کلرواستیک اسید یا پودوفیلین را تجویز کند.

پزشک همچنین می‌تواند زگیل‌ها را با کوتر الکتریکی، کرایوسرجری، و درمان‌های لیزری از بین ببرد. زگیل‌های تناسلی قابل مشاهده معمولاً خود به خود از بین می‌روند، اما HPV می‌تواند پس از شیوع اولیه در سلول‌های پوست باقی بماند.

در نتیجه، ادامه استفاده از محافظ در طول رابطه جنسی حتی پس از برداشتن زگیل بسیار مهم است.

از درمان زگیل دستی برای ویروس زگیل تناسلی استفاده نکنید. این شرایط توسط سویه های مختلف HPV ایجاد می شود، بنابراین استفاده از درمان نادرست ممکن است باعث آسیب شود.

همچنین راه های مختلفی برای جلوگیری از انتقال HPV وجود دارد. استفاده از محافظی مانند کاندوم یا دم دهانی در حین رابطه جنسی می تواند خطر ابتلا به زگیل تناسلی را در افراد به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

واکسنی به نام گارداسیل از چهار سویه ویروس زگیل تناسلی که عامل سرطان هستند محافظت می کند و همچنین برای جلوگیری از زگیل تناسلی استفاده می شود.

در سال 2014، واکسن جدیدی برای محافظت در برابر 9 سویه ویروس زگیل تناسلی تأیید شد. این واکسن ها زمانی موثرتر هستند که به کودکان قبل از شروع فعالیت جنسی داده شوند.

بیشتر بخوانید: درمان ناباروری مردان در کرج 

چه زمانی برای ویروس زگیل تناسلی به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر فکر می کنید زگیل تناسلی دارید با پزشک خود صحبت کنید. فقط آنها می توانند ارزیابی کنند که آیا شما ویروس زگیل تناسلی دارید و بهترین گزینه های درمانی شما ممکن است چیست.

اگر زگیل شما شدید نباشد، ممکن است شما و پزشکتان تصمیم بگیرید که به سیستم ایمنی بدنتان اجازه دهید به تنهایی با ویروس مبارزه کند.

با این حال، چشم پزشک برای تعیین اینکه آیا توده ها در واقع زگیل تناسلی هستند و نه چیزهای شدیدتر، ضروری است.

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اینستاگرام: دکتر ناصر بخت

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 


  • درمان ویروس زگیل تناسلی در کرج
  • درمان ویروس زگیل تناسلی
  • اورولوژی در کرج
  • مرکز اورورلوژی در کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو