خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ویروس زگیل تناسلی
درمان ویروس زگیل تناسلی

ما در این مقاله به مبحث درمان ویروس زگیل تناسلی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

Contents

درمان ویروس زگیل تناسلی

هر فردی که با فرد مبتلا به HPV تماس جنسی داشته باشد ممکن است به زگیل تناسلی مبتلا شود. ویروس پاپیلومای انسانی موقعی انتقال پیدا می کند که پوست شما با محل آلوده روی شخصی که آن را دارد تماس بیابد.

برای اینکه HPV در ناحیه تناسلی شما زگیل ایجاد کند، این تماس باید در ناحیه تناسلی یا اطراف آن باشد.

این ویروس مسری است و ممکن است روی پوست فردی که آن را دارد وجود داشته باشد. HPV قادر است از طریق لمس دست یا تماس جنسی انتقال پیدا کند.

هنگامی که ویروس وارد پوست شما می شود، با سلول های پوست شما ترکیب می شود و شروع به تکثیر می کند. این امر باعث ایجاد زگیل (زگیل) روی پوست ناحیه آسیب دیده می شود.

سپس ویروس می تواند از زگیل خارج شده و به سایر نواحی پوست شما یا افراد دیگر سرایت کند.

زگیل همیشه زمانی که HPV وارد پوست شما می شود تشکیل نمی شود. سلول های پوست آلوده شما می توانند ویروس را بدون نشان دادن هیچ علامتی آزاد کنند.

شما حتی بدون علائم قابل مشاهده به انتقال HPV به افراد دیگر ادامه خواهید داد.

پزشک همچنین از شما می‌خواهد با هر شریکی که داشته‌اید تماس بگیرید و از آن‌ها بخواهد آزمایش HPV و زگیل تناسلی را انجام دهند و اگر مبتلا هستند به درمان ویروس زگیل تناسلی روی آورند.

بیشتر بخوانید: درمان بیماری های اورولوژی 

ویروس زگیل تناسلی

متاسفانه هیچ نوع درمان ویروس زگیل تناسلی وجود ندارد. با این حال، واکسنی برای این درمان ویروس زگیل تناسلی وجود دارد که به جلوگیری از عفونت کمک می کند.

اگر به زگیل تناسلی مبتلا شده اید، پزشک شما چند گزینه برای درمان دارد. فوری ترین راه جهت از بین بردن آنها از راه جراحی یا منجمد نمودن آنها با نیتروژن مایع می باشد. برخی از پزشکان ممکن است از جریان الکتریکی یا لیزر درمانی برای سوزاندن زگیل استفاده کنند.

عوارض و عوارض احتمالی درمان ویروس زگیل تناسلی

درمان زگیل تناسلی با جراحی با خطرات معمول عفونت همراه است. برداشتن زگیل یک روش نسبتا ساده است. معمولاً هیچ عارضه جانبی دیگری جز برخی ناراحتی های بعد از جراحی در ناحیه وجود ندارد. همچنین اگر زگیل ها در ناحیه حساسی قرار داشته باشند، ممکن است کمی درد وجود داشته باشد.

در صورت ابتلا به HPV، در معرض خطر انتقال آن به شخص دیگری هستید. برخی از سویه ها هم در آقایان و هم در زنان قادر هستند سبب سرطان گردند. انواع سرطانی که می تواند ایجاد شود عبارتند از:

گردن

آلت تناسلی

مقعدی

سر و گردن

بیشتر بخوانید: هماچوری 

آیا می توانید خود را برای درمان ویروس زگیل تناسلی آزمایش کنید؟

اگر نیاز به آزمایش بیماری های مقاربتی دارید (STDs) اما ترجیح می دهید به پزشک یا کلینیک سلامت جامعه مراجعه نکنید، می توانید خود را در خانه آزمایش کنید. امروزه طیف گسترده ای از کیت های تست در خانه وجود دارد که می توانند موارد زیر را آزمایش کنند:

کلامیدیا

هپاتیت C

ویروس نقص ایمنی انسانی  ( HIV )

تریکومونیازیس

سوزاک

سیفلیس

تبخالویروس سیمپلکس نوع 2 (HSV 2)

کیت‌های خانگی خودآزمایی به شما این امکان را می‌دهند که به‌طور منظم و بدون نیاز به افشای اطلاعات شخصی خود در کلینیک‌های بهداشتی، از نظر عفونت‌های مقاربتی بررسی کنید. اولین مرحله برای درمان ویروس زگیل تناسلی است.

چه زمانی باید خود را برای درمان ویروس زگیل تناسلی آزمایش کنید؟

بیماری های مقاربتی که به آن عفونت های مقاربتی (STIs) نیز گفته می شود، بسیار شایع هستند. طبق آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها  (CDC)، سالانه نزدیک به 20 میلیون نفر مبتلا به بیماری های مقاربتی تشخیص داده می شوند که اکثر آنها بین 15 تا 24 سال سن دارند.

پزشکان پیشنهاد می کنند که اگر از نظر جنسی فعال هستید و رابطه جنسی محافظت نشده داشته اید، باید آزمایش دهید. همچنین، اگر یکی از شرکا مشکوک باشد که ممکن است به STI مبتلا باشد، این ایده خوبی است که هر دو شریک آزمایش شوند.

افرادی که رفتارهای جنسی پرخطر دارند، مانند داشتن رابطه جنسی با چندین شریک ناشناس، داشتن رابطه جنسی با کارگران جنسی و استفاده از  داروهای داخل وریدی، در معرض خطر بالایی برای ابتلا به STI هستند.

اگر این عفونت ها درمان نشوند، می توانند بر بارداری تأثیر بگذارند، عوارض طولانی مدت ایجاد کنند و خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی، بدخیمی ها و ناباروری را افزایش دهند. پس قبل از اقدام درمان ویروس زگیل تناسلی را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: درمان ناباروری مردان در کرج 

کیت های تست خانگی چگونه کار می کنند؟

از آنجایی که اکثر کیت های خودآزمایی دارای تاریخ انقضا 4 ماهه هستند، نمونه های جمع آوری شده باید در اسرع وقت به آزمایشگاه ارسال شوند:

جمع آوری نمونه خون انگشت: نوک انگشت خود را با یک سوزن کوچک خار می کنید و خون خود را در ظرفی جمع می کنید. این نمونه می تواند برای ویروس نقص ایمنی انسانی (HIV) آزمایش شود، هپاتیت و سیفلیس.

جمع آوری نمونه ادرار: پس از ادرار کردن در گلدان نمونه ادرار، می توانید آن را به آزمایشگاه بفرستید تا از نظر کلامیدیا و سوزاک آزمایش شود.

جمع‌آوری سواب: برخی کیت‌ها ممکن است حاوی سواب پنبه‌ای باشند که برای جمع‌آوری  مخاط  یا بافت از نواحی عفونی یا خصوصی و آزمایش آن‌ها برای STD استفاده می‌شود.

اگر در حال انجام آزمایش کلامیدیا و سوزاک هستید، باید حداقل 2 هفته بین رابطه جنسی و جمع آوری نمونه های آزمایشی صبر کنید. و 12 هفته برای HIV و سیفلیس.

اگر علائمی دارید یا مشکوک به بیماری مقاربتی هستید، تا زمانی که نتایج آزمایش را به دست نیاوردید، باید از رابطه جنسی خودداری کنید.

اگر نمونه ها به درستی جمع آوری نشوند یا در زمان کافی به آزمایشگاه ارسال نشوند، احتمال زیادی وجود دارد که یک نتیجه منفی کاذب ایجاد شود، که خطر درمان نشدن STI شما را افزایش می دهد.

در صورت مثبت بودن نتایج برای درمان ویروس زگیل تناسلی چه باید کرد؟

اگر آزمایش شما برای هر یک از بیماری های مقاربتی مثبت بود، باید فورا به پزشک مراجعه کنید تا درمان ویروس زگیل تناسلی را آغاز کنید.

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اینستاگرام: دکتر ناصر بخت

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 


  • درمان زگیل تناسلی در کرج
  • درمان زگیل تناسلی
  • اورولوژی در کرج
  • مرکز اورورلوژی در کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو