خورشید: فقط اورژانس

شنبه تا چهارشنبه: 16 – 20

شماره تماس:

۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹، ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

لیزر زگیل تناسلی در مرکز اورولوژی - جراحی تناسلی مردان - مرکز اورولوژی در کرج - درمان پروستات در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج
لیزر زگیل تناسلی در مرکز اورولوژی

ما در این مقاله به مبحث لیزر زگیل تناسلی در مرکز اورولوژی می پردازیم. جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و وازکتومی در کرج  …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید.

Contents

لیزر زگیل تناسلی در مرکز اورولوژی

حذف زگیل با لیزر یک روش پزشکی است که برای از بین بردن زگیل از طریق استفاده هدفمند از انرژی لیزر استفاده می شود. این روش شامل هدایت یک پرتو لیزر با شدت بالا به سمت زگیل است که باعث گرم شدن و تخریب بافت غیر طبیعی می شود.

انرژی لیزر توسط رنگدانه موجود در زگیل جذب می شود، انرژی لیزر را جذب کرده و باعث تبخیر یا تجزیه آن می شود. این روش معمولاً توسط یک متخصص پوست یا یک متخصص پزشکی آموزش دیده انجام می شود و می تواند در یک محیط سرپایی انجام شود.

بیشتر بخوانید: تشخیص اختلال نعوظ در کرج

اثربخشی لیزر درمانی جهت نابود کردن زگیل

درمان لیزر برای حذف زگیل بسیار موثر است. دقت انرژی لیزر تخریب هدفمند بافت زگیل را ممکن می سازد و در عین حال صدمه به پوست سالم اطراف را به حداقل خواهد رساند.

این امر آن را به ویژه برای درمان زگیل در نواحی ظریف مانند صورت، دست ها و پاها مفید می کند. علاوه بر این، لیزرها می توانند به طور موثر به لایه های عمیق تر پوست نفوذ کنند و زگیل های سرسخت یا عود کننده را که ممکن است به روش های درمانی دیگر مقاوم باشند، از بین ببرند.

لیزر زگیل تناسلی در مرکز اورولوژی - جراحی تناسلی مردان - مرکز اورولوژی در کرج - درمان پروستات در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج

مزایای لیزر درمانی نسبت به سایر گزینه های درمانی

لیزر درمانی نسبت به سایر گزینه های درمانی برای حذف زگیل مزایای زیادی دارد. اولاً، این یک روش نسبتاً سریع است، که اغلب تنها به یک جلسه نیاز دارد، بسته به اندازه و نوع زگیل.

لیزر درمانی در مقایسه با درمان های موضعی یا کرایوتراپی، که ممکن است به چندین برنامه یا جلسات انجماد نیاز داشته باشد، مزیت صرفه جویی در زمان دارد.

حذف زگیل توسط لیزر همینطور به علت دقت آن شناخته گردیده است و فقط بافت زگیل را بدون صدنمه ی غیر ضروری به پوست سالم هدف قرار خواهد داد. این منجر به کمترین جای زخم و بهبود سریع‌تر نسبت به برداشتن جراحی یا سایر روش‌های تهاجمی می‌شود.

علاوه بر این، لیزر درمانی همه کاره است و می توان آن را برای درمان زگیل در اندازه ها و انواع مختلف تنظیم کرد. این می تواند به طور موثر زگیل های معمولی، کف پا، مسطح و حتی زگیل تناسلی را از بین ببرد و آن را به یک گزینه درمانی همه کاره برای بیماران مبتلا به انواع مختلف زگیل تبدیل کند.

عوارض حذف زگیل با لیزر

در حالی که برداشتن زگیل با لیزر به طور کلی ایمن و قابل تحمل است، مانند هر روش پزشکی، ممکن است عوارض جانبی بالقوه ای داشته باشد. توجه کردن به این نکته اهمیت دارد که تمام اشخاص این عوارض جانبی را تجربه نمی نمایند و امکان دارد شدت آنها تفاوت داشته باشد. بعضی از عوارض متداول حذف زگیل با لیزر:

1. قرمزی و تورم پوست

پس از برداشتن زگیل با لیزر، معمولاً ناحیه تحت درمان قرمزی و تورم موقتی را نشان می‌دهد. این به عنوان یک پاسخ طبیعی به انرژی لیزری که زگیل را هدف قرار میدهد رخ می دهد.

شدت و مدت قرمزی و ورم امکان دارد با توجه به نوع پوست شخص و سایز ناحیه تحت درمان تفاوت داشته باشد. به طور معمول، این عوارض جانبی در عرض چند روز یا چند هفته با بهبودی پوست فروکش می‌کنند.

بیشتر بخوانید: درمان بیماری های اورولوژی 

2. خونریزی یا کبودی خفیف

در حین انجام لیزر زگیل، احتمال کمترین خونریزی یا کبودی وجود دارد. این را می شود به اثر لیزر بر روی رگ های خونی محیط زگیل نسبت داد. خونریزی یا کبودی معمولا جزئی است و بدون نیاز به درمان خاصی فروکش می کند. در صورت بروز خونریزی یا کبودی بیش از حد به پزشک اطلاع دهید.

3. واکنش های آلرژی به بیهوشی یا بقیه ی داروهای استفاده شده در حین عمل

بعضی از افراد امکان دارد واکنش های آلرژیک به بیهوشی یا بقیه ی داروهای استفاده شده در حذف زگیل با لیزر را تجربه نمایند. این نوع واکنش ها از تحریک خفیف پوست تا نشانه های شدیدتر مثل خارش، کهیر یا اشکال در تنفس متغیر می باشد.

پیش از انجام دادن عمل، پزشک را از هر نوع آلرژی یا حساسیت شناخته گردیده به داروها آگاه نمائید تا خطر واکنش آلرژیک کم شود.

4. بی حسی یا گزگز در ناحیه تحت درمان

برداشت زگیل توسط لیزر بعضی مواقع قادر است سبب بی حسی یا حس سوزن سوزن گردیدن موقت در محل تحت درمان گردد. این قادر است ناشی از تحریک عصبی یا صدمه ی ناشی از انرژی لیزر ایجاد گردد.

به طور معمول، این احساسات در عرض چند هفته با بهبودی و بازسازی اعصاب فروکش می‌کنند. با این حال، اگر بی حسی یا سوزن سوزن شدن مداوم یا بدتر شد، ضروری است که برای ارزیابی بیشتر با یک متخصص مراقبت های بهداشتی مشورت کنید.

بیشتر بخوانید: دلایل بیماری سرطان کلیه

5. هیپوپیگمانتاسیون

هیپوپیگمانتاسیون به روشن شدن پوست در ناحیه تحت درمان اشاره دارد. این به دلیل کاهش تولید ملانین است که به پوست رنگ می دهد. حذف کردن زگیل با لیزر قادر است تولید ملانین طبیعی را دچار اختلال نماید و در نتیجه لکه های هیپوپیگمانته ایجاد گردد.

6. هیپرپیگمانتاسیون پس از التهاب

هیپرپیگمانتاسیون پس از التهاب، تیره شدن پوست در ناحیه تحت درمان است. این به علت پاسخ التهابی بدن به درمان با لیزر اتفاق می افتد. زیاد شدن تولید ملانین قادر است سبب هایپرپیگمانتاسیون موقت گردد.

این عارضه جانبی در افرادی با رنگ پوست تیره‌تر شایع‌تر است. با گذشت زمان، هایپرپیگمانتاسیون پس از التهاب به طور طبیعی از بین می رود، اما ممکن است چند هفته یا چند ماه طول بکشد.

لیزر زگیل تناسلی در مرکز اورولوژی - جراحی تناسلی مردان - مرکز اورولوژی در کرج - درمان پروستات در کرج - درمان بیماری های جنسی در کرج

درمان زگیل تناسلی با لیزر چطور انجام می گیرد؟

ابتدا تمام ضایعات قرار دارند. سپس بی حس کننده موضعی با استفاده از سوزن هایی با نوک ریز به قسمت های تحتانی ضایعات تزریق می شود. سپس شات های لیزری با یک کاوشگر به شکل “قلم” به سمت زگیل ها شلیک می شود.

لیزر یک اثر حرارتی مخرب (ابلاتیو) بر روی بافت دارد. به این ترتیب با استفاده از نور لیزر که در بافت به گرما تبدیل می شود، می توان در مدت کوتاهی تمامی ضایعات را از بین برد.

بیشتر بخوانید: نعوظ دردناک 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، وازکتومی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج

جهت مشاوره و انجام تمامی خدمات در مرکز اورولوژی جهانشهر مانند: لیزر پروستات، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی، لیزر سنگ کلیه، جراحی زیبایی مردان در کرج، انجام نوار مثانه، شاک ویو نعوظ، شاک ویو پلاک پیرونی، شاک ویو پروستات، وازکتومی سرپایی در کرج، درمان ناباروری در کرج، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار، سیستوسکوپی فلکسیبل، درمان عفونت تناسلی و ادراری، جراحی ترمیمی تناسلی، بیماری جنسی و …. در جهانشهر کرج میتوانید جهت مشاوره و درخواست نوبت خود با مشاوران ما در ارتباط باشید 

ارتباط با ما:

شماره تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹

شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، میدان مدنی، خیابان مهران، ساختمان جهانشهر، طبقه پنجم واحد ۱۱ 

مرکز اورولوژی جهانشهر: لیزر پروستات ، درمان زگیل تناسلی و اختلال نعوظ ، واریکوسل میکروسکوپی و درمان ناتوانی جنسی ، لیزر سنگ کلیه ، جراحی زیبایی مردان در کرج ، انجام نوار مثانه ، شاک ویو نعوظ ، شاک ویو پلاک پیرونی ، شاک ویو پروستات ، وازکتومی سرپایی در کرج ، درمان ناباروری در کرج ، درمان سرطان پروستات و بی اختیاری ادرار ، سیستوسکوپی فلکسیبل ، درمان عفونت تناسلی و ادراری ، جراحی ترمیمی تناسلی ، بیماری جنسی و درمان زگیل تناسلی و درمان ناباروری در کرج درمان سرطان پروستات -درمان ناتوانی جنسی – وازکتومی سرپایی در کرج …. در جهانشهر کرج

پست های اخیر

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اورولوژیست - واریکوسل میکروسکوپی - درمان ناتوانی جنسی - درمان عفونت تناسلی و ادراری - درمان سرطان پروستات - شماره تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

دکتر اورولوژی - درمان سرطان بیضه - درمان سرطان پروستات - درمان سرطان مثانه - مرکز اورولوژی در کرج - تماس: ۰۲۶۳۴۴۹۶۳۴۹ - ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درمان ناتوانی جنسی -شاک ویو پروستات - شاک ویو پلاک پیرونی - جراحی زیبایی مردان در کرج - درمان ناتوانی جنسی در کرج - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

اسلینگ TVT - درمان بی اختیاری ادرار - نوار مثانه در کرج - انجام نوار مثانه در کرج - نوار واژینال - تماس: ۰۹۳۶۵۶۳۴۹۸۴

درباره ما

دکتر علی ناصر بخت، یکی از برجسته‌ترین متخصصان و جراحان اورولوژی در حوزه‌ی کلیه‌ها، مجاری ادرار، مثانه، پروستات و دستگاه تناسلی مردان است

ساعت کاری کلینیک

شنبه – یک شنبه – دو‌شنبه – سه شنبه – 16 -20


چهارشنبه – 16 -20


پنج شنبه – بسته


جمعه – بسته

ساخته شده توسط سی فایو